vücut ısısıyla yumurtlama takibi yapanlar?

En iyisi canım benssenb ben benimkini ekleyeyi buraya. Maviler geçen ayki değerlerim, kırmızılar bu ay. Geçen ay KK'ne girmeye başlayınca ortalarda biryerde başlamıştım. Böyle grafik üzerinde görünce daha iyi oluyor. İnşallah size de faydalı olur. Ama çok da düzenli değil benimki. Siz de böyle yaparsanız daha iyi görebilirsiniz kızlar.

adsz2sl8.png

Kızlar benim bu ayki ısı ölçümlerim kırmızılar ve hala çok düşük gidiyor, hiç sıçrama olmadı daha, hep düşük. Baksanıza sıçrama sadece adetim sırasında 5. günde, bu ne demek oluyor şimdi ya? Eğer adet sırasıında yumurtluyorsam napıcam ben? :çok üzgünüm:

canım grafiği nasıl ekledin bende ekleyip yorumlarınızı almak istiyorum ama başaramadım bana yardım edebilir misin?

canım grafiği nasıl ekledin bende ekleyip yorumlarınızı almak istiyorum ama başaramadım bana yardım edebilir misin?

Canım önce verileri excel'e giriyorum, oradan grafik çizdiriyorum, sonra PrtSc tuşuna basıyorum ve programlar-donatılar-paint'i açıyorum. Yapıştır dediğimde az önce ekranda ne var ne yoksa fotoğrafını çekmiş olduğum görüntü geliyor, oradan bana lazım olanı seçiyorum kopyala diyorum, yeni sayfa açıp yapıştırıyorum, sonra bunu bir yere kaydediyorum. "image-shack" sayfasından bu resmi yükleyip "direct link" gösteren yerden kopyala diyorum ve burada resim ekle dediğimde çıkan ekrana bu adresi kopyalıyorum sonrasını yaparsın zaten. Yazınca uzunmuş gibi oldu ama çabuk oluyor. Kolay gelsin canım.

Grafiğimi ekleyemeden regl oldum bile :çok üzgünüm:
Napalım artık umarım nisan ayında tutar :çok üzgünüm:. Ama şunu söyleyebilirim ki bu ısı ölçme yöntemi gerçekten çok isabetli sonuçlar veriyor. Yumurtlama olacağı gün sıcaklık düşüyor sonraki gün yükseliyor taaa ki regl oluncaya kadar yüksek gidiyor. Regl olmadan bir-iki gün önce bariz bi düşüş (ovulasyon olmadan onceki sıcaklık genelde) oluyor. Neyse dediğim gibi kısmet inşallah bu ay beklentim gerçekleşir, herkesin bekletisi gerçekleşir inşallah. yerimseniben

arkadaşlar yarın adet günüm 28-29 günde bir adet oluyorum belirtim hiç yok sadece kasıklarımda sağlı sollu batma yanma zonklama tarzı birşeyler var ve bu tamamen adet belirtiside olabilir içimden hamile olmadığım adet olacağım geçiyor ama yinede bu ayki ısı takibimi yazayım sizlerde yorumda bulunun hem başkalarınada yararlı olacağını düşünüyorum:KK66:

10.gün..............36.2
11.gün..............36.3
12.gün..............36.1
13.gün..............36.3
14.gün..............36.1
15.gün..............36.3
16.gün..............36.1
17.gün..............36.4
18.gün..............36.3
19.gün..............36.4
20.gün..............36.4
21.gün..............36.4
22.gün..............36.5
23.gün..............36.7
24.gün..............36.6
25.gün..............36.7
26.gün..............36.7
27.gün..............36.6
28.gün..............36.6

violet canım umarım gelecek aya hamiş kalırsın sıkma canını:KK66:nesemese ben senin ısına hiç anlam veremiyorum tatlım umarım bu ay hamiş kalırsında kayınpederin geldiğinde torun haberini alır bebekimm senden ne haber kız hiç sesin çıkmıyor tahlil yaptıracaktın ne oldu???öpüyorum hepinizi:KK66:

Canim diger topic e yazdim ben. Dun vucut isim 2 derece dustu. Bugunu bekledim ve bu sabahta isi ayniydi. Yani vucut isim dustugu icin hamile degilim ben. Tahlil icin gitim 1.5 saat oluyor. Ama ben zaten eminim, adet olucam. Gecen ayda boyle olmustu, isim dustugu gun anladim adet olacagimi. Allah buyuk, ne zaman hayirlisi ise hakkimizda o zaman olsun.

Senin isi degerlerine baktim da.. Eger 28-29 gunde bir adet oluyorsan, muhtemel yumurtlama gunun 14-15. gunler olmaliydi ama belirgin bir artis yok. Ayrica yumurtlama gununde hafif bir dusus olmasi gerekiyor. Bende oldu bu ay, anliyorsun ki yumurtlama olucak o gun. Belki bir ihtimal 16. gundu diye dusunuyorum cunku 17. gun birden cikmis ama 18. gunde olabilir gibi geldi. Belirgin bir artis olmamis gibi. Birde 27-28. gunlerde azalma olmus 1 derece. Eger adet olmayacaksan artarak gitmesi gerekir. Bilemiyorum yinede, hayirlisi olsun. Yarin test yapacakmisin?

Senin icin Fahrenheit i Celsius a cevirdim daha iyi karsilastirirsin diye.

Benim bu ayki degerler:

9.gun-----36.3
10.gun---36.2
11.gun---36.2
12.gun---36.3
13.gun---36.2
14.gun---36.3
15.gun---36.7/ 36.6
16.gun---36.4--------Yumurtlama gunum (Dikkat ettin mi 2-3 derece dustu)
17.gun---36.6--------Yumurtlamdan sonra tekrar cikti!!!
18.gun---36.6
19.gun---36.6
20.gun---36.7
21.gun---36.8
22.gun---36.8
23.gun---36.8
24.gun---36.9
25.gun---36.9
26.gun---36.8-------Dun vucut isim dustu. (Acaba yerlesmemi oldu diye bugunu bekledim (yerlesme esnasinda vucut isisi dusuyormus), eger yerlesme olsaydi, bugun isimin artmasi gerekirdi ama isim bugunde ayni cikti. Zaten kac defa olctum, hemen anlasiliyor, hormonlarin azalma surecine girdigi, dogal olarakta isi dusuyor.)
27.gun----36.8

canım ilgine zahmetine tşk ederim evet senin ısılarındaki çıkış inişler çok net belli ediyor yumurtlama öncesi ve sonrasını dilerim birilerininde işine yarar gelelim bana ben adet olacağıma eminim hislerimde hiç yanılmadım vede zaten hiç belirti yok zaten ısıma gelince tamamen meraktan bu ay denedim ve şuna karar verdim kesinlikle kafama takmadan gün aşırı yada olası gerektiği zamanlarda birliktelikte bulunacak ve asla ovulasyon ısı ölçümü falan yapmayacağım insanı odaklayarak bence hamiş kalmasına engel oluyor gibime geldi gerçi ben daha ilkkez ısı denedim:)))ama en iyisi hiçbirşey yokmuş gibi kafaya bebişi takmadan devam etmeli ve zamanı geldiği zaman gerçekten sürprizle öğrenmelisin ben öyle yapacam Allahın izniyle seninde pek anlamıyorum bu ısı olayından ama dediklerine göre ısı 1 derece düşünce adet olacakmışsın anlamına gelmiyormuş yumurtlamadan önceki ısıya düşerse oluurmuşsun amannn valla kasvetli işler bunlar elimizi açacağız hayırlı zamanda hayırlı evlat ver Ya Resulallah diyeceğiz o kadar:)))en güzeli bu:KK66:

canım ilgine zahmetine tşk ederim evet senin ısılarındaki çıkış inişler çok net belli ediyor yumurtlama öncesi ve sonrasını dilerim birilerininde işine yarar gelelim bana ben adet olacağıma eminim hislerimde hiç yanılmadım vede zaten hiç belirti yok zaten ısıma gelince tamamen meraktan bu ay denedim ve şuna karar verdim kesinlikle kafama takmadan gün aşırı yada olası gerektiği zamanlarda birliktelikte bulunacak ve asla ovulasyon ısı ölçümü falan yapmayacağım insanı odaklayarak bence hamiş kalmasına engel oluyor gibime geldi gerçi ben daha ilkkez ısı denedim:)))ama en iyisi hiçbirşey yokmuş gibi kafaya bebişi takmadan devam etmeli ve zamanı geldiği zaman gerçekten sürprizle öğrenmelisin ben öyle yapacam Allahın izniyle seninde pek anlamıyorum bu ısı olayından ama dediklerine göre ısı 1 derece düşünce adet olacakmışsın anlamına gelmiyormuş yumurtlamadan önceki ısıya düşerse oluurmuşsun amannn valla kasvetli işler bunlar elimizi açacağız hayırlı zamanda hayırlı evlat ver Ya Resulallah diyeceğiz o kadar:)))en güzeli bu:KK66:

Ya insallah dedigin gibidir ve bir derece dusmesi ins. adet manasina gelmiyordur. Ne bileyim bu kadar duzenli bir yukselis varken isimda ne oldu da dustu anlamadim. Benim aslinda demek istedigim isim dusmeye basladi yani bu 1 derece bir baslangic bence. Eger adet olacak olmasam bu isinin ya ayni kalmasi yada yukselmesi gerekirdi demek istedigim buydu.

Canim icinden nasil geliyorsa oyle yap sen. Haklisin, isleri kafaya takmadan dogal yolla halletmek en guzeli. Ama ins. hamissindir. Cok istiyorum, ikimizde hamis olalim ve nesemese de tabi ki:teytey:

Simdi dusunuyorum ve su an gercekten hamile olup olmadigimdan emin degilim. Ama belim agriyor, karnimda adet olacagim zamanlardaki his var. Yok yok ben hamis degilim. :eek:klava:Yarin kopacak dananin kuyrugu hayirlisi ile:smiley-cool::teytey:

Son düzenleme:
arkadaşlar yarın adet günüm 28-29 günde bir adet oluyorum belirtim hiç yok sadece kasıklarımda sağlı sollu batma yanma zonklama tarzı birşeyler var ve bu tamamen adet belirtiside olabilir içimden hamile olmadığım adet olacağım geçiyor ama yinede bu ayki ısı takibimi yazayım sizlerde yorumda bulunun hem başkalarınada yararlı olacağını düşünüyorum:KK66:

10.gün..............36.2
11.gün..............36.3
12.gün..............36.1
13.gün..............36.3
14.gün..............36.1
15.gün..............36.3
16.gün..............36.1
17.gün..............36.4
18.gün..............36.3
19.gün..............36.4
20.gün..............36.4
21.gün..............36.4
22.gün..............36.5
23.gün..............36.7
24.gün..............36.6
25.gün..............36.7
26.gün..............36.7
27.gün..............36.6
28.gün..............36.6

violet canım umarım gelecek aya hamiş kalırsın sıkma canını:KK66:nesemese ben senin ısına hiç anlam veremiyorum tatlım umarım bu ay hamiş kalırsında kayınpederin geldiğinde torun haberini alır bebekimm senden ne haber kız hiç sesin çıkmıyor tahlil yaptıracaktın ne oldu???öpüyorum hepinizi:KK66:

Teşekkür ederim canım inşallah. Değerlerine baktım da 16. gün yumurtlamışsın, sıcaklıkların da düşmemiş o günden beri, eğer düşmezse, düzeli regl oluyorsan ve günün de geçerse hamilesin büyük ihtimalle, hadi inşallah canım...

