Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

günaydın kıslarrr.......Hayırlı Ramazanlarrr.....Rabbim bu mübarek günlerde dualarımızı geri çevirmesin inşallahhhhh:KK71:

Hu huuu, nerdesiniz kızlar yahu? Aykurt, Aybice, Mukix, mimam 50, Venüsten, missifigo, ve diğerleri. Hatunlar oru mu çarptı yoksa sizi bugün? hadi çözmemiz gereken derdimiz var:))

[B]arkadaşlar ben biraz araştırdım ama tam olarak bu durumu anlatan bi yer bulamadım.[/B]

Kadın hastalıklarında bir çubukla hap veriliyor, fitil veriliyor. Bunlar guslü gerektirir mi, orucu bozar mı?
CEVAP Genelde guslü gerektirmez. Çok hassas olanlarda zevk almaya sebep olursa gerektirebilir. Gündüz kullanılırsa oruç bozulur, kaza gerekir. Pamuk bile konsa, pamuk tamamen içeri girerse oruç bozulur. Yaş parmak girse oruç bozulur.

Bazı kimseler de, masturbasyonun orucu bozmadığını, bazıları da bozduğunu ve kefaret gerektiğini söylüyorlar. Bunların ikisi de yanlıştır. Masturbasyonun orucu bozduğu, fakat sadece kaza gerektiği, Hindiyye, Bahr ve Dürr-ül-muhtâr ve diğer fıkıh kitaplarında yazılıdır. Bir Ramazanda iki defa masturbasyon yapana kefaret de gerekir. Çünkü Ramazanın bir gününde, kaza gereken birşey yaparak orucunu bozan kimse, başka gününde de bu şeyi kasıtla yine yaparsa, kefaret de gerekir.

bu iki duruma da dahil olmadığını biliyorum ama en yakın bunları buldum fikri olan var mı

merhaba arkadaşlar nasılsınız. kafama çok takılıan ve beni çok korkutan bi konu var.bir sene önce ağda yaptırmaya gitmiştim.eve döndüğüm de iç çamaşırımda kırmızı 1liradan biraz büyük kan vardı.çok kötü oldum bi senedir bunu düşünüyorum acaba kızlık zarım yırtılmış olabilir mi.doktora gitmeye utandım.ne yapıcağımı bilmiyorum.düşünüyorum o kan nerden gelmiş olabilir diye.lütfen yardım edin :KK43:

Hayırlı Ramazanlar kızlar. bu güzel ayı hakkıyla geçirebilmek ümidiyle... dualarımızı eksik etmeyeilm inşallah bu güzel ayın hürmetine yenemeyen arkadaşlarımızda şifa bulur.

öncelikle hayırlı ramazanlar günaydınlarr...
Arkadaşlar parmak egzersizleri orucumuza zarar verir mi ?

önceliklee parmak egsersizi yapmak mastürbasyon yapmak değildirr ..parmak egsersizi yaparken zevk alıp tatmin olmuorsak sadece onu sağlık problemini aşmak için yapıoruzz...eğer parmak egsersizi yaparken tatmin olmuorsan bu ne güsülü gerektirir nede orucun bozulmasını gerektirir.....biz bu konuyu daha önce kızlarlaa araştırıp paylaşmıştk aslında ama aklıma gelmio suan....pamuğun bozmasıı pamuğu zaten abdesten korumak için dış etkenlerden korumak için abdestin bozulmaması için kullanılıorr güsül gerektirmezz çok saçmaaa.....ben orucun bozulacağını mantıken sanmıorum ...erkekler ve kadınlar oruçlyken rüyalarındaa tatmin olursa uyandıklarındaa hemen güsül alır ve oruca kaldığı yerden devam ederler ogünün orucu bozulmaz...yanii parmak egsersizi tatmini gerektiren bişi değil sağlık problemini çözmek için yapılan bişiii onu yaparken zevk bile alınmıo zaten bozucağını sanmıorum....

merhaba arkadaşlar nasılsınız. Kafama çok takılıan ve beni çok korkutan bi konu var.bir sene önce ağda yaptırmaya gitmiştim.eve döndüğüm de iç çamaşırımda kırmızı 1liradan biraz büyük kan vardı.çok kötü oldum bi senedir bunu düşünüyorum acaba kızlık zarım yırtılmış olabilir mi.doktora gitmeye utandım.ne yapıcağımı bilmiyorum.düşünüyorum o kan nerden gelmiş olabilir diye.lütfen yardım edin :KK43:

anladım kadarıyla bekarsınn oyüsden bunaa kendin cvp verememişsinn.....hiç endişelenmee ağda kızlık bozmaz vajınanın içineee girmesi mümkün olmıcağı gibi bozmasıda mümkün değil hiç kafana takmaaa.....bende geçende zilet kullandımm aradan zaman geçtiii tuvalete gittim bi baktım bayağı kan, ilk gebe oldumdan korktum bişimi oldu gibisinden sonraa anladımm kesmişim bi tarafımı ama ben anlamamışım:KK9: Yani hiç endişelenmee kızlığın bozulmamıştırr....o şekilde bozulmasıda mümkün değill......

