vücut ısısıyla yumurtlama takibi yapanlar?

benim soruma kimse cevap vermicekmi yoksa :KK43: lütfen cevap verirseninz sevinirimm...

benim soruma kimse cevap vermicekmi yoksa :KK43: lütfen cevap verirseninz sevinirimm......

Canim benim cok ama cok sagolasin. Ben internetten dun gece siparis etmistim ama sonra dusundum, gelmesi en azindan 1 haftayi bulucak, e o zamanlarda benim yumurtlama gunlerime denk geliyor ve iptal ettim. Eger bu ayda hamile kalmaz, adet olursam yine artik obur ay adetin ilk gunu ins. siparis veririm netten.
a.s.

Canım liptonun adaçayı var marketten aldım ben.:kahve:

Canım sen a.b.d. de yaşıyormuşsun. Şimdi gördüm. Ama lipton belki vardır orda ha?

Canım sen a.b.d. de yaşıyormuşsun. Şimdi gördüm. Ama lipton belki vardır orda ha?

Maalesef en buyuk market Wal mart ta bile yok ancak ve ancak internetten siparis edebilirim. Eger hamile kalmazsam, adetimin ilk gun ins. siparis edicem.
Cok sagolasin.a.s.

selam kıslar bişiy sorabilirmiyim şu adaçayı ne işe yarıyo ve ne zaman içmeye başlamak lazım yararlı olabilmesi için lütfen bilgi verrirmisiniz? ben ilk defa duyuyorum şu adaçayını lütfen faydası nedir ne zaman içilmesi gerekiyo çok cahiliz ya hiç bişeden haberimiz yokk

Adacayi adetini duzene sokuyor, gebe kalmayi kolaylastiriyor deneyenlerin kanaati bu, hatta bilimsel olarakta dogrulanmis birsey bu.

Canim bu linkte yazismalar var bununla ilgili, istersen bi bak.

http://www.kadinlarkulubu.com/adacayi-ve-gebelik-t154238/index.html

Tugba_a bu arada sen ne durumdasin. En son adet olmustun, bu ay isi olcumu yapiyormusun?

Benim tahminen yumurtlama gunume 6-7 gun var ama tabi ben isi sansa birakmicam ins. 2 gunde bir calisma olucak:)

Gecen ay kitle yumurtlama gunumu bulmustum, bu ayda ovulasyon kiti alicam yine cunku yumurtlama gunumden emin olmak istiyorum. Gecen ay olmamasi belkide kullandigim agri kesicilerdendir diyorum tabi ki hersey olacagina varir, nasipte yokmus ki olmadi, nasipte olmadi mi ne yapsak bos. Bu ay agri kesici hic kullanmadim, insallah bunlara deger.

canım teşekkür ederim verdiin bilgi için ama ben bu ay başllamıcam çünkü yumurtlama dönemim dün geçti artık şu an adet dönemimi yani nisan 4 ü bekliyorum eğer bu ay da olmazsa başlıcam içmeye inşallahfaydasını görürüzz

benim soruma kimse cevap vermicekmi yoksa :KK43: lütfen cevap verirseninz sevinirimm......

evet canım adaçayı gebelik şansını arttırıyor.fakat poşet çay şeklinde olanlar değil..yaprak şeklinde taze adaçayı olucak..çayı kaynatmıycaksınız sadece kaynamış suya bi kaç yaprak atıp demliyceksiniz.adetinizin başladığı günden itibaren günde iki bardak içiceksiniz..yumurtlama gününüze yakın bırakıcaksınız...kullanımı bu şekildedir...:içelim:

Kızlar uzun zamandır ölçtüğüm sıcaklık düşük ve hiç yükselmiyor. Bu arada ovulasyon testi sorduğum yerlerde bulamadım, suratıma garip garip bakmaları da cabası. Netten almak istiyorum. Alan arkadaşlar nerden aldınız? Gelen üründen memnun musunuz? Ben bir sürü buldum nette ama çok pahalı, digitaller falan var. Hangisini denediniz?

Kızlar bugün ısım 36,1 oldu. Şimdi akşam mı olması gerekiyordu, bugün akşam mı olmalı? Hala sorduğum için üzgünüm ama bizde 3 gündür bir faaliyet yoktu, şimdi geç mi kaldık?

Bazal vücut ısısı ölçme yöntemi

Yumurtlama olduktan sonra vücut ısısı önce hafifçe düşer, progesteron hormonu salgısıyla birlikte birkaç dizyem (derecenin onda biri) yükselir. Bu yöntemi kullanabilmeniz için elinizde bazal vücut ısısı ölçmeye uygun hassas bir termometreniz olmalıdır.