arkadaslar merhaba aranızda ovulasyon testı kullanan oldumu acaba ben ılk kez bu ay aldım 12.gnu cıft cızgı gordum aksam beraber oldum ,ama kafama bır soru takıldı acama 2 cızgı gordugumde yumurta catlamıs mı oluyor

arkadaslar merhaba aranıza yenı katıldım.bana yardımcı olurmusunuz ovulasyon testı aldım ılk kez yapıyorum 12.gunu 2 cızgı gordum ve o gun beraber oldum acaba 2 cızgı gorunce o gun yumurta catlamıs mı oluyor

Kızlar bende sondurum kırmızılar, sizce durumum nasıl gidiyor? Yarın döngümün son günü ama benim adetim düzensiz de olabiliyor. Geçen ay da bu zamanlar ısım hep yüksekti (maviler). Of bu ölçümler bana bişi demiyor, sizce?

31674372vg0.jpg

canım sana yardımcı olabilmeyi çok isterdim ama ısı konusunda pek bilgili değilim gerçi düzenli ısıları anlayabiliyorum ne zaman yumurtlama olduğunu ama seninki gerçekten çok farklı geliyor bana sonuç olarak umarım hamiş çıkarsın tatlım:KK66:

Kızlar dün adet başlangıcım geldi ama bu sabah bişi yok. Herhalde gün içinde gelir artık. Isım 36,7' lerde hala.

canım sana yardımcı olabilmeyi çok isterdim ama ısı konusunda pek bilgili değilim gerçi düzenli ısıları anlayabiliyorum ne zaman yumurtlama olduğunu ama seninki gerçekten çok farklı geliyor bana sonuç olarak umarım hamiş çıkarsın tatlım:KK66:

Canım çok saoalsın, yardım ve destekleriniz olmasa ben bu işi çoktan bırakıştım zaten. Adet olucam gibi, belirtisi geldi, adet olmasaydım ovulasyon kitimi verecektim ama galiba bu ay kendim kullanmak zorunda kalıcam. Neyse hayırlısı bakalım. Bizi bırakma fırsatın oldukça.

Kızlarrrrrr 4 gündür ufacık lekelenmelerim hariç hiçbişi yok ortada. adetim mi gecikti, bir misafirim mi var bilmiyorum yaaaa offfff. Size grafiğimi bidaha göndersem acaba bana yardımcı olabilir misiniz? Nereye gidiyorum ben?

adszcb0.jpg

Kızlar bugün adet oldum artık, ısı takibine yine devam. Ben bu işi anlayasıya kadar yılmayacağım inşallah. Bide ovulasyon kitiyle takibi iyice sıkı tutmak niyetindeyim. Henüz daha pes etmedim, vaktim oldukça da buraya girip bilgimi arttırmak istiyorum. Çok bilimsel çalışıyoruz kızlar. Hadiyin yılmak yok, yola devam. bebişlerimiz bizi bekliyor.

Kızlar bugün adet oldum artık, ısı takibine yine devam. Ben bu işi anlayasıya kadar yılmayacağım inşallah. Bide ovulasyon kitiyle takibi iyice sıkı tutmak niyetindeyim. Henüz daha pes etmedim, vaktim oldukça da buraya girip bilgimi arttırmak istiyorum. Çok bilimsel çalışıyoruz kızlar. Hadiyin yılmak yok, yola devam. bebişlerimiz bizi bekliyor.

nesemese selam canım,ben de bir dahakı aya ovulasyon kitini denemeyi düşünüyorum,cidden cok bilimsel çalışıyoruzsırnaşık şey, ınsallah güsel haberlerimiz coook yakındırr...

merhabalar... Ovulasyon kitini ben de bu ay kullanmak istiyorum ama nasıl bilmiyorum. Bilenler anlatabilirse çoook sevinirim

X