Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Masallahh cnmm ne gizel bir yilin dolmus tatlimm hersey normalmi suan ne zaman sen hizlanmaya basladin k.b soruyorm ama ben yendim hozli gelgide izin veremiyorm cok.zamanla olacak ins.bana daha bir ay oldu cok sukur.ne mutlu sanaki birde evlatla taclandirmis rabbim mutlulugunu..cokkkk mutlu olun

şuan herşey normal canım, ben yendikten sonra 1 ay deneyebildim sonrasında 1 yıl ara verdim hamilelik, lohusalık derken şimdi sorunsuz gidiyor çok şükür, yeteri kadar ıslanma oluyor mu sen de? sen hazır olursan onda da sorun olmaz kendini tamamen bırak sıkma, sağol canım.

Saol annemm.bende s'xtiva die su bazli jel kullaniorum emla bepanthende vardi ama en son yaptigimizda hicbirini kullanmadik esim.ozellikle emla surmemi istemio hakli aslinda onlarsiz daha guzel ben gunduzleri zaman zaman egz yapiorm emlayla onuda birakmaya calisiorm simdi ins olacak.cahit beyide taniprum arkdaslarin dru.bunu bi arastiricam spermi olduruyomu..dr gunun belli mi hbr et bana meraktayim.sen suan hemen alabilionmu mikiyi zorlanionmu.giriste bide hizli gelgit oluomu kb soruyorm ama:KK30:

Sertleştiği anda alıyorum kuzum direkt , atık zorlanmıyorum alırken çok şükür pıt diye gidyo :) ama şu basınç hissinden kurtulamadım..git gel olayı ilk denemeden beri yapıyo benim düdük :)) yavas diyorum kaç ay bekledim durur muyum diyor edepsiz:KK1:

Doktoru bugün arayacağm dişçi randevum var perşembe ona giderken uğrarım hümaya inş.sana haber vercem zaten merak etme bebeem:KK54: hem soracaksın tabi ki şatilli kızım benim :KK6: :KK33:

daha yazıcak ve de konuşucak gücüm yok şimdilik herkese merhaba ve kolay gelsin

umarım o gucu bulur yazarsın sende derdıne care bulursun :KK19:

Canimm cok sikkin yorgani basima cektim hic kalkasim yook..bu durumu yasicam hic aklima gelmezdi dayanamadim cattim esime konustuk gderek siddetlenen bi konusma her gece olmekten biktim dayanacak gucum yokk tukendim diee bagirdim istemiomusun hazirim dedim kurtar beni dedim sonra istemiosangelme dedim agliorum tabi...ya ben 3 senede ne oldum biliomusun dedi..ne oldun dedm n0e oldun sen beni istemiosun dedim....aferin sana yendin..dedi cekti gitti yatga cok mutsuzum cok cok cok ....
canım bak bunları bızlerde yasadık bız hazır olunca eslerde bır korku oluyor ya kalkmazsa ya olmazsa basaramazsam dıye
erkek olmak kolay degıl kadın ıstemese bıle heran ılıskıye gırebılcek sekılde vajısı ama erkekler ereksıyon sorunundan tut
asırı heyecan hersey onlara stres sıkıntı bu yuzden ılk zamanlar onlar kacıyor bız kovalıyorz
yendıgımde esımı odaya kapadıgımı bılırım ıse gec kalmsıtı yevmıyesı kesılmıstı
ama ne kadar ılıskıyı cok yasadıkca yendıgını anlıyr ınsan sende bundan bır oncekı asamadasın esıne sabır goster o senı bekledı
sımdı sen onu bekle yakın zamanda bak gor olcak bu asamayı onlarcamız gectı :)

Son düzenleme:
25-09-2011, 69320 belit06
Krizantem

kızlarrr
başardım kızlar sonunda oldu ben hiç yapamam diyordum ama yaptım hala nasıl oldu anlamadım sadece 10 dakika önce hemen bilgisayarın başına koştum hala bacaklarım titriyor hala inanamıyorum

geçen sene tam bugün vjden kurtulmuştum, zaman çabuk geçiyor, o günden bugüne çok şey değişti, hayatımın anlamı oğlum kucağımda,eşimle mutluyum, darısı hepinizin başına....

