Yardım! kocam bana karşı ilgisiz

konuyu yeni gördüm açıkçası lala arkadaşımızın durumunu merak ediyorum umarım herşey yoluna girmiştir

ben evliliğe balıklama atladım hani olurya kızlarda bi gelinlik bi düğün sevdası onu tamamen tanımadan iyisinni kötüsünü bilmeden yani, birazda babadan kaçmak vardı o yüzden aceleye geldi ve onun içinde varsa bi olumsuz tarafı kendim düzeltirim mücadele ederim diye düşünmüştüm ama olmadı işte sen evliliğe kötü bakma ne kadar güzel evlilikler beraberlikler var imrenilecek gibi doğrusu ama ben yanlış kişiyi seçtim senin için böle bişey sözkonusu değildir ben tecrübesiz olduğum için ve görmediğim için zorluk çekiyorum sen gör evlilik hakkında bilinçlen hangi sorunlar olacak bunun karşısında sen neler yapacaksın bile bile gir dünya evine :asigim:

babadan kaçtın kaynanaya çarptın yani :KK43: çok üzücü bari çocuk yapma bi süre arkadaşım. belki düzeltebilirsin ama ev ev üstüne olmuyo evınızın içinde başka insanlar dolaşırken eşin değişemez ailesinden tepki almaktan korkar. bence bir göz de olsa bodrum katı da olsa ayrı eve çıkın gerekirse sende çalış. bunu için ikna et onu

ahh ahh kızlarr benım duruumum sizdende beter bende bı nevı babamdan kacış gibi aşık oldum sandım evlendımm ben 1 buçuk senelık evlıyım em maddı sıkıntılar var hemde cocugumuz olmuyor sorun eşimde oldugu içinde hepten hayata küstü bnmle ılglenmıyor tatlı gunlerınde dısarıya cıkmak ıstemıyo eevden iş işten eve glıyo bana yaklasmıyoo sadce uyuyorr oyysakakı ben neler alıyorum kendıme süslenıyoum farketmıyorr evlılıkk berbatt bişiiii :KK50::KK50::KK59::KK59:

eşimin işlerinin bozulmasıyla son 1.5 yıldır çalışmıyordu.sana evdeki huzursuzluğu anlatamam.beni öpmeye doyamayan eşim artık ne yüzüme bakıyor ne çocuğumla ilgileniyordu.sürekli mutsuz.şimdi geçici biyerde çalışıyor.birazda resti çektim ona 'ne yap et çalış artık dayanamıcam' diye.ve çalıştığı günden beri benle de kızıyla da ilgileniyor.işi stresli de olsa evde huzurumuz var.tek diyeceğim şey sabret!!ben çok sabrettim çok ağladım hiç bişeyin eskisi gibi olmayacanı düşünüyordum Allaha şükür bişeyler düzene girmeye vaşladı.valla maddiyat olmadan olmuyor.sen de eşine bugünlerinde destek ol tabi eğer çalışmak için çaba sarfediyorsa......etmiyorsa restini çek valla.inşallah maddi açıdan herşey yoluna girer de maneviyatınız düzelir.çünkü anladım ki maddiyat olmadan bişey olmuyor.

ama güzelim problem belki odur diye kendimi afet yaptım o benim yanıma yakışmıyor bile o derece yani sorum maddiyattan değil onu iyi biliyorum aldığı maaşı ben görmüyorum bile direk yiyor zaten o yüzden ayrı eve çıkmak istemiyor sorumsuz

Bu kadar sorumsuz bir adamla neden evlendin peki?
Baksana anlattığın kadarıyla kendi ayakları üzerinde duramıyor. Demekki sen ona hanımlık değil o sana adamlık yapamıyormuş.:KK53::KK53:

slm 10yıllık ewliyim ve8yaşında oğlum var ama eşmin bugüne kadar yaptığı hatalara göz yumdum ama ailesnden çok nete zaman ayırdığı için eşimden soğudum artık ne yaptıysam fayda etmiyor yüzüne gülüyorum anlamıyor tafra yapıyorum yine anlamıyor:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::YORULDUM ARTIKKKK....

