Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

deneyeyim bi parmagın tamamı mı giricek yoksa bir kısmımı ve kanama olurmu acaba hepsi girerse?çok korkuyorum ya akannehir
canım bıraz sakın ol o bahsettıgın seylerın hıc bıır olmyor...kokrma
serce parmagına bıraz vazelın sur uzan ılk daıresel hareketlerle parmagını donddur sonra hafıf ıkın zaten serce parmagın gıdıgını hıssetmıyceksın gbı rahat ol kokrtuugn anda dur bekle derrın nefes al var sonra devam et hepsı gııryor kokrma ne kanaması bende hıc olmadı hadı bı kez daha dene hemen pes etme azcık cesaretını topla yapabılrıısn bak herkez yapıyor sadece sakın olmaya calıs derın derın neefs al ver yapabılırım de

canım bıraz sakın ol o bahsettıgın seylerın hıc bıır olmyor...kokrma
serce parmagına bıraz vazelın sur uzan ılk daıresel hareketlerle parmagını donddur sonra hafıf ıkın zaten serce parmagın gıdıgını hıssetmıyceksın gbı rahat ol kokrtuugn anda dur bekle derrın nefes al var sonra devam et hepsı gııryor kokrma ne kanaması bende hıc olmadı hadı bı kez daha dene hemen pes etme azcık cesaretını topla yapabılrıısn bak herkez yapıyor sadece sakın olmaya calıs derın derın neefs al ver yapabılırım de

tamam derin nefes alıp deniycem olur bu sefer inşallah

arkadaslar bir sorum var;
özellikle doktora giden arkadaslara soruyorum.
psikolojik destek almalı mıyım? artık kurtulmak istiyorum.esim cok fazla destek olmuyor.psikologla cözülebilecegine inanmıyor.moralim cok bozuk.bitsin istiyorum.parmak egzersizlerinde daha baslardayım.zaten adet oldum.doktorum bi psikolog esliginde 3 seansta cözebilecegini söyledi.ama her seansa 300 tl istiyor.sizce ne yapmalıyım.?:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

arkadaslar bir sorum var;
özellikle doktora giden arkadaslara soruyorum.
psikolojik destek almalı mıyım? artık kurtulmak istiyorum.esim cok fazla destek olmuyor.psikologla cözülebilecegine inanmıyor.moralim cok bozuk.bitsin istiyorum.parmak egzersizlerinde daha baslardayım.zaten adet oldum.doktorum bi psikolog esliginde 3 seansta cözebilecegini söyledi.ama her seansa 300 tl istiyor.sizce ne yapmalıyım.?:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
canım ınan psıkologun uyguladıgı seyler bunlardan fazla degıl..kendıne guven yapabılrısın senı cok ıyı anlıyoruz ama daha bastayım dıyorsun ben ılk basladııgm gun dedımkı hayır ben asla yapamam bunu sımdı ıse hala ıananmyorum bana sorarsan sakın o kadra paranı verme kendınde basarabılrısın hemn olmazkı yavas yavas temız olunca heemn basla yapıcam de ılk kendınle savas hem sunu bılıyorum ben yaptıysam send eyapabılrısın ya sen benı bı gorsen ben yolda yuurrken copun yanından gecemem ıcınden kedı cıkacak dıye kusa dokunanamam ısırcak dıye duklu kullanamam ıgneye hayatta bakamam kafamçokkarıştıben normald e otururken bıle esımın yanınd akenıdmı kasardım tv ızlerkenkafamçokkarıştı o yuzden oyle yapamam falan deme yapabılrıısn emla yı kullan ck ıse yarıyor egzersızde

