Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım ben ilk evlendiğimde çok kısa süre yaşadım bunu ..egzersizlerle başardım bu hastalığımı .. hala da kasıntılarım oluyor açıkçası ama bu tamamen o anlık bir şey .ben evlenmeden önce aşırı düşkündüm cinselliğe yani korku nedir yaa her gün yaparım falan diyordum abartı olmasın .. :eek: ama evlendim ki demeyle olmuyormuş ..yani tamamen psikolojik bir olgu anlıyorsun ..ne kadar rahat olursan o kadar anlamıyorsun bir şey ..ne kadar istekli de olsan bilinçaltında bir sorun yaşadıysan ve yaşatıyorsan olması zaman alıyor :KK43: üstüne gitmek lazım .. :lepi:

Aynen öyle valla.Yaşayan herkes aynı dili konuşuyor bu konuda... Sorun kesinlikle temeldeki düşüncelerde...

Merhaba,acaba sorununa cözum buldun mu ocakta yazmıssın.Ben de yaklasık 8 aydır vajınısmusumdoktora gıttımamafızıksel bır sorunolmadıgını soyledı.Egzersiz filan da yapamıyorum ben.çünkü arastırdıgımkadarıylaparmak egzersızı fılan da verıyolarmış.Psıkolojık danısmanlıklar da bu konu ıle ılgılı en az 1250 dolar dan bahsedıyo.Napcamı bılemıyorum ben de.

arkadaslar teşekkürler, cinselliği denemeden vajinus muyumun cevabı yok demek oluyor bütün bunlar. Keske önceden bilinebilse, yaşayıp göreceğiz..:1no2:

Merhaba,acaba sorununa cözum buldun mu ocakta yazmıssın.Ben de yaklasık 8 aydır vajınısmusumdoktora gıttımamafızıksel bır sorunolmadıgını soyledı.Egzersiz filan da yapamıyorum ben.çünkü arastırdıgımkadarıylaparmak egzersızı fılan da verıyolarmış.Psıkolojık danısmanlıklar da bu konu ıle ılgılı en az 1250 dolar dan bahsedıyo.Napcamı bılemıyorum ben de.

tatlım , sana şu kadar söylüyorum ; danışmanların ellerinde sihirli değnek yok ,tek çözüm sende ..yani sen eğer egzersizleri yapmayı gözüne kestirirsen ,her şeyin daha kolay olduğunu göreceksin .. dr lar danışmanlar tabi ki faydalı ,yararsız asla demiyorum ..ancak çözüm; onlara gideceğim evet bundan kurtulacağım demek değil .. tabi bundan 7 ay öncesine kadar ben de dr arıyordum .. bi kere gittim kadın doğuma kadın benim vajinam hakkında bilgi verdi ne garip dimi ,öğrenim görmüşüm ve vajinamı yeni tanıyorum ,küçüklükten beri bize çok farklı bilgiler aşılanıyor ,bunda aile ve çevre çook etkili .. bana şu cümle çok telkin verici olmuştu : vajinanın yapısı p..sin tersidir ,onun kılıfı durumunda .. umarım yararı dokunur bu cümle ..ve işaret parmağının çok ama çok rahat gireceği bir yapıdadır ,zara bile dokunmaz o derecede .öncelikle vajinayı tanımak ve dokunmaktan çekinmemekle işe başlanmalıdır ,hoş bazen ben bile dokunamıyorum ama sonuçta dokunmayla bu işin yarısına gelinmiş olacaktır ..egzersizleri aslaaaaaaaaaaa bırakmayın ..bol şanslar .. a.s.

