Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben de yasmin kullanmaya basladım, sanırım bir 10-15 gun gun oldu ama kullanmaya basladıgımdan beri surekli lekelenmeler var ve sanki adet olacakmısım gibi rahmım de agrı var , boyle psikiolojik olarak da bı tuhaf oldum, sacma sapan yere AGLIYORM OLMADIK SEYLERE ALINIYORUM FALAN, Bİ tuhaf depresyon hali oluyor arada. arada minik kanamalar oluyor. dugunume 20 gun kaldı ne yapacagımı sasırdım sizce baska hapa mı baslasam bu hap bittikten sonra ?
adet duzensizligim vardi zaten baslamadan once ama simdi sanki eskisinden farklı degilim . yasmın yerine ne kullanabilirim ki bu sorunları yasamayacagım?

ben de yasmin kullanmaya başlayalı 11 gün oldu.. 5 gün normal adetimi gördüm ama 6 gündür lekelenme ve çook hafif pıhtılar geliyor doktora gittim çok normal olduğunu endişelenmemem gerektiğini 3 ay içinde geçeceğini söyledi.. Ama ben bu durumdan çok rahatsızım.. Erkek arkadaşım sorun olmadığını söylüyor ama ben sorun yapıyorum.. Sizde bu durum ne kadar sürdü..Ara kanama ya da lekelenmeden kurtulmak için Ek ilaç alanınız va mı

Ay insallah benim de biter.. Ilk kutumpazar bitti. 7 gunluk aradayim. Ikinci kutuya basladiginizda kendiliginden mi gecti yoksa biraz daha devam etti mi? Kusira bakmayin cok evhamliyim ve canimi sikan bir durum ondan en ince detaya kadar merak ediyorum her seyi

Ay insallah benim de biter.. Ilk kutumpazar bitti. 7 gunluk aradayim. Ikinci kutuya basladiginizda kendiliginden mi gecti yoksa biraz daha devam etti mi? Kusira bakmayin cok evhamliyim ve canimi sikan bir durum ondan en ince detaya kadar merak ediyorum her seyi

Devam etmedi kendiliginden geçti tüm sikayetlerim

Merhaba kızlar bende yasmin kullanıyorum bu ay ilk defa 5 cm lik kist için doktorum verdi adet olacak gibi kaşık ağrının olmasi normal mi daha 8 günlük hapim var ve göğüs hassasiyetim var neden olabilir :KK43:

Merhaba hanımlar.

Haziran ayından beri Qlairista kullanıyordum fakat yılbaşı gunu daha 15.tableti içince regl oldum. Doktora gittim yasmin kullanman gerekiyor dedi dozu düşük gelmiş hapının dedi.Boyle bir durum yaşayan oldu mu aranızda..

Ben 1 hafta kadar antibiyotik kullandim ve kokteyl serim taktilar. Yalniz antibiyotigi biraktiktan 4 gun sonra esimle birlikteligim oldu. Hamile kalmis olabilir miyim. Bugun adet olmam gerek. Boyle bir ihtimal varmi acaba

Ben 1 hafta kadar antibiyotik kullandim ve kokteyl serim taktilar. Yalniz antibiyotigi biraktiktan 4 gun sonra esimle birlikteligim oldu. Hamile kalmis olabilir miyim. Bugun adet olmam gerek. Boyle bir ihtimal varmi acaba
Ben kullanmıştım ve birlikte olmuştuk sorun olmadı bende.

Mrb ben daha once mycrogynon kullaniyordum.simdi yasmin kullanmaya basladim.vucudumda alerjiye benzer kizarikliklar olustu ve yayilmaya basladi.yasminden diye dusunuyorum cunku baska hicbir rutinimde degisiklik yok.bu sorunu yasayan var mi?