Anatomi17.jpg

Yukarıdaki resimde bazal vücut ısısının günlere göre değişiminin grafiğe dönüştürülmüş şekli görülmektedir. Yumurtlamanın olduğu 14. gün ısının hafifçe düştüğüne, daha sonra belirgin bir şekilde yükseldiğine dikkat ediniz.

Bazal vücut ısısı ölçme yöntemi gebe kalınabilecek günlerin belirlenmesinde değil, yumurtlamanın olduğu ve böylece gebe kalma ihtimalinizin nispeten düşük olduğu günlerin belirlenmesinde daha çok işe yarayabilir. Bu yöntemi yumurtlamanızın olup olmadığını geriye dönük olarak belirlemek için doktor önerisiyle kullanabilirsiniz.

Vücut ısısının uykusuzluk, ateşli hastalıklar, yorgunluk, stres gibi olaylardan da etkilendiğini ve bu durumlarda arttığını unutmamalı ve bu yönteme çok fazla güvenmemelisiniz.

Son düzenleme:
Kızlar bugün ısım iyice düştü ve hala düşük, çok kafa karıştırıyor bu yöntem.

nesemeşe valla bende hiçbişey anlamış değil ilkkez bu ay 10.günden ölçeyim dedim ve bilakis yataktan kalkmadan her sabah tam 10da dijitalle ölçüyorum ama herkesteki gibi belli etmiyor yani ısının düştüğü günü yakalamak gerekiyor onuda anlayamıyoruzki çünkü oynuyor devamlı sanırım bebekimin dediği gibi ovulasyon kiti daha sağlıklı mesela benimkileri yazayım sana bi değerlendir bakalım

10.gün........36.2
11.gün........36.3
12.gün........36.1
13.gün........36.3
14.gün........36.1
15.gün........36.3
16.gün........36.1
17.gün........36.4
18.gün........36.3
19.gün........36.4

bazı arkadaşlar 16.gün yumurtanın çatladığını söyledi ama ben emin değilim hem 16.gün değilde ondan önceki günler faaliyet oldu yani tutarmı emin değilim senin yorumun ne olabilir yumurtlama olmuşmudur olmuşsa 13-14-15. günlerde yapılan faaliyetlerin etkisi olurmu yani gebe kalma şansı nedir sence şimdiden tşk ederim hayatım

nesemeşe valla bende hiçbişey anlamış değil ilkkez bu ay 10.günden ölçeyim dedim ve bilakis yataktan kalkmadan her sabah tam 10da dijitalle ölçüyorum ama herkesteki gibi belli etmiyor yani ısının düştüğü günü yakalamak gerekiyor onuda anlayamıyoruzki çünkü oynuyor devamlı sanırım bebekimin dediği gibi ovulasyon kiti daha sağlıklı mesela benimkileri yazayım sana bi değerlendir bakalım

10.gün........36.2
11.gün........36.3
12.gün........36.1
13.gün........36.3
14.gün........36.1
15.gün........36.3
16.gün........36.1
17.gün........36.4
18.gün........36.3
19.gün........36.4

bazı arkadaşlar 16.gün yumurtanın çatladığını söyledi ama ben emin değilim hem 16.gün değilde ondan önceki günler faaliyet oldu yani tutarmı emin değilim senin yorumun ne olabilir yumurtlama olmuşmudur olmuşsa 13-14-15. günlerde yapılan faaliyetlerin etkisi olurmu yani gebe kalma şansı nedir sence şimdiden tşk ederim hayatım

Canım ben de bu konularda çok iyi değilim, kelin ilacı olsa önce kendi başına süreceknaniknanik. Yalnız benimki de bu ay hep böyle dalgalıydı, bence sen ölçmeye devam et. Belki benimki gibi adetine yakın günlerde yumurtlarsın. Geçen ay benim adete yakın olmuştu sıçramalar. Burdaki değerlerden bişi söylemek zor. Bence biz ölçümlere devam edelim. Bir de excel kullanmayı biliyor musun? Ben oraya aktarıyorum değerlerimi, sonra 0,.. şekline dönüştürüp bir de grafiğe dönüştürüyorum. Böylece sıçramaları daha rahat görüyorum. Çok bilimsel çalışıyorum anlayacağın laelaelaelaelae. Bakalım nasip nasıl olacak. Çalışmak bizden vermek Yaradandan.

