Yaranamıyoruz

Maalesef her ailede bişey yapmasa bile yapıyormuş gibi minnet duyulan birileri ve yapsa bile görülmeyen birileri muhakkak oluyor. Mesela babamın ailesinde o kişi babamdı. Babaannemin dişi ağrırdı. Köyden bize getirir, tanıdık doktora götürür arabayla, ücretini öder yaptırırdı, Babannem birine anlatırken uzaktaki amcam için x oğlum sürekli arıyor anne ilaçlarını ihmal etme diyor, nasıl oldun diyor diye anlatırdı. 😂😂 yani uzaktaki kişinin o araması babamın bin zahmetinden daha kıymetli olurdu. O nedenle ben olsam asgari düzeyde yaparım, nasılsa çok birşey değişmeyecek.

İyi geceler herkese
Benim kimseye yaranmak gibi bir derdim yok aslında ama kısaca başlık bu olsun dedim
Neyse kısaca anlatmaya çalışacağım ,Sadece iç dökmek istiyorum🤝

Ne eş tarafına ne anne tarafıma ne yaparsak yapalım asla görmüyorlar küçümsüyorlar bizim yaptığımızı..

Merhametimizden yine de yapmaya devam ediyoruz.
Küçük örnekler vereceğim;kv kb geçen ay ev taşıdı 3gün gittim yardıma sonra gidemediğim akşam pasta yapıp eşimle yolladım eşim geç saate kadar onlara yardım etti hatta işi komple bitirdi geldi (yeri silme halıları serme perdeleri takma vs) kimsenin artık gitmesine gerek kalmayacak ne iş varsa yaptı geldi..
Dün bize geldiler “keşke gelirken borcamımı getirseydiniz” dedim “aaa o sizin miydi biz x gelinin sandık” diyor kv.Ki bu xgelin yardıma bile gelmedi oğlum durmaz gelemem dedi herkes de ee oğlu durmuyor gerçekten dedi..ben işe gidiyorum gelebilirsem gelirim dedim görümcem “herkes gelecek sen de gel” dedi..Lafımı söyledim ona geri kalmadım ama gittim..Eşim de o akşam gitti,kv o son akşam x oğlandan olmasa bitmezdi o geldi bitti diyor şaşırdı herhalde dedik benim eşimin adını söylüyoruz hayır diğeri geldi bitti diyor 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
İşe gitmeme rağmen ikiz kızlarıma rağmen ben de gittim eşim de gitti ama iyilik finalde görülmedi yine başkası gitmiş oldu..

Bir örnek daha vereyim eşim hafta sonları gidiyor annesine eli boş gitmez asla illa bişey götürür ama kv bunu asla dile getirmez..Ama başkasının yapmadığı şeyi bile yaptı der,karıştırdım o sanıyordum der..

Eşim geçen hafta aramıştı ne ihtiyacınız var diye sıvı yağ demişti kv,eşim de giderken almış götürmüş,üstüne 200de para vermiş ekmek alırsınız diye,kv dün evimde diyor ki “ee getirdiği yağ 5lt değildi” 🤦🏻‍♀️ Ama diğer kaynım yoğurt götürmüş kovayı biliyorum aldığımız market aynı 3lt lik kovaya 5-6 lt dedi 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ sonra bizim onlara verdiğimiz vantilatör halı perde için diğer oğlumuz verdi öyle hatırlıyorum dedi, lafı geçiyor “Allah razı olsun x oğlan verdi yaptı” diyor 🙁

