Yabanci sevgilimi (narsist) annemle nasil tanistircam?

Zehir zikkim olayi cok güzel anlatti :-), cok tesekkür ederim <3
şöyle düşün
iyi yanından bak

ne iyi yanı yaaa deme bak dinle

ortalama yurdum annesi gavur damat istemez güzelim. biz burdaki ablalarına bakma yani. ortalama gurbetçi anne profil de istemez.

senin annen istemiyorsa da baban ılımlı duruyor-- çünkü esas babalar istemez!

ohooo yani sünnetsiz adama kız vermez! piç torun (!) istemez....bu böyle gider.

şimdi sen hem babanı kardeşini filan sorun görmüyorsun bu cepte.

hem de acıklı ama
annenle kaybedecek bişeyin yok ki...

bak benim gayet ortalama yurdum kızı, tesettürlü, muhafazakar kuzenim birisine aşık olmuş.
vay efendim adam başka memlekettenmiş kızdan da 5-10 yaş büyükmüş
ama daha önemlisi nasıl babasının isteği kişiye dğeil "fingirdeklik ederek" birine aşık olabilirmiş diyerekten büyük dayım (babası yani) on evlatlıktan reddetti

o zamana kadar okumuş, öğretmen hanım olmuş, sessiz, mahçup gayet aasının babasının sevdiği bir kızıydı
kız aşık olduğuyla evlendi diye memlekete ayak bastırmadılar (yooo doğulu filan değilim)

anlatabildim mi?

25 yaşına kadar güzel ilişkin olup aşkın yüzünden kaybetsen daha beter koyardı emin ol.

Evet, yillarca ugrastim. Sadece tekrar tekrar kalbim kirildi. Ama cok ihtiyacim var ona biliyor musunuz. Hic olmayan birini özlüyorum. Ögüt veren biri, dinleyen biri, beni oldugum gibi seven biri. Biraz yol gösteren birini cok aradim. Ögretmenlerim cok yardimci oldu her konuda sagolsunlar. Terapistim cok yardimci oldu.

Kendime ev tutup gitmeyi düsündügümde mesela korkudan donup kalirdim. Titrerdim aglardim. Terapide ögrendim ki ben sadece kendime aitim ve hic kimsenin bana zarar vermeye hakki yok. Annem olsa bile. Bunu bilmiyordum. Annenin ben yaparim derdi. Beni dinliceksin. Kanser ettin beni. Hasta babani terk ettin. Sevmiyorsun bizi. Belki screenshot atarim bulursam whatsappde yazdiklarindan :-)

WhatsApp Image 2024-01-11 at 22.14.45.jpeg

En komik olani babam asla dön demedi, hep anlayisla karsiladi :KK70:

Annenizin fiziksel ve psikolojik şiddetini bir kenara koyarsak kültürel olarak sevgilinizle gerçekten anlaşabileceğinizi düşünüyor musunuz? 25 yaşındasınız, isviçre gibi bir yerdesiniz ve siz de köyünüz dışında bir yere gitmemişsiniz. Bu tuhaf geliyor. İsviçrede büyüyen çocuklar ortaokul zamanlarında yurtdışı gezilerine gidiyorlar.
Siz annenizin davranışlarına rağmen hala klasik türk ailesi gibi atamdır sayarım edasıyla annenizin lafını önemseyip, tanıştırmak için eğilip bükülüyorsunuz. Ayrı eve geçmişsiniz tamam ama böyle bir anne varsa denklemde aile bağı bile koparılır. O kopamamışlık size ileride sorun yaratır diye düşünüyorum.

çok bişey değişmezdi onların kız arkadaşıymış
geline sorun çıkartacak aile azdır
ama damada da sorun çıkartmayacak aile az :KK70:

yani bizim ortalama türkçü, milliyetçi, dinci, gurbetçi tayfası ya da ortlama yurdum insanı için diyelim

o yüzden ya herru ya merru

sz onun ailesiyle nerede nasıl tanıştınız?
O beni 3-4 ay icinde tanistirdi cünki onlar bu konulara cok acik. Ve türk olmam hic bir zaman konu olmadi. Kendi kizlari gibi dogum gününe, noele olsun herseye davet ederler. Cok iyi kalpliler, beni hic kirmadilar. Annesiyle birlikte yemek yaparim, kardesleriyle arkadas oldum. Sevgilime cok benziyolar. Onlar hersey hakkinda konusuyolar. Anne babasi benimkilerine göre bir de genc yani 46 yasinda annesi mesela.

