Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Tesekkurler kkaderim ben de senin anlatimlarindan cok yararlandim Allah senden razi olsun :) alisirim yani oyle mi diyorsun ben konusuyorum biraz yavas ol falan diye o yuzden esimin dikkati dagiliyor ve bosalamiyor o gidiklanma hissi gidecek mi yani yavaş yavas
Bi de kkaderim kanamam olmadi ya hamile kalabilir miyim aslinda orda kapali bir zar yok bunlari sizden okuyarak ogrendik ama yine seytan bos durmuyor ve acaba iliskim tamama erdi mi diye tedirgin oluyorum zarin esnekliginden mi sizce benim gibi olanlar var mi
amin canım cümlemizden razı olsun inşallah, eğer faydamız olduysa ne mutlu =)
tabiki alışırsın zamanla yavaş yavaş ilerlersin yeter ki düzenli devam et,başlangıçta söyle acele etme ilk başlarda acemiyiz sonuçta yavaş olalım ki boşuna canım acımasın de, tabiki arada uyar acıdığını söyle, sen eşini düşünme şimdilik alışana kadar olur o kadar, o hisler tamamen gidecek, kendini ne kadar verirsen o kadar kolay gidecek hemde, giriş esnasında eşinin ön svşmedeki gibi seni uyarmaya devam etmesi daha da işini kolaylaştırır.
canım evet zar delikli yapıda olduğu için vajina üstüne sperm bırakmakla bile hamile kalınabilir evet, zarın belki esnektir dilersen dr a görünebilirsin, pns tamamen giriyorsa vajinana tamamen olmuştur.eğilip bakabilirsin.bu arada hamilelik için en iyi pozisyon kadının altta olduğu pozisyondur ve bence biraz alış canım hemen hamilelik düşünme iyice düzene oturt derim, çünkü bazen dr lar hamileliğinin riskli olduğunu ve eşinle ilk 3 son 3 ay birşeyler yaşamaman gerektiğini söyleyebilir.alış ve bana göre sonra hamilelik düşün. esnek zar yapısına sahip insanlar olduğu gibi bazılarınında kanadığını hiç görmeyebilirmiş o kadar az olurmuş takma kafana, bazı insanlarında damarlı yapıdadır kalındır birkaç kez kanaması olabilir.

amin canım cümlemizden razı olsun inşallah, eğer faydamız olduysa ne mutlu =)
tabiki alışırsın zamanla yavaş yavaş ilerlersin yeter ki düzenli devam et,başlangıçta söyle acele etme ilk başlarda acemiyiz sonuçta yavaş olalım ki boşuna canım acımasın de, tabiki arada uyar acıdığını söyle, sen eşini düşünme şimdilik alışana kadar olur o kadar, o hisler tamamen gidecek, kendini ne kadar verirsen o kadar kolay gidecek hemde, giriş esnasında eşinin ön svşmedeki gibi seni uyarmaya devam etmesi daha da işini kolaylaştırır.
canım evet zar delikli yapıda olduğu için vajina üstüne sperm bırakmakla bile hamile kalınabilir evet, zarın belki esnektir dilersen dr a görünebilirsin, pns tamamen giriyorsa vajinana tamamen olmuştur.eğilip bakabilirsin.bu arada hamilelik için en iyi pozisyon kadının altta olduğu pozisyondur ve bence biraz alış canım hemen hamilelik düşünme iyice düzene oturt derim, çünkü bazen dr lar hamileliğinin riskli olduğunu ve eşinle ilk 3 son 3 ay birşeyler yaşamaman gerektiğini söyleyebilir.alış ve bana göre sonra hamilelik düşün. esnek zar yapısına sahip insanlar olduğu gibi bazılarınında kanadığını hiç görmeyebilirmiş o kadar az olurmuş takma kafana, bazı insanlarında damarlı yapıdadır kalındır birkaç kez kanaması olabilir.
cok tesekkurler ışık tutup icimi rahatlatiyorsun ben 2 gune bir alismak icin yapayim o zaman tavsiyene uyup doktora gitmek de istemiyorum herhalde esnek oldugundan kanamamis olabilir yani sonucta sonuna kadar girdigini hissediyorum
Bi de hala kendimi rahat hissettigum icin jel kullaniyorum ne zaman birakmaliyim sence yavas yavas? Su bazli jel ama zarari yoktur ins

