Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

çok güzel sevndim senin adına a.s.:nazar:
bende hala oluyo başında ama sonra geçioda hiç bişi anlamıyom ama ben :sinifsinif:

Bende zevk almıodum ilk bşta hatta düne kadar diyim :))
Dün Biraz daha farklı oldu .bu kez bi nebzede olsa aldm bayanssulusmile

bizdede öle yaa ilk başında tedirginlekten kaynaklanan geri çekilme oluyo ama sonrası çok iyi ama eğerki tam ıslanma olduysa rahat oluyo

BAZEN EŞİME DİYORUM YANİ BUNADA ÇOK ŞÜKÜR RAZIYIM...:nazar:

Vajiyi yenmeden önce aşırı derecede zevk alıodum. . Ama şuan hala bi tedirgnlik olduğu için tam %100 diyemem
işin sırrı alışmakta zaten.evliliğin ilk zamanlarındaki o heyecan,eşinize karşı davranışlarınızla şimdi ki bir mi mesela. değil.çünkü alıştınız birlikte yaşamaya...

inşallah biz de yani ben de alışırım da böyle rahat olur(ilişki yani).aslında çok güzel bir şey.eşleri birbirine bağlıyor çünkü.ama vaji de çok sinsi.insanın elini kolunu bağlıyor resmen.

İnşallah alışırsın canım sende hihoyyyt
Ben vajiyi eş parmağını denedikten sonra yeneceğime emin oldum .çnkü o zamn Kumanda benim elimde gibi davrandı kocişim :lepi: Güvendim ona sositososito ve öylece oldu -tatlicadiarzu-

sana bir şey söyliyeyim mi;

bir arkadaşım var.vajili filan değil.onunla geçen bu tarz konuları konuştum da.neredeyse 2 senedir evli ama bana ilişkiden hiç zevk almadığını ve hatta senin tabirinle 'birşey anlamadığını' söyledi...belki bu seni biraz olsun rahatlatır.yani vajili olmayan birinde dahi görülebiliyor.

bana kalırsa sen daha yeni adapte oluyorsun o işe.o yüzden birşey anlamadım sanıyorsun.zamanla alışınca sen de zevk almaya başlarsın gibime geliyor.

evet bende senin gibi düşünüyorum bide girişte biraz korkunca bütün büyü boom diye kayboluyo bende zevk alamıyorum tabi inşallah düzelir

bide kızlar yanma oluyo ilişki esnasında sonra belden aşagın agrıyo sızlıyo sanki budamı psikolojik acaba böyle bi sorunu olan varmı

evet çok şükür halime tam ıslanma olursa birşey hissetmiyorum acı falan ama eskiden daha çok ıslanıyodu yendim yeneli çok olmuyo ıslaklık yada hemen gelmiyo demek daha dogru olur Çok şükür rabbime kurtardı beni bu dertten tabi o geçirdiğim zamanları sıkıntılarımı hala atlatamadım zamanla olcak inşşakkıdı

BAK ŞUNUDA DENEYEBİLİRSİN BANADA BAHAR TAVSİYE ETMİŞTİ tam ıslanma olmuyorsa (bazen ne yaparsan yap olmuyo sinir oluyosun çünkü) biraz kendine ve eşine zeytinyağı sür faydası harika...ben bebe yağı aldım herkes söylüyodu ama bebe yağı zeytinyağı gibi değil tavsiye ederim..

