Vücutta Beyaz lekeler (Vitiligo)...Paylaşalım

arkadaşlar ben isveç şurubu aldım ve bugünden itibaren uygulamaya başlıyorum vitiligo olan yere pamukla kompres yapıcam inş Allahım şifa verir dua edin sizlerde gelişmeleri yazarım....

Merhabalar herkese,

Ben de 11 yıldır vitiligo hastasıyım. ılk başlangıç lekesi yüzümde oluştu, işyerinde üzücü bir gün geçirdim eve geldiğimde yanağımda ufak bir leke oluşmuştu.ama zamanla kendi kendine kapandı.sonra ayağımda ufak bir leke oluştu 1 yıl sonra dirseklerime yayıldı.Yayla'daki bir eczaneden kendi yaptığı bir krem aldım.Vitiligolu bölgeye sürülüp güneşe çıkılcakmış.ayrıca limonun kabuğunu rendeleyip yememi ve hergün 1 bardak havuç suyu içmemi de tavsiye etti.. aynen denedim ve nokta nokta beneklerle sadece dirseklerimi kurtardım.. ayakta birşeye yaramadı.güneşlenirken tüm vücuduma sürüyordum.muhteşem bir güzellik kremi olduuğunu da söylemişti..sonraki senelerde yine dirseklerimde aynı leke çıktı, diğer ayağımda ve ellerimin parmak uçlarında artık vitiligo vardı.. yani diyeceğim bunun çaresi yok.denedim sonuç alamadım. geçen yıldan beri 2 dizimde ve ellerimin üzerinde gözle görülür baya lekeler var.kışın kimse farketmiyor ama yaz gelince hemen belirginleşiyor. geçen yaz bir üniversite hastanesine araştırma da yaparlar diye hevesle gittim bana verdiler güneş yanığı oldum ellerim su topladı. mahvoldum ve ellerimde çok hafif de olsa yanık izi kaldı.derler ya üzerine tuz biber oldu:KK43:( En son 12 gün önce B.köydeki Deri ve zührevi hastalıklar hastanesine gittim. Bana Advantan diye bir ilaç verdi. şimdi bunu kullanıyorum inşallah faydası olur.. birde güneş lekelerim vardı yüzümde .akşamları sürüyorum. vitamin desteği olarak 3 hap verdi. deneyip size de bilgisini vereceğim..
Hepimize vitiligosuz günler diliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
bir krem var onu sürüp güneşe çıkmak gerekiyor. ama hepsi böyle değil. doktor bana o kremi söylemişti ama adını hatırlamıyorum şimdi. o zaman çok aradım bulamadım. bulan arkadaşlar nereden temin etmişler merak ediyorum. sonra da elidel krem aldım. düzenli kullanamadığım için faydası olup olmadığını bilmiyorum. bir de bu tür kremler hamilelikte kullanılamıyor.
kesin çözüme ulaşan arkadaşlar haber verirlerse sevinirim. yüzümdeki beyazlıklar çok rahatsız ediyor. yaz gelince daha çok belli oluyor. herkes şimdilerde daha çok sormaya başladı :çok üzgünüm:

arkadaşlar sizlerden çok özür diliyorum.sultanbeyliğindeki adama gittim.ialçları aldım 2 hafta kullanabildim tadı çok acı çünkü ben ki herşeyi yiyen biriyim dayanan biriyim buna midem dayanmadı bilmiyorum.ama o iki haftada lekeler renkleri soldu ve kapanmaya başlamıştı ufacık ufacık dirseklerimde.ama dediğim gibi dayanamadım ve attım bütün ilaçları.çok kızıyorum şuan da kendime keşke atmasaydım ve sizlere verseydim belki sizlerden deneyipte faydalanan olurdu.bana yasakladığı bazı şeyler oldu isterseniz onlarıda paylaşayım sizlerle.ben hiç değilse o perhize uymaya çalışıyorum.benim yıllardır üyesi olduğum olduğum bir site var bu konuda VıTıLıGOTÜRK diye.orda ismim zehragrbz.forum anasayfasında paylaştım bu konuyu.YENMESı VE YENMEMESı GEREKENLER HAKKINDA BıLGıLER diye bir başlıkta açtım konuyu.

