VARİKOSEL AMELİYATI SONRASI EŞİMİN SONUÇLARI

nejfer

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
847
736
35
merhabalar. iyi geceler. 15 aydik bebek deniyoruz fakat bebegimiz oluyor. ürolojidoktoruna yönlendirildigımizde esime varikosel teşhisi koyuldu ve eşim 23 kasım 2016 da ameliyat oldu. şu an ameliyatta 4. ayı doldurmuş durumdayız.eşim folikasit ve e vitamini (evicap) kullaniyor. Ve bugün spermiyogram testi yaptırdik. aneliyat öncesı ve sonrası iki spermiyogramıda yazacağım yorumlarsanız çoook memnun olurum.
VARİKOSEL AMELİYATI ÖNCESİ SPERMİYOGRAM
ph 8
miktar 3
sperm sayısi 55 milyon
total sperm sayisi 165 milyon
ileri hizlı hareketli %10
ileti yavaş hareketli %10
yerinde hareketli %10
hareketsiz %70
morfoloji
Normal yapili %75
anormal yapili %25

simdide bugün verdigimiz sonucu yazacagim
4. AYDA VERDİGIMIZ SPERMIYOGRAM

ph 8
miktar3
sperm sayısi 50 milyon/ml
total sperm sayisi 150 milyon
ileri hizli hareketli %30
ileri yavaş hareketli %5
yerinde hareketli %5
hareketsiz %60
morfoloji
normal yapili %80
anormal yapili 20
lökosit 1-2

şimdiden hmçoook tesekkurler
normal yoldan hamile kalma şansım yüksek mi?

güzel soru canım sağol valla bende merak ediyorum eşlerimiz aydı tarihlerde nerdeyse ameliyat olmuş biz 6 aydan önce test yaptırmayalım belki gebelik oluşur dedik ama nasip olmadı henüz... eşimde sprem konsantrasyonu 12 milyon çıkmıştı ameliyat öncesi 15 milyon olunca gebelik şansı var diye okumuştum netten sende kaç o değer ben görmedim ?ayrıca çok geçmiş olsun Allah şifasını versin en kısa zamanda yani bebeklerimizi :)

güzel soru canım sağol valla bende merak ediyorum eşlerimiz aydı tarihlerde nerdeyse ameliyat olmuş biz 6 aydan önce test yaptırmayalım belki gebelik oluşur dedik ama nasip olmadı henüz... eşimde sprem konsantrasyonu 12 milyon çıkmıştı ameliyat öncesi 15 milyon olunca gebelik şansı var diye okumuştum netten sende kaç o değer ben görmedim ?ayrıca çok geçmiş olsun Allah şifasını versin en kısa zamanda yani bebeklerimizi :)
ah canımm çokk tesékkýrler cevabın için. Allah sizede şifa versin. bizim sonuçta konsantrasyon yazmiyor :KK43: sende her ay umutla bekliyorsun degil mi cok zor bi sürecten geçiyoruz etrafımda o kadar cok kisi bu sorunları yaşiyor ki bi kac kişi dışnda hemen hamile kalanıña rastlayamadım. ben eşime hergün havuç suyu sıkiuorum seninde var mı uyguladigün ekstra yöntemler

ilk zamanlar çok umutsuzluğa kapılıyodum ama sonra anladımki zamanı var ben kendimi parçalasamda olmuyo işte nasip.etrafımda senin aksine çabuk hamile kalan arkadaşlarım var özeniyorum Allah biliyo...ben keçiboynuzu kürüne başladım ikinci aya giricez işte nerdeyse keçiboynuzu pekmezi bir kaşık her akşam yatmadan önce ve öğle arasıda 1 tane vitamin 200 lük olanlardan. bakalım nolucak sonuçlar önümüzdeki ay zorlar yaptırırım artık çok merak ediyorum ya :dua:

ilk zamanlar çok umutsuzluğa kapılıyodum ama sonra anladımki zamanı var ben kendimi parçalasamda olmuyo işte nasip.etrafımda senin aksine çabuk hamile kalan arkadaşlarım var özeniyorum Allah biliyo...ben keçiboynuzu kürüne başladım ikinci aya giricez işte nerdeyse keçiboynuzu pekmezi bir kaşık her akşam yatmadan önce ve öğle arasıda 1 tane vitamin 200 lük olanlardan. bakalım nolucak sonuçlar önümüzdeki ay zorlar yaptırırım artık çok merak ediyorum ya :dua:
ayy canim yaptiklarimiz vesile olsun insallah allah yüzümüze gülsün eger bi gelisme olurda beni haberdar et

çok bir değişme olmamış ki varikosel ameliyatından sonra ki bence değerleriniz de hamilelik için gayet iyi değerler.