Kizlar düğünüme 1 ay kala basladim bende icmeye. Yalnız günlerini karistirarak içmişim bi zarari olur mu bilen var mi

kızlar ben yasmine daha yeni başladım sayılır.bugün ikinci pakete geçtim.acaba ilk paketteki gibi ilacı alıdığının ilk haftası korunmak lazımmı:uhm: daha yeni evliyim bir sorun çıksın istemiyorum.bir bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim:kahve:
Doğum kontrol ilacı hakkındaki tecrübeleriniz,sıkıntılarınız,deneyimleriniz!!!
Merhaba! Kendim Diane35 kontrol ilacı kullanıyorum. Çok iyi bence ama her biri için farklı ilaçtır. Bu problem ile doktor sadece yardım etmeli. Bilirim ki çok analiz yapmak lazım. O zaman doktor size doğru reçete yazacak.

Arkadaslar merhaba. Ben yasmin kullaniyorum. 5 aydir
Yalniz kabiz oldugum icin 2 gun surup kulkandim. Surubu 8 da yasmini 11 de ictim aksam. Sabah 7 gibi ishal oluyordum. 2 gun kullandim surubu. Suryp icerken iliskim olmadi esimle. Ishalden 2 gun sonra iliskim oldi. Tabi dogum kontrol haplarimida duzenli ictim. Hap beni korumusmudur. Zaten yasmini ictikten 7 saat sonra falan ishal oluyordum

Ya gercekten cildirmak uzereyim buraya gelip yazdiklarinizi okuyorum ve her defasinda doktora gitmekten vazgeciyorum 2 ay sonra dugunum var hemen bebek istemiyoruz ama ilacin etkileridr korkutuyor yeni evleneceklet evlendiginde korunma yontemini kullananlar bir yol gosterin..ebe bile en cok przvrf onerdi ama hapi oneririm dedi en son

DOĞUM KONTROL HAPI KULLANMAYIN BEN KULLANDIM ÖLÜMDEN DÖNDÜM .
Merhaba herkese .
Ben başımdan geçen bir hastalığı yazmak istiyorum buraya tanısı çok zor ve ölümlerle sonuçlanabilen bir hastalık akciğer embolisi yani tıptaki adıyla pulmuner emboli hastalığın adı . belirtileri nefes darlığı şiddetli göğüs ağrısı kalp çarpıntısı renkte solgunluk gibi belirtler . Hastalık ise genellikle bacakda oluşan bir kan pıhtısının akciğere atması . Bazen kalbe ve beynede atıyormuş ki buda kalpp krizi ya da beyin kanamasına sebep oluyor ve ölümlerle sonuçlanabiliyor . Teşhisi çok zor bir hastalık .Kendi hikayeme gelirsem eğer ;
senee 2014 eylül Ben evin içnde bir odadan bir odaya giderrken dahi kalbim 1 km koşmuş bir insanın kalbinin hızında atmaya başlıyordu . Geceleri yatağımda yatarken brden çarpıntım olmaya başlıyordu . Bu yüzden bir gece yine çarpıntım tuttu hastaneye acile gittik ailemle . Doktor kalbime baktı ve gerçekten çarpıntın varmış diyip bi sakinleştirici iğne yapıp şuan birşey yapamayız bir kardiyoloji polikliniğine git dedi . Ve beni eve yolladılar . Ben ertesi günü poliklinikten randevu aldım ve gittim kalp atışlarıma bakıldı o an normaldi zaten bir sorunum yoktu ve o yüzden ekg de de normal çıktı . bir makinaya bağlanacak ve 1 gün boyunca takip edilecektim ama makinalara bağlanmam için 4 ay beklemem gerekiyordu . Çnkü doluydu. 4 ay sonra kim bilir belki ben yaşayamacaktım bile . Bende sinir oldum ve yine hiçbirşey yapamadan evime geri dönmek zorunda kaldım . Neyse ertesi günü misafirlerimiz gelecekti şehir dışından merdivenlerden eşyalarınıı taşımak için indim eşyaları aldm merdivenleri çıktım eve girdim ve başıma çok büyük bir ağırlık çöktüğünü hissettim gücüm kalmamıştı kalbim deli gibi çarpıyordu gözlerim karardı .O an çok kötüydüm ve oturmayı denedim ama oturduğum yerde dahi duuramayacak durumdaydım kendimi yere bıraktm öyle yere yığıldım . Annem geldi arkamdan ne oldu diye bir dil altı hapı vermiş o an korkuyla . Yine acile gittik ama yine hiçbişey yapmadan geri yolladılar eve . Ertesi gün uyandığımda göğsümde hafif aama çok rahatsız edici bir ağrı vardı . ben soğuk aldım diye düşünüp nane limon falan içiyorum tabi ama geçmiyr . Ağrım saatlerce sürdü artık sırt üstü yatamamaya başlamıştım sırtımada göğsümede batmaya başlamıştı bir demir gibi ağır birşeyler . merdivenleri inip çıkacak gücüm yoktu tıkanıyordum artık merdivenlerde kalıyordum çıkamıyordum ağrılar ayrı splanıyordu göğsüme . Sğlık ocağına gittik doktor kaslarını zorlamışsın deyip kas gevşetici ve krem verdi . Tekrar eve geldik . Ben artık daha da kötü oldum ve ağrıdan duramaz durumdaydım . Babam sıcak su torbası almaya gtti biz hala farkında değildik duurumun . Ben anneme duramıyorum artık ağrıdan dedim ve tekrar acile gittik . Artık ağrım çok büyük sancılara dönüştü ortalığı bağırıp çağırıp yıkıyordum nefes aldıkça dahada saplanıyordu sanki sırtıma . öksürdükçe nefes aldıkça artıyordu .
Morfinler ağrı kesici serumlar yetmiyordu dindirmeye . tam 24 saat hiç yatmadan o sedyenin kenarlarına tutunarak durdum . kan aldılar filmler çektiler bulamadılar . Tesadüfen acile arkadaşlaryla iki sohbete gelen bi doktor beni görüp bakmak istemiş o buldu hastalığımı . İlk şüphelendi ve sonra tomografiye götrdü bağıra çağıra zar zor uzandım oraya ağrıdan uzanamıyordum çünkü ordan sonra anlaşıldı hastalığım . Sonra başka hastaneye sevk edildim çünkü ben ölümle savaşırken hastanenin yoğun bakımı dahi doluydu beni almayacak dahada orda müdahale etmeden bekleteceklerdi annemin çıldırıması kavga etmesi üzerine başka hastaneye zar zor sevk edildim orda direk yoğun bakıma aldılar beni . Heparin yani kan sulandırıcı iğneler yaptılar günde 2 kez . ve bir kan değeri var İNR diye kanın pıhtısını ordan anlıyor doktorlar günde 4 kez kan alıyorlardı o değere bakmak için . ellerimin üzerinde kollarımda iğne deliğinden artık kan alacak yer kalmamıştı . Bir de birkaç saatte bir o nefes dahi aldırmayan ağrı saplanıyordu göğsüme onun içinde iğneler yapıyorlardı bağıra bağıra 10 dakika inletiyordum ortalığı . bu şekilde 4 gün yoğun bakımda yattım 3 4 günde hastanenin servisinde yattım . Doktor ben yoğunbakmdayken aileme hayati riskim olduğunu söylemiş .
Ölüme doğru giderken virajı döndü kurtuldu demiş . Hastaneden çıktıktan sonra 6 ay coumadin kullandm kan sılandırcı ilaç . Genetik test yaptılar hafif düzeyde genetik çıktı . Hamileliktede kendime 9 ay kan sulandırıcı yapacağım bu hastalık yüzünden ve hayatımın sonuna kadar da corasprin kullanacağım . Ve bu hastalığı geçirme riskim normal insanlara göre her zaman daha yüksek bir oranda olacak . Hamileliğim çok zor geçecek . Ve benim bu yaşadıklarımın tüm sebebi ise doğum kontrol hapı . Doğum kontroll hapı da bu hastalığa sebep oluyormuş . o yüzden lütfen doğum kontrol hapı kulanmayın . Ben doğum kontrol hapı kullandığım için ölebilrdim . HAayatımın sonuna kadar ilaç kullanacağım şimdi . Çok uzun oldu ama bilerek ayrıntılı yazdım . Çünkü teşhisi zor bir hastalık doktorlar size test yapıp birşeyiniz yok diye yolllasalar dahi o belirtileriniz geçmeden peşini bırakmayın . Eğer o gün o doktor orda olmayıp beni eve yollasalardı ben şimdi hayatta olmayablrdim . Kalp krizi geçirip ölebilrdim . