cok mutsuzum suan cok agliyorum

BoncuK_GxoxzlxuxM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
338
1
39
arkadaslar ben 7 yildir evliyim ve gercekten son donemlerde iyice mutsuz oldum uc tane cocuklarim var ilk seneler gibi ozluyorum evliligimi ucuncu cocugun dogum ardindan iyice esime kadar ilgilenemedim o da oyle yapti bebegin aglayasini kaldiramadi hep gitti islerim var dedi bende her aksam yalniz kaliyordum cocuklari kendim yatirirdim bebegi de ilgilenirdim nasil olduysa oldu artik birbirimize iyice soguduk bazen o istediginde ben istemiyordum yada ben istedigimde o istemiyordu ve hep bana sucluyor sen kendin yaptin hic benimle ilgilenmiyorsun diyor hic muhabbetimiz yok diyor bana surekli aklini al diyor ama gercekten napicagimi sasirmis durumdayim nasil bi duygu icinde yasadigimi bile bilmiyorum acaba ben ona karilik mi yapamiyorum kocam icin nasil mutlu memnun etmeliim nolur bana yardim edin arkadaslar gercekten her firsatta agliyorummmm bana yardim edin ve islerimliz yogun temposunda oldugu icin iyice koptuk ama halbuki biz ayne yerde oturuyoruz ve isyerimiz hemen yanindadir mobilya magamazi var nolur bana yardim edin evliligimi kurtarmaliyim ama esim aksamlari eve geldiginde bana yardim eder cocuklarla ilgilenir yada ben mi daha cok rahat batiyorum bilmiyorum kiii:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

O işiyle sen çocuklarla boğuşmaktan birbirinizi unutmuşsunuz.

Çocukları bir süreliğine bırakabileceğin birileri yok mu beraber tatile falan çıksanız eşinle?

suçlu tek taraflı olunacak bir durum değildir.sizde,eşinizde çok yorulmuşsunuz..ikinizde hem kendinizden çok ödün vermişsiniz,hemde hayatı boşlamışsınız..akşamları eve geldiğinizde televizyonu açmayın,sohbet edin..televizyonun olmadığı yerlerde iletişim daha fazla oluyor..birbirinizle ilgilenmek sadece cinsellik anlamında değildir..beraber paylaşımlarınızı artırın..haftasonu pikniğe gidin.her zaman için ortam değişikliği iyi gelir.hatta evinizde sürekli oturduğunuz odanızdaki mobilyaların yerini değiştirin.insanı psikolojik olarak rahatlatır..eşiniz ve çocuklarınızla aktivitelerde bulunun.birbirinizle kaliteli vakit geçirmeye özen gösterin..

Bence sabırlı olup ısrarcı davran. Eşini şımart. Onu mutlu et. Sen de mutlu olacaksındır. En azından yalnız kaldığınız vakitleri çok verimli geçirin. İlişkiler iniş çıkışlarla dolu. Biraz üzerine düş derim.

Eşinle yarım saat bile olsa kaliteli zaman geçirmeye çalış.
Eşinle konuşmalarınızı gözden geçir.Belki sadece evle ve çocuklarla ilgili,gerekli oldukça konuşuyorsunuz.
Sohbet etmeyi,birşeyler paylaşmayı deneyebilirsin ama dert paylaşmak değil.

Çocukların uykularını düzenleyip erken yatırabilirsin.
Akşam eşin geldikten sonra fazla iş yapmamaya çalışabilirsin.
Çocukları 1-2 saat bırakabileceğiniz birisi varsa başbaşa gezmeye gidebilirsiniz.
Ailece ufak bir tatil de iyi gelebilir.

3 çocuk sizin bütün zamanınızı, sabrınızı ve ilginizi alıyordur. geriye akşam olunca (affedin beni) posanız kalıyordur. sinirleriniz bozulduğu için sürekli ağlıyorsunuz.

eşinizde işleri yoğun, alacak verecekle uğraşmaktan geriliyordur. Eve geldiğinde ilgi bekliyor, rahatlatılmayı bekliyordur.

akşam siz çocukların-evin yükünü-stresini paylaşmasını istiyorsunuz, eşinizde stresli-yoğun geçen günün ardından rahatlatılmak istiyor.

benim fikrime göre çözüm şu olabilir, eve bir yardımcı tutun. gün içinde yükünüzü paylaşmış olursunuz.
haftada bir gün çocuklarınızı bırakabileceğiniz birini ayarlayın. o günü evde veya dışarıda eşinizle geçirin. film izleyin, konuşun, sizin olan şarkıyı dinleyin, havalar güzel dışarıda yemek yiyin.

yardımcıyı ayarladıktan sonra hayat sizin için daha kolay olacaktır.