çok bir değişme olmamış ki varikosel ameliyatından sonra ki bence değerleriniz de hamilelik için gayet iyi değerler.
ah inşallah canim Allah nasip olurda aliriz kucagimiza bebegimizi sayida pek yok ama ileri harekerimiz artti cok sukur. doktorumuz ileri hareket ve yavaş hareketli toplaminin %50 ye ulasmasi gerekiyor dedi. takviyelerle o degerede ulasiriz insallah

ah inşallah canim Allah nasip olurda aliriz kucagimiza bebegimizi sayida pek yok ama ileri harekerimiz artti cok sukur. doktorumuz ileri hareket ve yavaş hareketli toplaminin %50 ye ulasmasi gerekiyor dedi. takviyelerle o degerede ulasiriz insallah

hangi takviyeleri alıyorsunuz?
ilaç kullanıyor mu

Miktar 5,2
PH 8
VİZKOZİTE DÜŞÜK
KONSANTRASYON 24
TOTAL SPERM 124
İLERİ 25
YERİNDE 8
HAREKETSİZ 67
CANLI 33
LÖKOSİT <1
NORMAL MORFOLOJİ 46
kızlar bize de varikosel dediler ve ameliyat dediler bu değerler nasıl sizce

ileri ve yerinde hareketli toplami %50 olmali demisti canim bize doktor. ama normal morfoloji bildigim kadariyla %80 uzeri olmaliymiş TUBA48 TUBA48

yani mutlaka ameliyat diyorsun
tabiki mutlaka diyemem bu konuda benimde doktordan duyduklarim hadar bilgim var ama bence baska bi doktora daha gidin testi yeniden yaptirin o doktorda ayni seyleri soylerse karar verirsiniz ameliyat icin. ameliyatta korkulacak birşey yok mikrocerrahi zaten ertesi gün taburcu oldu bnm esim. bide sigara alkol düzensiz ve kalitesiz beslenme varsa bunlara dikkat edin. bol bol yeşillik ve protein.taze ve katkisiz besinler tuketmeye calisin. ben aylardir paketlenmiş gida hazir tavuk asitli icecekler falan bunlardan uzak tutuyorum eşimi yogurdu falan kendim yapiyorum. ekmegi cikardik hayatimizdan bide bol bol yuruyuş yapiyoruz.

tabiki mutlaka diyemem bu konuda benimde doktordan duyduklarim hadar bilgim var ama bence baska bi doktora daha gidin testi yeniden yaptirin o doktorda ayni seyleri soylerse karar verirsiniz ameliyat icin. ameliyatta korkulacak birşey yok mikrocerrahi zaten ertesi gün taburcu oldu bnm esim. bide sigara alkol düzensiz ve kalitesiz beslenme varsa bunlara dikkat edin. bol bol yeşillik ve protein.taze ve katkisiz besinler tuketmeye calisin. ben aylardir paketlenmiş gida hazir tavuk asitli icecekler falan bunlardan uzak tutuyorum eşimi yogurdu falan kendim yapiyorum. ekmegi cikardik hayatimizdan bide bol bol yuruyuş yapiyoruz.

benim eşim de ameliyat olacak ama eylül de olacak işinden dolayı. harıp pekmezi yiyor fındık fıstık bitter çikolata et balık bol yeşillik yiyor dışarıda fazla yemek yiyen kişiler değiliz ama bu sonuç oldukça can sıkıcı ocak ayında yaptırdık biz bu testi nisan da bi daha yaptıracağız bakalım nasip

benim eşim de ameliyat olacak ama eylül de olacak işinden dolayı. harıp pekmezi yiyor fındık fıstık bitter çikolata et balık bol yeşillik yiyor dışarıda fazla yemek yiyen kişiler değiliz ama bu sonuç oldukça can sıkıcı ocak ayında yaptırdık biz bu testi nisan da bi daha yaptıracağız bakalım nasip
ah canim bnm cok gecmis olsun. biz ilk testi yaptirdik esimde varikosel oldugunu ogerendik ameliyat dedi. bi anda karar verdik o gün ameliyat gununu aldik 2 gün sonra olduk ameliyatimizi. zaman kaybetmeyelim diye. bu arada insallah ameliyat günü gelmeden kendiliginden hamile kalırsın

merhabalar. iyi geceler. 15 aydik bebek deniyoruz fakat bebegimiz oluyor. ürolojidoktoruna yönlendirildigımizde esime varikosel teşhisi koyuldu ve eşim 23 kasım 2016 da ameliyat oldu. şu an ameliyatta 4. ayı doldurmuş durumdayız.eşim folikasit ve e vitamini (evicap) kullaniyor. Ve bugün spermiyogram testi yaptırdik. aneliyat öncesı ve sonrası iki spermiyogramıda yazacağım yorumlarsanız çoook memnun olurum.
VARİKOSEL AMELİYATI ÖNCESİ SPERMİYOGRAM
ph 8
miktar 3
sperm sayısi 55 milyon
total sperm sayisi 165 milyon
ileri hizlı hareketli %10
ileti yavaş hareketli %10
yerinde hareketli %10
hareketsiz %70
morfoloji
Normal yapili %75
anormal yapili %25

simdide bugün verdigimiz sonucu yazacagim
4. AYDA VERDİGIMIZ SPERMIYOGRAM

ph 8
miktar3
sperm sayısi 50 milyon/ml
total sperm sayisi 150 milyon
ileri hizli hareketli %30
ileri yavaş hareketli %5
yerinde hareketli %5
hareketsiz %60
morfoloji
normal yapili %80
anormal yapili 20
lökosit 1-2

şimdiden hmçoook tesekkurler
normal yoldan hamile kalma şansım yüksek mi?
merhabalar : normal gorunmekte . Bol sanslar

X