hayalgercek ve bahar07 arkadaslar,
öncelikle tesekkür ediyorum.parmak egzersizinde bir bogumdan az fazla alabiliyorum.ama p....s daha kolay giriyo sanki.özellikle uyarıldıgım zamanlarda krem dahi kullanmadan yarısı giriyo.hatta esim diyo baya girdi diye.ama uyarılmadıgım ve kremle kayganlastırdıgımız zamanlarda olmuyor.birazcık girmesine bile izin vermiyorum.üstüne bi de esimin olumsuz sözleri....hepten ümidimi yitiriyorum.öncekinde iyiydi diyen adam olumsuz bi durumda hep aynıydı diyor.olmayacak diyor..ama olsun ben böyle de yasarım diyor.bıktım ya,bi öyle bi böyle.o öyle yasarım diyor ama ben böyle yasamak istemiyorum.olumsuz durumlarda ümidimi yitiriyorum zaten.bi de esim üstüne tuz biber oluyor.psikolojim altüst oldu.motivasyonum sıfır.daha gecen haftalarda burdan herkese moral vermeye calısıyodum pes etmek yok diye.ama kendim pes ettim.senağlamasenağlamasenağlama

arkadaşlar size iyi haberlerimi verdim 2 gündür giremedim nete.beni kutlayan,kutlamayan herkese teşekkür ediyorum.2.denemeyide yaptık ve oldu.çok mutluyum arkadaşlar..sizinle paylaşmak istediklerim var. benden hiç kan gelmedi(bunun normal oduğunu öğrendim ama yinede 1 damla gelse emin olmam kolay olacaktıfisfisfis)eşim içimde gidip gelirken sanki biyere çarpıyo.sizdede oluyomu bu??acaba o zarımmı??ilk jinekoojik muayenemde kadın doktor demişti zarın kalın ama problem olmaz demişti.kalın zarda kanamazmış diye öğrendim.esnermiş

reyyan000 SAKIN PES ETME.BAK BENıMDE 2.DENEMEMDE OLMADI EN BAŞTA.SONRA EŞıME DEDıM BEN BıRAZ 2 PARMAKLA EGZERSıZ YAPAYIM,KAYGANLAŞTIRICI SÜRDÜM NEFES EGZERSıZYLE BERABER 2 PARMAĞI ALDIM BıRAZ ESNETTıM DEDıM ÇABUK GEL:)VE OLDU.BEN ELıMLE KOYDUM KENDıLıĞıNDEN KAYDI ıÇıME.HANı PARMAĞIMLA YAPI HEMEN ARDINDAN ALDIM YA.SENDE ÖYLE DENE.IKIN.NEFESıNı VER.YETERKı BIRAKMA.HADı CESARET:teselli:

reyyan000 SAKIN PES ETME.BAK BENİMDE 2.DENEMEMDE OLMADI EN BAŞTA.SONRA EŞİME DEDİM BEN BİRAZ 2 PARMAKLA EGZERSİZ YAPAYIM,KAYGANLAŞTIRICI SÜRDÜM NEFES EGZERSİZYLE BERABER 2 PARMAĞI ALDIM BİRAZ ESNETTİM DEDİM ÇABUK GEL:)VE OLDU.BEN ELİMLE KOYDUM KENDİLİĞİNDEN KAYDI İÇİME.HANİ PARMAĞIMLA YAPI HEMEN ARDINDAN ALDIM YA.SENDE ÖYLE DENE.IKIN.NEFESİNİ VER.YETERKİ BIRAKMA.HADİ CESARET:teselli:
canım keske dedigin kadar kolay olsa,:çok üzgünüm:

canım inanki bu yazdıklarımı rüyamda görsem inanmazdım.ben birine cesaret verebileceğimi asla düşünemezdim!!!ASLA!ama oluyomuş bak. hani hep derler ya;kafanda bitirdimi tamamdır.ben hep derdimki:ben kafamda olacak diyorum işte neden olmuyo.ama burda yazılanları okudum,benim durumumda olupta başaranları gördüm ve o zaman anladım kafaya koymak neymiş.çünkü kafama koydum dedimki bende yapabilirim. 1.5 yıl sonra oldu bu his içimde!! burdaki bayanlardan kuvvet alarak.

