Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

nasıl bi aparat kullandın. doktora gitmeden hemen önce yaptın

doktora gıttıgımde yenmıstım zatı vajıyı
daha once yaptıgım egsersızlerı o an aklıma getırdım
p. boyutunda aparatlar yapıyordum yenmeden once
bunuda aynen oyle dusun o an sureklı suan egsersızdeyım aparatta ne oluyorsa aynısı olcak dedım
kendım ısakınlestırdım kı ben panık atak hastasıyım
doktor anlayıs gostermedı kı ıyıkı oyle yaptı cok fazla anlayıs gosterdıklerınde ıyıce yuz bulup kacıyoruz
sekıl a ESLERIMIZIN ANLAYISI ne zmankı esım artık yeter dıye tepkısını koymaya basladı ozman yendım
doktorda sakınlesmemı bekleyıp muayane ettı ama senınkı gıbı anestezı falan yapıcam demedı asla
sana tavsıyem masa ya bakma bırak doktor muayene etsın sen vajıyı yendın bundan alasamı var artık korkma canım:KK19:

ben artık yardma bırsey dıyemıyorum dedgıme bıle cevap vermıyor çünkü :KK43:
uzunca sure ceken bırı olarak yendıkten sonra yasadıklaırmı yasamasın ıstıyorum ama nafıle
nasıl yaklastıkysak etkı etmedı onda bu topıkte ılk gırdıgım gunden ıtıbaren kendım kadar yenmesını ıstedıgm ılk kısı oydu halada öyle
ne dıyelım umarım bır mucıze olur kendını bir silkeler burda yenenlerden guven alıp oda basarır inşallah...

paticim inşallah evet bir mucize olurda bende kurtulurum artık.hatırlıyorum ilk geldiğimde sen ben kendimi en uzun bu sorunu yaşayan sanıyordum deyip,benim yenmemi canı gönülden istemiştin...güzel düşüncelerin için sağol cnm. benim.

kizlar canlarim günaydinlar bugün biraz gec uyandim dün baya bi kafa yordum egzersizlerime...... 2kezde egzersiz yaptim üsüttüm sanirim :KK43: bi halsizlik ama olsun bugün yine 9-10 cm calisicam bakalim artik sonlara dogru ilerliyorum degilmi :) ama en cok motivasyonumuda sizlerden aliyorummm iyiki varsiniz iyiki bu topik acilmisssssss

tüm vajiyi yenenleri tebrik ediyorum allah baska dert vermesin aminnnnnnnn

bizede dua edin bizde hemencik gelin olalim halayimizi cekinnn ya yilbasina az kaldi amaaaaaaaa :)

dışarda işim vardı. simdi geldim eve. egzersize oturcam da. önce bi okuyayım dedim. 12cm ile çalışıyorum şimdi. :)) çok mu bilmiyorum ama p.. denemesini riske atmak istemiyorum. yarın deneyeyim diyorum ama ya yapamazsam

canım hi. korkma ya olmazsa diye olumsuz düşünme. Allah ın izniyle olacak inş de,ilk denemede olmaz 2. olur ama er geç olacak sen hiç sıkma canını.ben ilk denememde yapamamıştım çok moralim bozuldu ama 2. de oldu çok şükür. en önemli ksım moral bozup kendini bırakmamak.1. de olsa tabiki çok güzel olur ama 2 . ye de kalabilir bunun için üzme kendini. ama bana sorarsan 12cm yeterli ve sen zaten yendin bence:)

hayır cnm. konuşamadım...zaten bi o şekilde mutlu edebiliyorum.bu şekilde denemek bizde alışkanlık olmuş.inş. bu reglimden sonra bütün cesaretimi toplayıp denicem...artık bende bitti,kurtuldum demek istiyorummm.....

cnmm sen sunu bı yende gor o zaman mutlulugu ıkınızınde hayatı degısecek bırde bebişiniz oldumu bu gunlerıne bu kadar uzadıgına pısman olacaksın....

bu topikte en zor kendimi görüyordum.biliyorsunuz kaç ay uğraştım.yardm canım bide sen doktorada gittin.çoktan bitirmen lazımdı.bide kaldıkça kalıyo.ya ikinizinde ya Allah deyip bitirmeniz lazım.bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum

ben o kadar cok doktora gıttımkı hepsı de bıldıgımız namı olan doktorlar bunlarda olmuyorsa ben asla yapamam dıyordum dusunuyordum ısın ıcınden cıkamıyordum kafayı yıyecek gıbı oluyordum cıkmaz bır yoldu benım ıcın hergun esıme bosanalım ertık omrumun sonuna kadar senı mahvetmeye hakkım yok dıyordum...iikide bosanmamıs benden bu kadar kolay bırsey ıcın hayatımı mahvedecektım...

