Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

dilekcim canımm benim ilki senin özelii okunca denemeler yaptım bide şu ult.jelini aldim eczaneden.eşimede okuttum onunda blgisi olsun diyee adam koşa koşa jeli almya gitti :dance:heves ettim egzersize diye.bide arkidişin yazdıkları önce benide korkuttu sonrada bayaa güldümmm valla.belki düşünemedii haklısın bi anlamda,ama heralde kanaması eşii bunu örnek vermek istedii,valla ben ne bilimm o kanama aşaması bencede ölee olmaz,onu okuyan arkadaşlar onu takmasınn önemlii olan egzersizler ve sonrası kanama önemlii diil arkadaşlarr yeterkii olsunnn :Saruboceq: vajii kankimm bu çiçeklerde sanaa.s.ben egzersizlere başladım ya sanki başarcam gibii moraliim düzelmeye başladıııı:enbuyukkk:

DENİZCEK DEMEK EGZERSİZLERE BAŞLADIN... ARTIK YOLU YARILAMIŞ SAYIRLIRSIN... SANA YAZDIKLARIMI UYGULAMAN YETERLİ TATLIM....
HANGİ AŞAMADASIN ŞİMDİ, ANLATSANA...
BİR DE ARKADAŞLAR :dance: ASE :dance: ARKADAŞIMIZ ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ ONUN YAZDIKLARINDAN DA YARARLANABİLİRİSNİZ..

PARMAK EGZERSİZLERİ ZOR GELİOSA MUMLA DA YAPABİLİRSİNİZ...

son olarak arkadaşlar kendinize güvenin hepiniz başaracaksınız.dediğim gibi parmak egzersizi yaparken ilişki denemeyin ve egzersizlerde ve ilişkiye girerken mutlaka kayganlaştırıcı jel kullanın çok işe yarıyor ben yeneli 2 ay oldu hala jel kullanıyorum.acı hissederseniz geri çekmeyin,bekleyin. derin nefes alın içerde daire çizerek vajinayı rahatlatın.acı geçecektir sonra yine derin nefes alın nefesi verirken yavaşça ittirin parmağınızı göreceksiniz çok kolay olacak.Allah hepinizin yardımcısı olsun dualarım sizinle.hoşçakalın.
emeğine sağlık canım ne güzel anlatmışsın eminim bir çok kişiye yararlı olacaktır ben 10 yıldır bu dertle yaşıyorum gitmediğim dr. denemedim yöntem kalmadı senin yaptıklarını dr.yaptı bana penis boyutunda bir aletle oraya bir şeyin girdiğini gördüm inandım ama ilişki sırasında hiç bir şey değişmedi az önce yazdıklarını okurken kasılıp kaskatı kesildim birçok kişi kolayca üstesinden geliyor ama ben yapamadım oraya ne girerse girsin beyinde bitirmezsem asla olmaz tek umudum kaldı dr. ulusoy ama bu arada güzel bir şey oldu bebek için geç kalmaktan çok korkuyordum aşılama denedik ilki olmadı 2. tuttu çok şükür şu anda hamileyim kimseyi umutsuzluğa düşürmek istemem benim gibi uzun yıllar yenemeyen nadir zaten allah herkesin derdine derman olsun

DENİZCEK DEMEK EGZERSİZLERE BAŞLADIN... ARTIK YOLU YARILAMIŞ SAYIRLIRSIN... SANA YAZDIKLARIMI UYGULAMAN YETERLİ TATLIM....
HANGİ AŞAMADASIN ŞİMDİ, ANLATSANA...
BİR DE ARKADAŞLAR :dance: ASE :dance: ARKADAŞIMIZ ÇOK GÜZEL ANLATMIŞ ONUN YAZDIKLARINDAN DA YARARLANABİLİRİSNİZ..

PARMAK EGZERSİZLERİ ZOR GELİOSA MUMLA DA YAPABİLİRSİNİZ...
:sm_cool:kankiii serçe parmaktayımm daha..önce yapamam falan didim ama yokk giriyomuşş sevindimm valla biraz daha bu parmakta devam sonra işaret par.geçcem..ult jeliyle daha kolay oluyo denedimm vajikankilere tavsiyee,:lepi:,tatlım pozisyonlar eşle ya, daha onlara geçemedimm...ama şunu farkettim 1,5 yıldır şu parmak egzersizlerni bu kadar iyi anlatanlarla karşılaşmamışım demekki yapmamışımm.CADIARZU.valla olcek gibii:sm_cool:

arkadaşlar bide farklı bi halimide yazim size,kaydirigubbakcemile3,burda bu kadar yazıları okuyuncamı bilmem ben artık işi deliliğe vurmaya başladımmdelikafadulden:,,hatta yaparken parmamla konuşyomm,,açıl kız vajina aylardır beniiii herifii bekletiyon:eek: falan diyomm,,acıcak diye düşünmüyorum, dalga geçerek kendi kendime konuşarak s...ktum valla parmağı,.. heralde deliliğe vurdumya ondan ilk egzersizde bile acı hissetmedim,ben demek kendimi dinliyodum bu güne kadar şimdi vajii beni dinlesin diyomm,valla arkadaşlar ööölede deneyinn deliliğe vurunca acı pek hissedilmiyomuş,,,moral olmayıncada acı oluyomuş demekkia.s.

arkadaşlar bende bir yıllık evliyim..ve nihayet dün YENDıM..hiç acımıyor kafamızda abarttığımız gibi değil vajinada açılma oluyor eğer kasmazsanız kanama bile olmuyorr.bende kanama bile olmadı.. bunu yaşayan herkese örnek olsun umarım tez zamanda kurtulursunuz.

arkadaşlar bende bir yıllık evliyim..ve nihayet dün YENDİM..hiç acımıyor kafamızda abarttığımız gibi değil vajinada açılma oluyor eğer kasmazsanız kanama bile olmuyorr.bende kanama bile olmadı.. bunu yaşayan herkese örnek olsun umarım tez zamanda kurtulursunuz.
alkisalkisalkiscanım gözünaydınn...darısı olamayanlarakaydirigubbakcemile3

Arkadaşlar Allah hepinize kolaylıklar versin diyorum umarım en kısa zamnda hepinizin durumu düzelir.
Ben bekarım yanlız yazdıklarınızı okuyorum ve haklarınızı helal edin bilmediklerimizi falanda sizler sayesinde öğreniyorum.
Ben okurken dersimiz vardı bölümüzüde rahim,vajina vs.gibi bölümleri okumuştuk.
Bildiğim kadrıyla zaten ön sevişme başarılı olursa (buda tabi erkeklrin bilmesi gereken bir durum)zaten vajina kendiliğinden ıslanmaya hatta akıntı gelmeye başladığını ve bu arada eşinizi uyararak ilişkinin tamamlanmasını öğrendik yani herşey okadar doğaya uygun ki allahın takdiri ilahisi eğer bu akıntı gelmediği takdirde kasılmanın olduğu ve kuru kuru hiç başarıya ulaşılmadığı veya kadının acı çekmesinden başka hiç bir şeye yaramadığını biliyorum.sizler jel vs. kullandığınızı yazmışsınız mantıklı ama neden sizlerde böyle bir akıntı gelmiyor acaba hani bildiklerimle yaşananlar aynı değilmi acaba diye tereddüt ettim.kusura bakmayın çok özel oldu belki ama bilimeyenlerinde öğrenmesi çok güzel inşallah tüm bekarlara anlayışlı koca adyları olur.bence bayanlar nasıl okuyorlarsa bence ön sevişme için erkeklerinde biraz araştırıp öğrenmesi lazım sanki kadın ellerinden kaçacakmış gibi acele davranmaları bu durumları meydana getiriyor.inş.ben mutlu bir evlilik yaşarım şimdilik bir korkum yok ama eşimin kim olacağı belli olmadığı için ah bol bol dua etmek lazım.