önceliklee parmak egsersizi yapmak mastürbasyon yapmak değildirr ..parmak egsersizi yaparken zevk alıp tatmin olmuorsak sadece onu sağlık problemini aşmak için yapıoruzz...eğer parmak egsersizi yaparken tatmin olmuorsan bu ne güsülü gerektirir nede orucun bozulmasını gerektirir.....biz bu konuyu daha önce kızlarlaa araştırıp paylaşmıştk aslında ama aklıma gelmio suan....pamuğun bozmasıı pamuğu zaten abdesten korumak için dış etkenlerden korumak için abdestin bozulmaması için kullanılıorr güsül gerektirmezz çok saçmaaa.....ben orucun bozulacağını mantıken sanmıorum ...erkekler ve kadınlar oruçlyken rüyalarındaa tatmin olursa uyandıklarındaa hemen güsül alır ve oruca kaldığı yerden devam ederler ogünün orucu bozulmaz...yanii parmak egsersizi tatmini gerektiren bişi değil sağlık problemini çözmek için yapılan bişiii onu yaparken zevk bile alınmıo zaten bozucağını sanmıorum....

hayatım orası öyle zevk alarak yapmıyr ama sonucta parmak egzersizi yparken bi ıslandımı zevkten gelen sudur o hem kesin emin olmadığın bişeyde niye tereddüte düşesinki zaman var iftardan sonrada yapılabilir bence ama herkesin kendi fkri bi zarar vermeyeceğini düşünüyrlarsa yapsınlar

anladım kadarıyla bekarsınn oyüsden bunaa kendin cvp verememişsinn.....hiç endişelenmee ağda kızlık bozmaz vajınanın içineee girmesi mümkün olmıcağı gibi bozmasıda mümkün değil hiç kafana takmaaa.....bende geçende zilet kullandımm aradan zaman geçtiii tuvalete gittim bi baktım bayağı kan, ilk gebe oldumdan korktum bişimi oldu gibisinden sonraa anladımm kesmişim bi tarafımı ama ben anlamamışım:KK9: Yani hiç endişelenmee kızlığın bozulmamıştırr....o şekilde bozulmasıda mümkün değill......

evet bekarım.ve bu beni çok korkutmuştu.çok teşekkür ederim ozum34 yazdığın yorum için

hayatım orası öyle zevk alarak yapmıyr ama sonucta parmak egzersizi yparken bi ıslandımı zevkten gelen sudur o hem kesin emin olmadığın bişeyde niye tereddüte düşesinki zaman var iftardan sonrada yapılabilir bence ama herkesin kendi fkri bi zarar vermeyeceğini düşünüyrlarsa yapsınlar

orası ölee yapan kendi kendini daha iyi billirr ne şekilde yapıo nasıl oluo ona göre bu duruma kendi karar vermesi daha önemli...iftardan sonrada yapılır canımcım aama kimisi eşinden gizli yapıooo yoksm iftardan sonra yapabilecekler iftardan sonra yapsınn....genede araştıralım aslında diyanete meail atsanız cvp bi kaç güne geliorrr .....biz eşimle bi konuyu tartışmıştık oda diyanete email atmıştı cvp bi kaç güne gelmiştii...kıslar iftar öncesi yapmak zorundayım diyen kızlar email atabilirsiniz durumunuzu anlatabilirsiniz tedavi sürecindeyim tedavi yöntemide bu orucu bozarmı gibisinden atabilirsiniz endişeli olanlar zor bişi değil kıslar sadce meail atıorsunuz sizin emailinize cvp gelio...

orası ölee yapan kendi kendini daha iyi billirr ne şekilde yapıo nasıl oluo ona göre bu duruma kendi karar vermesi daha önemli...iftardan sonrada yapılır canımcım aama kimisi eşinden gizli yapıooo yoksm iftardan sonra yapabilecekler iftardan sonra yapsınn....genede araştıralım aslında diyanete meail atsanız cvp bi kaç güne geliorrr .....biz eşimle bi konuyu tartışmıştık oda diyanete email atmıştı cvp bi kaç güne gelmiştii...kıslar iftar öncesi yapmak zorundayım diyen kızlar email atabilirsiniz durumunuzu anlatabilirsiniz tedavi sürecindeyim tedavi yöntemide bu orucu bozarmı gibisinden atabilirsiniz endişeli olanlar zor bişi değil kıslar sadce meail atıorsunuz sizin emailinize cvp gelio...

yanii bu işin ehli olan kişilerden alınan cvp neticesinde yapmak daha ii olur ben az çok biliyorum ama dinimiz o kadar teferruatlı ki ve öyle ince detaylar varki kesinlikle hüküm veremem haddime bile olmaz güvenilir ehil hocalara danışılıp aydınlanmak lazım bilmediğimiz konularda....Allah oruclarımızı kabul etsin bu mübarek ayı yüzü suyu hürmetine bu sıkıntıdan kurtarsın rabbim inşallajh...

parmak egzersizi yapmanın mastürbasyon olmadığını biliyorum elbette.
ama vajinismus için parmak egzersizi yapan bayanların parmak egzersizi orucu bozar veya bozmaz
diye bi konu olmadığı için
ben de fitil koymakla ilgili bi soruyu inceledim orda yaş parmak orucu bozar diyor.
ardından mastürbasyonu inceledim sonuçta onda da parmağını sokan bayanlar var.
orda da orucu bozar diyor.
evet sağlıkla alakalı ama ben riske atmayacağım.
egzersizi eşim yokken yapabiliyorum aslında akşam yapmak biraz sıkıntı olacak ama bakalım.
keşke ramazan girmeden atlatabilseydim çok kararlıydım kötü denk geldi.

X