kayganlaştırıcıyı sür.emla kullan.onlar rahatlatıyo.ben ilk denemede emla sürdüm 2.de eşim dedi bu piskolojik bişey hiç sürme(oda beni rahatlatmak için tabi)ve sürmedim biraz zorlandık sonra dediğim gibi 2 parmakla yapıp ardından penisi aldım oldu.hadi cesaretini topla canım.ben mart ayında 3 seans piskolojik tedavi gördüm ve gittiğim doktorum çok iyidi.bana aynen burdaki yazanları söyledi parmak egzersizi,kegel egzersizi vs. ama yapamadım.bıraktım tedaviyi.olmuycak bu asla olmuycak dedim hep.bu ay buraya üye oldum burdaki bütün yazıları okudum.bana bişeyler oldu.kendime geldim sanki.dedim hadi bu iş senden başkasına düşmüyo.ve başladım egzersizlere 1 haftada yendim!ki bende dokunamayanlardandım:eek:

herkese iyi geceler hanımlar... sizlere bir sorum olacak... ben parmak egzersizlerini yapmaya çalışırken hiç canım istemiyor haliyle de ıslanmıyor ve kayganlaşmıyor benim de canım yanıyor... bebe yağının mantar yaptığını söylemişti burda biri.. parmak egzersizlerini yapmaya çalışırken ne öneriyorsunuz?

hayalgercek ve bahar07 arkadaslar,
öncelikle tesekkür ediyorum.parmak egzersizinde bir bogumdan az fazla alabiliyorum.ama p....s daha kolay giriyo sanki.özellikle uyarıldıgım zamanlarda krem dahi kullanmadan yarısı giriyo.hatta esim diyo baya girdi diye.ama uyarılmadıgım ve kremle kayganlastırdıgımız zamanlarda olmuyor.birazcık girmesine bile izin vermiyorum.üstüne bi de esimin olumsuz sözleri....hepten ümidimi yitiriyorum.öncekinde iyiydi diyen adam olumsuz bi durumda hep aynıydı diyor.olmayacak diyor..ama olsun ben böyle de yasarım diyor.bıktım ya,bi öyle bi böyle.o öyle yasarım diyor ama ben böyle yasamak istemiyorum.olumsuz durumlarda ümidimi yitiriyorum zaten.bi de esim üstüne tuz biber oluyor.psikolojim altüst oldu.motivasyonum sıfır.daha gecen haftalarda burdan herkese moral vermeye calısıyodum pes etmek yok diye.ama kendim pes ettim.senağlamasenağlamasenağlama

reyyan pozisyon değiştirmeyi ve emla gibi anestezik kremleri denemiş miydin? xylocaine dene bi de istersen ben onla yenmiştim, bol kayganlaştırıcı öncesinde bayaa sicak bi banyo tabi