Bir de aklıma birşey geldi.
Eşinin işyeri yakınmış.Çocukları,en azından büyükleri komşuya bırak mesela...Süslen püslen.
Çay saati diyelim,eşine pasta veya börek götür.
Ama en güzel halinle git ve en hoşsohbet havanı takın.
Seni değişik ortamda,ev dışında görsün,alıcı gözüyle baksın :)

Çocuk büyütmek, anne olmak elbette bunlar zor şeyler ve ağır sorumluluklar. Ama bu süreçte eşinizi daha önemlisi de kendinizi unutmamalısınız. öncelikle kendinize bakın, bakımınızı elden bırakmayın. Bu sizi daha iyi hissettirecektir. Moralinizi yükseltecektir. Unutmayın en önce siz iyi hissedeceksiniz, iyi olacaksınız ki ailenizde iyi olsun.Evliliğinizin ilk zamanlarınız özlediğinizi yazmışsınız. İkinize zaman ayırın.Çocuklarınızın olmadığı o dönemlerde birlikte yapmaktan keyif aldığınız, eğlendiğiniz ne varsa öncelikle onları yapmakla işe başlayın derim ben. Bu sinemaya gitmek olabilir, yemeğe çıkmak olabilir. Ama sadece ikinizin olduğu baş başa vakitler olsun. Birbirinizi ne kadar özlediğinizi de farkettirmiş olursunuz. Üzülmeyin, herkesin geçirebileceği bir süreç bu. öneli olan sizin çaba gösterip bir an önce toparlamanız.

Yani aslinda cocuk sahibi olup, hatta üc cocuk sahibi olup da bu durumla bas eden anneler , bu süreci nasil atlattiklarini yazarlarsa belki arkadasa daha faydali olur...

Biz de üc kardestik ne kadar zor oldugunu biliyorum, ben kardeslerimden 5 ve 7 yas daha büyüktüm yine arada yardimim dokunuyordu..

Erkek kadina yardim etmedikten sonra kadin bütün yükü sirtlandiginda , erkegin bunun üzerine anlayis ve sevgi beklemesini HIC BIR ZAMAN ANLAYAMAM...Esiniz size yardim etse mesela yemegi aksamlari o yapsa, siz cocuklari yatirirken o ütü yapsa ya da tam tersi, geriye vakit kalacaktir....

Siz elinizden geleni yapin onunla iletisiminizi düzeltmeye calisin ama bütün yük agir geliyorsa da ona belirtin o da bir iki isin ucundan tutsun o zaman, sonrasi zaten gelir..

Son düzenleme:
bu işin çözümü sadece sende bitmiyor. aynı zamanda eşinin de senin üzerine attığı sorumluluğu paylaşması gerekiyor.
eğer sana yardım ederse sende güç toplayıp, kendine özen gösterebilirsin.
çocuklarını erken yatırıp eşinle yalnız vakit geçirebileceğin bir zaman oluştur.
30 dk. bile olsa o da yorgun olacaktır sonuçta. saatlerce ayakta kalamaz.
bilmiyorum çocukların yaşlarını ama gün içinde yorulmalarını sağlarsan gecede erken yatarlar.

ARKADASLAR MORALINIZ ICIN COK TESEKKUR EDIYORUM ARTIK ONLARI TEK TEK UYGULACAGIM INSALLAH

yaseku CANIM ILK OGLUM DAN SONRA 3 SENE ARA VERDIM KIZIM OLDU SONRA TATLI KAZADAN BI TANE TATLILARIN TATLISI OGLUM OLDU ARTIK OLDU BI KERE CABUK HAMILE KALIRMISIM O YUZDEN SIKI KONTROL ALTINDAYIM CUNKI BIDAHA ISTEMIYORUM COK ZORRRR

ARKADASLAR MORALINIZ ICIN COK TESEKKUR EDIYORUM ARTIK ONLARI TEK TEK UYGULACAGIM INSALLAH

yaseku CANIM ILK OGLUM DAN SONRA 3 SENE ARA VERDIM KIZIM OLDU SONRA TATLI KAZADAN BI TANE TATLILARIN TATLISI OGLUM OLDU ARTIK OLDU BI KERE CABUK HAMILE KALIRMISIM O YUZDEN SIKI KONTROL ALTINDAYIM CUNKI BIDAHA ISTEMIYORUM COK ZORRRR

kazayla olduysa o başka yapacak bişi yok... bende isteyerek arka arkaya doğurdunuz sandım :nazar: demek ki çabuk gebe kalabiliyorsunuz sıkı korunmakta fayda var...Allah yardımcınız olsun umarım herşey yoluna girer :KK34:

Son düzenleme:
bence,eşinle bu durumu konuşun,kendinize zaman ayır4ın bi gün,çocukları biyere bırakın anen yokmu,başbaşa bi gece yemek yiyin konuşun....

X