Vücutta Beyaz lekeler (Vitiligo)...Paylaşalım

kızlar vitiligo ırsi olabilr mi acaba bilginiz var mı bu konuda ben araştırdm ama kayda değer bişey bulamadım bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

bende getirteyim o zaman internetten falan mı istedin?

ewet internetten aldim celal turker den aldım kapıda odemeyle saban ozde pttle oduyorsun bende celal turker den aldım kapıda odeme daha ıyı yanı numarasını vereyım ozel mesajdan cekerım

ewet internetten aldim celal turker den aldım kapıda odemeyle saban ozde pttle oduyorsun bende celal turker den aldım kapıda odeme daha ıyı yanı numarasını vereyım ozel mesajdan cekerım

mesajını aldım özelden yazamıyorum henüz. çok teşekkür ederim çok sağol yardımların için :)

kızlar vitiligo ırsi olabilr mi acaba bilginiz var mı bu konuda ben araştırdm ama kayda değer bişey bulamadım bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

canım bu genelde genetik oluyo daha sonra stres ve ağır güneş yanıkları vs.

canım bu genelde genetik oluyo daha sonra stres ve ağır güneş yanıkları vs.

mesajını aldım özelden yazamıyorum henüz. çok teşekkür ederim çok sağol yardımların için :)

rıca ederım her gordugum kısıye verıyorum yarında gelınlıkcıye gıdıp vercem :)) bursada cok cogaltı bu hastalık tedavısı yok dıyorlar ama benımkısı gecıyor eller cok gec gececek ayaklar fılan

rıca ederım her gordugum kısıye verıyorum yarında gelınlıkcıye gıdıp vercem :)) bursada cok cogaltı bu hastalık tedavısı yok dıyorlar ama benımkısı gecıyor eller cok gec gececek ayaklar fılan

moralimizi yüksek tutmamız lazım ki iyi olalım stres çok büyük faktör burda. allah yardımcımız olsun

moralimizi yüksek tutmamız lazım ki iyi olalım stres çok büyük faktör burda. allah yardımcımız olsun

sagol bugun nısandaydım herkes bana ıgrenerek baktılar tuhaf tuhaf baktılar allahtan yuzumde gectıgı ıcın az kaldı makyajla kapattm yuzumde bellı olmadı da eller de bacaklarda ayaklarda var cogunluk sınırımı bozdular resmen ya bu hastalıgı kımse gormemıs gecırmems tuhaf bakıorlar

ben daha öncede bahsetmiştim vitiligosu olan arkadaşlar aktardan şahtere otu alsın demlesin ve günde bikaç kez içsin. araştırdım faydasını gören çok arkadaş var inşallah bizede şifa olur

slm kızlar benim omzumda kucuk kucuk beyaz lekeler oluştu .. aslında söyle sööyliyim aynısı abimdede vardı .. mantar dediler ilaç kullandı gecti. Bendede olunca bu sefer ben doktora gitmeden ilaç kullandım ama sonunda dayanamayıp gitiim.. birtane doktor suan pullanma yok kirlen gel dedi.. ama ona ilaç kullandıgımı söylemedim ..vitiligo olabilirmi dedim.oda herşey olabilir dedi.. ordan aglayarak cıktım medikal parkta doktora gittim bu seferde.. o baktı ilac kullandıgımıda söyledim.. yok bu mantar ama ilaçlar pullanmayı kesmiş yakında gecer dedi..zaten bu hastalık nokta nokta kucuk kucuk olmaz dedi .. önce agız eller yada özel bölümde olur önce orlardan başlar dedi.vitligo asla deil dedi.. ama bende süphe kaldı.. şimdi ben neyapmalıyım ya :S

yeni bir şey daha öğrendim pernisiyöz anemi hastalarının % 10 unda bu hastalık oluşurmuş mutlaka kan değerlerinizi ölçtürün arkadaşlar

Son düzenleme:
bugün doktora gittim woop lambasıyla baktı ve asla vitiligo deil dedi.. kesin anlaşılır dimi bu durum bu ısıkla.. birisi cvp verebilirmi bana

Allah sıfa versın ınsallah..zor bır rahatsızlık..insallah Allahın ıznıyle gecsınn

oturduğum yerde bir adam var yüzü vücudu heryeri vitiligoydu ama bariz belli şekilde. bir kaç ay sonra adamı gördük kapanmış çoğu yer yüzünde falan pek kalmamış. nasıl düzeldi dedik adam ben amerikadan bile ilaçlar getirdim neler yaptım düzelmedi. baypass ameliyatı oldum ondan sonra düzeldi artık verdikleri ilaçlardan mı neden bilmiyorum diyo. ben bu olayı artık iyice kafamda kana bağlıyorum lütfen kan değerlerinizi ölçtürün..

X