Son düzenleme:
inşallah ya ne güzel konuşuyorsun öyle:)allahm hepimize dermanını versn inşallah.çok şükür bugün daha rahat aldım.ama ıkınmadgm zaman girmiyor bu normal mi yani ıkınınca giriyor

Ya canım ben henüz yenmedim fakat bence ikinmadan girmemesinin sebebi o anda sanırım sadece görev odev gibi düşünerek girdirmëye çalışıyorsun. İkinmakta orayı acıyor ve yardımcı oluyor.
Şimdi haz olsa ve azıcık da ikinma olsa ilk birliktelik çok rahat olur bence. Ama sonraki birliktelikler için vajina alışacagi için ikinmaya gerek kalmadan Penis girecektır diye düşünüyorum. Ben su an tembellik yapıyorum en son iki parmak almıştım. Sonra eşimin bir parmağıni alacağım sonra iki ama iki almam belki . Bir günlük işim kaldı ama.

Tabi ki de yardim ederim seve seve once inaanmalisin yapacagina ve rahat olmalisin bak ben 6 gunde basarabildim ve herkesin dediği gibi bu kadar mi dedim giris aninda .calisiyor musun yoksa evde misin hergun sana odev verelim asama asama sen de ilerledigini gorunce cesaret gelecek bak gör
kac gun oldu egzersiz e baslayali

ben 3 gün egzersiz yaptım ama arkasından regl oldum devam edemedim.. bugünden itibaren de başlayayım diyorum egzersizlere. ben çalışıyorum egzersizlerede akşamları devam etcem artık.. ama kendimede inanıyorum. senin yaptığın gibi bende kısa sürede yenmek istiyorum kendime güveniyorum şimdi. bugün akşam egzersizlere nasıl devam edeyim???? sen bana ödev var ben yapayım...ben 2 tane kulak çöpünü soktum yarısına kadar da ittim oldu. en son orda kaldım

cok tesekkurler ışık tutup icimi rahatlatiyorsun ben 2 gune bir alismak icin yapayim o zaman tavsiyene uyup doktora gitmek de istemiyorum herhalde esnek oldugundan kanamamis olabilir yani sonucta sonuna kadar girdigini hissediyorum
Bi de hala kendimi rahat hissettigum icin jel kullaniyorum ne zaman birakmaliyim sence yavas yavas? Su bazli jel ama zarari yoktur ins
rica ederim canım,çok mutlu oldum inan ki. aynen 2 yada 3 günde deneme yaparsın ayrıca dediğim gibi tamamen olup olmadığına bak hem daha çok cesaret gelir.sen bilirsin dr konusunda karar senin canım. jeli 1 ay bile kullanan var ama bence herşeyin fazlası zarar derim ben, ben 2 gün yağ kullanmıştım sonra kendimi doğal şekilde alıştırdım, tabi yağdaki gibi çabuk değil daha yavaş oldu, ıslaklık istediği için, acele etme hemen girdirmeye çalışma kendini dinleyerek zorlamadan ilerle , zevk almaya gevşemeye çalış ki şunu söyleyim bir kere giriş olunc zaten yavaş yavaş uğraşırsan ıslaklık geliyor içindeyken.

Ya canım ben henüz yenmedim fakat bence ikinmadan girmemesinin sebebi o anda sanırım sadece görev odev gibi düşünerek girdirmëye çalışıyorsun. İkinmakta orayı acıyor ve yardımcı oluyor.
Şimdi haz olsa ve azıcık da ikinma olsa ilk birliktelik çok rahat olur bence. Ama sonraki birliktelikler için vajina alışacagi için ikinmaya gerek kalmadan Penis girecektır diye düşünüyorum. Ben su an tembellik yapıyorum en son iki parmak almıştım. Sonra eşimin bir parmağıni alacağım sonra iki ama iki almam belki . Bir günlük işim kaldı ama.
canım ıkınma nedenimiz şuan kasıyoruz kendimizi gevşeyemiyoruz o yüzden ıkınmak faydalı oluyor, bu korku bittiğinde ve ilişkiye kendinizi verdiğinizde ıslaklı olacağı için ıkınmaya gerek kalmadan , tedirginlik değilde istek olduğu zaman kolaylaşacak herşey.

cnm ben kendimce şunu düşünüyorum.. hergün akşam en başından denemeye başlayayım diyorum. 1 tane kulak çöpü ve devamı gibi. 1er 1er artırarak gideyim diye düşünüyorum. en son 10 tane kulak çöpüne ulaştığım zaman etrafına kağıt havlu sarıp sitreçleyip de devam etcem.. ya en güzeli bunu biriyle paylaşmak. insan kendi içinde yaşayınca olmuyor. burdaki desteklerde çok önemliymiş... sana tavsiyem doktora kesinlikle git.. orda vajinismusun ne kadar derecede olduğunu öğrenirsin.. ve bu insanı rahatlatıyor.. hemen git vakit kaybetme derim ben..

doktor benim fobim.eşimde yanımda yok şu anda iş gezisinde.tek başımada bazı şeylere cesaret edemiyorum.ben kulak çöpünden aparat yaptm ama 10 tane felan değil bitanesinin üzerine kat kat kağıt havlu sardım şu anda 12 cm oldu.öyle yap daha kolay olur.10 tanesi seni zorlar şekil olarakta

doktor benim fobim.eşimde yanımda yok şu anda iş gezisinde.tek başımada bazı şeylere cesaret edemiyorum.ben kulak çöpünden aparat yaptm ama 10 tane felan değil bitanesinin üzerine kat kat kağıt havlu sardım şu anda 12 cm oldu.öyle yap daha kolay olur.10 tanesi seni zorlar şekil olarakta
yeter ki kendinizi alıştırın nasıl yaparsanız yapın, kendinizi dinlediğiniz sürece, zorlamadan yavaş yavaş ilerledikten sonra beyninizi ikna etmeniz kolay olur.