arkadaşlar 4 aylık ewlyım sonunda pzt gunu bu illetten kurtuldum benım hikayemde sızınkınden farklı deıldı hatırlanmayacak bı ilk gece kabus gibi bibalayı adını ılk defa duydugum kendıme konduramadıgm gunlerımın gecelerımın heba oldugu aylar.önce kadın dog doktoruna gıttm fiziksel bi sorun yok dedıler doktor psikolojık dedı bı psikoloğa gıttm ama dewam etmedım netten dktr arastrdm izmirden bı doktor buldum bı seansla kurtulcamı soledı bı umut gıttık orda bı egzersız yaptrd sadece 10 dk ewe gıdn deneyın olacak dedı ama yinee olmadı we 1.500 tl param gıttm gözumde desıl ama tek seansla olcak bısey deıl galıba yada ben yapamadım ağlamadıgım gece gunduz kalmadı daha sonra bı akrabam sayesınde devlet hastanesınde bı psıkıyatrıstle tanıstm cınsel rahatsızlıklarla ılgılenen bı klınık warms ben dewlette bole bısey oldgndan haberszm her sehırın hastanelrınde bole klınık warms arastırıp aynı doktora dwm edersnz ayrıca paranız gıtmez neyse dktr önce dınledı bı test yaptı sorunumu dınledı parmak egzersızıyle hastalıgı yencez dedı .<
İLK : kendı parmagının ilkbogumu 2:1parmak iki bogum esinin 1 parmagı bir boğumu 3:kendı 2 parmak bi boğum eşinin 2 parmak bi boğum 4:Kendin 2parmak 2 boğum vajina genişletme makas yapar gıbı we penis değdirme 5:eşinin 2 parmak 2 boğumu 6:jhem kendınde hemde esinle kasıntı olmadan 1 2 parmagın hepsını ıcıne alma en sonda penis giriş denemesı sen kesınlıkle eşinin üstünde olcaksın hergun yarım saat çalıstm doktor bana cızelge werdı kaç dk çalıstn kac defa parmak giriş cıkışı oldu ne kdr kasılma hssettn die her hft onları kontrol ettı hftd bıgun gıttm
benim tedavim 6 hafta sonunda bıttı tedavi süresince kesınlıkle cinsel ilişkiye girilmeyecek dedı doktor we egzersiler sırasında nefes alıp werme cok onemlıymıs pzt gunude ben eşimin üstüne oturur gıbı yavas yavas p...s içime almaya calştm az grrince korktm heyecanlandım ama cıkarmadan dewam ettm oldu cok sasrdm ınanamadm olduguna bı saat snr bu sefer esim ustte denedık yıne hepsini alabildm bigıün ara werdık bugun tekrar denedık we oldu esim gıtgel yaptı bı ıkı defa biraz baskı oluo okadar
baskalarının bıze anlattıgı gıbı acı agrı kesinlikle olmuyor bumuymus diosunuz ben coı korkak bı ınsandm ama gecen aylarıma yanıyorum kendı kafamızda okadar buyutuyoruzkı hayatımızı mutlulugumuz bozuyoruz sadece ayrıca ben dr cem kecenın vajınismusun üstesinden gelmek adlı kitabı okdm bana cok yararı oldu ben burdakı arkadaslarımada cok tesekkur edrm hergun sıteyı takıp ettm okdm kendımı buldm burdanda cokşey ogrendmgm pati22 nursena albunea we ısmını hatrlaymdgm diğer arkadaslardan allah razı olsn
herkes esiyle bu mutlulugu yaşar ins okdr guzel biseyki esinle bir olmak onu hissetmek allah herkesi bu dertten kurtarsın

canım tebrik ederim çok sevindim bir kişinin daha kurtulmasına:) gözün aydın Rabbim başka dert vermesin inşşş

canım ben 3 yıllık evlılıgımın ardından 3 ay once yendım cok sukur...benımde hala özellıkle ılk gırıste yanmalarım oluyor ama cok sorun degıl o kadar rahatsız etmıyor kasmaktan oluyor...hatta vajıyı yendıkten kısa bır sure once muayene oldum tabi kastım kendımı ama nefes egzersızlerı yaptım muayenede:))))doktora gtmeden once evdeegzersız yapabıılırsın kolay olacaktır senın ıcın[

bütün muayeneler aynı mı acaba. maşa gibi bi alet sokuyolar sanırım. herkeste mi öyle

evet cnm oyle nefes al ver bırde doktordan doktora farkedıyor benım doktorum saolsun benı cok rahatlatmıstı...

hayır cnm. konuşamadım...zaten bi o şekilde mutlu edebiliyorum.bu şekilde denemek bizde alışkanlık olmuş.inş. bu reglimden sonra bütün cesaretimi toplayıp denicem...artık bende bitti,kurtuldum demek istiyorummm.....