CANIM KENDİNİ SINIRLANDIRMA PARMAK EGZERSİZİ YPAMAM DİYE..
ilk başlarda hiç yapılmıycak gibi gelen bişi bu parmak egzersizleri ama doğru nefes ve doğru yön sayesinde çok basit inan..
sen yeterki iste ben sana anlatırım aşamaları...
bende yaparm derdim ama bir ayda başrıdm parmak egzersizleri sayesinde...
doktorların istediği o uçuk rakamlar da cebime kaldı...

canım egzersiz yapmalısın. ben doktorla yendim bunu ve bana herzaman dediki benim elimde sihirli değnek yok sana dokununca pat diye çözülmicek. herşey senin elinde ben sdce senin yol göstericinim. gerçektende öyle herşey tamamen sende bitiyor. ve parmakta oraya çok rahat giriyor. egzersizlerden kopmayın sakın.

delikafaduldendelikafaduldenkıııızzzzzz çocuk pipisiyle ne alaksı var p... aaa,aaa.seninki farklı bence tatlım:eek:

durumun vahimliğini ortaya koymak istemiştimde =) dokunamıyorum o ayrı zaten,bakamıyorum bile işte.. şuan herşeyide burda açık açık yazmak istemiyorum malum üye olmayanlarda okuyabiliyo falan :)) ama durumum ciddi boyutlarda malesefmirmirmirmir

diğer arkadaşlarada teşekkür umarım atlatırım dicemde kendimi bildim bileli böyleyim..
ama en azından umarım dediğiniz gibi vajinismus göstergesi değildir bunlar..

durumun vahimliğini ortaya koymak istemiştimde =) dokunamıyorum o ayrı zaten,bakamıyorum bile işte.. şuan herşeyide burda açık açık yazmak istemiyorum malum üye olmayanlarda okuyabiliyo falan :)) ama durumum ciddi boyutlarda malesefmirmirmirmir

diğer arkadaşlarada teşekkür umarım atlatırım dicemde kendimi bildim bileli böyleyim..
ama en azından umarım dediğiniz gibi vajinismus göstergesi değildir bunlar..
canım vajimi.acaba diye kendini şartlandırma bunu düşünerek yola başlarsan kendini daha çok kasarsın..bende evlenmeden önce böyle bi düşünce yoktu aklıma dahi gelmezdi..bence evlenecein zaman hala bu sorunları yaşıyosan düğününden önce dr. git hem yolun başından halletmiş olursun..benim gibi geç kalmış olmassın:çok üzgünüm:

rahatlayın kendinizi serbest bırakın hatta size şöyle diyeyim ..

tuvaletteyken küçüğü yaparken bi anda kesin tutun ,bırakın kesin bırakın ,ordaki çalışan kaslar pelviktir ,,,ay ben bunu çok yaptım kızlar işe yarıyor ,alın size bir egzersizzzzzzzzzzzzzzzzz

parmak egzersizlerinden ve önerilerden önceki sayfalarda çok geçtim ,yazdım ,hala da yazıyorum size .bol şanslar ..

Bu konuda çeşitli EFSANELERLE büyüdüğümüz için beynimizin böyle şartlandırılması normal. Bu durumda olan arkadaşlar kendilerinde eksik bulmamalı kendilerini SUÇLAMAMALARI ve de bu durumun tam tersine kendilerini şartlandırmalarını denemelerini tavsiye ederim. Zaten kızlık zarı denilen şey bi et parçası değil ki normal bi deri gibi değil o yüzden can acımaz diye düşünüorum. Vajinayı incelemeleri, ve cinsel ilişki hakkında araştırma yapılmasının iyi geleceği kanısındayım.

Geçmiş olsun sengözlerimebaksanab

Bu konuda çeşitli EFSANELERLE büyüdüğümüz için beynimizin böyle şartlandırılması normal. Bu durumda olan arkadaşlar kendilerinde eksik bulmamalı kendilerini SUÇLAMAMALARI ve de bu durumun tam tersine kendilerini şartlandırmalarını denemelerini tavsiye ederim. Zaten kızlık zarı denilen şey bi et parçası değil ki normal bi deri gibi değil o yüzden can acımaz diye düşünüorum. Vajinayı incelemeleri, ve cinsel ilişki hakkında araştırma yapılmasının iyi geleceği kanısındayım.