Annen ile hiç görüşmesin. Baban, kardeşin,sevgilin ve sen güzel bir yemek yiyin dışarda. Bir süre sonra annen ve baban ile tekrar beraber yersiniz. Annenin fikrini almıyorsun sadece haber veriyorsun. Sevgilinin sana destek olmasına hayran kaldım. İnsanlık bambaşka bir şey, travmaların var ama ben sevginin iyileştirici gücüne inanıyorum. Mutluluklar dilerim. Annen ne derse desin takma artık kafana. Yeterince çocukluğunu yaralamış, gençliğini de yaralamasına izin verme. Çok manüplasyoncu belli ki.

Müslüman kadın müslüman olmayan erkekle evlenemez ha ama sizin için onemsizse siz bilirsiniz tabi din önemli değil herkesin dini kendine diyorlar yarın bigun çocuğunuz olacak hristiyan olmasını istermiydiniz?eğer bunlar sizin için onemli değilse yarın bigun cocugunuz hristiyanlığa inaninca siz sorun etmeyeceksiniz neden olmasın?
Başkasini bilemem ama ben Müslümanım ve bu benim için çok büyük problem hatta benim için bı felaket Allah korusun.

Kendisi dine zaten inanmadığını yazmış.

Annenizin fiziksel ve psikolojik şiddetini bir kenara koyarsak kültürel olarak sevgilinizle gerçekten anlaşabileceğinizi düşünüyor musunuz? 25 yaşındasınız, isviçre gibi bir yerdesiniz ve siz de köyünüz dışında bir yere gitmemişsiniz. Bu tuhaf geliyor. İsviçrede büyüyen çocuklar ortaokul zamanlarında yurtdışı gezilerine gidiyorlar.
Siz annenizin davranışlarına rağmen hala klasik türk ailesi gibi atamdır sayarım edasıyla annenizin lafını önemseyip, tanıştırmak için eğilip bükülüyorsunuz. Ayrı eve geçmişsiniz tamam ama böyle bir anne varsa denklemde aile bağı bile koparılır. O kopamamışlık size ileride sorun yaratır diye düşünüyorum.
Pardon, ben türkiyeyi görmedim, ailem sadece köylerine götürürdü. Herzaman ayni insanlar ayni ortam. O yüzden türkiyeyi gercek anlamda tanidigimi düsünmüyorum ve buna üzülüyorum.
Ondan baska avrupa ülkeleri (fransa, ingiltere, belcika ispanya vs.), hawaii gezdim. Önümüzdeki ay koreye gidiyorum, gezmeye bayilirim. Sansima ingilizce konustugum icin her yerde insanlarla anlasabiliyorum. Annem de alisti, cok sasirtici. Cok cok cok sinirlenmisti basta, demedigini birakmamisti, artik anne bu hafta sonu londradayim diyince ses cikarmiyor. Belki de gercekten alistirmak lazim olaylara. Bilmiyorum emin degilim.

Aile bagi koparmasi o kadar assagilaniyor ki bana cok korkutucu geliyor. Ben bu durumu en az zarar vererek atlatmak istiyorum. Olmassa mecbur o yöne dogru gidiyor.

O beni 3-4 ay icinde tanistirdi cünki onlar bu konulara cok acik. Ve türk olmam hic bir zaman konu olmadi. Kendi kizlari gibi dogum gününe, noele olsun herseye davet ederler. Cok iyi kalpliler, beni hic kirmadilar. Annesiyle birlikte yemek yaparim, kardesleriyle arkadas oldum. Sevgilime cok benziyolar. Onlar hersey hakkinda konusuyolar. Anne babasi benimkilerine göre bir de genc yani 46 yasinda annesi mesela.
evet anneniz-babanız ortalama gurbetçi çift için (dil öğrenmeyeninden hem de) fazla yaşlı gerçekten
asıl onların 45 yaşında olması lazımdı
daha sizden küçük çocuk bile var baya baya geç doğurmuş anneniz Türk ortalamasına göre

