Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanmış, Yıpranmış, Kuru Saçlara Bakım Suyu Tarifi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
menekşe yağı ve jojoba jağı aldım..ve ekledim...ohhh..mis gibi oldu valla..
menekşe yağının kokusu bir harika Amonra..
tekrar milyonlarca kez teşekkürler :90::90::90::90:

bulmana çok sevindim canım bakım etkisini 2 ile çarptın şimdi:KK1:
menekşe yağı da dediğim kadar var di mi mest ediyo insanı kokusu ben suyla karıştırıp
bardakla peteklerin üstüne koyuyorum ya da fısfısla sulandırıp eve de sıkıkıyorum
ev menekşe bahçesi gibi kokuyo:KK1:

bulmana çok sevindim canım bakım etkisini 2 ile çarptın şimdi:KK1:
menekşe yağı da dediğim kadar var di mi mest ediyo insanı kokusu ben suyla karıştırıp
bardakla peteklerin üstüne koyuyorum ya da fısfısla sulandırıp eve de sıkıkıyorum
ev menekşe bahçesi gibi kokuyo:KK1:

aynen tatlım ya..o nasıl güzel ve nefis bir kokudur..insanını içine işleyen bir taze çiçek kokusu...
bak ,bu kalorifer işini de yapayım ,ev mis gibi koksun ..

saçlarım hem bakımlı,yumuşacık,hem mis gibi,hem de eski bukleli halina geldi valla..
mis gibi oldular sayende tatlım ...mis...:90::90::90::90:
duacıyım sana her kullandığımda valla..

Merhaba;

bende gliserinli formülü uygulamak istiyorum. Komik gelecek belki ama bu kapak ölçüsünde kastedilen tam olarak nedir? Benim aldığım yağlarda kapakta damlamasını sağlamak için huni gibi bir ucu var. Kapağa doldurulmaya başlandığında önce o dolup sonra kapağın halka şeklindeki kısmına geçilecek. Yani damlalıklı kapağı olanlarda kapak ölçüsü tarife göre çok gelebilir mi diye kafam karıştı. Ya da siz zaten böyle olduğunu biliyorsunuz yinede bir kapa mı diyorsunuz?

Şimdiden teşekkürler

Merhaba;

bende gliserinli formülü uygulamak istiyorum. Komik gelecek belki ama bu kapak ölçüsünde kastedilen tam olarak nedir? Benim aldığım yağlarda kapakta damlamasını sağlamak için huni gibi bir ucu var. Kapağa doldurulmaya başlandığında önce o dolup sonra kapağın halka şeklindeki kısmına geçilecek. Yani damlalıklı kapağı olanlarda kapak ölçüsü tarife göre çok gelebilir mi diye kafam karıştı. Ya da siz zaten böyle olduğunu biliyorsunuz yinede bir kapa mı diyorsunuz?

Şimdiden teşekkürler
Benim kullandığım eski tip cam şişe+kapaklı eczane gliserini...Mesela bir kola şişesi kapağı kadar gliserin benim 2 kapak gliserinime denk geliyor, sende buna göre yarım kapak ekleme yapabilirsin...

Son düzenleme:
Merhaba;

Şimdiden teşekkürler

benimki de klasik kapaklı şişe canım..Kılıçbalığının dediği gibi 1 kola kapağı yeterli olur sanırım..

Merhaba;

Şimdiden teşekkürler

arkadaşlar zaten açıklamış dedikleri gibi
kola kapağı uygun ölçü birimidir canım

yeni yaptığımın içine buğday yağı,badem yağı,jojoba yağı ve menekşe yağı ekledim..çok güzel oldu..mis gibi valla..
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

yeni yaptığımın içine buğday yağı,badem yağı,jojoba yağı ve menekşe yağı ekledim..çok güzel oldu..mis gibi valla..
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Buğday yağının ne işi var hayatım? Buğday yağı renk açar biz onu ciltteki lekeler için kullanıyoruz...

alıntıdır :)

Buğday yağı: kuru saçlar için de çok güzel bir bakım ürünü. Kuru saçlar için Buğday yağı nemlendirici olarak da kullanılır ayrıca içerisinde barındırdığı E vitamini sayesinde saçların beslenmesinde büyük rol oynar:KK71:71::KK71:

alıntıdır :)

Buğday yağı: kuru saçlar için de çok güzel bir bakım ürünü. Kuru saçlar için Buğday yağı nemlendirici olarak da kullanılır ayrıca içerisinde barındırdığı E vitamini sayesinde saçların beslenmesinde büyük rol oynar:KK71:71::KK71:

Hahahaha 10 gün sonra saçların kınalı kuzu gibi olunca o dermatolog arkadaşına iyi dileklerini iletirsin umarım canım.Buğday yağı yerine e vitamini kullanman saçların açısından daha güvenli, dediğim gibi expigmente karşı alerjisi olan kişilerde güneş ve cilt lekelerini açmak için buğday yağı kullanılıyor...Ben bile kullanmaya çekinirim saçlarım açık renk olmasına rağmen, ben uyarayımda, sonra saçımın boyası niye aktı deme...

Hahahaha 10 gün sonra saçların kınalı kuzu gibi olunca o dermatolog arkadaşına iyi dileklerini iletirsin umarım canım.Buğday yağı yerine e vitamini kullanman saçların açısından daha güvenli, dediğim gibi expigmente karşı alerjisi olan kişilerde güneş ve cilt lekelerini açmak için buğday yağı kullanılıyor...Ben bile kullanmaya çekinirim saçlarım açık renk olmasına rağmen, ben uyarayımda, sonra saçımın boyası niye aktı deme...

sağol canım benim :KK16::KK16::KK16::KK16:

hiç kimse sormamış ama bu yağlı suyu saça sıkınca bi daha ki yıkamaya kadar haliyle 1, 2 gün beklicek yağlanma ya da bitlenmeye sebep olmasın?

evde olmayan yag yok ama menekse yok öylede güzel anlatmissiniz canim cekti nerden bulcam simdi bunu :18:
bende simdi hazirlayacagim karisimi bakalim. su ne kadar kullanacagiz bir bardak yetermi ?
Bugday yagi ciltteki rengi aciyor ama sacada ayni etkiyi saglarmi, boya akitiyorsa kullanayim onuda :81:

X