allah yardım etsin canım
ilk günlerde de bölemiydi peki
acaba evlendiğinin farkındamı değil diyecektim
hani beraber oturunca bazı erkekler evlendiğini anlayamazmış

slm bende 3 senelik evliyim ve eşimin maddi sıkıntıları var ve beni maddi sıkıntıları olduğu halde bide altatıyor bizde maddi sıkıntılardan dolayı kaynanamla oturduk 9 ay sora evimizi ayırdık ama yine aynı bi kzım var ne onunla ne benimle ilgilenmiyor herşeyi yaptım işe girdim ona yardımcı oluyım diye bu sefer maddi manevi beni sömürüyor sizinle yaşadıklarımız aynı ne yapacağımı bilmiyorum elimden gelen sadece üzülmek ağlamak

allah yardımcınız olsun o durumlada bende vardım ama artık çok şükür atlattım her istediğimi yaptırabiliyorum ilgi alaka desen cabası oooh işin ucu kendine güven umursamamazlık rest ve birazda onun haricinde kendine hobi bulman ugraş bulmandan geçiyor ben bunları yaptım şimdi kocam bana ben ona hastayız.umursamayın kızlar siz kendiinizi ona adapte ettikçe onlar bunalırlar dahada soğurlar sanki cebiinde çantada keklik gbi düşünürler ama başka ugraşlar bulurkende ona surat yapmayın iş inada binmesn.benm çözümüm buydu

allah yardımcınız olsun o durumlada bende vardım ama artık çok şükür atlattım her istediğimi yaptırabiliyorum ilgi alaka desen cabası oooh işin ucu kendine güven umursamamazlık rest ve birazda onun haricinde kendine hobi bulman ugraş bulmandan geçiyor ben bunları yaptım şimdi kocam bana ben ona hastayız.umursamayın kızlar siz kendiinizi ona adapte ettikçe onlar bunalırlar dahada soğurlar sanki cebiinde çantada keklik gbi düşünürler ama başka ugraşlar bulurkende ona surat yapmayın iş inada binmesn.benm çözümüm buydu

çok haklısın evliliklerde oluyor böle şeyler zamanla rayına oturuyo aynılarını bende yaşadım ama hep mücadele ettim ve ben kazandım...gözümün içine bakar bende onun bakıyorum ama her baktığımda iyiki vazgeçmedim iyiki çabaladım diorum :) surat yapmadım ama çok sabrımın taştığı zamanlarda oldu :) mesela arkadaşlarıyla gece dışarı çıkmak istiyo ama ortası yok sürekli istiyo bir yapma dedim dinlemedi iki yapma dedim dinlemedi ben bu defa üçüncüde kapıyı dışarıdan kilitledim eve giremedi :) dişimide gösterdim çok darlandığımda ama arkamı dönüp gitmedim...herşeye rağmen...onu çok seviyorum :KK54::KK54::KK54:

bende sadece benim böyle sorunlarımm var zannediyordum benimde eşim öyle konuşmmaz içine kapanık tırnaklarını yer içer gelir bende birde kaynana var Allah düşmanımın başına böyle kadın vermesin bende düşünmeden evlendim kaynanamı eşya bakarken farkettim kötü olduğunu ama eşimle evlendiğimi düşündüm ama eşimin dıdısınıda almışım haberim yok ilgisiz sorumsuz maaşını aldığını bende görmemhabersiz yapar eder kaynanamlara yedirir biz açmıyız düşünmez kendisi yer bize gelince yok der anlayamıyorum yaaa bazen nasıl insanlar bunlar diye zaten asgari ücretle çalışıyor bide gidiyor kaynanamlara yediriyor parasını faturaları doğru düzgün yatırmaz elektriğimizi suyumuzu telefonlarımızı keserler amaaan der buzdolabımız bozulduğunda bile boşveeeer diyerek geçiştirme yaptı kızıyorum bazen çok iyi oluyor bazen çekilecek gibi değil nefret ettiriyor herşeyden kaynanamda kıskannıyor başka iş baktırıyor oda yemeye yer arıyor artık hepsinden bıktım 6 yaşında kızım var o olmasa çeker giderdim diyorum ama sonuna kadar çekeceğim bu hayatı