bakın iyi yanlara +1 dğer ailede de sorun yok
bence siz bu anne meselesini takmayın yapcak bişey yok çünkü
anneniz ikna olmaz
ufak bir kriz çıkar
sevgiliniz bunu bilsin ailesine de abartmadan anlatsın
gerisini de eğer evlecekseniz gidin kıyın nikahınızı çok uzatmayın -annenize evlenecez demekle evlilik arasını çok uzun tutmayın yani

gezmedim dememiş ki tr'de bi yere gitmemiş

Bende müslümanım ama artık gına geldi gerçekten şu ataerkil düşünce tarzından, bu müslümanlık herşeyde olduğu gibi yine sadece ve sadece kadında mi geçerli?
Birçok aile de yabancı gelin var ve ne hikmetse hep çok seviliyor ayrı bir kefeye koyuluyorlar. Gelinimiz yabancı diye hoşnut bir şekilde söylenirken, onlara nikah düşüyorda roller değişti mi ne oluyor? Tabi söz konusu kadın olunca hopp din öne sürülüyor.
Müslümanlık dini çok güzel bir din, anlayış dini ama kitaba göre değil kulaktan dolma bilgilerle, ataerkil zihniyetle ilerlendiği için ilerleyemiyoruz ya.

Tanistircam bu ayin sonunda (kardesim lütfen sinavlarimdan sonra söyle, o stresi simdi kaldiramam dedi).

kardesinin sinavindan sonra aciklarsin. Zor günlerini atlatmissin sana sarilabilsem 🥲 . Artik kücük cocuk degilsin 27 yasinda olgun cagina girmis bir bireysin. Erkek arkadasinizla anlasabiliyorsaniz evlilik gibi niyetiniz varsa ailen karsi ciksa da cikmasada hayirlisi olsun baktin karsi cikiyorsa kendi kendinize ufak bi nikahla yuva kurarsiniz.. annen bir sosyal cevresi yok bir topluma ayak uyduramiyor. bazilari böyle kapali kutularda uzun süre yasami sürdürmeye calisiyorlar. Hele türkiyeden kadinlari alip da eve hapsediyorlar almanyadaki türk erkeklere hizmet etmek icin annende öyle muhtelemen bilemem bakacak kendi caresine kendi mutlu degil diye kizini de mutsuz etmemeli bu kadar travma yasatmamali.. kendin mutlulugunu düsün hakkinda hayirlisi olsun ❤️

Konu sahibi dini annesi açısından söylemiş ikisi içinde önemli değil. Benim için de değildir. Yok Müslüman müslümanla evlenir vs vaaza gerek var mı sanki herkes öyle olmak zorunda gibi 😅
Sırf öyle bir ailede doğdu diye doğuştan din etiketi yapıştırılmamalı. Hepimiz yahudi ya da hristiyan bir ailede doğabilirdik onların kültürünü alırdık. Amazon ormanında doğup ateşe de tapabilirdik. Bunların hepsi birer etiket.
Konu dinle ilgisi yok annesinin tutumu ile ilgisi var. Annesi bu kız kendi Müslüman birini bulsa bile o zaman bu sefer de bizim köyden olsun memleketten olsun diye karşı çıkacak bir zihniyette

Bende müslümanım ama artık gına geldi gerçekten şu ataerkil düşünce tarzından, bu müslümanlık herşeyde olduğu gibi yine sadece ve sadece kadında mi geçerli?
Birçok aile de yabancı gelin var ve ne hikmetse hep çok seviliyor ayrı bir kefeye koyuluyorlar. Gelinimiz yabancı diye hoşnut bir şekilde söylenirken, onlara nikah düşüyorda roller değişti mi ne oluyor? Tabi söz konusu kadın olunca hopp din öne sürülüyor.
Müslümanlık dini çok güzel bir din, anlayış dini ama kitaba göre değil kulaktan dolma bilgilerle, ataerkil zihniyetle ilerlendiği için ilerleyemiyoruz ya.
İyi diyosunda kitaptada böyle yani
Evet İslam hoşgoru dini ama çocuk ne kadar anneyle buyusede babanın dini baskın geliyor çoğunlukla bu yüzden İslam kadının gayrimuslimle evlenmesini yasakladı ataerkillik değil ki bu.

