Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ne kadar süre uğraştın ve ne yaparak yendin anlatırmısın biraz?

cnm bn şu an 9 aylık evliyim 20 yaşımdaym. evlendk bn çok korkuydm ama aile baskısıyla fln zoorda olsa gerdek gerçekleşti kanmm oldu. snra tabi korkudan bn 6 ay yapamadım egzerszleri denedm olmadı. artk delirmek üzereydm egzersz yapmadım ama 6 ay boyunca araştrmadığım kalmadı egzersz dışında burdaki arkadaşların her dediğini uyguladım uğraş uğraş olmadı olmadı artk eşim denemk istemyodu umudunu kaybetmşti snra öğrendklerimin hesini uyguladım bde en önemlisi kendmi kasmamya karar verdim kastğmda eşim uyardı ve böylece yarısını aldım ıkına ıkına hiç acı çekmedm. 10 gün snra flnda tamamnı aldım.prezervetfle hiç acı çekmedm arkadaşm ama şu an korunmuyrz ya biraz acım olyo ama artk o hafif acıya alıştm yani abartlck bi acı değilmş ztn

eşim sağolsun bi ağlama krizinde böyle ne kadar daha devam edebilirsin soruma ben seninle bunun için evlenmedim ki olmadı diye devam etmeyim diyerek gönlümü tekrar tekrar fethetti. sağolsun anlayışlı davranıyor. :nazar: ama ben de bu anlayıştan faydalandığımı düşünüyorm bazen. yani resmen içimi okuyarak yorum yazmışsın :KK69: üstte olmayı deneyeceğim ama ters oturmak istemiyorum yüzünü görmek istiyorum üstte ve yüzyüze pozisyonu rahat mıdır ki ?

tatlım merhaba..

bende o günlerden gectıgım ıcın tahmın edebılıyorum az cok neler dusundugunuzu.. esinin cok anlayıslı masallah.. sevındımm..

yuzyuze pozisyon rahat bana gore.. ters rahat etmıyorum sahsen.. ustteyken kontrol sende olacak. ne zaman kendını kastıgını hıssedersen bırakabılırsın.. korktugun an bırakabılırsın.. boyle yavas yavas alıstırma yaparsın. kayganlastırıcı kullan.. mesela bızler strres yaptıgımız ıcın hıc kayganlık olmuyor.. kuru kuruyada cok canın acıyor.. kayganlastırıcı en ıyısı bu durumda..

bakalım... kolay gelsın sana.. ınsss atlatırsınız canım..

tabikide kolay olmdı. ama inanın şu an kendme gülüyrm bumuydu yani hayatımı karartığım şey dye. en güzel günlerm cicim aylarım ziyan oldu.herşeyi zamnnda yaşamak en güzeli o yüzden bir an önce harkete geçin. her denemnzde olmydr eşiniz bnmki gbi size güvenini kaybedyr. beni yaralayan bu oldu hırs yaptm olacak dedim başka çare yok. pozisyn önemli bn yarısını aldım demştm ya onu arkama yastk koyduk eşimde çömelr gbydi öyle çok kolay oldu işte kendinize uygun olanı kendiniz tesbt etmek zorundasnz. ilişkide en önmli şey kasmamak bu ztn tek kural aslında başka yapmanz gereken bşy yok ultrason jeliyle prezervetfln bn çok faydasını gördüm. kasmaynca ve ıkınmnz gereken yerlerde yapabilirsenz hiç sorun olmaz. jelinde çok faydasını gördüm ilk girer ken tabiki azıcık sızım oldu ama çekmedm dayandım snra vajim açıldıkça geçti o sızı 1 yada 3 saniye sürmştr

