Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

hayır canım uyuşturmuyorum sadece jel yada z yağı kullanarak yapıyorum tabi bu baya zamanımı alıyor yani başta hemen şak diye girmiyor ucu hazır hisettiğimde yavaş yavaş alıyorum ve o takılan yere geliyor kasmadıgımı düşünsemde kasıyorum buna eminim ondan gitmiyor çünkü orası dar ıkınmak lazım ben ıkınamıyorum orda kitleniyorum gitmiyo yani yenmiş sayılmayız tabi sonuna kadar almak şart bence..

insallah gecerız o yerı de bıanonce tam anlamıyla bı ılıskı yasarız. evlendıgımden berı yuzum gulmedı :KK43: yarıya kadar gırnce esın hıc ıcıne bosaldı mı? yaa boyle acık acık da soruyorum ama kusara bakma gecen esım ıcıme bosaldı da hamıle kalınır mı yarıya kadar gırınce.aslında bebegımın olmaısnı cok ıstıyorum ama hastalıgı yenmeden hamıle kalmak ıyı olmaz sanrım

insallah gecerız o yerı de bıanonce tam anlamıyla bı ılıskı yasarız. evlendıgımden berı yuzum gulmedı :KK43: yarıya kadar gırnce esın hıc ıcıne bosaldı mı? yaa boyle acık acık da soruyorum ama kusara bakma gecen esım ıcıme bosaldı da hamıle kalınır mı yarıya kadar gırınce.aslında bebegımın olmaısnı cok ıstıyorum ama hastalıgı yenmeden hamıle kalmak ıyı olmaz sanrım

hayır canım hiç boşalmadı ama ben ilk evlendiğim günde yarısını almıştım ozaman bi gebelik söz konusu olmuştu düştü tabiki korkma ne hayırlıysa o olsun dua et..

hayır canım hiç boşalmadı ama ben ilk evlendiğim günde yarısını almıştım ozaman bi gebelik söz konusu olmuştu düştü tabiki korkma ne hayırlıysa o olsun dua et..

nasıl ılk gecede hamıle mı kaldın ovulasyon donemıne denk gelmıs sanırım.bıde basından berı yarısını alabılıyosun yanıı bence en kısa zmanda yeneceksın sen ınsallah. ben ılk baslarda dokundurmuyodum bıle bacaklarımı acamıyodum kıtlenıyodum. bende yeniı yenı yarısını almaya basladım oda kacc haftadır yaptıgım egzerzıler ve kullandıgım kremler sayesınde

merhaba kızlar
8 aylık evliyim başta bende vajinismus hastasıydım. çok şükür yendim şimdi bebek düşünüyoruz Rabbim biran önce aşmayı nasip etsin bu sorunu yaşayan herkese.

arkadaşlar merhaba... yazılanları uzun süredir okuyorum bu konudan dolayı buraya üye oldum.. LÜTFEN yardım edin bende ne yapacağımı bilemiyorum.. durumumu kimseye anlatamıyorum artık psikolojim bozulmaya başladı.. 7 aylık evliyim ve herhangi bir şey olmadı.. burda yazılanlardan yola çıkarak parmak egzersizlerini denemeye çalıştım ama başarılı olamadım.. o esnada bacaklarım kasılıyo ve o şekilde kalıyorum ne yapmam gerekiyor nasıl başlıyabilirim ilk önce Allah rızası için yardım bekliyorum :KK43:(