bir krem var onu sürüp güneşe çıkmak gerekiyor. ama hepsi böyle değil. doktor bana o kremi söylemişti ama adını hatırlamıyorum şimdi. o zaman çok aradım bulamadım. bulan arkadaşlar nereden temin etmişler merak ediyorum. sonra da elidel krem aldım. düzenli kullanamadığım için faydası olup olmadığını bilmiyorum. bir de bu tür kremler hamilelikte kullanılamıyor.
kesin çözüme ulaşan arkadaşlar haber verirlerse sevinirim. yüzümdeki beyazlıklar çok rahatsız ediyor. yaz gelince daha çok belli oluyor. herkes şimdilerde daha çok sormaya başladı :çok üzgünüm:

ARKADAŞIM İSTANBUL ÜSKÜDAR KIZILAY HASTANESİNDEKİ DERMATOLOG SAMİ ILDIZ benimle aynı semtte oturan bi kız vardı ona bir karışım vermiş.ve onun yüzündekiler tamamen geçmişti.doktor yaşıyormu bilmiyorum çünkü baya yaşlıydı.bende 2 sene önce gittim aldım karışımı fakat kullanamadım çünkü güneşlenme imkanım yok malesef.karışım YÜZDE 70 BERGAMOT ESANSIYLA YÜZDE 30 ALKOL karışımı.bunu sürüp kızarana kadar güneşleniyorsunuz çok değil ama.benim yüzümde olmadığı için bedenimde uygulamam gerekiyordu 3 gün deneyebildim sadece :KK43:ama şunu bildirmek isterim ki yüzdekiler çok çabuk geçiyormuş.

ARKADAŞIM İSTANBUL ÜSKÜDAR KIZILAY HASTANESİNDEKİ DERMATOLOG SAMİ ILDIZ benimle aynı semtte oturan bi kız vardı ona bir karışım vermiş.ve onun yüzündekiler tamamen geçmişti.doktor yaşıyormu bilmiyorum çünkü baya yaşlıydı.bende 2 sene önce gittim aldım karışımı fakat kullanamadım çünkü güneşlenme imkanım yok malesef.karışım YÜZDE 70 BERGAMOT ESANSIYLA YÜZDE 30 ALKOL karışımı.bunu sürüp kızarana kadar güneşleniyorsunuz çok değil ama.benim yüzümde olmadığı için bedenimde uygulamam gerekiyordu 3 gün deneyebildim sadece :KK43:ama şunu bildirmek isterim ki yüzdekiler çok çabuk geçiyormuş.

şimdilik kreme başladım. eğer fayda göremezsem istanbula gitmeyi düşünüyorum. dediğin doktoru araştıracağım. teşekkür ederim.

arkadaşlar..cengiz bey kendi eczanesinde yapıp verdiği ilacı şimdi bir güzellik firmasıyla birlikte yapıp satışa sundu.ben 13 yaşındayken yani 10 sene önce bu kremle güneşlenmiştim dizimden aşağısı için,kapanmıştı 1 haftada ve hala açılma olmadı.bildirmek isterim.

merhebe doktor tavsiyesi üzerine aldım,etkisi hemen görülüyor ilaçı içince ilk önce 5dk diğer günler 5dk ilave ederek güneşe çıkıyorsunuz 30dk tamamladıktan sonra sürekli çıkabilirsiniz teniniz bronz bir renk alıyor sonra nokta nokta beyaz bölgeler ten rengine dönüşüyor ilaçı sütle içilmesi gerekiyor ilaçın açıklamasını mutlaka okuyun çünkü kiloya göre alınıyor ben bir eksik içtim fazla olmasın diye ilk içtiginizde 5dk sonra kendinizi güneşten SSK ilac karşılıyor koruyun herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olurum şimdiden geşmiş olsun

bende hem sedef hem vitiligo var. yengec burcuyum duygusallık doğustan olsa gerek nasıl bir hassasiyetse bu... 9 yasımda vitiligo basladı sonra sedef cıktı.. cok sukur dagılmadı vitiligom sol bacagımda kaldı, sedefim dagınık ama cok ağır vaka deil.. bacagımdaki vitiligo yıllardır sabiit kaldı buyumuyo tahtını sedefe verdi emekli oldu onu kapattırmak için kalıcıı makyaj yaptımak istiyorum bilgsi olan var mı?

