yanak dolgusu hakkında yardım ve bilgi lütfen....

Bende bir ay once elmacik kemiklerime ve cokuk olan gozatlarima yag enjeksiyonu yaptirmtim ve hayatimdaki en buyuk pismanligi ve travmayi yaaiyorum hala yuzum zayif geride ama genis ve guzeldi bana cok hafif bir dolgunluk ve canlilik gelevej dedi doktor cilt bakimi gibi anatti resmen ve brn ona gozum kapali inandim simdi bir aydir kork nc bit kabus yasiyorum yemek yiyemiyorum uzuntuden yuzum yamuk oldu bir yanak kucuk yukarda digeri yayvan ve yuzumu asagi cekiyor bakiyorumda bir gozum asagi inmis gibi resmen yuzumde sadece burun kenarinda ince bir cizgi varken simdi otda biyuk gibi bir oyuk var yuz ifadem tamemn degisti gozlalarim gun gectikce torbalaniyot altinda elimr glrnr bezeler var ve gozlatlarimi sisiriyor. Bir ayi gecti ilk iki hafta korkun sisti onun stresi derken sisler indi korkunc yuze iskeletimsi bir hava veren ucgen igrenc yanaklar biri digerinden tamamen farkli erimektrn kaynakli degil yanlis uygulamadan kaynakli zaten yuzumdrki igne izlerinin yeri iki tatafta ck farkli sol taragim disa asagi dogru sag tarafum one yukari dgru tek duam tamamen eriyip gitmesi buyuk bir travma yasiyorum doktora ne sorsam cevao yok bekle tamamen duzelecek diyor ben tamamen erimesi dusinda bir duzelmr olabiecegine inanmiyorum eski zayif dogalyuzumu cokuk ama guzel bakan isildayan gozlerimi cok ozledim hergun dua ediyorum bu durumdan kurtulmak icin cok caresiesizim yaptirip bu durumdan kurtulan varsa yazsin gozleri ve yanaklari normalr donen oldumu varsa ne olur yazsin bana

Geçmiş olsun..Keşke yaptırmadan önce burada ki yağ dolgusu başlığını okusaydınız uyarılar vardı.Ben yaptırdım 9 ay oldu göz altı yok,yanaklar ve burun kenarı,9 aydır gunun her anı lanet ediyorum,gülmeyi unuttum.Her gun şişeceksiniz,oynadıkça masajla daha çok şişiyor.Ve malesef size daha kötüsünü söyliyeyim asla eski halinize dönmeniz mümkün değil,bunlar canlı hücre,doku aşılaması,tutunucaklar hyalunik asit gibi yokolmuycaklar. .İndi sandığınızda ödemler,oraya koydugu kütle halinde ki yağ naparsan yap gitmiyor,yüze yayılıyor,geniş ablak bir surat oluyor,ince narin hatları kıvrımları mahvediyor.Doktorunun düzelicek falan dediğine inanma,yediği boku başka türlü bertaraf edemez,seni oyalıyacak hep böyle. Sana sabırlar diliyorum ama çok zor kendimdden biliyorum,hayatımın en büyük hatası,bu allahın belası doktorlar geri dönüşü olmayan bir işlemi insafsızca uyguluyorlar, hyalunik asitle yapsa begenmesemen bile eritme imkanın var ya da zamanla o zaten gidiyor,ama yağ öyle değil.allah gani gani belalarını versin,daha detaylı konuşmak istersen facebook adresini at,konuşalım.Tekrardan geçmiş olsun.

benim de yanajlarım kocaman ve hiç sevmiyorum keşke ince yapılı olsam. nazobial çizgilerim çok belirginleşmeye başladı. endopeel gerçekten lifting etkisi yapıor mu yoksa fos çıkan bir yöntem mi? bir de nazobial çizgilere dolgu yaptırırsam yüzüm daha da şişman görünür mü ki sizin deneyimleriniz neler?

Tabiki de daha şişman gözükür.Yanakların dolgun dolgu düşünüyorsun..Sakın ha.. yuzun öne doğru fırlar,profilin mahvolur.Sakın deneyeyim deme arkadaşım.