Evet haklisin canim araya haftaici giriverdi mesai ev isleri vs.derken yazadim .simdi en basindan anlatayim siz de sıkılmadan olursunuz ins
Ben evleneli tam 1 ay olmustu ki ben hala vaji olabilecegimi dusunmuyordum bir arkadasim israrla doktoro gitmemi tavsiye edince ben de internetten bir arastirayim dedim bunu basaranlar nasil basarmis diye ve daha sonra bu siteyi buldum cok sukur ve gecen hafta c.tesi basladim basari oykluerini okumaya ve ilk parmak egzersizlerinden basladim serce parmak orta parmak 2parmak 3 parmak derken mumdan aparat yapip biraz da onunla çalıştım tabi vazelin kullanarak cunku eczaneden jel almaya cok utaniyordum vazelinin arinmasi da cok zor oluyordu ama mecburdum.genelde esimin evde olmadigi vakitlerde denemeler yaptim ama ona da bahsetmistim boyle bir yontem denedigimden fakat o nedense pek sicak bakmiyordu biraz bencilce orayi ben genisletmek isterdim herkes boyle mi yapmis yani neden normal yoldan olmuyor falan dedi ama mani de olmadi
Egzersie basladigimin 5.gunu persembe gunu ben büyük bir cesaretle kendimi hazir hiseediyordum 1 saat kadar aparatla calistim sonra esim gelmeden dus aldim tam geceluk giyecektim ki iyiki giymemisim o geldi ve odayi egzersiz esyalariyla gorunce burasi cok kötü kokmus dedi :KK43:vazelinin kokusu sinmis ve esim koku konusunda cok titizdir o kadar agirima gitti ki butun gece agladim ben nelerle ugrasiyorum bas etmek icin senin dedigine bak bana destek olmuyorsun bari hevesimi kirma , ben bu gece bu isi basaracaktim falan dedim aglaya aglaya uyuyakalmisim.o da benim aglamama hic kiyamaz sonra telefonumdan bu siteye girmus ve basari öykülerini okumus bir baktim ertesi gun elinde jelle gelmis bu bana yetti zaten onun yanimda oldugunu gorunce bozulan moralim duzeldi ama o aksam annemlere yemege gittigimizden denemek istemedim cunku oncesinde alismak istiyordum egzersizle tabi son iki gun basari oykulerini iyice hatmettim telefonumun ekranin MUTLU SON BUGUN yazdim psikolojimi baya hazirladim
Veee final gunu 8 mart kadinlar gunu once sicak bir dus aldim bence cok faydasi oluyor orayi yumsatiyor hem de kendimizi rahatlatiyor sonrasinda 1 parmak 2 parnak ve 3 parmagi sirayla sokup orayi alistirdim tabi hemen 3 parmagi alamadim ama panik yapmayın 2 parmak iyice alisinca 3 parnak da giriyor daha sonra 9.5cm lik mum aparatim vardi onu soktum ve orayi alistirmak icin 5 dk kadar beklettim ondan sonra belki 10 defa oraya ikinarak sokup cikardim o aparatı ki giris aninin nasil oldugunu iyice anlayayim diye cunku arkadaslar BURASI ONEMLI hemen cuk diye girmiyor tam deligi iyi bulmak lazim .
Ve esimi cagirdim sitede okuduguma göre en rahat pozisyonun sirtin esine donuk ve üstte oldugu yaziyordu inanamiyordum ama kizlara guvencim tamdi ve ilk oyle denemek istedim.dizlerimin ustune comeldim esimin penisini tuttum(bu arada bol jel kullandim her ikimize de) iyice ikindiktan sonra o bolgenin ustune yerleştirdi m ve bence burasi onemli kizlar hemen itmedim oraya alismasini bekledim ve cukurlastigi yeri tam hissedince ikinarak hafifce ittim basi girdikten sonra bir panik yapiyor insan ama ondan sonraso inanin cok kolay panik yapup geri cikmamak lazim burdaki kizlar de hep oyle dediginden esim bana israrla cikma bekle dedi sonra ikindim derin derin nefes aldim verirken hafifce asagi dogru oturdum ve hicc bisey hissetmeden cuk diye oturdum hatta inanamadim ki aynadan baktim.cok rahatlamistim sonra orda oylece oturdum iyice alissin diye ondan sonra yuzumu esime donup denedim ve o da oldu hatta orasi alisrigi icin o daha kolay oldu ve en son 3.olarak ben altta denedik bu pozisyon da hala biraz geriliyorum belki eski gunlerim aklima geliyor bilmiyorum o yuzden esimi yonlendorerek yapiyorum yine ben elimle yerlestirdim ve ikinip nefes alip verdikten sonra esim nefes verirken hafifce itti.
ARKADASLAR SIZIN DE BASARI HABERLERINIZ VERMENIZ COK YAKIN BEN HISSEDIYORUM COGUNUZ YOLUN SONUNA GELMIS SADECE INANIN VE GERI ADIM ATMAYIN PANIKLEDIGINIZ VEYA OLMADIGINI HISSETTIGINIZ AN HANGI ASAMADAYSANIZ ORDA OYLECE BEKLEYIN NEFES ALIP VERDIKTEN VE RAHATLADIKTAN SONRA BAKIN NASIL DA RAHAT OLACAK.SADECE KORKUP GERI CIKMAYIN BEN YAPAMIYORUM DEYIP YARIDA BIRAKMAYIN GOZUNUZU YUMUN VE NEFES ALIP VERIN RAHATLAYIN VE DEVAM EDIN:16
Bu arada hic kanamam olmadi AGRI YOK KANAMA YOK ASK VAR burda bir arkadas boyle demisti bunu nakarat gibi hep soyledim oncesinde ve sonrasinda