Anne tarafımın da onlardan kalır tarafı yok,ben 3yıldır annemin telefon faturasını veriyorum,geçen ay hat taşıdıkları için geçiş tazminatı mı ne çıkmış o da denek ki faturaya yansımadı bilmiyorum anneme mesaj gitmiş faturanız ödenmemiş kapanacak diye..
Dün akşam hat sahibi kardeşim de saydırmıştı bana mesajlarla,çok çok üzüldüm kızlarımın okuma partisindeydim diye cevap verip kendimi germek istemedim bugün annemi aradım “annem de eee onu alttan al o ne dediğini bilmiyor o bana her ay 2milyar da yolluyor” diyor..
O bekar onun borcu harcı yok ben ev araba kredisi veriyorum iki evladım var büyükşehirde yaşıyorum vs vs.. eee tmm işte o bana para çok veriyor bana diyor..kısacası şu ki ona laf söyletmez asla..
Ben bu kadar borca rağmen 3 yıldır faturayı düzenli vermişim bunu mu veremicem diyorum ee o zaman niye kapandı diyor bana inanmamayı tercih ediyor 😟😞😭

Bazen diyorum ki ben mi çok kafaya takıyorum,hayır,SEZARIN DA HAKKI SEZARA olması gerekmez mi ? 😣
İki tarafa karşıda fazla iyilikseversiniz.Kesin hepsini birşey derlersede övdükleriniz yapsın deyin kırılan kırılsın alınan alınsın.Kusura bakmayın fazla iyilikseversiniz kestiğiniz anda en kötü siz ilan edilirsiniz bırakın yapmayın.Bırakın değer verdikleri yapsın.
Özür diliyorum ama kullanılıyorsunuz.Hani söz varya semer vuran çok olur o durumdasınız.Yanlış anlamayın kaba tabir ama durumunuz bu.

İyi geceler herkese
Benim kimseye yaranmak gibi bir derdim yok aslında ama kısaca başlık bu olsun dedim

Ne eş tarafına ne anne tarafıma ne yaparsak yapalım asla görmüyorlar küçümsüyorlar bizim yaptığımızı..

Küçük örnekler vereceğim;kv kb geçen ay ev taşıdı 3gün gittim yardıma sonra gidemediğim akşam pasta yapıp eşimle yolladım eşim geç saate kadar onlara yardım etti hatta işi komple bitirdi geldi (yeri silme halıları serme perdeleri takma vs) kimsenin artık gitmesine gerek kalmayacak ne iş varsa yaptı geldi..
Dün bize geldiler “keşke gelirken borcamımı getirseydiniz” dedim “aaa o sizin miydi biz x gelinin sandık” diyor kv.Ki bu xgelin yardıma bile gelmedi oğlum durmaz gelemem dedi herkes de ee oğlu durmuyor gerçekten dedi..ben işe gidiyorum gelebilirsem gelirim dedim görümcem “herkes gelecek sen de gel” dedi..Lafımı söyledim ona geri kalmadım ama gittim..Eşim de o akşam gitti,kv o son akşam x oğlandan olmasa bitmezdi o geldi bitti diyor şaşırdı herhalde dedik benim eşimin adını söylüyoruz hayır diğeri geldi bitti diyor 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
İşe gitmeme rağmen ikiz kızlarıma rağmen ben de gittim eşim de gitti ama iyilik finalde görülmedi yine başkası gitmiş oldu..

Bir örnek daha vereyim eşim hafta sonları gidiyor annesine eli boş gitmez asla illa bişey götürür ama kv bunu asla dile getirmez..Ama başkasının yapmadığı şeyi bile yaptı der,karıştırdım o sanıyordum der..

Eşim geçen hafta aramıştı ne ihtiyacınız var diye sıvı yağ demişti kv,eşim de giderken almış götürmüş,üstüne 200de para vermiş ekmek alırsınız diye,kv dün evimde diyor ki “ee getirdiği yağ 5lt değildi” 🤦🏻‍♀️ Ama diğer kaynım yoğurt götürmüş kovayı biliyorum aldığımız market aynı 3lt lik kovaya 5-6 lt dedi 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ sonra bizim onlara verdiğimiz vantilatör halı perde için diğer oğlumuz verdi öyle hatırlıyorum dedi, lafı geçiyor “Allah razı olsun x oğlan verdi yaptı” diyor 🙁