paticim inşallah evet bir mucize olurda bende kurtulurum artık.hatırlıyorum ilk geldiğimde sen ben kendimi en uzun bu sorunu yaşayan sanıyordum deyip,benim yenmemi canı gönülden istemiştin...güzel düşüncelerin için sağol cnm. benim.
yukardakı mesajını gördüğümde okadar sevındımkı yurekten dılıyorum Rabbım senınde yüzünü güldürsün
sevınclı haberle gel inşallah canım:KK19:

Kızlar inanamıyorum kendime ama sanırım bende BASaRDiiiiiiiiiiimm:)) sanırım diyorum çünkü aksamdan beri sok tayım. İnanamıyorum ya oldu ama bu sitenin ve sizinsayenizda. Yardımcı olan herkese binlerce teşekkürler. Allah diyer arkadaslara da nasip etsin bian önce. Sanki bı mucize ya hem de sadece 3 günde yendim. Birbucuk senedir uğraşıyorum saka gibi . Size sunu söylemek istiyorum parmak ve aparat egzersiz yapabildiyseniz olay bitmiştir.Bide kendinize güvenin ve pozitif olun. Cok ciddiyim.ayrıca hicccc acimiyo aparat bile daha zormus simdi anlıyorum.ne olduğunu anlamadım. Umarım hep böyle devam eder sorun çıkmaz. hala soktayim. Acaba ruyamiydi diye sabaha kadar esime sordum. Oda şokta:) darısı hepinizin basına.

canım tabrikler valla bravo sana, kısa sürede kurtuldun. azmetin yapıcam dedin ve yaptın çok şükür. çok sevindim tekrar tebrikler:) üstündeki yük kalktı tadını çıkar hafiflemenin:):)

yok gülüm yok benden zoru yok burda..............

yani canım sende böyle nasıl desm isteksizlikte var ya.bi bıkkınlık denem yapma isteği yok gibi.sanki tüm azmin gitmiş.ya bak redboxa kız 4 yıl çekmiş nasıl inat etti.çok şükür yendide .inan bi mucize beklemekten vazgeç.sen adım atmassan kendiliğinde n bişey olmuyor.

canım meraba.içimden geldi sana bikaç bişey söylemek istedim. bu hastalıkla savaşmadan ya da bu hastalıpı yenmeden geçirdiğimiz her gün bizi biraz daha umutsuzluğa itiyor ve hayattan koparıyor. mutlu olmak varken, eşini mutlu etmek varken ve hayatı doya doya ,oh be dünya varmış diyerek yaşamak ve her şeyden önce Allah ın izniyle bir bebek sahibi olmak varken neden bu kadar tambellik yapıyoruz??hepimizn hatası sadece ertelemek!!! nasıl olsa olur, dur bugün değil yarın başlarım vs gibi bahanelerle hep erteledik erteledik.ve sadece kendimiz değil eşimizi de mutsuz ettik. hadi sende şöyle bi silkelen kendine gel canım. bak ben annesi ve ablası vajınusmus olan bi bayanım.benim annemde 6 ay ilişki yaşayamamış. ablam da 4 ay yaşayamadı.o da yeni yendi. ve bende 2 hafta önce yendim. yani benim hiç umudum ykotu biliyomusun?? annem ve ablamda böyle bende döyleyim olmıcak hiç olmıcak ben çocuk sahibide olamıcam bu işi hiç yapamıcam böyle bakire olarak ölicem heralde diyodum. çok umutsuzdum. taki burayı bulana kadar. lütfen canım ertleme. daha fazla mutsuz etme kednini ve daha fazla taşıma bu yükü. neden yapamıcaksınki, bunları sana eski bi vajınusmus hastası söylüyo unutma.yani burdakiler hepimiz senin gibiydik. sen de yapabilirsin.bizden bi eksiğin yok emin ol. hatta belki daha fazla cesaretli bile olabilirsin bi çoğumuzdan. lütfen canım hadi en kısa amanda harekete geç. erteleme artık. egzersizlere başlayıp azmedersen en fazla 2 haftada olur bu iş inş. seninde adını parlak parlak yazsın arkadaşlarımız, bizde mutlu olalım biri daha kurtuldu diye:) ben burdaki herkese güveniyorum yapabileceklerine inanıyorum. hepinizi çok sviyorum,kimsenin mutsuz olmasını istemiyorum. aynı duyguları yaşadığımız için çok üzülüyoruz yenemeyenlere. YETERKİ İSTEYELİM, RABBİM HEP YANIMIZDA İNŞ... O KADAR BÜYÜK Kİ HİÇ UMMADIĞIMIZ ŞEYLER OLUVERİYOR Bİ ANDA. BU DA OLUVERECEK BİTECEK GİDECEK KORKMA. YETERKİ BAŞLA Bİ YERDEN...

X