Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Verem aşisi hakkinda

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

Prm.Oznur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2008
765
2
ARKADAŞLAR HEPİNİZ HEMEN HEMEN VEREM AŞISINI YAPTIRMIŞINIZDIR 2. AYINDA BENİM KIZIMINDA YAPILDI FAKAT AŞI YERİ HİÇ REAKSİYON GÖSTERMEDİ İZBİLE KALMADI KABUK BAGLAMASI GEREKMİYORMUYDU?
SİZİN BEBİŞLERİN VEREM AŞISI YERLERİ KABUK BAGLADIMI? NEZAMAN KABUKLANDI YADA YARA OLDUMU ?
BİZİMKİ HİÇ REAKSİYON VERMEDİ ACABA TUTMADIMI DİE DR. GİTTİGİMDE BANA 3-6 HAFTA İÇİNDE KABUKLANMASI LAZIM YOKSA TEKRAR TEST YAPILARAK YAPILMASI GEREKİYORMUŞŞ SİZLERİN NE DURUMDA AŞI YERLERİ :uhm:

Bizde de henüz hiçbir iz yok,biraz daha beklemek gerek sanırım.Ben haftaya oğlumu sağlık ocağına götürücem,her ay götürmemi istiyorlar çünkü..o zaman sorarım.

kabuk bağlama değil de canım aşı yapılırken köpükler çıkıyor eğer iyi tuttuysa çünkü ebe aşıyı yaparken maşallah iyi oldu iyi köpürdü falan dedi biraz bekledi baktı şimdi de izi var hafif kabuk yok

geçen gün aşı yerini görünce panikledim sonradan aklıma geldi iz kalacağı orası kızarmış vaziyette şu an.

ben sok oldum ya ne yarasi ne izi nerden vuruyorlarki yara olsun :1shok:

benim kizima bacagindan vurdular ve 2 gun sertti o kadar

acaba burda farklimiki ya kafam karisti
kafamçokkarıştı

canım karma aşıyı bize hem bacak hem koldan yaptılar koldaki aşının kabarmasını bekledi ebemiz böyle yardımcı olabilirim sana anniş

supe rkonu tam benlik:)
ya benim oglusun asisi tutmamis
kızarıklık var kolunda ama ufakti doktorda dediki tuttu mu tutmadi mi test yapalım
tutmamissss
ve devlet bi dahada yapmiomuss
sacmasapan bisey yani

ben sok oldum ya ne yarasi ne izi nerden vuruyorlarki yara olsun :1shok:

benim kizima bacagindan vurdular ve 2 gun sertti o kadar

acaba burda farklimiki ya kafam karisti
kafamçokkarıştı

ohhhhhhhh kızlar öncelikle içimi rahatlattınız tek bizim sanıyordum demekkki zamanla ortaya çıkacakk
anniş sana gelince burada 2. ayında iki aşı yapılıyor 1.si karma aşıı bacaktan 2. verem aşısı koldann koldan yapılan verem aşısında yara ve kabuk baglama oluyoor demekki sizin orda farklı aylarda yapılıyor dr danışş bence

kızlar menenjit aşısı özel aşımı yoksa yapılıyor mu?

yok canim menenjit aşisi devlet yapiyor artik aşilari birleştirdiler saglik ocaginin yaptigi karma aşiadi verilen aşinin içinde var birleştirldigi için karma aşi deniliyor ayriyetten yapilmaya gerek yok özel aşi deill

Valla kizlar karma asi yaptilar bize.Ama 2 bacagindan vurdular ayri igneler.Sonra irde agzindan surup seklinde bir asi verdiler.Cok merak ettim valla sorucam ebeye ...

Benimde merak ettiğim bir konuydu benim kızımada 26 haziran da vurdurdum verem aşısını çok hareketli olduğu için(sağlık ocağındaki hemşirenin yorumu) 5 kilocuk bebek ne kadar hereketli olabilirse? yavrumun kolunu 4 kere deldiler ve aşının bir kısmı dışarı çıktı ve bana söylenen şey tutmamış olabilir 3 ay sonra verem savaşta tutup tutmadığına dair test yaptıracaksın tutmadıysa tekrar yapılacak.

Bizim çocum doktorumuzda yurt dışında yapılmayan bir aşı olduğunu söylüyor çokta önemli değil dedi gelişmemiş ülkelerde yapılıyor dedi.

Valla kizlar karma asi yaptilar bize.Ama 2 bacagindan vurdular ayri igneler.Sonra irde agzindan surup seklinde bir asi verdiler.Cok merak ettim valla sorucam ebeye ...

canim bizede sizinki gibi yaptilar iki bacagindan ve agzindan verdielr. koldan hic bisye olmadi ayrica bacalarinda da ne kizariklik oldu ne kabuk oldu ya bu yurt disi ile turkiye neden bu kadar farkli anlamadim bi turlu offff.

Bize doktorumuz artık verem aşısını özel hastanelerin yapmadığını sağlık ocağında yaptırmamız gerektiğini söledi.bugün verem aşısı için gittik yapamayacaklarını belirli günlerde yaptıklarını yarın gelmemizi sölediler.verem aşısının yapılma günü perşembeymiş bu devlet işleride bir garip oluyor...anlamadım bir türlü birde ellerinde sınırlı sayıda varmış sabah erken gelmemizi sölediler...eeee geç gidenler bir başka perşembeyemi kalacak....

CANIM AYNEN BANADA ÖYE SÖYLEDİLER ÇOOK AMA ÇOOK SİNİRLEDİM. AMA BÖYLEYMİŞ Kötü Kazen YAPACAK BİŞİ YOK BENDE 1 HAFTA SONRA GİTTİM BURDADA AŞI GÜNLERİ SALI GÜNLERİİ
KIZLAR KIZIMIN AŞI YERİ YENİ YENİ AŞI YERİ KIRMIZILAŞTI BOMBELEŞTİ YAŞASIN TUTUYO DEMEKKİİ :teytey: VEREM AŞIMIZ HAZİRAN 17DE YAPILDI VE 3 HAFTA SONRA KIZARDI KABUKLANACAK a.s.

Bizim burada da aşı günü perşembe..aşıları sakladıkları dolabın sürekli açılmaması gerekiyormuş.o yüzden bir günü aşı günü belirlemişler.Benim oğluşumunda verem aşısı yeri kızardı.bugün sağlık ocağında gösterdim.tutucak büyük ihtimalle dediler..

benimde kızımın biraz kızarıklığı var şuan.3.ayı yeni bitirdik.ben sağlık ocağında ebe ye sordum 6 ay içinde kızarlık kabuk bağlama vs.olmazsa biz bebeği aşılı kabul ediyoruz yeniden tekrarlamıyoruz dedi....

Biz de perşembe günü karma ve verem aşısı olduk.Ağızdan vermediler.O ne aşısı oluyor?

perşembe günü verem aşımız yapıldı bizede hemşire 3 gün banyo yaptırmayın aşı yerine su değdirmeyin dedi bide kızaracak iltihaplanabilir iltihap akabilir korkmayın ilaç vs hiçbirşey sürmeyin sonra kabuk bağlayacak dedi.bende hiçbiri olmazsa tutmamışmı oluyor tutmazsa tekrarmı aşı yaptırıcaz diye sordum hayır tekrar yapmıcaz tam istediğim gibi oldu yeride güzel tutar dedi.bilmiyorum artık kime neye inanıcaz şaştık...

X