Tabiki de daha şişman gözükür.Yanakların dolgun dolgu düşünüyorsun..Sakın ha.. yuzun öne doğru fırlar,profilin mahvolur.Sakın deneyeyim deme arkadaşım.

bende hep bu ümitle yaşıyodum göz altlarımdan çok şikayetçiyim çökük duruyo yaptırmak istiyoduum ilerde ama yaptıranlar memnun değil sanırım

bende hep bu ümitle yaşıyodum göz altlarımdan çok şikayetçiyim çökük duruyo yaptırmak istiyoduum ilerde ama yaptıranlar memnun değil sanırım
Göz altı zaten çok tehlikeli,hata kabul etmiyor,burun kenarı gibi değil,yani bence dolguya hiç bulaşma başka bir yöntem ara.

cnm çok tşk ederim ve sana da geçmiş olsun valla çok üzüldüm durumuna ama vücudun kendi yağ dokusu da zamanla eriyo diyolar sen erimiyo diyosun ama? inşallah seninki de eriyip eski güzel halini alır yüzün

ben askı falan düşünüyorum doğru düzgün de yaptıran deneyimi bulamadım ya:KK43: napsamki

cnm çok tşk ederim ve sana da geçmiş olsun valla çok üzüldüm durumuna ama vücudun kendi yağ dokusu da zamanla eriyo diyolar sen erimiyo diyosun ama? inşallah seninki de eriyip eski güzel halini alır yüzün

ben askı falan düşünüyorum doğru düzgün de yaptıran deneyimi bulamadım ya:KK43: napsamki

Hayır cnm erimiyor,erimediği gibi gün geçtikçe daha kötü oluyor.Askı yaptıran arkadaşım var,2 sene geçtikten sonra eski haline döndü,burada yaptıranlar var bu işlemi bir detaylı araştır istersen,ama dediğim gibi o da kısa sureli.Bir de askı ifadeni bozmaz,daha dinamik gösteriyordu arkadaşı,ama tabi doktor çok önemli birşeyler düşünüyorsan doktorunu çok iyi seç,hemen karar verme.

Son düzenleme:
Melda mesajini simdi okudum ve dunyam basima yikilfi bir daha ve ben bu sekilde yadayabilecegimi samniyorum yuxumde bu dolgu gozaltlarimda bu sisler bezeler varken yasaysmam cok uzgunum cok duan agliyorum lanet kaderime ben kendime bunu nasil yaptim nasil allah belami verdi

Melda mesajini simdi okudum ve dunyam basima yikilfi bir daha ve ben bu sekilde yadayabilecegimi samniyorum yuxumde bu dolgu gozaltlarimda bu sisler bezeler varken yasaysmam cok uzgunum cok duan agliyorum lanet kaderime ben kendime bunu nasil yaptim nasil allah belami verdi

Ben de senin gibiydim,rüyamlarımda doktoru boğuyordum gene rahatlayamıyordum halen de öyle gerçi, yani karşıma gelse 10 defa öldürsem gene içim soğumaz..,İsyan etmeden geçirdiğim gün sayısı az,bakmıyorum zaten artık aynaya,ne sabrım ne tahammülüm ne metanetim kaldı,aylardır yaşama sevici diye bişi kalmadı günde 3 öğün çaresizlik yiyerek geçirdim ben koca yılı.Sana tavsiyem ağlama,ağladıkça daha çok yüzün gözün şişicek daha kötü olucaksın,ağlamamayı öğrendiğinde taşlaşıyor zaten duyguların,sadece öfke sinir kalıyor,yerinde olsam dava açarım çünkü sanırım senin yüzünde yanlış anımsamıyorsam renk değişimi olmuş?O renk değişimi düzgün doku katmanına zerk edilmemesinden,bunun üstünden gidererek dava açabilirsin senin lehine de sonuçlanır,en azından bu doktorlar insanların deneme tahtası olmadıgını anlarlar,gerçi turk adalet sistemine de çok güvenmiyorum.İyi bir avukat bulman lazım.

Kendini topla, biraz izin ver daha da insinler aşşağıya,göz altı için kesi yapılıp o bezelerin alınabildiğini okudum,doktor araştırmasına girip bunu araştır,.En azından göz altların rahatlasın.Konuşmak istersen buradayım..

Hayır cnm erimiyor,erimediği gibi gün geçtikçe daha kötü oluyor.Askı yaptıran arkadaşım var,2 sene geçtikten sonra eski haline döndü,burada yaptıranlar var bu işlemi bir detaylı araştır istersen,ama dediğim gibi o da kısa sureli.Bir de askı ifadeni bozmaz,daha dinamik gösteriyordu arkadaşı,ama tabi doktor çok önemli birşeyler düşünüyorsan doktorunu çok iyi seç,hemen karar verme.

zaten her yerde yazmışlra ömrü 2 sene diye. onu kabul ederek olucam zaten cnm. en azından 2 senede 1 yaptırsam bile birşeydir ztn çok zahmetli diil.
arkadşın kime yaptırdı memnun kaldı mı? doktoru iyi seç diyosun haklısın da bu konu ile ilgili hiçbi bilgi bulamıyorum ki :KK43: burun estetiği vs gibi popüler bi konu diil yani