İnşallah alışırsın canım sende hihoyyyt
Ben vajiyi eş parmağını denedikten sonra yeneceğime emin oldum .çnkü o zamn Kumanda benim elimde gibi davrandı kocişim :lepi: Güvendim ona sositososito ve öylece oldu -tatlicadiarzu-
[/QUOTE]

bende eşimin 1 parmagından sonra tamam dedim olcek bu iş 1 parmakla halloldu bu iş çok rahattı çünkü:dance:

BAK ŞUNUDA DENEYEBİLİRSİN BANADA BAHAR TAVSİYE ETMİŞTİ tam ıslanma olmuyorsa (bazen ne yaparsan yap olmuyo sinir oluyosun çünkü) biraz kendine ve eşine zeytinyağı sür faydası harika...ben bebe yağı aldım herkes söylüyodu ama bebe yağı zeytinyağı gibi değil tavsiye ederim..

kayganlaştıırcımız var ama kullanmıyorum daha dogrusu kalkıpta almaya üşeniyorum :kedi: olmassa artık onu denerim sağol tavsiyen içina.s.

kayganlaştıırcımız var ama kullanmıyorum daha dogrusu kalkıpta almaya üşeniyorum :kedi: olmassa artık onu denerim sağol tavsiyen içina.s.

canım bende kullandım onu ama kayganlaştırıcı bir tek bana egzersiz zamanları iyi geldi ilişikide direk kuruyo hemde en su bazlısını aldım ne bilim
ama dediğim gibi evinde varsa böle şişe tarzi bişi yani bitmiş losyon kabı felan içine zeytinyağını koy odanda kalsın o esnaya başlamadan önce alırsın yanına

canım bende kullandım onu ama kayganlaştırıcı bir tek bana egzersiz zamanları iyi geldi ilişikide direk kuruyo hemde en su bazlısını aldım ne bilim
ama dediğim gibi evinde varsa böle şişe tarzi bişi yani bitmiş losyon kabı felan içine zeytinyağını koy odanda kalsın o esnaya başlamadan önce alırsın yanına

tamam canım denerim

Merhaba kızlar...
Bugün doktora gittim, moralim iyi...
İnşallah birkaç gün içinde halledeceğim bu sorunu...
Benim için dua edin...

KIZLAR OKURMUSUNUZ BEN ÇOK ETKİLENDİM...

NE OLUR BAŞARAMAYAN ARKADAŞLAR AZMİNİZİ KIRMAYIN GÜÇLÜ OLUN...

14 Yıllık Evli Bir Vajnismus Hastasının Duyguları

" Mazide cıvıl cıvıl hayat dolu gülmeyi seven, bir genç kızı geri de bırakmış, yıllar geçtikçe her gün üzerine konulan ağırlıkla yıpranmış, karamsar, beyninde intihar tasarımları ölümün eşiğine gelmiş bir kadındım. Bu korkudan nefret ediyordum. Mantıksız bir insan değildim ama korku mantığı bastırıyordu. İçindeki sevgi tomurcuklan kurumuş, güzeli fark edemiyordum, büyük bir güvensizlik duygusu vardı. Kin, nefret, öfke bedenimde çete oluşturmuşlardı. Gözyaşı musluklarım bozulmuştu. Bir labirentin içindeydim ve her gün etrafıma duvar örülüyordu. Sonuç vermeyen arayışlar. Eşimin ailesi öğrendikten sonra dışlanmanın verdiği duygusal baskı, kendimi boğaz tokluğuna çalışan bir sığıntı gibi hissediyordum. Nerde bir çare olacak tedavi yöntemi bulsam bir ümit ışığı da olsa eşimle kavga gürültü peşinden koşuyordum. Kendime devamlı bir şeyler ispatlamak zorundaydım. Evliliğimi ayakta tutmam gerekiyordu, cinsel yönüm zayıf olduğu için kendimi beden gücümle ortaya çıkartıyordum. Erkeğin yapacağı işleri de üstlenmiştim, boya badana tadilat, alışveriş hep kendim yapıyordum, emir eri olup çıkmıştım. Üstelik yazın memleketime gidip çay toplardım, eşimin ailesine çalışkan görünmek zorundaydım, işçiye para vermez hep ben çalışırdım. Her çay fidanının dibinde bir kova gözyaşım vardır.İstanbul'a dönünce de boş durmazdım yaptığım dantelleri satar para biriktirirdim, çünkü yarınım yoktu!