yendın ve anne oldun ah sen yendıgınde nasıl mutlu olmustum ne guzel gunlerdı bırımız yenınce dıgerıde hemen yenıyordu :)
az kaldı once nılayın sonra benım yıldonumumuz gelıyor ve hepımız bu donemde ya anneyız sen ve mınel gıbı yadanılay ben sky16 gıbı hamıleyız:KK19:

Sertleştiği anda alıyorum kuzum direkt , atık zorlanmıyorum alırken çok şükür pıt diye gidyo :) ama şu basınç hissinden kurtulamadım..git gel olayı ilk denemeden beri yapıyo benim düdük :)) yavas diyorum kaç ay bekledim durur muyum diyor edepsiz:KK1:

Doktoru bugün arayacağm dişçi randevum var perşembe ona giderken uğrarım hümaya inş.sana haber vercem zaten merak etme bebeem:KK54: hem soracaksın tabi ki şatilli kızım benim :KK6: :KK33:

Kopardin yine beni:KK3: annem ya. Senin dudukk iyi etmis istee alistin sendee benimki de girdigi an kaybedio kendini manyakk bebe leeen ne bu adamlardan cektigimiz:KK23: oyyy yerim benn kocisimii yaa bana iyi katlandi yapsin annemm yapsinn yeterki uyanik olsn mikiler oda ayri bi dert ben simdi hicc israr etmiomm hep ondan beklicem cok hassas benimki hemen etkilenio yoksa.
Saol kuzummm ins muayenen rahat gecer ersata guveniom ben ya..

kzuummm biliyorum su an hayat cok anlamsız cekılmez gelıyor ve su an sana dakıka bıle gecmıyor...ama üzülme yasanılan süreçler hep aynı hepimiz yasadık duzelmıyecegız sandık bırbırımızden sogudugumuzu büyünün bozulduğunu düşündük eşim cok sakındır anlayışlıdır benim ama ona rağmen canımı acıtıcak cok sözler söyledi yeri gelince bende ona...hepsi unutukluyor unutulucak emin ol üzme kendini su an o yataktan cık hemen kaldır basını bı arkdsınla buluss işin yoksa dısarıda yap kahvaltını ya da kendı basına cık vıtrınlere bak bıseyler al kendıne aksamada esıne guzel bır sofra hazırla guzel guzel konus hadı bakalım akşam çin güzel bir hazırlık yap

Doğru hepimiz yaşıyoruz...ama bazen çok can yakıcı olabiliyor...mesela benim koca hiç bana yüz göstermiyo...öncelikleri hep ben olacağıma, hayatında sonuncu sırada geliyorum şu anda...ve son zamanlarda bunu bana iyice hissettirerek canımı acıtmaya çalışıyor...dün işteyken aradım bunu, işim var, ben seni sonra arayayım mı dedi, tamam dedim.O "sonra" hiç gelmedi. Akşam beni işten almaya geldi, hiç boş vaktim olmadı, arayamadım dedi, tamam dedim gene...sonra eve gittik, yemek yedik vs...saat akşamın 7' si olmuş bana diyor ki "8' de maç var babamlar gelebilir, konuştuk bugün davet ettim, bakarız dediler" diyo bana ya... Hani hiç vaktin olmamıştı beni arayacak...Arkadaşın bi tek benim için vakti yok anlayacağınız...Onu bırak insan yerine koyup da ben eve misafir davet ettim diye bile aramıyo...Yani evlilik onlar için yatak odasından ibaret demek...O konuda başarısızsan başka hiç bir konuda başarılı olamazsın gözünde...seni adam yerine de koymaz...Git gide o benden soğuyor... ben de ondan soğuyorum...ne olcak bilmiyorum...

Kopardin yine beni:KK3: annem ya. Senin dudukk iyi etmis istee alistin sendee benimki de girdigi an kaybedio kendini manyakk bebe leeen ne bu adamlardan cektigimiz:KK23: oyyy yerim benn kocisimii yaa bana iyi katlandi yapsin annemm yapsinn yeterki uyanik olsn mikiler oda ayri bi dert ben simdi hicc israr etmiomm hep ondan beklicem cok hassas benimki hemen etkilenio yoksa.
Saol kuzummm ins muayenen rahat gecer ersata guveniom ben ya..

