Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Her gece yarım da olsa ilişkşiye gırıyoruz yaa . Yarısı gırıyo dıye sevınıyorum hepsı gırmıyo dıye uzuluyorumm boyle tuhaf bı durumdayımm ortada kaldım ne ılerı ne gerı

Canım stres yapma bende ilk başlarda senin gibiydim yarısı giriyor daha da ilerlemiyordu. Sen ilişki esnasında nefes al ver ve kegel egzersizlerini yap. Vajinada ki kaslarını sık- bırak bunu yaptıkça acı ve yanma da azalacak ve kasların salınacak ve penis daha fazla giriş sağlanacak stres yapma ilişkilere girmeye devam edin geçmiş olsun sen zoru atlatmışsın bundan sonrası kolay..

Her gece yarım da olsa ilişkşiye gırıyoruz yaa . Yarısı gırıyo dıye sevınıyorum hepsı gırmıyo dıye uzuluyorumm boyle tuhaf bı durumdayımm ortada kaldım ne ılerı ne gerı

sen ilk adımı başarmışsın arkadaşım şimdi tam zeytinyağı kullanma zamanı ilşkiye girmeden sür eşine ve sana sonra sen üstte ol acıdığı zaman nefes al ver ve ıkın bak göreceksin ilkte biraz sızlama oluyor sonra hemen geçiyo bak bunu dene göreceksin sonuç alacan bende böyle yendimm 3 gün önce biraz cesaret hadi....

kızlarr artık bende aşmış biri olarak giriyorum buraya çoook şükür :KK1:
benim sorunum biraz farklıydı gerçi vajinismus değildim tam.. vajinam kapalı oldugu için amelıyat olmustum sonra 3 ay ilişki yasaktı 3 ay boyunca doktorun verdıgı tamponu kullandım.. ama yinede rahat alamıyodum.. bu yüzden eşimle de olmucak diye cok sıkıntı yaptım.. sonunda doktor serbest dedi.. benım korku dolu gunlerım basladı.. ilk denemelerde aynı sizin yaşadıklarınızı yaşadım..yarısına kdr zorla alıyodum ve sankı bı duvara yaslanıyodu..orayı gecerse yırtılcak canım yanıcak dıye nasıl kasıyodum kendımı...
neyse bizimki bi kaç denemeden sonra oldu.. ama inanın her denemede kendımı psikolojık olarak öle rahatlatmaya calısıyodumki.. çok ugrasırdım bunun için.. ama olduğu gün moralim hiçte iyi değildi yanı canım hiç istemiyodu ama eşim istiyo diye zoraki denemiştim.. yine olmucak nasılsa diye.. ilk kez psikolojik olarak kötüyken denedik ve olduu :))) buna inanamadım gerçekten kendimi kötü sonuca o kdr alıstırmısım ki uzun sure kabullenemedim.. eşime oldu mu oldu mu diye kac kez sordum :) oda cok sasırdı nasıl yanı canın acımıyo mu şu an dıye hayır dedim :)
nasıl olduğuna gelırsek aslında burda bütün aşanların söylediği şey.. olay kasmamakta!! çünkü kasmayınca aslında öle bi duvarın olmadıgını anlıyosunuz.. ama yararı olur belki diye kullandıklarımızı söylim..
-ilişkiden önce sıcak bi duş rahatlatıyo o bölgede kasları gevşetiyo..
-sonra doktorun verdiği kayganlaştırıcı jel var. adı Gleitgelen Vajinal Kaydırıcı jel. diğer bütün markalarıda denedik ama bu çok daha işe yaradı gerçekten.. tavsiye ederim normal eczaneden alabılıyosunuz. onu elime ameliyat eldiveni geçirip pramağıma sıkarak vajinanın içine sürüyorum aslında eşiniz prezevertife de sürebilir ama ben daha rahat olsun dıye böle yapıyorum..
-sonra ilişkiden 10-15 dk önce vajina agzına anestol sürüyorum. çok uyuşturmuyo ama girişi rahatlatıyo..
-en son eşimde prezervatife kayganlaştırıcı sürüyo. ben altta belimin altına yastık koyup kalçayı aşağı doğru eğimledim. bi kaç girişten sonra kasmamaya calıstım ve o yolunu buldu kızlar inanın biraz çaba kaslarını kontrol etmek derin nefes alıp ıkınmak. sonra bi bakıyosunuz olmuş.. hatta baktık artık oluyo hemen prezevrtafsız deneyelım dedim eşime. eger öle de alırsam tamamdır çünkü. ve oldu en cok korktugum oydu. ama öle bile kolay oldu ve eşim boşaldı. sadece ben pek bişe hissetmedim yani doğrusu zevk almadım ama o umrumda bıle olmadı cunku canım yanmıyodu. onlarda olcak sonra inşallah bılıyorum. şimdilik bu buyuk bır adımdı bızım ıcın
kızlar hıc korkmayın ama kendınızı kotuye alıstırmayın en cok etkıleyen o oluyo. bende cok umıtsızdım ama cok dua ettım Allahıma cok sıgındım oda dualarımı kabul ettı. sizde umıtsız olmayın. yardımcı olabılecegım bısey varsa her zaman burdayım.Allah hepınızın yardımcısı olsun:KK42:

yardııııııııııııııııımmmmmmmm!!!!!:KK43: :KK43: arkadaşlar 3 yıl önce bu derdim yüzünden boşandım eşimden soğudum bir psikiytra da gitmiştik ama olmadı ...parmak egzersizi yapıyorum ama içine sokamıyorum .....şimdi de hyatımda biri var ama işimi bu sefer şansa bırakmak istemiyorum ...önceden bu işi halletmek istiyorum ama yine kasılıyorum bu ilişkimide bu yüzden bitirmek istemiyorum...:KK43: yaza evlenmek istiyoruz aşmadan evlenemem yardım edin nolur yaaa ;( ;( ;( çok sıkıntıdayım..

cnm ne asamadasn tam olarak neler yapıyorsun

sen ilk adımı başarmışsın arkadaşım şimdi tam zeytinyağı kullanma zamanı ilşkiye girmeden sür eşine ve sana sonra sen üstte ol acıdığı zaman nefes al ver ve ıkın bak göreceksin ilkte biraz sızlama oluyor sonra hemen geçiyo bak bunu dene göreceksin sonuç alacan bende böyle yendimm 3 gün önce biraz cesaret hadi....

evet zeytınyagıyla denıyoruz ve emla suruyorum.ya her seferınde yarısı gırıyodu hatta gıt gel de yapıoduj herseferınde dun bası gırdı cok canım yandı cıkarttım hemen bı dahada denemedıkk. işte bazande boyle oluyo butun şevkimm kaçıyo

şimdi mum aldım, vazelin aldım, prezarvazif aldımm ...denemeye korkuyorum ama yaaaa...allahtan sözlüm çok anlayışlıda beni strese sokmuyuu ....ama ben bi an önce yenmek istiyorum bu problemi :KK43:((

şimdi mum aldım, vazelin aldım, prezarvazif aldımm ...denemeye korkuyorum ama yaaaa...allahtan sözlüm çok anlayışlıda beni strese sokmuyuu ....ama ben bi an önce yenmek istiyorum bu problemi :KK43:((

canım sennumaramı yapıyosun yoksa erkekmısın? Ayrıca sözlünlemi ilişki yaşıyorsun. Özel hayata karısmak acısından söylemıyorum ama herşeyin bır usulü var. evli degılsen bu neyin derdi

canım sennumaramı yapıyosun yoksa erkekmısın? Ayrıca sözlünlemi ilişki yaşıyorsun. Özel hayata karısmak acısından söylemıyorum ama herşeyin bır usulü var. evli degılsen bu neyin derdi

canım sen anlamıyosun galiba ben depresyona girdim evlenip ayrıldım diyorum bu yüzden 1 ay acillerde yattım ..düşünmekten panik atak geçirdim çünkü bi çocuk sahibi olmak istiyodumm ..bu kez işimi şansa bırakamam ..evlendikten sonra ne onun hayatını ne de kendi hayatımı bi kez daha karartamam ...ben önceki evliliğimde de çok pişman olmuştum önce ilişkiye girmediğime ..ama ancak benim gibiler anlar beniii :KK43: :KK43: ben burda çare arıyorum eleştirilmek için burda değilimm..ayrıcaa 15 gün sonra nişanımı var ...artık nişanlım olacak hayırlısıyla

Son düzenleme:
mrb arkadaşlar bende 3 aylık evliyim. sizler gibi aynı şeyleri yaşadım. olmuyor olmuyordu. her denemeden sonra bozulan morallar isteksizlik umutsuzluk ağlamalar vs. bugün bitti. :)) Allahıma binlerce kez şükürler olsun bitti ve inşallh yarında sonraki günlerde ilişkiye devam edebilirim. benim de kasılmak ittirmem canımın yanması oluyordu. gecen gün bir arkadaşımla konuştum ilk kez derdimi birine anlattım o bana moral verdi sizler gibi. sonra parmağımı sokayım dedim. önceleri eşim sokardı ama bu sefer be yapayım dedim. korka korka soktum. vajinamdan hangi yollardan geçtiğini hisettim. eşimde yanımdaydı. Sonra bu sefer 2 parmağımı sokayım dedim. evet penis enli tek parmağın tamamını soksamda penis gibi olmaz diye düşündüm ve işaret parmağımla orta parmağımı birlikte vajinama yavaş yavaş sokmaya başladım bu arada vajina içine sürülen jellerden sürmüştüm vajinama. evet 2 parmak başta zorlar dedimse de öyle olmadı yavaş yavaş yolunu buldu parmaklarımın dibine kadar girdirdim. sonra tekrar 2 parmak yaptım. ve bugün güzelce duşumu aldım. ön sevişmede parmaklarımın vajinama girerken ne hissettiğini düşündüm acıma yoktu. ve ilişkiye girerken kasmamaya çalıştım kendiliğinden küçük adımlarla ilişkiye girdim. ve eşimin üzerine oturup penisin tamamınıda içime altım uzun süre içimde tuttum. kızlar gerçekten korkamyın lütfen kendimize ediyoruz bu şekilde. inşallah yarında deneyeceğiz o zamanda durumu aktarırım. size tavs'yem parmak egzersizine onem verin ve korkmayin/