cnm bn şu an 9 aylık evliyim 20 yaşımdaym. evlendk bn çok korkuydm ama aile baskısıyla fln zoorda olsa gerdek gerçekleşti kanmm oldu. snra tabi korkudan bn 6 ay yapamadım egzerszleri denedm olmadı. artk delirmek üzereydm egzersz yapmadım ama 6 ay boyunca araştrmadığım kalmadı egzersz dışında burdaki arkadaşların her dediğini uyguladım uğraş uğraş olmadı olmadı artk eşim denemk istemyodu umudunu kaybetmşti snra öğrendklerimin hesini uyguladım bde en önemlisi kendmi kasmamya karar verdim kastğmda eşim uyardı ve böylece yarısını aldım ıkına ıkına hiç acı çekmedm. 10 gün snra flnda tamamnı aldım.prezervetfle hiç acı çekmedm arkadaşm ama şu an korunmuyrz ya biraz acım olyo ama artk o hafif acıya alıştm yani abartlck bi acı değilmş ztn

hımm seninki biraz farklı bir durummuş..ben evlendiğimden beri 2 ayda toputopu 2 kere p.s denemesi yapabildim o da daha girmeden bağırmaya başlayarak sona erdi:KK43: yenen arkadaşlarımızın hepsi hemen hemen hep meğer boşuna korkmuşuz desede işte bi türlü kabul ettiremiyoruz kendimize kolay olacağını...

tatlım merhaba..

bende o günlerden gectıgım ıcın tahmın edebılıyorum az cok neler dusundugunuzu.. esinin cok anlayıslı masallah.. sevındımm..

yuzyuze pozisyon rahat bana gore.. ters rahat etmıyorum sahsen.. ustteyken kontrol sende olacak. ne zaman kendını kastıgını hıssedersen bırakabılırsın.. korktugun an bırakabılırsın.. boyle yavas yavas alıstırma yaparsın. kayganlastırıcı kullan.. mesela bızler strres yaptıgımız ıcın hıc kayganlık olmuyor.. kuru kuruyada cok canın acıyor.. kayganlastırıcı en ıyısı bu durumda..

bakalım... kolay gelsın sana.. ınsss atlatırsınız canım..

inşallahhhh canm. aslında benim kuru olmuyor çünkü eşimi seviyorum ve onla olmak istiyorum
kayganlık oluyor benim sorunum içine girerken bi yere çarpması ve o agrıya dayanamayıp bırakmasını istemem. egzersizlerle yön konusunu aşabiliriz inşallah. y
atarken kapanıyor gibi oluyor parmak egzersizleri denerken farkettim
o yüzden oturur pozisyonda yapmayı düşünüorm. inşşalllaaah aşabilirim inşallah herkes aşar bu sorunu.

masturbasyon (klitorise masaj yaparak) p..s denemesi yapan varmı? şimdi birden aklıma geldide daha kolay olabilir sanki.. o sırada vajina baya ıslak bir durumda oluyor ve çok rahat olunabilir sankii:103:

canım tuvaletin geliyo gibi hissetmen çok normal,egzersizlerde de aynı hissi yaşıyoruz:) mum da aynen bildiğimiz mum,hani şu beyaz olanlardan:) onu önce pamuğa,sonra strece sarıyosun. kegel egzersizleri de aynen bildiğin gibi

evet egzersizlerde de geliyor. tuvaletim gelince dikkatim dağılıyo bırakmak istiyorum. eşim de bıktı bi tuvalete gideyim lafını duymaktan:44:

hımm seninki biraz farklı bir durummuş..ben evlendiğimden beri 2 ayda toputopu 2 kere p.s denemesi yapabildim o da daha girmeden bağırmaya başlayarak sona erdi:KK43: yenen arkadaşlarımızın hepsi hemen hemen hep meğer boşuna korkmuşuz desede işte bi türlü kabul ettiremiyoruz kendimize kolay olacağını...

bilyrm cnm bnde öyleydm bn ztn çok korkak bi insanım bu pskolojik bşy oolduğu için ancak sözle yardım alarak kurtulablrsn. bn kendi kendimi tedavi ettim işte. sen bana şimdi sor merak ettklerini bn öle cevaplym

ohhh afiyet olsun canım...nasıl zorlanıyormusun??bende düşünüyorum yarında dr gidicem ağrılarımda geçerse inş.çarşamba başlayım diyorum.dün gittiğim dr sakın tutma kendini bitirirsin dedi ama ne bilim Allah sabrını verir diye düşünüyorum olmadı niyetlenmem baktım tansiyon falan düştü bozarım herhalde bi sakıncası olmaz:26::26:

bi yapsam afiyet olcaktaaaa:KK9: yapmaya üşeniom:KK9: ben ümreden geldikten sonra doktora gitmedim gitsem soracaktım ayın 8 de gidicem...tabi bende çok çok zorlanırsam bırakırım ama suan hiç bişi yok normal oruç tutar gibiyim...Rabbim kolaylığını verir inşallahh......