he bu arada parmagi bir bogumdan az fazla aliyorum demişsin ya demek ki emlayi iyice yayamiyosun.ayrica yaysan da vajinin derinine kadar inemiyodur, sen benim dediğim spreyi al, onun uzun incecik bi borusu var. ben önce emla sürdüm sonra bu spreyin borusunu içeri ittim, hiçbişey hissetmiyosun kalinliği 1mm falan azicik tedirgin olabilirsin bende öyle oldu ama kesinlikle acısız sızısız içeri itiyosun ve iyice pıst pıst yap bi iki kere zaten çok etkili. emladan iki kat fazla uyuşturuyo. ondan sonra gittim kaynara yakin bi banyo yaptim, kendimi gevşettim iyice rahatladim. banyodan çiktim ayni şeyi bi daha yaptim. aslinda gerek yok tabi zaten bu spreyin etkisi 1 saat falan sürüyo. ama işte kendimi rahatlattim biraz. ondan sonra rahat rahat seviş koklaş artik fantazi dünyana birakiyorum:KK70: sonra da boool booool jelle dene. hatta ve hatta gleitgelenin iki türlüsü var biliyo musun bilmiyorum bi tanesi vajinanin içine sıkmak için 5 li plastik tüpler halinde satiliyo. istersen bu spreyden sonra içeri bu jelden boca et. eşinin penise de sürersiniz sonra ıkınabildiğin kadar ıkın. bence böyle yaparsin ben de aynı senin gibi bi yerden sonra ilerlemiyodu. hatta git gel yapiyoduk yarisi içerdeyken yine de bana misin demiyodu. böyle denediğimde tamamini yapabilmiştim. inşallah bunlari uygularsan sen de yaparsin. eşini de hiiiç takma. inan ki aynılarını ben de yaşadim. yok efendim benden bişey olmazmiş da ben bu korkaklikla bi ömür bişey yapamaz mişim da o olmasaymiş bunlari bile yapamaz mişim daaaa ohooooo neler neler. böye konuşuyolar iki gün sonra pişman oluyolar. boşver şekerim üzme kendini inan ki olcak Allahin izniyle. yani aşilmicak bi problem değil. bak vajinismus hastaliğinin yüzde 95 oraninda başarısı var. ve emin ol hepsi senle tamamen aynı şeyi yaşadi. yani ben çok az gördüm hoopp bu gece oluverdi diyen. hepimiz burda zorluk yaşadik anlattik sen de okudun. yok tamami olmadi, yok tamami oldu git gel olmadi, yok ucu girdi ayyyyy valla anlattikça afakanlar basti.:KK70: yani gördüğün gibi sen şu anda yolun sonuna geldin birazcik daha sabret. üzme kendini. ilerde bunlkarin intikamini almak için başim ağriyo dersin kocisine :KK70:

son olarak: xylocaine emladan az biraz fazla yanma yapiyo. popişine viks sürmüşün gibi. yanma olursa telaş yapma g eçiyo bi kaç dakkaya

Son düzenleyen: Moderatör:
herkese iyi geceler hanımlar... sizlere bir sorum olacak... ben parmak egzersizlerini yapmaya çalışırken hiç canım istemiyor haliyle de ıslanmıyor ve kayganlaşmıyor benim de canım yanıyor... bebe yağının mantar yaptığını söylemişti burda biri.. parmak egzersizlerini yapmaya çalışırken ne öneriyorsunuz?

gleit gelen jel bir de bi kaç sayfa geride gonzales bi jel önermişti o da olabilir. eczaneden herhangi bir su bazlı jel alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
reyyan bir de şimdi aklima geldi ub dediklerimle olmazsa estriol diye bi krem kullanmişti albenim çok memnun kalmişti. onu da alabilirsin. ben denemedim ama ben de biraz sorun yaşiyorum hala ondan alip deniycem.

arkadaşlar size iyi haberlerimi verdim 2 gündür giremedim nete.beni kutlayan,kutlamayan herkese teşekkür ediyorum.2.denemeyide yaptık ve oldu.çok mutluyum arkadaşlar..sizinle paylaşmak istediklerim var. benden hiç kan gelmedi(bunun normal oduğunu öğrendim ama yinede 1 damla gelse emin olmam kolay olacaktıfisfisfis)eşim içimde gidip gelirken sanki biyere çarpıyo.sizdede oluyomu bu??acaba o zarımmı??ilk jinekoojik muayenemde kadın doktor demişti zarın kalın ama problem olmaz demişti.kalın zarda kanamazmış diye öğrendim.esnermiş

ay yok kiz daha neler esnektir de o kadar da değildir :)))) zaten esnemiyo ki yanda kaliyo içinden penis geçiyo. yok bende de kanamadi. nedeni nde zarin içinde çok çok ince kilcal damarlar varmiş. penis geçerken ilk damarlarin çok az olduğu bölgece deng gelirse kan akmiyomuş. bende 2 gün sonra azicik gelmişti. ama ben regl oldum sandim. aaman ya ne şapşalim ama nerden biliyim ki ya çarşafa bulaşmasi lazimdi yani ilginç keşke gelseydi ani olurdu. çoğu kişinin de gelmiyo aksine aslinda gelmemesi sanki daha normalmiş gibi gelmeye başladi bana k an gelmeme orani yüzde 40 miş

X