Senin yaptirdiklarin hic rrimedimi bana elmacik kemigi ve agiz yanindan uzanan cixgilere yanaga dogru yspti soyledigine gore 20 cc koymus baska doktorla gorustum 2 ayda yuzde 30 kalacak zaten dedi ilk seansim hayatimda yuzume hic elletmedim daha once bir ay gecsin diye bekliyorum bende ailemde perisan olduk bir ay sonra dugunum olacakti ama ben ne evlenebilurim artik nede yasayabilirim nefes alamiyorum cok uzgunum asla duzelmiyicekse beklemeninde bir anlami kalmadi.dr selcuk kuyubasi bu uygulama icin hepsine yakini eriyor diyor tek tesellim onun o sozleriydi ama senin mesajindan sonra olmek istiyorum artik tum umutlatimi tukettin benim

Melda arastirdinmi bu yaglarin ameliyatla geri alinmasi mumkun degilmi hic caresi yokmu bunun

Melda arastirdinmi bu yaglarin ameliyatla geri alinmasi mumkun degilmi hic caresi yokmu bunun

Bana hazıranda yapıldı bu işlem,10 ay geçti yuzde 70'i duruyor,Selcuk Kuyubaşıyla telefonda görüştm ilk zamanlarıydı,hocam internette videonuzu izledim yağ enjeksiyonu için hemen hemen hiç birşey kalmıyor yüzde biri bile kalmıyor demişssiniz doğru mu ,ben bunlardan nasıl kurtulubilirim dedim,ağlıyordum işte hiç ağlama dedi yazık gözyaşlarına hepsi eriyecek,eski haline dönücek yüzün,onun söyledikleriyle 2 ay falan idare ettim,ama yok yani erime falan olmadı,sadece aşşağıya indiler.Bir sürü doktorla daha görüştüm,Ozan Balık'la asimetri vardı, bir taraf daha dolgundu en azından onu düzeltelim denkleşssin iki yanak birbirine die konuştum,kortizon kullanarak burun kenarımda ki fazlalıgı eriticekti,ama gene bu Selçuk Bey yeditepeden başka bir cerrah sakın elletme dokundurma daha beter hale getirirsin,hiçbişi yaptırma bırak kendi haline dedi.. işte aylar sonra sanırım ocak başıydı gene görüştüm selçuk beyle hocam bunlar hiç erimiyor diye,yapılabilicek bişi var mı olan olmuş yapılıcak birşey yok,ama işlem yaptırma dedi.

Benim de senin gibi yüzümle ilgili ilk işlemim ve ben hiçbir sorunum yokken,yüzümle ilgili bir takıntım yokken doktorun önermesiyle yaptırdım,cildiniz ışıldıycak tazelik gelicek vs vs demişti..Uzman dedim güvendim,kendisi estetik cerrah.Ama allah belasını versin sırf para için insan bu hale sokulmaz.Keşke hiçbişi yapmamış olsaydı ben ona ödediğimin bin katını hibe etseydim.

Ameliyatla temizleniyor mu bilmiyorum sakdem,ben kiminle görüştüysem bekle eriycek dediler,bunun daha başka bir çözümü yok,kortizonla eritirsek yuzunde çökmeler meydana gelir delik deşik olursun dediler,zataen korktugumdan da başka hiçbir işlem yaptırmaya cesaret edemedim,etmiyorum da halen.Öyle beklemedeyim.Erkek arkadaşın destek olmuyor mu,evlenme noktasına gelmişssiniz,seni seven her şekilde sever diye düsünüyorum.

Yağ senden nereden alındı?

Senin yaptirdiklarin hic rrimedimi bana elmacik kemigi ve agiz yanindan uzanan cixgilere yanaga dogru yspti soyledigine gore 20 cc koymus baska doktorla gorustum 2 ayda yuzde 30 kalacak zaten dedi ilk seansim hayatimda yuzume hic elletmedim daha once bir ay gecsin diye bekliyorum bende ailemde perisan olduk bir ay sonra dugunum olacakti ama ben ne evlenebilurim artik nede yasayabilirim nefes alamiyorum cok uzgunum asla duzelmiyicekse beklemeninde bir anlami kalmadi.dr selcuk kuyubasi bu uygulama icin hepsine yakini eriyor diyor tek tesellim onun o sozleriydi ama senin mesajindan sonra olmek istiyorum artik tum umutlatimi tukettin benim

Prpsız mı bu işlem? Yani yağı herhangi bir işlemden geçirmeden öyle komple mi koydu?20 cc çok yuksek bir miktar değil,aşırı derecede şişmeşsindir,yağın alındıgı yer de önemli,bir de metobolizman.Bazısı hemen eriyor diyor metobolizması yakıyormuş,bazısı 3 sene oldu hala duruyor çok memnunum dior.Yönteme ,tekniğe ve vucuduna bağlı esasında erimesi.