bi de iki kez yarısını içeri aldığımda nasılsa alamam diye korunmamıştık. zar yırtılmadı bile ama bu durumda bile hamile kalma ihtimalim varmış. normalde 28. gün adet olurum.dün 28. günümdü olmadım. bu vajinismusu atlatmadan böyle bi durum olmaz inşallah :KK43::KK59:

masturbasyon (klitorise masaj yaparak) p..s denemesi yapan varmı? şimdi birden aklıma geldide daha kolay olabilir sanki.. o sırada vajina baya ıslak bir durumda oluyor ve çok rahat olunabilir sankii:103:

olmuoo canımmm olmuoooo eşin senii zevkee getirse zevkten tamam yapacam diosun ama o an gelioooo hoppppp gidio herşeyyy psikkolojikmen korktuğun içinn ne olursa olsun o an geldimiii p...s vajınaya değdiğimii olay bitio beynin izin vermioo.....ilk önce beynimizee acımıycanııı vajınanın esnek olduğunu algılatacazkii ondan sonra oluooo..olay beyinde bitio yoksam hiç bi kadının vajınasında problem yok hepimizin fizyolojik bakımdan vajınası aynıı bunu ilk gece yapandaaa bizim gibi yapamayn vajınusmus olanındaa aynıııı vajına yapılarımız hep aynııı...bizim olayı beynimizde bitirmemizz gerekiooo ne zaman beynin tamam dio ozaman oluo....

bi de iki kez yarısını içeri aldığımda nasılsa alamam diye korunmamıştık. zar yırtılmadı bile ama bu durumda bile hamile kalma ihtimalim varmış. normalde 28. gün adet olurum.dün 28. günümdü olmadım. bu vajinismusu atlatmadan böyle bi durum olmaz inşallah :KK43::KK59:

E güzelim böyle durmlarda "ertesigün hapı" kullanın:)

Allahhhhhhhhh Ramazan menüsü die baktım internettennn gözüm pörtlediii:KK53::KK53::KK56::KK56::KK9::KK9: tutuom başladım doktoroda sormadım ama tutuom inşallah tam tutabilirim Allahın izniyleee....

ne yapsakk ne yapsak ..... bebek tam 24 haftalık

ya benim bebeğimde 10 haftalık doktora da sormadım ama oruçluyum ne yapmalıyım sizce

olmuoo canımmm olmuoooo eşin senii zevkee getirse zevkten tamam yapacam diosun ama o an gelioooo hoppppp gidio herşeyyy psikkolojikmen korktuğun içinn ne olursa olsun o an geldimiii p...s vajınaya değdiğimii olay bitio beynin izin vermioo.....ilk önce beynimizee acımıycanııı vajınanın esnek olduğunu algılatacazkii ondan sonra oluooo..olay beyinde bitio yoksam hiç bi kadının vajınasında problem yok hepimizin fizyolojik bakımdan vajınası aynıı bunu ilk gece yapandaaa bizim gibi yapamayn vajınusmus olanındaa aynıııı vajına yapılarımız hep aynııı...bizim olayı beynimizde bitirmemizz gerekiooo ne zaman beynin tamam dio ozaman oluo....

aynen cnm sana katılıyrm merak ettğinizi sorun şimdi bnm hırsla olduğu için aklıma bşy gelmyo takıldığnız yerde sorun

ya benim bebeğimde 10 haftalık doktora da sormadım ama oruçluyum ne yapmalıyım sizce

sen daha çok yensin canımcım sorsaydınn genede gerçi sende sorsan bende sorsam tutma diolar ne olur ne olmaz olursa sorumluluğu onlar olurmus gibisinden izin vermiolar.. ...sen çok yenisin daha 1.5 aylık bi sorsaydın genede..

X