:) biz sertl.. sorununu ara vererek aştık diyebilirim canım..2 günde bir yapmak istiyordum ben alışayım iyice diye ama o zaman da heyecan yapıyordu 3-4 günde bir yapınca özlüyo çaktırmadan yanaşınca da sönmüyor miki efendi kandırmaca yapıyordum ben.git gele izin vermeye çalış sert.. sorunu olmadığında ki o da rahatlasın artık normale dönsn her şey.Diğer gittiklerimde regl sancısı için gitmiştim cahitle erşat beye karından baktılar çatala çıkmaktan çekiniyorum ya :KK43:( bayan doktorlar da var ama erşat bey işinin ehli ona gitmek istiyorum kafama kese kağıdı geçirip gitmeyi düşünyorum :KK9:

Doğru hepimiz yaşıyoruz...ama bazen çok can yakıcı olabiliyor...mesela benim koca hiç bana yüz göstermiyo...öncelikleri hep ben olacağıma, hayatında sonuncu sırada geliyorum şu anda...ve son zamanlarda bunu bana iyice hissettirerek canımı acıtmaya çalışıyor...dün işteyken aradım bunu, işim var, ben seni sonra arayayım mı dedi, tamam dedim.O "sonra" hiç gelmedi. Akşam beni işten almaya geldi, hiç boş vaktim olmadı, arayamadım dedi, tamam dedim gene...sonra eve gittik, yemek yedik vs...saat akşamın 7' si olmuş bana diyor ki "8' de maç var babamlar gelebilir, konuştuk bugün davet ettim, bakarız dediler" diyo bana ya... Hani hiç vaktin olmamıştı beni arayacak...Arkadaşın bi tek benim için vakti yok anlayacağınız...Onu bırak insan yerine koyup da ben eve misafir davet ettim diye bile aramıyo...Yani evlilik onlar için yatak odasından ibaret demek...O konuda başarısızsan başka hiç bir konuda başarılı olamazsın gözünde...seni adam yerine de koymaz...Git gide o benden soğuyor... ben de ondan soğuyorum...ne olcak bilmiyorum...

canım sana DA aynı seylerı soylıycem ama erkekler bizden farklı cok sert önlemleri var bizim gibi değiller...farklı şekilde tepki veriyorlar aslında sorunus adece seninle değil inan bana kendinlede...bende mi bir sorun var diye yiyip bitiriyorlar kendilerinide bize hissettrmeselerde herkes bunu yapıyorda biz neden diyorlar...emin ol bak özgüven kaybına kadar gidiyor bu ...sonra kendilerini en güvende hissettikleri en iyi hissettikleri şey aile kavramı üst sıraya geliyor sen onun eşisin yoldasısın bu tartısılmaz ama erkkler için bu öncelik zamanla yerleşiyor sabırlı olmak gerek bunu başaramadık hepimiz belki zaman zaman ama lütfen olaya ben yetersizim yatak odasnda boyle olunca demek degerımız yokmus gıbı bakma onunda huzuru yok psıkolojısı bozuk bunu yasayan kişi ikinizsiniz sen sorunun kendınden oldugundan emınsın sonuca ılerlıyorsun adım adım ama erkekler bunu kabullenmiyor olaya vajınusmus olarak bile bakmıyor cgu zaman ne var bunda herkesın aysadıgı sey sen nıye yasayamıyosun vajı degılsuın sen biraz rahat bıraksan olucak (ve sonra kendılerını sorguluyorlar içten içe ben mi bir yerde yanlış yapıyorum diye)buna benzer bir sürü soru ve sorun..

Arkadaşlar merhaba ben evlendikten yaklaşık iki hafta sonra doktor yardımı almadan vajinsmusu yendim... emin olun ki herşey beyinde bitiyo... öncelikle isteyin yeter kızlar... vee en önemlilerinden birii NEFESS EGZERSİZLERİİ... ben nefes egzersizlerini o esnada uyguladım ve sadecee eşim 1 hafta boyunca bana parmak egzersizi yaptı, diğer hafta bütün sorun bitti ...umarım herkes en yakın zamanda kurtulur bu sıkıntıdan.