Yagi alip santrufij ettikten sonra koydu yuzum cok dis degil ama bir taraf one dogru yapilmis diger taraf fisa dogru agzim ve yuzum yamuk duruyor uxuntuden 5 kilo verdum 46 oldum yaglar tutacak diye korkydan yemek bile yemiyorum yuzum daha oncrdende adimetrikti ama bu kadsr degil sisliklet indijten sonra 1 gr bile yag erimrdi surekli yatakta hasta gibi yasiyorum ve tek dusundugum yuzum 3'5 hafta daha bekliycem 2 ayda yuzde 70 erir demisti bir doktor ondan sonra erimezse zaten dudunmek bile istemiyorum

Yagi aldigi yer basenimin kemiginin tam ustunde dikisler ama coken bolge bacagimin biraz saga dogru arkasi 10-15 cm bir cokukluk var ordan alinan yag kalicimidir seninki prp limiydi ne kafar kondu ne kafsri eridi

Belki sacma gelecek ama burnum olgukca dar ve kucuktu ama o kadar buyuduki anlatamam kocaman ve sis bir tafafinda cokujluk vardi o bile yok olmus kocaman genis bir burnum oldu ama diyorum ya tek istedigim goz ve yanaklardan kurtulmak ablam 2 gundur lahana suyu iciriyor bana erisinlet diye bu yanaklarin uzerine birde kilo alirsam ne olacak halim bilmiyorum nisanlimdan arkafasarimdan ailem fisinda herkesten kaciyorum ilk goren bir komsumuz oldu bisey demefi ama yuzundeki dehset ifadesini gordum cok uzulfum insan icine cikamiyorum suan calismiyorum yoksa ide falan gidemezdim bu halde

Yagi aldigi yer basenimin kemiginin tam ustunde dikisler ama coken bolge bacagimin biraz saga dogru arkasi 10-15 cm bir cokukluk var ordan alinan yag kalicimidir seninki prp limiydi ne kafar kondu ne kafsri eridi

Basen tarafında ki yağlar yumuşak daha hızlı erir,ben de belden sert yağlar alındı,3 cc kondu senden daha fazla,prpsiz,prpsiz oldugu için daha hızlı erir dedi doktorlar hızlı erime buysa ne diyim artık..Şey yap yuzunu tahriş etmiycek kaygan bir kremle yukarı doğru hergun masaj yap, yukarı doğru dairesel hareketlerle yap ki sarkmadan fazla etkilenme,ama her halukarda ilk halin gibi sıkı olmuycak yuzun,benim göz altlarımda gram sarkma yoktu sıkıydı,ama yağ aşşağıya çekti,yağın başladıgı noktada hale ve çizgi oldu,saçmasapan bir işlem ya:/

Valla aynı süreçlerden geçiyoruz ben de senin gibi 6 kilo verdim,yataklardan çıkamadım,yemek yediğimde daha da kilo alarım yanaklarım şişer diye boğazımdan yudum geçmedi,zaten pskolojimde izin vermiyordu yemek yemeye..

Belki sacma gelecek ama burnum olgukca dar ve kucuktu ama o kadar buyuduki anlatamam kocaman ve sis bir tafafinda cokujluk vardi o bile yok olmus kocaman genis bir burnum oldu ama diyorum ya tek istedigim goz ve yanaklardan kurtulmak ablam 2 gundur lahana suyu iciriyor bana erisinlet diye bu yanaklarin uzerine birde kilo alirsam ne olacak halim bilmiyorum nisanlimdan arkafasarimdan ailem fisinda herkesten kaciyorum ilk goren bir komsumuz oldu bisey demefi ama yuzundeki dehset ifadesini gordum cok uzulfum insan icine cikamiyorum suan calismiyorum yoksa ide falan gidemezdim bu halde

E çünkü burun kenarına koyduğu yağlar burun yanlarını çekiştirdi genişletti,diorum ya yıllarca uğraşssan bir ifadeyi bu kadar bozamassın.Yani yılarca dert çeksen üzülsen ağlasan böle aptalca bir hale girmez suratın.Kendine guvenini kaybetme diyeceğim ama zor,asosyal oluyorsun,babam beni zorlardı kaçma kızım sen de bişi yok kızım diye..Ailenden destek al içine kapanma,konuş onlarla hep,kendini suçlama bu senin hatan değil.

X