çok güzel aydınlatmışsın allah razı olsun.masal gibi hiç sıkılmadan defalarca okudum.bu denli açık ve ayrıntılı yazman bize o kadar faydası olacakki çok sağol.yenmiş olan arkadaşlardan da bunu rica ediyorum açıklık ve ayrın tı bizim için gerçekten çok önemli.yenememe korkusu gerçekten ürkütücü geliyor.artık bende yenmek ve kurtulmak istiyorum eşim çok destekçi.ben inanıyorum olacak diyor.şu anda 12 cm aparat alıyorum.ıkınmadan girmiyor ama ıkınarak alabiliyorum.ben 2 parmaktan sonra eşimin penisini alamadım.ya şimdide olmazsa diye korkuyorum:KK43:((

çok güzel aydınlatmışsın allah razı olsun.masal gibi hiç sıkılmadan defalarca okudum.bu denli açık ve ayrıntılı yazman bize o kadar faydası olacakki çok sağol.yenmiş olan arkadaşlardan da bunu rica ediyorum açıklık ve ayrın tı bizim için gerçekten çok önemli.yenememe korkusu gerçekten ürkütücü geliyor.artık bende yenmek ve kurtulmak istiyorum eşim çok destekçi.ben inanıyorum olacak diyor.şu anda 12 cm aparat alıyorum.ıkınmadan girmiyor ama ıkınarak alabiliyorum.ben 2 parmaktan sonra eşimin penisini alamadım.ya şimdide olmazsa diye korkuyorum:KK43:((
güzelim imkansız olmaması, ben serçe parmağımı bile girdiremiyordum baktım olmayacak eş denemesinde korkularıma rağmen hiç beklemediğim biranda oldu ve düşün sen 12 cm aparat yapabiliyorsun bu çok süper birşey farkında değilsin.2 parmaktan sonra eş denemende başarılı olabilirdin ama illaki çok uğraşmak gerekiyor acemisin çünkü ilk kez oluyor nereye nasıl yöneleceğini bilemiyorsun,bende yeterince çabaladığımı sanıp olmuyor diye bırakmak istediğimde eşim kızmasa ve ben devam etmesem öyle sürer giderdi belki.

arkadaşlar bende uzun bi süre bu hastalıkla uğraştım epey klinik araştırması yaptım ama buradaki başarı öykülerinden ve kendisi yenen arkadaşlardan cesaretle bende kendim yenmeye odaklandım ve başardım :)) ve inanın isteyince oluyor ben 16 ay hiç yapamam diye diye kendimi kandırmışım meğerse orta parmaktan sonra iki parmağa yada eş parmağına bile geçmeden denedik ve oldu keşke en başından yapamam ben deyip korkmasaymışım dedim yazık oldu onca zamana ama neyseki bundan sonrası için aştım çok şükür . inanın ve cesaretlenin

arkadaşlar bende uzun bi süre bu hastalıkla uğraştım epey klinik araştırması yaptım ama buradaki başarı öykülerinden ve kendisi yenen arkadaşlardan cesaretle bende kendim yenmeye odaklandım ve başardım :)) ve inanın isteyince oluyor ben 16 ay hiç yapamam diye diye kendimi kandırmışım meğerse orta parmaktan sonra iki parmağa yada eş parmağına bile geçmeden denedik ve oldu keşke en başından yapamam ben deyip korkmasaymışım dedim yazık oldu onca zamana ama neyseki bundan sonrası için aştım çok şükür . inanın ve cesaretlenin
gözünüz aydın arkadaşım Allah başka sıkıntı vermesin, darısı diğer arkadaşlara olsun inşallah.

güzelim imkansız olmaması, ben serçe parmağımı bile girdiremiyordum baktım olmayacak eş denemesinde korkularıma rağmen hiç beklemediğim biranda oldu ve düşün sen 12 cm aparat yapabiliyorsun bu çok süper birşey farkında değilsin.2 parmaktan sonra eş denemende başarılı olabilirdin ama illaki çok uğraşmak gerekiyor acemisin çünkü ilk kez oluyor nereye nasıl yöneleceğini bilemiyorsun,bende yeterince çabaladığımı sanıp olmuyor diye bırakmak istediğimde eşim kızmasa ve ben devam etmesem öyle sürer giderdi belki.