Sorunumun temeline inince eğitimimde aksaklık olduğunu gördüm elime devamlı taşıyacağım bir namus bayrağı vermişlerdi aynı, olayları diğer teyze kızları da yaşamıştı. Tedavide, sanki bayrak elimde cenge gidiyorum. Doktorumun muhteşem bir gidiş yolu vardı. Bana önce cinsellik hakkında bilgiler verdi. Onları beyne yükledim, yıllarca beslediğim, büyüttüğüm korku korkmaya başlamıştı. O kaçtıkça biz kovaladık peşine üç kişi takılmıştık. Doktorum, eşim ve ben kollar sıvanmış kovalamaya başlamıştık. Muhteşem bir etüt çalışması vardı. Terapi olumlu yönde ilerliyordu her terapiden sonra etrafımda örülen duvarı tokmaklayıp yıkıyordum.Son seansta korku tümüyle gitmiş vücut rahatlamış iki beden bir olmuştuk. 14 yıl sonra yeni bir yuvanın temeli atılmıştı. Mutluluktan uçuyordum, inanamıyordum. Allah’ıma şükrettim. Sabaha kadar uyuyamadım, doktoruma sarılıp sevinçten ağlamak istedim, gece telefon açmak istedim eşim engel oldu.
İnsan oğlunun yaşamında en önemli yerin cinsellik olduğunu öğrendim. Başarının ve çöküntünün temel kaynağı olan kadının cinselliği, bir hükümeti yıkabilme gücüne sahipmiş."

ÖNCE

Geçmişte yaşadıklarıma ve duyduklarıma çok inanmıştım ve çok korkmuştum, uzun yıllar onların etkisinde kalmıştım. Korku, aşağılanma, çaresizlik,hayal kırıklığı, güvensizlik ve suçluluk duyguları hissetmiştim. Cinselliğin pis, kirli ve şiddet içeren yanlarını, şehvetin insanı küçülten, aşağılayan bir iç güdü olduğunu düşünüyordum. Cinsellik mide bulandırıcı idi; ama bazen de hoşuma gidiyordu ama bunu kendime itiraf edemiyordum.

SONRA

Artık tamamen cinsel ilişkiye girebiliyorum. Karşılıklı zevk alıp yaşanabilecek bir şey olan cinselliğin güzel bir paylaşım olduğuna inanıyorum. Kesinlikle tiksindirici bulmuyorum .Günah olmadığına inanıyorum. Eski yaşadıklarımla ilgili hiç bir şey hissetmiyorum, korkmuyorum kendimi suçlamıyorum. Onlar " sapıktılar" deyip gülüp geçiyorum.

Normal doktora gittim...
Doktor kendi de aynı şeyleri yaşadığı için bazı önerilerde bulundu...
Eğer işe yararsa söylerim mona_roza...

Bencede böyle hayat hikayeleri insanı çok etklio. . ınsan vajiyken sekse çok farklı bakıo . . .
Sadece acıdan ibaret olduğu sanıyor.Düşünemiyor Fikir üretemiyor. .
Yendikten sonra herşeye farklı bakıo . . Kaybolan Sevinci geri geliyor. . Ağlamanın gözyaşının yeri tebessüm ve kahkaha alıyor :nazar:

[ı]bencede böyle hayat hikayeleri insanı çok etklio. . Insan vajiyken sekse çok farklı bakıo . . .
Sadece acıdan ibaret olduğu sanıyor.düşünemiyor fikir üretemiyor. .
Yendikten sonra herşeye farklı bakıo . . Kaybolan sevinci geri geliyor. . Ağlamanın gözyaşının yeri tebessüm ve kahkaha alıyor :nazar: [/ı]

aynen öle canım yaa katılıyorum sana...

benim gittigim psikologla konuşurken ben egitimli insanlarda özellikle (benim gözlemim )ögretmenlerde çok oluyo vajılerden dedim oda bana kadın dogumcu bi hastası oldugunu söyledi hadi diger doktorlar neysede kadın dogumcu ya çok garip bişi bu vajınusmus insan psikolojisinden korktım ben neler yaptırıyo insana

X