tatlım ben tamamen oluruna bırakmışım bakma ilkkez bu ay deniyeyim arkadaşlar yapmış anlatıyorlar forumda bari bende yumurtlama dönemini kaçırmayım bu ay bakalım gerçekten olacakmı dedim ama kafam almadı bu ısı olayını ben yine oluruna bırakmayı iyieylerim:)))))))))hayırlısı olsun hakkımızda canım:KK66:

En iyisi canım benssenb ben benimkini ekleyeyi buraya. Maviler geçen ayki değerlerim, kırmızılar bu ay. Geçen ay KK'ne girmeye başlayınca ortalarda biryerde başlamıştım. Böyle grafik üzerinde görünce daha iyi oluyor. İnşallah size de faydalı olur. Ama çok da düzenli değil benimki. Siz de böyle yaparsanız daha iyi görebilirsiniz kızlar.

adsz2sl8.png

cidden seninki çok farklı geçen ayda verdiğin ısı değerlerini bile çözecek babayiğit çıkmamıştı:))))hayırlısı olsun canım ama senin kesin ovulasyon kitine ihtiyacın var yani buna kalırsa her düştüğünde faaliyet gerekir oda en çok eniştenin işine gelir heralde:)))))
hayırlısı olsun tatlım:KK66:

Bazal vücut ısısı ölçme yöntemi

Yumurtlama olduktan sonra vücut ısısı önce hafifçe düşer, progesteron hormonu salgısıyla birlikte birkaç dizyem (derecenin onda biri) yükselir. Bu yöntemi kullanabilmeniz için elinizde bazal vücut ısısı ölçmeye uygun hassas bir termometreniz olmalıdır.

Anatomi17.jpg

Yukarıdaki resimde bazal vücut ısısının günlere göre değişiminin grafiğe dönüştürülmüş şekli görülmektedir. Yumurtlamanın olduğu 14. gün ısının hafifçe düştüğüne, daha sonra belirgin bir şekilde yükseldiğine dikkat ediniz.

Bazal vücut ısısı ölçme yöntemi gebe kalınabilecek günlerin belirlenmesinde değil, yumurtlamanın olduğu ve böylece gebe kalma ihtimalinizin nispeten düşük olduğu günlerin belirlenmesinde daha çok işe yarayabilir. Bu yöntemi yumurtlamanızın olup olmadığını geriye dönük olarak belirlemek için doktor önerisiyle kullanabilirsiniz.

Vücut ısısının uykusuzluk, ateşli hastalıklar, yorgunluk, stres gibi olaylardan da etkilendiğini ve bu durumlarda arttığını unutmamalı ve bu yönteme çok fazla güvenmemelisiniz.

9.gun---97.5
10.gun--97.3
11.gun--97.3
12.gun--97.5
13.gun--97.3
14.gun--97.5
15.gun--98.1(saat3:25)---97.9(4:40)
16.gun--97.6
17.gun--97.9
18.gun--97.9
19.gun--97.9

Nesemesecim, senin bu yazini okuduktan sonra daha net anladim bu isi olayini ben.
Bak, 15. gun gece ben yatmadan once akintimin kivaminin boyle sakiz gibi olmasi cok dikkatimi cekti. Ayrica sag kasigim agriyordu, icinde gidiklanmalar vardi. Sonra gece bir ara uyanip isimi olctum, bir baktim 4-6 derece artmis. O zaman anladim yumurtlama olayi baslamis ama daha sonlanmamis, olayin baslangici.
Sonra ertesi sabah tekrar olctum, kesin isi ayni derecede kalicak derken bi baktim isi dusmus 3-5 derece. Anlam veremedim. O sabah ayrica kitte ikinci cizgi birincisinden bile koyu cikti. Demekki 16. gun sabah ovulasyon olmus. Yani benim zannettigim gibi 17. gun degilmis ovulasyonum. Simdi senin yazini okuyunca 16. gun isimin dusmesini anladim. Zaten sabah 2. cizginin cikmasi da 24 saatim oldugunu gosteriyordu iliski icin. Bak 16. gunden sonra isim tekrar yukseldi gordun mu yani bu senin tezini dogruluyor. Bu olayi cozmus bulunuyorum, umarim yardimci olabilmisimdir.a.s.

Bu da benim chart:

mychartyxgh5.gif
777ox4.gif

Son düzenleme:
teşekkürler bebekim ve neşe eminim ısı takibi yapan ve yapacak olan biçok kişiye yardımın dokunacaktır :KK66:

X