Yaranamıyoruz

Mrs-cicek

🍀
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
4.702
4.247
İyi geceler herkese
Benim kimseye yaranmak gibi bir derdim yok aslında ama kısaca başlık bu olsun dedim
Neyse kısaca anlatmaya çalışacağım ,Sadece iç dökmek istiyorum🤝

Ne eş tarafına ne anne tarafıma ne yaparsak yapalım asla görmüyorlar küçümsüyorlar bizim yaptığımızı..

Merhametimizden yine de yapmaya devam ediyoruz.
Küçük örnekler vereceğim;kv kb geçen ay ev taşıdı 3gün gittim yardıma sonra gidemediğim akşam pasta yapıp eşimle yolladım eşim geç saate kadar onlara yardım etti hatta işi komple bitirdi geldi (yeri silme halıları serme perdeleri takma vs) kimsenin artık gitmesine gerek kalmayacak ne iş varsa yaptı geldi..
Dün bize geldiler “keşke gelirken borcamımı getirseydiniz” dedim “aaa o sizin miydi biz x gelinin sandık” diyor kv.Ki bu xgelin yardıma bile gelmedi oğlum durmaz gelemem dedi herkes de ee oğlu durmuyor gerçekten dedi..ben işe gidiyorum gelebilirsem gelirim dedim görümcem “herkes gelecek sen de gel” dedi..Lafımı söyledim ona geri kalmadım ama gittim..Eşim de o akşam gitti,kv o son akşam x oğlandan olmasa bitmezdi o geldi bitti diyor şaşırdı herhalde dedik benim eşimin adını söylüyoruz hayır diğeri geldi bitti diyor 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
İşe gitmeme rağmen ikiz kızlarıma rağmen ben de gittim eşim de gitti ama iyilik finalde görülmedi yine başkası gitmiş oldu..

Bir örnek daha vereyim eşim hafta sonları gidiyor annesine eli boş gitmez asla illa bişey götürür ama kv bunu asla dile getirmez..Ama başkasının yapmadığı şeyi bile yaptı der,karıştırdım o sanıyordum der..

Eşim geçen hafta aramıştı ne ihtiyacınız var diye sıvı yağ demişti kv,eşim de giderken almış götürmüş,üstüne 200de para vermiş ekmek alırsınız diye,kv dün evimde diyor ki “ee getirdiği yağ 5lt değildi” 🤦🏻‍♀️ Ama diğer kaynım yoğurt götürmüş kovayı biliyorum aldığımız market aynı 3lt lik kovaya 5-6 lt dedi 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ sonra bizim onlara verdiğimiz vantilatör halı perde için diğer oğlumuz verdi öyle hatırlıyorum dedi, lafı geçiyor “Allah razı olsun x oğlan verdi yaptı” diyor 🙁

Anne tarafımın da onlardan kalır tarafı yok,ben 3yıldır annemin telefon faturasını veriyorum,geçen ay hat taşıdıkları için geçiş tazminatı mı ne çıkmış o da denek ki faturaya yansımadı bilmiyorum anneme mesaj gitmiş faturanız ödenmemiş kapanacak diye..
Dün akşam hat sahibi kardeşim de saydırmıştı bana mesajlarla,çok çok üzüldüm kızlarımın okuma partisindeydim diye cevap verip kendimi germek istemedim bugün annemi aradım “annem de eee onu alttan al o ne dediğini bilmiyor o bana her ay 2milyar da yolluyor” diyor..
O bekar onun borcu harcı yok ben ev araba kredisi veriyorum iki evladım var büyükşehirde yaşıyorum vs vs.. eee tmm işte o bana para çok veriyor bana diyor..kısacası şu ki ona laf söyletmez asla..
Ben bu kadar borca rağmen 3 yıldır faturayı düzenli vermişim bunu mu veremicem diyorum ee o zaman niye kapandı diyor bana inanmamayı tercih ediyor 😟😞😭

Bazen diyorum ki ben mi çok kafaya takıyorum,hayır,SEZARIN DA HAKKI SEZARA olması gerekmez mi ? 😣

Son düzenleme:
Değer verdiğiniz halde değer görmüyorsanız kendinizi çekin biraz. Anlattığınız insanların değişmesini beklemeyin yaşını başını almış insanlar. Onlara iyilik yapacaksanız karşılık beklemeden yapın belli ki ya farketmiyorlar yada işlerine gelmiyor

Değer verdiğiniz halde değer görmüyorsanız kendinizi çekin biraz. Anlattığınız insanların değişmesini beklemeyin yaşını başını almış insanlar. Onlara iyilik yapacaksanız karşılık beklemeden yapın belli ki ya farketmiyorlar yada işlerine gelmiyor
Asla karşılık beklediğimden değil zaten bana ne yapacaklar ki ama en azından bizim yaptığımızı da görsünler nankörlük etmesinler istiyorum

Asla karşılık beklediğimden değil zaten bana ne yapacaklar ki ama en azından bizim yaptığımızı da görsünler nankörlük etmesinler istiyorum
Anladım ben seni ama onların size olan tavrı değişmez bu saatten sonra onu göze alarak bir şey yapın. Bu durum seni yorduysa biraz elini eteğini çek derim

Annelerimiz tamamen elimizi ayağımızı çekemiyoruz..
İç döktüm 🧐

Ihtiyaclari olsa yaptiklariniz görünürdü. Olmasa da olur şeyler yapiyorsunuz demek ki.
Ben hiç annemin evine litrelik yag alip, ekmek parasi birakmadim mesela cunku ne alaka?
Aileleriniz maddi olarak sizden ekmek parasi vs almasa aç acikta kalacak durumdalar mi ki?

İyi geceler herkese
Benim kimseye yaranmak gibi bir derdim yok aslında ama kısaca başlık bu olsun dedim

Ne eş tarafına ne anne tarafıma ne yaparsak yapalım asla görmüyorlar küçümsüyorlar bizim yaptığımızı..

Küçük örnekler vereceğim;kv kb geçen ay ev taşıdı 3gün gittim yardıma sonra gidemediğim akşam pasta yapıp eşimle yolladım eşim geç saate kadar onlara yardım etti hatta işi komple bitirdi geldi (yeri silme halıları serme perdeleri takma vs) kimsenin artık gitmesine gerek kalmayacak ne iş varsa yaptı geldi..
Dün bize geldiler “keşke gelirken borcamımı getirseydiniz” dedim “aaa o sizin miydi biz x gelinin sandık” diyor kv.Ki bu xgelin yardıma bile gelmedi oğlum durmaz gelemem dedi herkes de ee oğlu durmuyor gerçekten dedi..ben işe gidiyorum gelebilirsem gelirim dedim görümcem “herkes gelecek sen de gel” dedi..Lafımı söyledim ona geri kalmadım ama gittim..Eşim de o akşam gitti,kv o son akşam x oğlandan olmasa bitmezdi o geldi bitti diyor şaşırdı herhalde dedik benim eşimin adını söylüyoruz hayır diğeri geldi bitti diyor 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
İşe gitmeme rağmen ikiz kızlarıma rağmen ben de gittim ve gerçekten Allah biliyor yaşlılar üzüldüm gittim..

Bir örnek daha vereyim eşim hafta sonları gidiyor annesine eli boş gitmez asla illa bişey götürür ama kv bunu asla dile getirmez..Ama başkasının yapmadığı şeyi bile yaptı der,karıştırdım o sanıyordum der..

Eşim geçen hafta aramıştı ne ihtiyacınız var diye sıvı yağ demişti kv,eşim de giderken almış götürmüş,üstüne 200de para vermiş ekmek alırsınız diye,kv dün evimde diyor ki “ee getirdiği yağ 5lt değildi” 🤦🏻‍♀️ Ama diğer kaynım yoğurt götürmüş kovayı biliyorum aldığımız market aynı 3lt lik kovaya 5-6 lt dedi 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ sonra bizim onlara verdiğimiz vantilatör halı perde için diğer oğlumuz verdi öyle hatırlıyorum dedi, lafı geçiyor “Allah razı olsun x oğlan verdi yaptı” diyor 🙁

