Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Verem aşisi hakkinda

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
Canım,kabuk tutup,iltihaplanmazsa sende verem savaş dispanserine götürüp kontrol ettirebilirsin.yani içine sinmesi açısından.ben oğluma aşıyı yaptıralı 5 hafta oldu,daha yeni kızardı.bir de elleyince sertlik hissediliyor..sanırım tutacak.

bende 14 haziranda yaptırdım aşısını sinek ısırığı gibi kızarma kabarma yok hemşire çok güzel oldu demişti vurunca ama sizlerin dediğine bakılırsa kızarıp tutması 3-4 haftayı buluyor demekki

evet ya benimde izi bile yoktu dedim heralde tutmadı şimdilerde iğne yeri kızarmış umarım tutar tutmassa bir daha vurulacakmış .dedikleriniz içimi rahatlattı

biz 60 günlüktü verem aşısını yaptırdık şimdi 4. ayımız bitti aşı yerimiz yeni iltihaplanmaya ve kabarmaya başladı yani 2 ay sonra belirtiler farkedildi

Bizim aşı yerimizde iyice kızardı,sertleşti,belirginleşti..perşembe doktoruma da sorucam ama tuttu sanırım:)

supe rkonu tam benlik:)
ya benim oglusun asisi tutmamis
kızarıklık var kolunda ama ufakti doktorda dediki tuttu mu tutmadi mi test yapalım
tutmamissss
ve devlet bi dahada yapmiomuss
sacmasapan bisey yani
ben sağlık ocağında çalışıyorum.. yani aşınız tutmadıysa tekar yapılır.yaparlar yani. aşılar çok önemli sağlık bakanlığında. yok yapamayız diyemezler.. başları derde girer:çok üzgünüm:

bu arada 2 aylıkken verem aşısı olduk. ilk 1 ay kolunda hiç kızarıklık yoktu. 4 aya yaklaşıyoruz ve kolu kızarık ve hafif dokusu kabarık.. bu durum normal olanı.. bildiğim kadarıyla..kolu geç kızarabilir

X