geçen eşimlede konuştuk.galiba bizim en büyük hatamız uzun süre uğraşmamakta.afedersin biz zorladık girmeyince tamam olmadı diyip bıraktık ve ertesi güne erteledim ertesi gün gene aynısı.yani galiba deneyeceğimiz o gece uğraşmak gerekiyor.olmadı deyip bırakmak yerine 5-10dk sonra tekrar denemeliyiz.dediğin gibi çok acemiyiz daha hala deliği bile bulamıyoruz bazen.yönü bulamıyoruz derken zaten sorun oluyo.inşallah bu sefer daha çok geiştirdim kendimi olması için çok uğraşıyorum rabbimde karşılığını vrecektir inşallah

Bende iki parmağımi yaptım eş denemesine geçsem mi diyordum fakat seni duyunca geç bile kaldım diyorum. Ne mutlu sana. Artık bende yenmek bitirmek istiyorum inşallah.

evet mantıklı aslnda sölediğin şey. ben 5 tane kulak çöpünü denicem bugün. inş da olur ya
olacağına da inanıyorum. eğer olursa yarında dediğin gibi 1 tanesini kalınlaştırmakta fayda var

Bende iki parmağımi yaptım eş denemesine geçsem mi diyordum fakat seni duyunca geç bile kaldım diyorum. Ne mutlu sana. Artık bende yenmek bitirmek istiyorum inşallah.

İnşallah en kısa zamanda yenersin , ben kendimi o zaman hazır hissettim ve çok inandım olacağına çok şükürki yine umudum kırılmadı ve başarabildim sende kendini hazır hissettiğinde denemekten çekinme bence

Ya ben 3 ,4 gün önce iki parmak yapabildim çok şükür ama sonra misafirdi yok eve geç gelme idi , yok yorgunluktu derken kaldı.

Şimdi ben egzersizde geriye döndügumu düşünmüyorum. Yani şimdi olsa yine iki parmak alırım inşallah.

Bundan sonra eşimin bir parmağı sonra es denemesi diye düşünüyorum. Ya bugün ya yarın . Doğru bir yol mu izliyorum yardimci olur musunuz

geçen eşimlede konuştuk.galiba bizim en büyük hatamız uzun süre uğraşmamakta.afedersin biz zorladık girmeyince tamam olmadı diyip bıraktık ve ertesi güne erteledim ertesi gün gene aynısı.yani galiba deneyeceğimiz o gece uğraşmak gerekiyor.olmadı deyip bırakmak yerine 5-10dk sonra tekrar denemeliyiz.dediğin gibi çok acemiyiz daha hala deliği bile bulamıyoruz bazen.yönü bulamıyoruz derken zaten sorun oluyo.inşallah bu sefer daha çok geiştirdim kendimi olması için çok uğraşıyorum rabbimde karşılığını vrecektir inşallah
tatlım ilkte zor oluyor girişi bulmak ama bulduğun an zaten sonrası çorap söküğü gibi geliyor, şöyle düşünmeyin denedik demek ki olmayacak millet bu kadar uğraşmıyordur bizde sorun var falan,yok ilkte uğraş gerekirse 1 saat ara bul yani, ama şunu bil 2. de tedirginlikle yaklaşsanda 2 dk da bulursun sonra hep kolaylıkla olur, sadece ilkte sabırlı olun. ayrıca yönle ilgili falan ne sormak isterseniz lütfen çekinmeden sorun, şöyle oturuyorum şunu yapıyorum deyin mesela bazıları bacağım yoruluyor diyor aaa diyorum çömelerek mi oturuyorsunuz sakın bak eziyet olur, yani sormadan bilemezsin boş yere zaman harcarsın, aklına takılanı mutlaka paylaş arkadaşım.

X