Anne tarafımın da onlardan kalır tarafı yok,ben 3yıldır annemin telefon faturasını veriyorum,geçen ay hat taşıdıkları için geçiş tazminatı mı ne çıkmış o da denek ki faturaya yansımadı bilmiyorum anneme mesaj gitmiş faturanız ödenmemiş kapanacak diye..
Dün akşam hat sahibi kardeşim de saydırmıştı bana mesajlarla,çok çok üzüldüm kızlarımın okuma partisindeydim diye cevap verip kendimi germek istemedim bugün annemi aradım “annem de eee onu alttan al o ne dediğini bilmiyor o bana her ay 2milyar da yolluyor” diyor..
O bekar onun borcu harcı yok ben ev araba kredisi veriyorum iki evladım var büyükşehirde yaşıyorum vs vs.. eee tmm işte o bana para çok veriyor bana diyor..kısacası şu ki ona laf söyletmez asla..
Ben bu kadar borca rağmen 3 yıldır faturayı düzenli vermişim bunu mu veremicem diyorum ee o zaman niye kapandı diyor bana inanmamayı tercih ediyor 😟😞😭

Bazen diyorum ki ben mi çok kafaya takıyorum,hayır,SEZARIN DA HAKKI SEZARA olması gerekmez mi ? 😣
Verdiğiniz “hediye”ler görev haline gelmiş. Çözümünüz çok basit, vermeyin. Malım seni vereyim de mi kötü olayım vermeyeyim de mi demişler. Vermeyin, kalbiniz kırılmamış olsun.

Çok pardon ama sizin çocuğunuz çoluğunuz var onlar için kenara koyabileceğiniz 200 lirayı, faturayı vs neden büyüklerinize dağıtıyorsunuz ? Siz alt soyunuzdan sorumlusunuz neden bu kadar üst soy için kendinizi paralıyorsunuz. İnsanoğlu çiğ süt emmiş verilen tepkilere hiç şaşırmadım ama sizin bu kadar ısrarla her yere yetişmeye çalışmanızı çok saçma buldum.

Ne kadar sinir bozucu
Nasil durdunuz sinilenmeden ben olsam tek tek sayar bu da sondu der elimi eteğimi çekerim
Ne demek yapacağım edeceğim alacağım verecegim görünmeyecek
Sesime gölgeme kurban ederdim değil ki yardima devam etmek

İşte bakın Bu kendi kul hakkiniza girmek biliyor musunuz bu da günah

Benim eş aileside böyle eşimle ben neler yapardık asla görmezlerdi bilmezlerdi, kaynım evlendi karısıyla bi iki ufak iş yaptılar hemen o x şunu yaptı karısı bunu yaptı diye üstüne basa basa belirtmeye başladılar, hee dedim biz enayiymişiz yaptık yaptık görünmedi bende yapmıyorum artık eşime de yasakladım o da bişey yapmıyor bu sefer akıllandılar bizden güzel güzel rica ediyolar bişey isteyecekleri zaman..
Sizde çekin elinizin her iki tarafın üstünden, kocanıza da söyleyin ‘onlar bizim yaptıklarımızı görmüyor herşeyi x yapıyomuş madem bırak sende daha hiç bi işlerine koşma anlasınlar kıymetimizi’ de

Değiller tabii ki ama bişey yapmak istemiş o da yağ getir demiş.
Büyük şeyler de yapıyoruz elektrik süpürgeleri bozuldu yenisini biz aldık ama görümcem sorunca bizim aldığımızı söylememişler
Aaa sizin aldığınızı bilmiyordum dedi
Eşim de kıyamıyor ben de 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Evet cümlealeme anons etsinler de demiyorum ama nasıl ki başkasının yoğurt alışı kıymetli oluyor bahsediyor bizimkinden de bahsetsinler 😟 görümcem sorunca bizim aldığımızı söyleseydi
Siz aldiklariniza aferin densin burada diye konu açıyorsunuz gerçek hayatta net duruşunuz olmadığından
Çünkü her öneriye kapalısinız ve almaya devam edeceğimizi söylüyorsunuz

Temizlikle ilgili konu açtınız sanki öyle hatırlıyorum. Gitmeyin demiştik diye de hatırlıyorum. Ya yapmayın ve üzülmeyin yada yapın ve umursamayın.