canım bende senin gibi burdaki yazılanları nerdeyse internetteki tüm vajinusmus yazılarını okudum baktım olmuyor kendi kendime bu işi çözemicem doktora gittim ama doktorda burdaki anlatılanların dışında farklı bişey anlatmadı yada önermedi doktorun önerisiyle ben dilatör şeklinde bi aparatla çalıştım önce en küçüğüyle başladım bu aparatın üzerine fito krem ve bepantol krem sürdüm ve ilk seferinde zor gibi duruyo ama parmaktan daha kolay olduğunu düşünüyorum. sakin birşekilde hiç baskı yapmadan itmek gerekiyor önemli olan giriş yönünü öğrenmek yere paralel bir şekildetutmak baskı yapmadan çok hafifbir şekilde itince giriyo bunu brkaç gün denedkten sonra br büyük boy aparata geçtim aynı işlemleri ondada tekrarlayıp sonra yine diğer boya en son penise en yakın boya geçip aynı işlemi tekrarladım her seferinde yaşadığım şey bir büyük boya geçtiğimde bu daha zor bunu braz zor yapıcam diye düşünmedim değil :) ama tam ucuna yerleştirdikten sonra ıkınıp çok hafif birşekldeitince çok kolay giriyo bununlada bir süre çalıştım ve eş denemesine geçtim önce penise bepantol krem sürdüm üstte oturur vaziyette ama ayaklarımı açmaya gayret ettim birazda öne doğru eğilerek denedim biraz grdi sonra biraz bekleyip derin nefes alarak tekrar denedim( ıkınmak önemli bu arada başta) kasılma hissettim ağrı gibi ama acı falan yok yani üçüncü kez tekrar denediğimde o ağrıyıda hissetmedim sonra bkez daha neyip alta geçtim burda da kendim yerleştirdim penisi ve bu şekilde yenmiş oldum :):):) inanamadım başardığıma ama en çok beni şaşırtan acı hissedeceğime okadar çok inanıyordum ki acı kesinlikle yok biraz inanmak birde ertelememek lazım tam bir buçuk yıl sonra yendim umarım bunu yaşayan herkes bir an evvel yener inşallah

kuzular dün gece itibariyle bende yendim :))
Nasıl derseniz parmak egzersizleri,sonra aparat yaptım (mumum üzerine peçete sararak genişlettim) bunu yerleştirmeye çalıştım. bu arada ben ve eşim çalışıyoruz ve bu egzersizleri yapma konusunda çok tembeliz :) o yüzden bu kadar çok uzadı.

Dün spontane gelişen bir durumda deneyelim dedik ben alttayken olmadı üste çıktım ve oldu. ben inanamadım eşim oldu dedi. birkaç kez daha denedik oldu.

Tavsiyem egzersiz,egzersiz,egzersiz,egzersiz,egzersiz,egzersiz...........

Allah herkesin atlatmasını nasip etsin inşallahhhh

kuzular dün gece itibariyle bende yendim :))
nasıl derseniz parmak egzersizleri,sonra aparat yaptım (mumum üzerine peçete sararak genişlettim) bunu yerleştirmeye çalıştım. Bu arada ben ve eşim çalışıyoruz ve bu egzersizleri yapma konusunda çok tembeliz :) o yüzden bu kadar çok uzadı.

Dün spontane gelişen bir durumda deneyelim dedik ben alttayken olmadı üste çıktım ve oldu. Ben inanamadım eşim oldu dedi. Birkaç kez daha denedik oldu.

Tavsiyem egzersiz,egzersiz,egzersiz,egzersiz,egzersiz,egzersiz...........

Allah herkesin atlatmasını nasip etsin inşallahhhh

peki bu biyerde takılıyor diyolarya olmadımı peki öle oldugunda neyapmak lazım

Kızlar ben de bu illetten burası sayesinde kurtulmuştum. Allah buraya yazıp yardımcı olanlardan razı olsun. Ben yeneli bir ayı geçti. Artık çok rahat yapıyoruz. Hatta artık eşimi ben baştan çıkarıyorum; ben istiyorum. Çok değil ama zevk almaya bile başladım günden güne. Kendinizi kesinlikle kasmayın. Burada okurken kasma demek kolay gel bir de bana sor diyordum ama şimdi anlıyorum ne demek istediklerini. Gün içerisinde, gece yatarken sürekli bu olayı düşüyordum, nasıl olacak nasıl yenicez diye. Hatta bir ara sadece bunu düşünür olmuştum. Yenmek istiyordum sadece. Sonra burayı buldum internette. Okudum okudum ağladım. En sonunda egzersize başladım. 2 3 kez yaptım sadece. İlk yaptığımda bir parmak soktuğumda eşim de yanımdaydı nasıl sevindiğimi anlatamam. Oraya bir şey girebiliyormuş demek! sonra hemen eş denemesi ile yendim. Bi baktım olmuş. Hatta bu mudur dedim eşime. Ben çok fazla kan gelmesinden korktuğum için oramın yırtılacağını sandığım için yapamıyordum. Sizin de düşündüğünüz gibi duvar var sanıyordum. Ama yokmuş işte. Ne duvar varmış ne de aman aman kan geldi. Hatta neredeyse hiç gelmedi. Hafif pembelikti sadece. Yardımcı olabileceğim birşey olursa bana da sorabilirsniz. Benim de birilerine faydam dokunsun istiyorum.