Anne tarafımın da onlardan kalır tarafı yok,ben 3yıldır annemin telefon faturasını veriyorum,geçen ay hat taşıdıkları için geçiş tazminatı mı ne çıkmış o da denek ki faturaya yansımadı bilmiyorum anneme mesaj gitmiş faturanız ödenmemiş kapanacak diye..
Bana hat sahibi kardeşime saydırmıştı mesajlarla çok çok üzüldüm kızlarımın okuma partisindeydim diye cevap verip kendimi germek istemedim bugün annemi aradım “annem de eee onu alttan al o ne dediğini bilmiyor o bana her ay 2milyar da yolluyor” diyor..
O bekar onun borcu harcı yok ben ev araba kredisi veriyorum iki evladım var büyükşehirde yaşıyorum vs vs.. eee tmm işte o bana para çok veriyor bana diyor..kısacası şu ki ona laf söyletmez asla..
Ben bu kadar borca rağmen 3 yıldır faturayı düzenli vermişim bunu mu veremicem diyorum ee o zaman niye kapandı diyor bana inanmamayı tercih ediyor 😟😞😭

Bazen diyorum ki ben mi çok kafaya takıyorum,hayır,SEZARIN DA HAKKI SEZARA olması gerekmez mi ? 😣

Benim anneannem de böyle bu anlattığın yaşlılar gibi konu sahibi, büyük teyzem kendini parçalar anneannem için, küçük olan bir bardak su bile kalkıp vermez, ama küçük değerlidir gözünde.

Anneme karşı da böyleydi, anneme haksızlık yapıyordu, annem yıllarca maddi ve manevi elinden gelen her şeyi fazla fazla yaptı, ben artık yapmasına kızıyorum, birkaç kez kavga ettim. Sonuçta benim de bir annem var, niye emeğini harcatayım. Artık kendisini daha az yoruyor, elinden gelenin fazlası olsun diye uğraşmıyor. Sen de kendini yorma, yıpratma, bak iki tane evladın var, senin çocuklarına bakman gerek, önceliğin çocukların ve kendin olsun.

Ihtiyaclari olsa yaptiklariniz görünürdü. Olmasa da olur şeyler yapiyorsunuz demek ki.
Ben hiç annemin evine litrelik yag alip, ekmek parasi birakmadim mesela cunku ne alaka?
Aileleriniz maddi olarak sizden ekmek parasi vs almasa aç acikta kalacak durumdalar mi ki?
Değiller tabii ki ama bişey yapmak istemiş o da yağ getir demiş.
Büyük şeyler de yapıyoruz elektrik süpürgeleri bozuldu yenisini biz aldık ama görümcem sorunca bizim aldığımızı söylememişler
Aaa sizin aldığınızı bilmiyordum dedi
Eşim de kıyamıyor ben de 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Evet cümlealeme anons etsinler de demiyorum ama nasıl ki başkasının yoğurt alışı kıymetli oluyor bahsediyor bizimkinden de bahsetsinler 😟 görümcem sorunca bizim aldığımızı söyleseydi

Değiller tabii ki ama bişey yapmak istemiş o da yağ getir demiş.
Büyük şeyler de yapıyoruz elektrik süpürgeleri bozuldu yenisini biz aldık ama görümcem sorunca bizim aldığımızı söylememişler
Aaa sizin aldığınızı bilmiyordum dedi
Eşim de kıyamıyor ben de 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Evet cümlealeme anons etsinler de demiyorum ama nasıl ki başkasının yoğurt alışı kıymetli oluyor bahsediyor bizimkinden de bahsetsinler 😟 görümcem sorunca bizim aldığımızı söyleseydi

Olay büyük küçük olmasi değil yag örneğini verdiniz diye oradan gittim. Dediğim gibi gereksiz her şeyi yapmaya calisiyorsunuz. Karsi tarafin ihtiyaci yoksa, sizden de bir sey istenmedigi halde surekli "yardim" etmek ya da bir seyler almak kibir oluyor biraz da.
Hediye almak istiyorsaniz senede 1-2 bir şey alirsiniz yeter yani.