Ben yapmamayı tercih ediyorum. Kıymetimi bilmeyene sesimi bile duyurmam. 😆

Bizde eşimin ailesi böyledir. Eşim ne yaparsa yapsın görevi gibi geliyor. Erkek kardeşi arasa "ooooo x aradı" diye olay oluyor. Bir ara kardeşinin parası yok diye eşimi darladılar. Erkek kardeşi bekar, biz üç çocukluyuz.

Size daha önce de dedim. Aileleriniz, kardeşleriniz size hep yük olmaya alışmışlar. Sizin göreviniz gibi görüyorlar ama değil bunu anlamaları gerekiyor. Bu yüzden bırakın sormayı, ya şurada yardım etmemiz gerekiyor yardım edelim kısmını.

İyi geceler herkese

Kendinizi geri çekin biraz o zaman değerli olursunuz

Açık konuşmak gerekirse ben sizin gibi insanları sevmiyorum. Kendi kendinize görev çıkarıyorsunuz kafanıza göre, sonra karşı taraftan alkış bekliyorsunuz. Çalışan kadınsın ne alaka kaynanaya pasta yolluyorsun taşınma akşamı zaten pasta ne alaka. Annenin neden faturasını ödüyorsun. Kusura bakma merhamet olarak açıklamışsın ama bunlar merhametli olmak değil. İnsanların umrunda değil artık bunu kabul et çoluğunun çocuğunun rızkını vaktini duygularını ona buna heba etme.

Siz aldiklariniza aferin densin burada diye konu açıyorsunuz gerçek hayatta net duruşunuz olmadığından
Çünkü her öneriye kapalısinız ve almaya devam edeceğimizi söylüyorsunuz
Ben öneri istemiyorum içimi döktüm ne yapmam gerektiğini biliyorum ama onlara kıyamam ağır basıyor dedim 🧐

Düzenli olarak burda aynı konuyu açıyorsunuz. Herkes de artık yapmayın diyor, yine yapıp yine burda konu açıyorsunuz. Tam olarak neyi hedefliyorsunuz?
Konuma siz de düzenli olarak yorum yapıyorsunuz 🧐 görmezden gelin okumadan geçin ben de anlamıyorum birileri de burda yazılanları beğenmeyip gelip gidip yazanı tokatlıyor,canınız mı sıkılıyor 🤦🏻‍♀️ beğenmiyorsanız okumayın,ben şahsen kim ne yazdı asla takip edemiyorum 🤷🏻‍♀️
Ben içimi döküyorum dedim ama bana akıl verin gibi bir cümlem yok.

Ihtiyaclari olsa yaptiklariniz görünürdü. Olmasa da olur şeyler yapiyorsunuz demek ki.
Ben hiç annemin evine litrelik yag alip, ekmek parasi birakmadim mesela cunku ne alaka?
Aileleriniz maddi olarak sizden ekmek parasi vs almasa aç acikta kalacak durumdalar mi ki?
Ona bakarsanız komşuya oturmaya giderken de kek yapıp gideriz biz,bu bir kültürdür,en azından bizde öyle🤷🏻‍♀️ yani dediğiniz pek mantıklı değil..
Her zaman İhtiyaçtan yapılmaz içinden gelir yaparsın ama karşındakiler nankör olunca üzülüyorsun
İnsanız ya
Duygularımız var ya hani.
Herkes put gibi ol demiş de zannetmiyorum kimsenin bu şekilde olayları sakin karşıladığını.

X