Geçmiş olsun sengözlerimebaksanab[/QUOTE canım teşekkürler umarım herkes atlatır.diğer arkadaşlar nasıl bilmiyorum ama sorun kızlık zarı değil sorun giriş, kasılmaların yarattığı darlık malesefff:a015:

bu bahsedilen parmak egzersizleri mesela..bahsi geçince bile işkence gibi geliyo.evlenmeden anlayamazsınız diyosunuz ama yok işte yapamıyorum ya dokunamıyorum..beni sadece vajinismusu olanlar anlar diodum ama onlarlada aynı dili konuşmuyoruz peki benim durumum ne bu cinsel organlarla sorunum ne benim yaaa :KK43:

Geçmiş olsun sengözlerimebaksanab[/QUOTE canım teşekkürler umarım herkes atlatır.diğer arkadaşlar nasıl bilmiyorum ama sorun kızlık zarı değil sorun giriş, kasılmaların yarattığı darlık malesefff:a015:

Anladım hayatımda bu açıdan bakmayı deneseniz biraz daha kolay çözümlemeye kavuşmasmısınız. Sonuçda neden kasılıo canının yanıcağını düşünüyosun ve bilinç altına işlemiş ama ilişkiye hazırlandığında orda oluşan kayganlık zaten canını yakmaz hani bunu biraz daha fazla düşünseniz alışmazmısınız bu fikre. Naçizane düşüncelerim yanlış anlaşılmasını istemem sıonuçta yaşayan bilir a.s.

hayatım ouxotik dedin gibi gerçekten yaşayan bilir.sorun kayganlık,vajinanın yapısı,can acımaması vs.değil bu soruların hepsinin elbette vajinusmuslularda açıklaması var herkes çok kolay bişe oldunu naçizane biliyo ama dedim gibi psikolojik bir rahatsızlık normal bir hastalık gibi aynı.gerçekten yaşamayana kolay gelebilecek bir problem...:nazar:

delikafadulden darısı başımıza inşallahh..

Merhaba, bu problemi yasayanları okuyunca üzüldüm, ben evli değilim, hiç cinsel ilişkiyede girmedim, acaba bu sorunu yasayanlar evlenmeden önce cinsellik için ne düşünürdü, hani evlilik öncesi belirtisi var mı bu hastalığın, acaba bende yaşar mıyım bu sorunu diye biraz korktum..

ben sevdiğim biriyle evlendim herkes korkardı ilk geceden ben korkmazdım nasılsa sevdiğimle evleniyordum ve konuştuk önceden eşimle gayet rahat olur zannediyordum ama 2 sene geçti hala ilişki olmadı. eşim anlayışlı allahtan sorun çıkarmadı.

Offfffffff yaaaaaaaa offfffffff bende 2 ay sonra evlencem.cok korkuyorum bu İlİŞkİ kısmından.yanİ İlkgeceden...........

1-0 geriden başlama hayatım böyle düşünmekle ,çünkü ne kadar stress kasmak o kadar vajinusmus sebebi ...her şey zamanla olacaktır ,acı olayını biz insanlar çok fazla abartıyoruz ,acı değil sızı işte anlık 2 saniyelik ancak şiddetli sızı değil bu ,lütfen gözünüzde büyütmeyin ,ben de zamanında çook büyüttüm ,çok sıkıntılara girdim ..ama yine kendini toplayacak olan sensin..her şey sende ve senin beyninde bitiyor ..korkmak değil aslında heyecanlanmak bu şu an hissetiğin. bu çok çoook normal ..ama lütfen heyecanını korkuya çevirme .bol şanslar ..mutluluklar..
hihoyyyt

arkadaşlar bende vajinismusum malesef ben emla isimli kremide kullandım parmak egzersizleride yaptım ama nafile yenemedim bugün tekrar doktora gittim iğne ve hap verdi ilişkiden 2 saat önce olucakmış ama şimdi regl olduğum için deneyemedim denediğim gibi size sonucunu yazıcam hepimize şimdiden geçmiş olsun

X