Yok duramayiz kari koca taktık illa yapacagiz diyorsaniz duruma alişmaya calisin o zaman. 😃

Çocukluğunuzda da böyle miydi bu durum? Yaptıklarınız görülmez miydi bir değersizlik hissi var mıydı?
Ben hayatta bazı insanların karmik borçla geldiğine inanıyorum hani ne yapsa ağzında kuş tutsa görülmez. Sizin gibilerin sınavı bu aslında… Bu döngüyü kırmanızda çok zor maalesef. Diğer insan ilişkilerine de yansıyordur sanırım

İyi geceler herkese

İşe gitmeme rağmen ikiz kızlarıma rağmen ben de gittim eşim de gitti ama iyilik finalde görülmedi yine başkası gitmiş oldu..

Dün akşam hat sahibi kardeşim de saydırmıştı bana mesajlarla,çok çok üzüldüm kızlarımın okuma partisindeydim diye cevap verip kendimi germek istemedim bugün annemi aradım “annem de eee onu alttan al o ne dediğini bilmiyor o bana her ay 2milyar da yolluyor” diyor..

Siz sınırlarınızı bilmezseniz kimse bilmez.
Yaranmak için uğraşmak yerine kendi değerinizi bilip mesafenizi koruyun.

Yani üzülmekte hakli olabilirsiniz ama böyle yağ, yoğurt, ekmek... Bunları neden alıyorsunuz ki? Çok mu muhtaçlar? Hadi aldınız, bunların teşekkürünü beklemeyin.
Yani diğer kardeşin yoğurdu, sizin yaginiz falan nasıl açılıyor lafı anlamadım.
Bunun yerine ben olsam maddi imkanıma göre bir aralıkta market alışverişi yaparım. Aldığım şey göz doldursun isterim. Yani 200 tl de çocuğa verilecek harçlık bu devirde. Küçük küçük yerine hora geçen toplu bi destek olsun.

Süpürge almışsınız mesela buna bir teşekkür edilmediyse bir daha da yapmayın, almayın. Benim annemde de kızlarım meslek sahibi, çalışıyor kazanıyorlar tabi alacaklar kafası var. Emin olun öyle ufak tefek şeyler de değil:KK70: Ben zaten o istemeden teklif ediyorum ama bu tavır bi tık uyuz ediyor. Anne hakkı diyip geçiyorum.
Aynı şekilde eşimin annesinin de ihtiyaçlarını halletmeye çalışıyoruz bu arada. Tek taraflı değil.

Lütfen yanlış anlamayın ama bir tabir var alçak eşek olursanız semer vuran çok olur diye. Sizin durum buna dönmüş. Heran ulaşılabilirsiniz karı-koca. Kendiniz ve evlatlarınız annelerinizden sonra geliyor. Herkes bunun farkında nasılsa vazgeçmeyeceğinizi de biliyorlar. Haliyle kaybetme korkusu da yok. Üzülmemeyi başarabilirseniz yapmaya devam edin ama üzülüyorsanız buna bir çözüm bulmanız lazım kendinize saygınız ve adaletiniz için.

İyi geceler herkese

Ay bu arada yazmayı unutmuşum. Benim için manevi emek maddi yardımın kat kat önünde gelir. Günlerce yardım ettiğim, vakit harcadığım biri kıymet bilmezse çok kızarım.
Hoş ben başında kendimi zorlayarak kimseye pek yardım etmem açıkçası. Çalışıyorum ve iki çocuğum varsa ben kimseye yardıma gitmem sanırım. Bu konuda zora gelemem ve belki de biraz bencilim. Ama zararını görmedim:KK70:
Eşiniz yardım etmiş zaten. Bu yeterliydi bence.

Bu arada değil kayınvalidem annem aldığım yağın litresini beğenmese başkasının aldığı yoğurdu örnek verme bir daha almam. Alırsam kendime, emeğime, sevgime, parama hakaret etmiş olurum. Bir insanın da anne olması her türlü kırıcı davranışı bencilliği yapma hakkını vermez. 5 aylık taze bir anneyim düşünün hormonlarım şuan tavan. Ona rağmen böyle düşünüyorum. Sizi sevmeyeni sevmeyin, saymayanı saymayın. Emeğinizi de sömürtmeyin. Onca gün karı-koca hizmetçi gibi kullandırmışsınız kendinizi bir allah razı olsun bile denilmemiş. Evlatlarınızdan ve kendinizden çaldınız o zamanı.

X