Arkadaşlar Allah hepinize kolaylıklar versin diyorum umarım en kısa zamnda hepinizin durumu düzelir.
Ben bekarım yanlız yazdıklarınızı okuyorum ve haklarınızı helal edin bilmediklerimizi falanda sizler sayesinde öğreniyorum.
Ben okurken dersimiz vardı bölümüzüde rahim,vajina vs.gibi bölümleri okumuştuk.
Bildiğim kadrıyla zaten ön sevişme başarılı olursa (buda tabi erkeklrin bilmesi gereken bir durum)zaten vajina kendiliğinden ıslanmaya hatta akıntı gelmeye başladığını ve bu arada eşinizi uyararak ilişkinin tamamlanmasını öğrendik yani herşey okadar doğaya uygun ki allahın takdiri ilahisi eğer bu akıntı gelmediği takdirde kasılmanın olduğu ve kuru kuru hiç başarıya ulaşılmadığı veya kadının acı çekmesinden başka hiç bir şeye yaramadığını biliyorum.sizler jel vs. kullandığınızı yazmışsınız mantıklı ama neden sizlerde böyle bir akıntı gelmiyor acaba hani bildiklerimle yaşananlar aynı değilmi acaba diye tereddüt ettim.kusura bakmayın çok özel oldu belki ama bilimeyenlerinde öğrenmesi çok güzel inşallah tüm bekarlara anlayışlı koca adyları olur.bence bayanlar nasıl okuyorlarsa bence ön sevişme için erkeklerinde biraz araştırıp öğrenmesi lazım sanki kadın ellerinden kaçacakmış gibi acele davranmaları bu durumları meydana getiriyor.inş.ben mutlu bir evlilik yaşarım şimdilik bir korkum yok ama eşimin kim olacağı belli olmadığı için ah bol bol dua etmek lazım.
hayatım vajinusmus ıslanmamayla ilgili bişe değill..:sm_confused:.ıslanma olur ama psikolojik tatlımm yani ıslansanda çok afedersin or..zm olmayı çok istesende:eek: giriş..te problem var..anladii..iyi dileklerin için sağoll datluum

:sm_cool:kankiii serçe parmaktayımm daha..önce yapamam falan didim ama yokk giriyomuşş sevindimm valla biraz daha bu parmakta devam sonra işaret par.geçcem..ult jeliyle daha kolay oluyo denedimm vajikankilere tavsiyee,:lepi:,tatlım pozisyonlar eşle ya, daha onlara geçemedimm...ama şunu farkettim 1,5 yıldır şu parmak egzersizlerni bu kadar iyi anlatanlarla karşılaşmamışım demekki yapmamışımm.cadıarzu.valla olcek gibii:sm_cool:

canım, ilk düşündüğünde parmak egzersizleri çok itici gelir, sonra bir kere cesaretini toplayıp yaptınmı çok kolay bişi olduğunu anlıyorsun zaten...
Ben de ilk serçe parmakla başlamıştım.. Serçe parmakta rahatsan bide git gel yapmaya çalış eğer onda da rahatsan iki pamağa geç..
Iki parmağı küs şeklinde yapıp deneyebilirsin...
Bol jel kullanki rahat olsun...

Sen eşinle yapıyosun sanrıım egzersizlerini böylesi senin için daha rahat olur...

Geçtiğin aşamaları bana yazarsan sana burdan yardım ederim tatlım...

selam herkese.ben evli değilim ama vajinismus olduğumdan şüpheleniyorum.ne kendimin ne başkasının ne küçücük bebeklerin keisnlikle cinsel organlarına bakamıyorum.tabi dahasıda var.korkuyorum evlendiğimdede ilişkiye giremezsem diye.of senağlama

bana neden kimse yorum yapmamış ya:1no2: vajinusmus olanlarda böylemi hissediyo çok merak ediyorum.bende ilişkiye girme korkusu gibi bişey yok henüz.ama iğrenç geliyo bana.cinsel organlardan iğreniyorum elimde değil.vajinismusmuyum bende acaba yasenağlama

bana neden kimse yorum yapmamış ya:1no2: vajinusmus olanlarda böylemi hissediyo çok merak ediyorum.bende ilişkiye girme korkusu gibi bişey yok henüz.ama iğrenç geliyo bana.cinsel organlardan iğreniyorum elimde değil.vajinismusmuyum bende acaba yasenağlama

canım, evlenmeden bunu bilemessin... hiç birimiz evlenmeden önce vaji olduğumuzu bilmiyorduk...
hem bak diyosun ben korkmuyorum diye, ne güzel...
kendini acaba vajilimiyim diye kandırma ki, bu senin için eksi olmasın..... bu işte en önemli şey beyninize bunu ben yaparım demek...
kendine güven...

delikafaduldendelikafaduldenkıııızzzzzz çocuk pipisiyle ne alaksı var p... aaa,aaa.seninki farklı bence tatlım:eek:

O bende de vardı.. Çok itici gelirdi cinsel organ, cinsel ilişki düşüncesi.. Evlenmemeyi bile düşünürdüm.. Ama bunlar senin vajinismus olacağını göstermez canım.. Şimdiden böyle düşünme.. Gerekirse ileride eşine anlat bu durumunu.. Ondan da destek iste.. $ol$uruna bırak yani.. Şimdiden bunları düşünüp kendine dert etme a.s.