merhaba arkadaslar bakın ben de aynen bu sekıldeydım vajınusmus bende soyle basladı ılk kez esımle bırlıkte oldugumuzda o kadar acıdıkı cok kasmısım demekkı bır daha cok korktum vs aradan 3 ay gectı ve ben gecen hafta gucumu topladım cesaretle amelıyat eldıvenıne mum gecırıp onu da kayganlastırıcı surerek vajınama gırdırmeyı basardım baktım oluyor bır ıkı defa denedım sadece .sonra da dun bır cesaretle dedımkı yapabılırsın dedım duş aldım gevsedım ve bebek yag yardımıyla bu olayı yendım cok sukur.buraya daha once yazılanları okudugumda ıkınmanın ıse yaradıgını yazanlar olmustu o kadar doğruymuskı anlatamam ıkınmak cok ıse yaradı hıc farkına varmadan oldu ılkınde bıraz yapabıldım pes edıyrdum kı esım destek oldu sonrada bır baktım kı oldu kayganlık cok onemlı ben bunu o kadar gozumde buyutuyrdumkı
anlatamam yanı aslında ole degılmıs ınsallah sızde yenersınız

canım sen anlamıyosun galiba ben depresyona girdim evlenip ayrıldım diyorum bu yüzden 1 ay acillerde yattım ..düşünmekten panik atak geçirdim çünkü bi çocuk sahibi olmak istiyodumm ..bu kez işimi şansa bırakamam ..evlendikten sonra ne onun hayatını ne de kendi hayatımı bi kez daha karartamam ...ben önceki evliliğimde de çok pişman olmuştum önce ilişkiye girmediğime ..ama ancak benim gibiler anlar beniii :KK43: :KK43: ben burda çare arıyorum eleştirilmek için burda değilimm..ayrıcaa 15 gün sonra nişanımı var ...artık nişanlım olacak hayırlısıyla

canım yaşadıgın zor şeyler olabılır ama bır cevap degıldır. Gecmıs olsun elestırmek degıl amac sadece dogruyu gösterebılmek nacizane. İşimi şansa bırakamam lafı uygunsuzbırkere o ne demek? Acele niye.. Karsındakının sanadeğer vermesıde önemlı saygını kaybedersın böyle davranırsan. Ayrıca söz ve nişanlınfaketmez evlideğilsen bu zinadır. Bukadarhafife alma bu durumu. Günahla ne kadar huzur bulabılırsın? Rabbim yardımcımız olsun umarım anlatabılmısımdır

merhaba arkadaşlar bende maalesef bu hastalıkla mücadele ediyorum 3 ay oldu evleneli hala birlikte olamıyorz:KK43:( bu site sayesinde parmak egzersizlerine başladım..il baş 1 daha sonra2 parmak uyguladım..daha sonra eşim 2 parmak denedi oldu.fakat iş o noktaya gelince olmuyor bir türlü.çok fazla acı oluyor.ne kadar zorlasakta girmiyor bir türlü.bu kadar yol almışken neden orada takılıyoruz anlayamıyorum:KK43:((

kızlar benden bugün pıhtı şeklinde akıntı gelmiş. dün ilişkiye girdim. bu akıntı neyin nesi. adetimede 4-5 gün var? adet mi yoksa?

merhaba arkadaşlar bende maalesef bu hastalıkla mücadele ediyorum 3 ay oldu evleneli hala birlikte olamıyorz:KK43:( bu site sayesinde parmak egzersizlerine başladım..il baş 1 daha sonra2 parmak uyguladım..daha sonra eşim 2 parmak denedi oldu.fakat iş o noktaya gelince olmuyor bir türlü.çok fazla acı oluyor.ne kadar zorlasakta girmiyor bir türlü.bu kadar yol almışken neden orada takılıyoruz anlayamıyorum:KK43:((

denemyi tam olarak hangi pozisyonda nasl deniyorsnz anlatrsan yardımcı olmaya calışırım canm

X