Müslüman kadın müslüman olmayan erkekle evlenemez ha ama sizin için onemsizse siz bilirsiniz tabi din önemli değil herkesin dini kendine diyorlar yarın bigun çocuğunuz olacak hristiyan olmasını istermiydiniz?eğer bunlar sizin için onemli değilse yarın bigun cocugunuz hristiyanlığa inaninca siz sorun etmeyeceksiniz neden olmasın?
Başkasini bilemem ama ben Müslümanım ve bu benim için çok büyük problem hatta benim için bı felaket Allah korusun.
Cocugum müslüman olsun hiristiyan olsun, heterosexüel olsun homosexüel olsun ben herzaman arkasinda durabilecek biriyim. Yeterki temiz kalpli olsun, mutlu olsun. O yüzden evet benim icin sorun degil. Ben ona tanidigim bütün dinlerden bahsedecegim. Burda din dersinde zaten bütün dinler ögrenilir, sirf bir din degil. Cocugumu ne müslümanliga ne hiristianliga zorlayacak biriyim. Zaten zorlayamassin ki. Dedigim gibi ben inanmiyorum. Hic bir zaman inandigimi hatirlamiyorum. Inananlara saygi duyuyorum.

Konu sahibi dini annesi açısından söylemiş ikisi içinde önemli değil. Benim için de değildir. Yok Müslüman müslümanla evlenir vs vaaza gerek var mı sanki herkes öyle olmak zorunda gibi 😅
Sırf öyle bir ailede doğdu diye doğuştan din etiketi yapıştırılmamalı. Hepimiz yahudi ya da hristiyan bir ailede doğabilirdik onların kültürünü alırdık. Amazon ormanında doğup ateşe de tapabilirdik. Bunların hepsi birer etiket.
Konu dinle ilgisi yok annesinin tutumu ile ilgisi var. Annesi bu kız kendi Müslüman birini bulsa bile o zaman bu sefer de bizim köyden olsun memleketten olsun diye karşı çıkacak bir zihniyette
tamamen benim düsüncelerim

Evet, yillarca ugrastim. Sadece tekrar tekrar kalbim kirildi. Ama cok ihtiyacim var ona biliyor musunuz. Hic olmayan birini özlüyorum. Ögüt veren biri, dinleyen biri, beni oldugum gibi seven biri. Biraz yol gösteren birini cok aradim. Ögretmenlerim cok yardimci oldu her konuda sagolsunlar. Terapistim cok yardimci oldu.

Kendime ev tutup gitmeyi düsündügümde mesela korkudan donup kalirdim. Titrerdim aglardim. Terapide ögrendim ki ben sadece kendime aitim ve hic kimsenin bana zarar vermeye hakki yok. Annem olsa bile. Bunu bilmiyordum. Annenin ben yaparim derdi. Beni dinliceksin. Kanser ettin beni. Hasta babani terk ettin. Sevmiyorsun bizi. Belki screenshot atarim bulursam whatsappde yazdiklarindan :-)
Sizi manipüle ediyor bundan sonrası için izin vermeyin lütfen. Anne rolü kız çocuğu için çok önemlidir, maalesef bende o yuklugu yaşıyorum yaşın kaç olursa olsun. Bazen üzülüyorsun bazen neden böyle diyorsun ama alışıyorsun.
Ben annemin beni manipüle etmesine hiçbir zaman izin vermedim ve bu onu daha çok çıldırtıyor ama bana yansıtmıyor arkamdan konuştuğunu duyuyorum ama önemsemiyorum. Sizde görmezden gelin.

Annen ile hiç görüşmesin. Baban, kardeşin,sevgilin ve sen güzel bir yemek yiyin dışarda. Bir süre sonra annen ve baban ile tekrar beraber yersiniz. Annenin fikrini almıyorsun sadece haber veriyorsun. Sevgilinin sana destek olmasına hayran kaldım. İnsanlık bambaşka bir şey, travmaların var ama ben sevginin iyileştirici gücüne inanıyorum. Mutluluklar dilerim. Annen ne derse desin takma artık kafana. Yeterince çocukluğunu yaralamış, gençliğini de yaralamasına izin verme. Çok manüplasyoncu belli ki.
Cok testekkür ederim. Güzel bir kebap babami zaten yumusatir onu iyi taniyorum :)

X