Şekerim nasılmış nefes egzersizleri anlatsana biraz???

canım sana DA aynı seylerı soylıycem ama erkekler bizden farklı cok sert önlemleri var bizim gibi değiller...farklı şekilde tepki veriyorlar aslında sorunus adece seninle değil inan bana kendinlede...bende mi bir sorun var diye yiyip bitiriyorlar kendilerinide bize hissettrmeselerde herkes bunu yapıyorda biz neden diyorlar...emin ol bak özgüven kaybına kadar gidiyor bu ...sonra kendilerini en güvende hissettikleri en iyi hissettikleri şey aile kavramı üst sıraya geliyor sen onun eşisin yoldasısın bu tartısılmaz ama erkkler için bu öncelik zamanla yerleşiyor sabırlı olmak gerek bunu başaramadık hepimiz belki zaman zaman ama lütfen olaya ben yetersizim yatak odasnda boyle olunca demek degerımız yokmus gıbı bakma onunda huzuru yok psıkolojısı bozuk bunu yasayan kişi ikinizsiniz sen sorunun kendınden oldugundan emınsın sonuca ılerlıyorsun adım adım ama erkekler bunu kabullenmiyor olaya vajınusmus olarak bile bakmıyor cgu zaman ne var bunda herkesın aysadıgı sey sen nıye yasayamıyosun vajı degılsuın sen biraz rahat bıraksan olucak (ve sonra kendılerını sorguluyorlar içten içe ben mi bir yerde yanlış yapıyorum diye)buna benzer bir sürü soru ve sorun..

Söylediklerin gerçekten çok doğru şekerim...ama nedense hep biz kadınlar güçlü olup, kendi kendimizi motive etmek ve başarıya kendi kendimize ulaşmak zorundayız...kocişler hiç yardımcı olmuyorlar maalesef...şu durumda bizim psikolojimiz bozukken bile biz onları teselli ediyoruz:)) Bi de erkekler biz güçlüyüz der durur:)) Asıl güç bizde bence:))

valla biraz öle oldu:)) kendi elimle arasında baya fark var :) kaç santimdir acaba arkadaşlar 8 cm demiş eş parmağını mı kastetmişlerdir ki? o zaman biz devam edelim iki parmağa bu arada iki parmağa geçişim de hızlı oldu iki kere tek parmak yapıp heme ardından ikiyi denedik

önceki gün ben iki parmak denemiştim, dün gece de eşimle serçe, işaret, orta ve sonra iki parmak denedik. İşaret ve orta parmaklar tek olduğunda hiç problem olmadı ama iki parmak beraber girince çok kötü oldum. Çok kasıldım ben de.. Anladım ki ona daha hazır degilim, biraz daha egzersiz yapmam lazım sanırım. kendi iki parmağımda bile çok rahat degilim şuanda zaten. Ama gene de çok mutluyum. Vajiyi yenmeye az kaldığını hissediyorum :))

Canimm cok sikkin yorgani basima cektim hic kalkasim yook..bu durumu yasicam hic aklima gelmezdi dayanamadim cattim esime konustuk gderek siddetlenen bi konusma her gece olmekten biktim dayanacak gucum yokk tukendim diee bagirdim istemiomusun hazirim dedim kurtar beni dedim sonra istemiosangelme dedim agliorum tabi...ya ben 3 senede ne oldum biliomusun dedi..ne oldun dedm n0e oldun sen beni istemiosun dedim....aferin sana yendin..dedi cekti gitti yatga cok mutsuzum cok cok cok ....