slm cnm bende evliligimin ilk bir yilinda o belayla ugrastim benimde esim cok anlayisliydi fakat her doktor cözum olamiyor ben internette arastirirken sans eseri ANKARADA bulunan hera kadin sagligi klinigini buldum ve gözu kapali gittim bende hic iyi olacagima inanmiyordum ve benim vajinismusum son dereceye gelmisti inanmasi zor ama doktorum beni 4 gunde iylestirdi o kadar harika bi ortamki doktorum muthis bir insandi adi suleyman eserdag sukurler olsun iglestim ve suan 6 haftalik hamileyim sende hic baska doktorlarla zaman kaybetme direk dedigim yere git internetten yazarsan gerekli bilgileri alirsin

slm cnm bende evliligimin ilk bir yilinda o belayla ugrastim benimde esim cok anlayisliydi fakat her doktor cözum olamiyor ben internette arastirirken sans eseri ANKARADA bulunan hera kadin sagligi klinigini buldum ve gözu kapali gittim bende hic iyi olacagima inanmiyordum ve benim vajinismusum son dereceye gelmisti inanmasi zor ama doktorum beni 4 gunde iylestirdi o kadar harika bi ortamki doktorum muthis bir insandi adi suleyman eserdag sukurler olsun iglestim ve suan 6 haftalik hamileyim sende hic baska doktorlarla zaman kaybetme direk dedigim yere git internetten yazarsan gerekli bilgileri alirsin
gamzecim hayırlısıyla bebişini kucana alırsın inşllh.:ecrin_bebek:herayı bi çok yerden duydum peki orda ne gibi bi yöntem uyguladılar anlatırmısın bizlere

Merhaba, bu problemi yasayanları okuyunca üzüldüm, ben evli değilim, hiç cinsel ilişkiyede girmedim, acaba bu sorunu yasayanlar evlenmeden önce cinsellik için ne düşünürdü, hani evlilik öncesi belirtisi var mı bu hastalığın, acaba bende yaşar mıyım bu sorunu diye biraz korktum..

siyamarz aslında evlilik öncesi pek bir belirti veren durumu yok.Çok cesaretli olup yaparım diyen birinin başına bile gelebiliyor.Bu olayın temelinde aslında geçmişte kafamızda oluşan tabular,korkular,yasaklardan,baskılardan oluşan zincirleme olaylar yatıyor.Beyin her ne kadar yaparım desede istesede tam o esnada farkında olmadan kendimizi kasmalar başlıyor.Kasmalar sonrası denemeler denemeler derken bir bakıyorsun zaman geçmiş.Yani sonuç olarak önceden kimse bilemez vajili olacağını.Bedensel olarak yaşananlar bir kenara psikolojik olarak etkileyici bir durum.O yüzden bunu yaşayan yada yaşadığının farkında olup adını koyamayanlar bence daha fazla bu durumu geciktirmeden bu sıkıntıyla yaşamaya devam etmesinler.Çok kısa sürede egzersizlerle ve istekle halledilebilecek bir sorun iken dahada güçleştirmeyin.Siz bu işe isteyip başladıktan sonra biter Allahın izniyle korkmayın.Ama mutlaka başlayın egzersizlere....

benimde doktorum süleyman beydi :) süper bi insan. 8seansta iyileştirdi benide. ev ortamı gibi sıcacık bir yer . insanlarıda öyle. herkese tavsiye ederim.

Merhaba, bu problemi yasayanları okuyunca üzüldüm, ben evli değilim, hiç cinsel ilişkiyede girmedim, acaba bu sorunu yasayanlar evlenmeden önce cinsellik için ne düşünürdü, hani evlilik öncesi belirtisi var mı bu hastalığın, acaba bende yaşar mıyım bu sorunu diye biraz korktum..

canım ben ilk evlendiğimde çok kısa süre yaşadım bunu ..egzersizlerle başardım bu hastalığımı .. hala da kasıntılarım oluyor açıkçası ama bu tamamen o anlık bir şey .ben evlenmeden önce aşırı düşkündüm cinselliğe yani korku nedir yaa her gün yaparım falan diyordum abartı olmasın .. :eek: ama evlendim ki demeyle olmuyormuş ..yani tamamen psikolojik bir olgu anlıyorsun ..ne kadar rahat olursan o kadar anlamıyorsun bir şey ..ne kadar istekli de olsan bilinçaltında bir sorun yaşadıysan ve yaşatıyorsan olması zaman alıyor :KK43: üstüne gitmek lazım .. :lepi:

X