bişey sorabilir miyim arkadaşlar bende bugün yüzümde bi beyazlık farkettim ama biraz silik ben farkediyorum cildimin diğer yerlerinden daha açık renkli olduğunu..vitiligo böyle mi başlıyor yoksa direk bembeyaz lekeler halinde mi

Merhabalar herkese,

Ben de 11 yıldır vitiligo hastasıyım. ılk başlangıç lekesi yüzümde oluştu, işyerinde üzücü bir gün geçirdim eve geldiğimde yanağımda ufak bir leke oluşmuştu.ama zamanla kendi kendine kapandı.sonra ayağımda ufak bir leke oluştu 1 yıl sonra dirseklerime yayıldı.Yayla'daki bir eczaneden kendi yaptığı bir krem aldım.Vitiligolu bölgeye sürülüp güneşe çıkılcakmış.ayrıca limonun kabuğunu rendeleyip yememi ve hergün 1 bardak havuç suyu içmemi de tavsiye etti.. aynen denedim ve nokta nokta beneklerle sadece dirseklerimi kurtardım.. ayakta birşeye yaramadı.güneşlenirken tüm vücuduma sürüyordum.muhteşem bir güzellik kremi olduuğunu da söylemişti..sonraki senelerde yine dirseklerimde aynı leke çıktı, diğer ayağımda ve ellerimin parmak uçlarında artık vitiligo vardı.. yani diyeceğim bunun çaresi yok.denedim sonuç alamadım. geçen yıldan beri 2 dizimde ve ellerimin üzerinde gözle görülür baya lekeler var.kışın kimse farketmiyor ama yaz gelince hemen belirginleşiyor. geçen yaz bir üniversite hastanesine araştırma da yaparlar diye hevesle gittim bana verdiler güneş yanığı oldum ellerim su topladı. mahvoldum ve ellerimde çok hafif de olsa yanık izi kaldı.derler ya üzerine tuz biber oldu:KK43:( En son 12 gün önce B.köydeki Deri ve zührevi hastalıklar hastanesine gittim. Bana Advantan diye bir ilaç verdi. şimdi bunu kullanıyorum inşallah faydası olur.. birde güneş lekelerim vardı yüzümde .akşamları sürüyorum. vitamin desteği olarak 3 hap verdi. deneyip size de bilgisini vereceğim..
Hepimize vitiligosuz günler diliyorum..

Canım öncelikle çok çok geçmiş olsun Allah hepimize şifa versin. Bende bakırköy devlet hastanesine gittim bu sorunum için Advantan verdi kortizonlu krem. Ama benim dirseğimin iç kısmında sadece üzerinde kendi tenimin rengi hafif hafif noktacık şeklinde oldu fakat düzelmedi her zaman kullanma ara ara kullan çünkü kortizonlu olduğu için deriyi inceltir dedi bu yüzden bazen 1 hafta ara verdiğimde olsa açıkçası umduğum kadar düzelmedi üstelik bu yaz çok az güneşe çıkmaya dikkat ettiğim halde ama bunada hamdolsun diyorum çünkü başka rahatsızlıklarımda var. Peki sende bi faydası oldumu canım ? CADIARZU

selamlar

herkese geçmiş olsun

amcamda var ve ne olduguna dair bi fikrim yoktu insanın kendi başına gelmeden bilemiyor bir yıldır omuzunda minik minik lekeler olan koluna yayılan ve en son elinde asimetrik bi şekilde başparmagında leke çıkan 3,5 yaşındaki ogluma iki gün önce vitiligo tanısı kondu nasıl bir rahatsızlık oldugunu tam olarak bilemedigim için endişenmedim desem yalan olur Biraz araştırdıktan sonra bir nebze olsun rahatladım ama henüz çok küçük çok ciddi bi rahatsızlık olmamasına ragmen hayatını baya etkileyecek bi sorun şimdilik verdigi kremi kullanıyorum en kısa zamanda eğitim araştırma hastanesine götürecegim umarım çok fazla yayılmadan durmasını sağlayabiliriz