bende sadece benim böyle sorunlarımm var zannediyordum benimde eşim öyle konuşmmaz içine kapanık tırnaklarını yer içer gelir bende birde kaynana var Allah düşmanımın başına böyle kadın vermesin bende düşünmeden evlendim kaynanamı eşya bakarken farkettim kötü olduğunu ama eşimle evlendiğimi düşündüm ama eşimin dıdısınıda almışım haberim yok ilgisiz sorumsuz maaşını aldığını bende görmemhabersiz yapar eder kaynanamlara yedirir biz açmıyız düşünmez kendisi yer bize gelince yok der anlayamıyorum yaaa bazen nasıl insanlar bunlar diye zaten asgari ücretle çalışıyor bide gidiyor kaynanamlara yediriyor parasını faturaları doğru düzgün yatırmaz elektriğimizi suyumuzu telefonlarımızı keserler amaaan der buzdolabımız bozulduğunda bile boşveeeer diyerek geçiştirme yaptı kızıyorum bazen çok iyi oluyor bazen çekilecek gibi değil nefret ettiriyor herşeyden kaynanamda kıskannıyor başka iş baktırıyor oda yemeye yer arıyor artık hepsinden bıktım 6 yaşında kızım var o olmasa çeker giderdim diyorum ama sonuna kadar çekeceğim bu hayatı

ya canım böyle kocamı olur babamı olur, hayatının sonuna kadar neden çekesin, bul bi iş sende, eşinide çok sevgili annesine yolla gitsin
asgari ücret neye yeterde birde ailesine veriyor, hayret ya, bu sene okula gitçek sanırım çocuk o zaman nolcak
bence mutlaka bi iş bulmalısın

gerçekten böyle bir kocayı nasıl çekiyorsun?? ha var ha yok ee ne anladım kocadan ben ..bana mı kolay geliyor her şey evli olmadığım için bilmiyorum ama burda ki bazı kadınların yazdıklarını kanım donarak okuyorum...benim felsefem zararın neresinden dönersen kardır..çocuklarınız olsa bile, bu kadar sorumsuz kocalarınızdan kurtulun ...hayat zaten kısa, onu da heba etmeyin böyle adamlara

aman allahım bıtek benmıyım dıodum demek sendede boleymıs ay cnm keske yardımedbılsem sana cok ısterdım ınana bende senle aynı durumdayım yaa bıras oturup muabet etmek sole sarılıp ıkı kelıme knusmak bukadermı zor yaaa benım2 sene btıo 1 yasında kısım var bende bıcok sey yaptım ama ne derdını anlatıo nede ıstedıgı seyı souo benı ıyı karı olamamakla sucluo oysa bazı eksıklerım var kabul edıorum aam gayret edıorum ıstedıgı herseyı yapıorum ama nafıle ıste dun ızınlıydı ondan oncekı 2 gun 12 de geldı bıs merak edıoz kaynanam var bıtek ıyı analsıoruz hıc bı sorunumz yok onla ma oda seker hastası kadın benle bekleye bekleye sekerı ckıo butun gece 2mızde uyumuoz aglıorum uzulme kızım gececek bunlarda dıo ama ne zamn gececek ben kafayı yemedn gecsınde:çok üzgünüm:

sende ona ozaman sende ne biçim kocasın bana kocalık yapmıyorsun de.. o sana dıyor yaa kadınlık yapmıyorsun dıye lafa bak yaaa..... hem ne beklıyorsun geç gelıyor dıye vur kafanı yat bencee... onun umrunda sankı beklıyormuş umrunda olsa adam gıbı erken gelır evıne..

offff ya evlilikler neden böyle oluyor ya iyice korkmaya başladım ben bu işten off yane offf

canım inş. sizde biran önce düzelirsiniz

Seveni böyleyse sevmeyeni nasıl olur acaba :KK4: İnsanlar acımasız oldu artık, güvenmek zorlaştı. Allahım sen yardım et kullarına..

X