Tatlı Tarifi Yalancı Tavuk Göğsü (Resimli)

canim ellerine saglik.cok guzel gorunuyor.cikolatali soslada super oluyor.ben denemistim

İlk defa sıvıyağ ile yapılabilen bi sütlü tatlı buldum.. Keza margarin kullanmaktan pek hoşlanmıyorum..
İlk fırsatta denicem.. Ellerine sağlık..

ellerine sağlık canımmm
az önce yaptım tarifini
ama her ihtimale karşı unu 4 kaşık koydum
şekeride ölçmedim damak tadıma göre ayarladım sıvı yağ ile ilk kez duydum
umarımm çok güzel olur yarınki misafirlerim beğenirr

yapılan yorumlara bakarak bende denedim hemde sıvıyağla sonuç mükemmel oldu
şimdi soğuması için dolaba bıraktım
galiba yıllarca yaptığım yağ ve un kavurma olayından vazgeçip bu pratik ve hafif tatlıyı yapıcam
ellerinize sağlık:KK71:

Ben bunun içine bi de 2 adet falım sakız atıyorum
tam damla sakızlı tadı geliyor deneyin derim...

ellerine sağlık canımmm
az önce yaptım tarifini
ama her ihtimale karşı unu 4 kaşık koydum
şekeride ölçmedim damak tadıma göre ayarladım sıvı yağ ile ilk kez duydum
umarımm çok güzel olur yarınki misafirlerim beğenirr

yaptım dolapda donuyor..güzel olmuştur inş..ellerinize sağlık

yapılan yorumlara bakarak bende denedim hemde sıvıyağla sonuç mükemmel oldu
şimdi soğuması için dolaba bıraktım
galiba yıllarca yaptığım yağ ve un kavurma olayından vazgeçip bu pratik ve hafif tatlıyı yapıcam
ellerinize sağlık:KK71:

Ellerinize saglik arkadaslar.Biz ailecek bu tatliya bayiliyoruz.Bir oturusta bir borcam aninda bitiyor.Hepinize afiyet olsun:KK71:

ya arkadaşlar topaklaşıyor benim tavuk göğsüm piştikten sonra ocaktan alıp mikserle çırpsamda yinede topak topak duruyor ya sütlaç gibi oluyor..lütfen bile biri bana tarif etsin senin tarifin gibi yapıyorum aslında canım pek fark yok ama yinede topaklaşıyor ben anlamadım:KK14:

ya arkadaşlar topaklaşıyor benim tavuk göğsüm piştikten sonra ocaktan alıp mikserle çırpsamda yinede topak topak duruyor ya sütlaç gibi oluyor..lütfen bile biri bana tarif etsin senin tarifin gibi yapıyorum aslında canım pek fark yok ama yinede topaklaşıyor ben anlamadım:KK14:

Süt sogukken nisasta ve unu ekliyorsun degilmi?Cünkü sicak olunca kesinlikle topaklasir ama sogukken olmaz.Bak söyle yapabilirsin.Tencereye soguk sütü koy,mikseri icine oturt ve nisastayi ve unu eklerken mikserle karistir devamli.Yani pisirmeden daha.Iyice karisinca ocagin altini ac.Birde pisirirken sürekli karistirmakta önemli.Acaba ocagin altini acip öyle birakiyormusun.Oda topaklastiriyor.Karistiriciyi icinden cikarmadan pisene kadar sürekli orta yavasliktaki haeketlerle karistiracaksin.Birakmak yok.Pisincede ocagin altini kapat ve hemen mikserle.

Benim bu tarifim hic topaklasmadi simdiye kadar.Dedigim püf noktalarini yap bakalim.Insallah bu sefer tutturursun canim.

Süt sogukken nisasta ve unu ekliyorsun degilmi?Cünkü sicak olunca kesinlikle topaklasir ama sogukken olmaz.Bak söyle yapabilirsin.Tencereye soguk sütü koy,mikseri icine oturt ve nisastayi ve unu eklerken mikserle karistir devamli.Yani pisirmeden daha.Iyice karisinca ocagin altini ac.Birde pisirirken sürekli karistirmakta önemli.Acaba ocagin altini acip öyle birakiyormusun.Oda topaklastiriyor.Karistiriciyi icinden cikarmadan pisene kadar sürekli orta yavasliktaki haeketlerle karistiracaksin.Birakmak yok.Pisincede ocagin altini kapat ve hemen mikserle.

Benim bu tarifim hic topaklasmadi simdiye kadar.Dedigim püf noktalarini yap bakalim.Insallah bu sefer tutturursun canim.

canım az önce yine yapayım dedim inanırmısın süper oldu :KK66: şaştım valla:KK52: nasıl yaptığımı anlatayım...önce margarini erittim 3 kaşık un ve 1 kaşık nişastayı yavaş yavaş yağa ekledim karıştıra karıştıra sonra çok çok koyu bir muhallebi gibi oldu ve yavaş yavaş sütü ekledim sütün içine daha önceden şekerini koymuştum ikisi beraber yavaş yavaş ekledim yani canım..bi tanede sakız attım ..süper bir kıvam oldu şükür yaa.ama canım buram buram un kokuyor yaa tek orasını beğenmedim diğer topaklaşanlarım da bile böle kokmuyodu kavurmayı fazla uzun tutmadım sanırım...diğer tariflerimi önceden kavurmadan yapıyodum bütün malzemeleri koyuyodum öle topaklaşıodu işte önce sütün içine un falan koyoyodum bu şekilde canım...un kokusu olmasa güzel olucaktı

Ellerine saglik canim,sevindim.Inanirmisin ben o un kokusunu cok seviyorum aslinda.Ama sen unu niye kavurdun.Benim tarifimde un kavrulmadan direkt yapiliyor.

Bu tatlıyı 2 defadır yapıyorum ikisinde de koyulaşmadı biraz sıvı oldu.

Acaba ben mi birşeyi atlıyorum ya da tatlı biraz sıvı mı oluyor? :26:

aynen benim de öyle oldu :KK43:

sicakken biraz sivi oluyor zaten.ama buzdolabinda soguduktan sonra koyulasmis halini aliyor.ama soguyana kadar sakin sallamayin yada kesmeyin.ben bu tarifimi yüzlerce kere yaptim ama tutturmadigim hic olmadi.anlamadim neden tutmadigin sizde canimama ununuz belki kuvvetli gelmemis olabilir veya nisastaniz

X