nasıl ılk gecede hamıle mı kaldın ovulasyon donemıne denk gelmıs sanırım.bıde basından berı yarısını alabılıyosun yanıı bence en kısa zmanda yeneceksın sen ınsallah. ben ılk baslarda dokundurmuyodum bıle bacaklarımı acamıyodum kıtlenıyodum. bende yeniı yenı yarısını almaya basladım oda kacc haftadır yaptıgım egzerzıler ve kullandıgım kremler sayesınde

evet canım öyle oldu maalesef düşükle sonuçlandı ama üzülmüyorum çok sıkıntılı olurdu benim için hayırlısı böyleymiş ozamanlar yarısını alıyordum çünkü korkmuyordum vajili değildim ben sonradan vajili oldum korka korka korkularım büyüdü bi dönem böyle gitti sonra yine kendime geldim ve baştan başladım şimdi yine bu durumdayım hamiş kalırım diye korkmuyo değilim bebiş istiyorum ama yendikten sonra olsun istiyorum inş. başarırız zor valla kadınlık zor

evet canım öyle oldu maalesef düşükle sonuçlandı ama üzülmüyorum çok sıkıntılı olurdu benim için hayırlısı böyleymiş ozamanlar yarısını alıyordum çünkü korkmuyordum vajili değildim ben sonradan vajili oldum korka korka korkularım büyüdü bi dönem böyle gitti sonra yine kendime geldim ve baştan başladım şimdi yine bu durumdayım hamiş kalırım diye korkmuyo değilim bebiş istiyorum ama yendikten sonra olsun istiyorum inş. başarırız zor valla kadınlık zor

İnsallahh en kisa zamanda yenerizzz. Kadin olmak gercekten cok zormus evlenince anladimmm bendee :KK43:

İnsallahh en kisa zamanda yenerizzz. Kadin olmak gercekten cok zormus evlenince anladimmm bendee :KK43:

evet canım aynen evlilik önces, böyle bir kabusun içine gireceğim hiç aklıma gelmezdi şok şok şok yani meğer neymiş bu evlilik hayatı resmen bana ait olan ama benim hiç tanımadıgım vajinamla tanıştım ve kabus dolu ünler geldi ya tek bu değil evlilik demek cinsel ilişki + doğum + vajina ile ilgili herşey demekmiş hani bekarken insan toz pembe düşünüyor ama aslı evlilik sonrası oluyor hayatın hep vajiyle ilgili geçiyo hamile kalsan bi dert kalmasan kontroller muayeneler bi dert yani vajina ile ilgili bişiy duymak görmek istemiyorum oakdarki tiksindim hamile kalsam kaç paraysa verip bayıltılıp sezaryan olurum zaten vajina ile hiç birşey yaşamak istemiyorum artık bunaldım :KK43:

Kızlar ben de bu illetten burası sayesinde kurtulmuştum. Allah buraya yazıp yardımcı olanlardan razı olsun. Ben yeneli bir ayı geçti. Artık çok rahat yapıyoruz. Hatta artık eşimi ben baştan çıkarıyorum; ben istiyorum. Çok değil ama zevk almaya bile başladım günden güne. Kendinizi kesinlikle kasmayın. Burada okurken kasma demek kolay gel bir de bana sor diyordum ama şimdi anlıyorum ne demek istediklerini. Gün içerisinde, gece yatarken sürekli bu olayı düşüyordum, nasıl olacak nasıl yenicez diye. Hatta bir ara sadece bunu düşünür olmuştum. Yenmek istiyordum sadece. Sonra burayı buldum internette. Okudum okudum ağladım. En sonunda egzersize başladım. 2 3 kez yaptım sadece. İlk yaptığımda bir parmak soktuğumda eşim de yanımdaydı nasıl sevindiğimi anlatamam. Oraya bir şey girebiliyormuş demek! sonra hemen eş denemesi ile yendim. Bi baktım olmuş. Hatta bu mudur dedim eşime. Ben çok fazla kan gelmesinden korktuğum için oramın yırtılacağını sandığım için yapamıyordum. Sizin de düşündüğünüz gibi duvar var sanıyordum. Ama yokmuş işte. Ne duvar varmış ne de aman aman kan geldi. Hatta neredeyse hiç gelmedi. Hafif pembelikti sadece. Yardımcı olabileceğim birşey olursa bana da sorabilirsniz. Benim de birilerine faydam dokunsun istiyorum.