Umutcum çok üzüldüm canım .düzelir düzelmesine de umarım uzun sürmez.Sen yine de duruşunu bozma belli ki eşin bu konuda çok gerilmiş.hatasını anlayacaktır canım üzme kendini lütfen

mrb canım :) ilginiz için çok sağolun valla..:) yalnız üzülerek söylüyorum en son bıraktığım yerdeyim hiç bi aşama kaydedemedim. daha doğrusu çalışamadım hiç egzersiz yapamadım.
kısaca bahsedyim..en son p..s denemesindeydim ya memlekete gittik ve bizim egzersiz işi yattı orada hiç çalışamadık sonra tayinimiz çıktı eşya topladık taşındık yerleştik araya bayram girdi derken hep yatılı misafirler vardı ve yoğun geçti şimdi de adetliyim ve bir iki güne bitecek.
kaç gündür bunalımdayım yine kendimi çok kötü hissediyorum.net de daha dün bağlandı.siteye iki ayı geçkin bi süredir hiç girememiştim.bi bakayım dedim yeni arkadaşlar gelmiş sayfalar çok ilerlemiş hepsini okuyamadım daha hepimize Allah kolaylık versin. kimler yendi aklınıza gelen varsa söyleyin çok merek etim :) darısı başımıza inş
şimdi çıkmam lazım yarın iş var. bundan sonra buradayım ve kaldığım yerden devam edicem inş..iyiki varsınız... beni unutmadığınızı görünce çok sevindim.bana çok moral oldu..iyi geceler görüşmek üzere:)

oh en azindan tasinmaydi, yerlesmeydi aradan cikarmissin, kafan rahat tekrar baslarsin. bir kac adim geriden baslayip kendine olan güvenini tazeleyip kisa zamanda denemelere gecersin. hergün rapor isteriz ama =). kolay gelsin. :KK9:

slm kızlar nasılsınız?dün 11.5 cmde rahatladım. eşim geç gelecekti bu sırada 1 saat kadar beklettim içerde mumu.eşim geldiğinde de içimdeydi zaten deneme yaparız diye uyumamıştım.deneyelim mi diye sordum.geç oldu erken kalkacaksın sonra işe geç kalırsın daha geniş bir zamanda deneyelim dedi.tamam dedim:26:.sonra aparatı çıkarttım.bu senin içinde miydi dedi gözleri yuvalarından fırladı:KK9:eee tabi o 9 ve 10 cmliği görmüştü ama 11.5 cmi bilmiyordu.eeee olmuş işte aferim,miki bundan küçük ya dedi:KK1:(pinokyo kocam benim:KK9:)burada 11.5 cme geçtiğimde anestol kullandım benim için ideal uyuşmayı sağladı.Aslında dün biraz daha üstelesem olurdu belki ama aparatı çıkarttıktan sonra vaji girişi kenarlar biraz şişmiş gibi geldi daha çok zorlamak istemedim.

Sevinmen gerekirken neden moralini bozuyosun bak iki kalemi aldin buna sevinmelisin devami gelio inan bana biraz sabirli ve umutlu olmalisin canm..bunu alan dierlerini alacak sadece zaman gerek ve caba.yilmadan devam et iki kaleme iyce alistir vajiyi esnet sonra sen isteyeceksin egz yapmayi moralini yuksek tut..

Off ne bileyim ilk parmak egzersizi yaptığımda daha rahattım, bu sefer parmakla başlayayım dedim ama öncekine göre daha zorlandım.acısı daha fazla oldu sanki :KK43: bide dün benden kan geldi halbuki bnm kızlık ilk zamanlarda gitmişti zaten, anlamadım neden?

önceki gün ben iki parmak denemiştim, dün gece de eşimle serçe, işaret, orta ve sonra iki parmak denedik. İşaret ve orta parmaklar tek olduğunda hiç problem olmadı ama iki parmak beraber girince çok kötü oldum. Çok kasıldım ben de.. Anladım ki ona daha hazır degilim, biraz daha egzersiz yapmam lazım sanırım. kendi iki parmağımda bile çok rahat degilim şuanda zaten. Ama gene de çok mutluyum. Vajiyi yenmeye az kaldığını hissediyorum :))

evet canım parmaklar tek olduğunda ben de rahattım ama ikisi biraz ağır kaçtı:)) aslında ben de batma oldu o olmasa belki daha rahat olurdu ikisi ,şimdi ben de mi sadece orta parmakla devam etsem acaba bu arada ben hiç kendi parmağımı sokamıyorum yani sadece 1 boğum sokabildim gerisini yapamayınca eşimle başladık sağolsun yardımcı oluyo,inş yakın zamanda yeneriz:)

X