benimde çenemin sol tarafın bozuk para büyüklüğünde bir beyazlık oluştu.üç aydır bu var. her iki omuzumun aynı yerinde de güneşlendikten sonra oluştu.yanlız benimkiler bazı günler pullanıyor.ve pembeleşiyor.ama genel olarak beyaz.doktora henüz gidemedim..diyeceim odur ki vitiligo da bu pullanmya oluyormu..aciill yardımmm:Saruboceq:

merhaba arkadaslar.. 2 yıl önce tatildeyken bronzlasmıstım sonra beyaz, küçük lekeler oluştu belimde ve tüm sırtımda.
denizden çıktığında iyi kurulanamamıssındır zamanla geçer dediler ve 2 yıl oldu hala geçmedi. bende deniz suyundan olduğunu sanıyordum.
sonra arastırmalarım sonucunda bu hastalığı öğrendim. adını bile bilmiyordum önceden... lekeler biraz da koltukaltıma sıçradı.. uzmana görünmedim ama
birkaç gündür araştırıyorum kesinlikle eminim bu hastalık olduğuna.. çözümler aramaya başladım. internetten vitiligo tarih oldu! yazısını görünce hemen tıkladım. % 100 garanti lekeler bitiyo diyorlar. Dr.Shiffa Turquoise üretiyormus.. tamamen bitkisel ve hiç bir yan etkisi olmadığını öğrenince siparis verdim.
set olarak 179 ytl. bugün geldi. kullanmaya baslıcam.. umarım etkili olur.. etkisi olursa sizi bilgilendircem arkadaslar hoscakalın..

Canım öncelikle çok çok geçmiş olsun Allah hepimize şifa versin. Bende bakırköy devlet hastanesine gittim bu sorunum için Advantan verdi kortizonlu krem. Ama benim dirseğimin iç kısmında sadece üzerinde kendi tenimin rengi hafif hafif noktacık şeklinde oldu fakat düzelmedi her zaman kullanma ara ara kullan çünkü kortizonlu olduğu için deriyi inceltir dedi bu yüzden bazen 1 hafta ara verdiğimde olsa açıkçası umduğum kadar düzelmedi üstelik bu yaz çok az güneşe çıkmaya dikkat ettiğim halde ama bunada hamdolsun diyorum çünkü başka rahatsızlıklarımda var. Peki sende bi faydası oldumu canım ? CADIARZU
Kimsenin ümitlerini kırmak istemem ama ben hiç fayda görmedim. En sevdiğim mevsim yaz ve ben güneşe çıkmaya korkuyorum:KK43:

ya 3 hafta önce benim dudak kenarım beyazladı. sonra diğer tarfta diğer tarafın beyazlaması 2 üç gün oldu.ama o nette gösterilen fotolar daki gibi değil belli bile olmuyo ama ben fark ediorummm. çok stresli zamnlar geçirdim bu ara yazılanlardan vitiligo olabir onu anladım. ama çok korkuyorum. moralman çöktüm valla... yarın doktora gitçem ne olcak bilmiom...

bende de 2 yıldır vitiligo hastasıyım dokrora gittim kortizonlu ilaçlar yazdılar haliyle bende kullanmadım daha sonra tv de teretohumunun iyi geldiğini duydum tere tohumu kullndım kısa bir süre sonra bırakmak zorunda kaldım hamile olduğum için ..doğumdan sonra devam etmeyi düşünüyorum kortizonlu ilaçlar tavsiye etmiyorum deriyi hassaslaştırıyor bence en iyisi bitkisel tedavi yontemlerii

elifçim, bende vitiligo var, nerden aklına geldi bunu yazmak, gerçi grupta benim gibi olanları tanımak isterdim. Ayrıca, 20 senelik vitiligo hastası olarak isteyenlere anlatacağım şeyler olabilir.

ya slmmmmm bişey sorabilirmiyim bu hastalık nasıl bir hasatlık tadavisi yokmu benimde yüzümde ve vücudumda beyaz lekeler olmaya başladı vücudumda vardı pek öenmsemedim şimdi küçük bir beyaz leke yüzümde de oldu ne olduğunu bilmiyorum ama başka bir arkadaşta vardı o ilaç kullandı geçmedi hiç geçmiyormu bu ya lütfen bana cevap yazarmısınızzzzzzz

X