aynen öle hergün bütün yorumları okuyorum artık kafamda başka bişey düşünemez oldum kafayı yiyicem sürekli neolcak diye hamile olan insanlardan resmen kaçıyorum....

peki bu biyerde takılıyor diyolarya olmadımı peki öle oldugunda neyapmak lazım
Canım ben alttayken öyle oldu ve ben üste geçtim. Ama daha önceden üstte de olmuyordu aparatla egzersiz yaparken en son p. Nin kalınlığı kadar yapmıştım o yararlı olmuş olabilir. Bir de bebe yağı kullandık bu da etkili oldu.

arkadaşlar artık vaji değilim kurtuldummm. benden size tavsiye ilişki esnasında siz üstte olun hakimiyet sizde olsun sadece ıkının bakın göreceksiniz yavaş yavaş giriyor. ilk önce yanma oluyo sonra geçiyor. rabbim hepinizin yardımcısı olsun...

canım aynen bende yaşadıklarını yaşıyorum büyük tuvalet hissi hariç tabi hep küçük geliyor o takılan yeri bende geçemedim orda takılıyoruz bakalım ne olcak..

Peki kasiyomusun kendini cecem sen ben de kasmada yok ben oyle dusunuyorum yada. Yariya kadar aldigimiz icin biz yenmis sayilmiyoruz dimi hepsini almak mi gerekiyor. Bide uyusturmadan alamiyorum yariya kadar da sen uyusturuyo musun. Yaa bu buyuk tuvalet hissi bi bende oluyo sanirim ya :KK43:

al kız çok pahalı değil

Aynen nelere para verdik valla :)) marketlerde var zatn cesit cesit gordum sok oldum :))

Olmuyor olmuyor hep hüsran gözyaşı çıldırıcam artık etrafta bukadar zevk alıpda bu işi yapan varken biz nasıl yapamıyoruz

Canım lütfen kendine yüklenme bu kadar bak ben eylül ayında evlendim ve geçen cuma atlattım. sakin ol bu senin kas yapınla alakalı bir durum. eski yazılarını okumadığım için hikayeni bilmiyorum ama inan bana panik yapacak bir şey yok. bizim kas yapımızda böyle.

Egzersiz yap canım her fırsatta vajinanla oyna lavaboda falan parmak egzersizlerini yap, sağa sola genişletmeye çalış.

Ayrıca sakin ol. bir gün mutlaka olacak ve sen o güne kadar üzerine düşeni yap yeter :)))

Not: Mesela eşinle birlikte denediğiniz ve olmadı, canını sıkma ve vajina kaslarının hala biraz inatçı olduklarını düşün. hatta ben şöyle diyordum : "hadi ama kızlarrrr açın şu yolu misafirimiz giremiyoruz amaaa". bunları söylerken tecrubelerime dayandığımı unutma. hayatının odak noktasına koyma şu olayı. elbette olacak sen evliliğinin keyfine bak. :KK1:

yardııııııııııııııııımmmmmmmm!!!!!:KK43: :KK43: arkadaşlar 3 yıl önce bu derdim yüzünden boşandım eşimden soğudum bir psikiytra da gitmiştik ama olmadı ...parmak egzersizi yapıyorum ama içine sokamıyorum .....şimdi de hyatımda biri var ama işimi bu sefer şansa bırakmak istemiyorum ...önceden bu işi halletmek istiyorum ama yine kasılıyorum bu ilişkimide bu yüzden bitirmek istemiyorum...:KK43: yaza evlenmek istiyoruz aşmadan evlenemem yardım edin nolur yaaa ;( ;( ;( çok sıkıntıdayım..

işte geldim burdayım evet arkadaşlar gün itibariyle egzersizlere tekrar başlıyorum reglim bitti biraz işim vardı hallettim şimdi çookk zaman ayırmak vee vajiyle vedalaşmak için hazırımmm bana katılmak isteyenler için hadi aparatınızı hazırlayın :))

Her gece yarım da olsa ilişkşiye gırıyoruz yaa . Yarısı gırıyo dıye sevınıyorum hepsı gırmıyo dıye uzuluyorumm boyle tuhaf bı durumdayımm ortada kaldım ne ılerı ne gerı

X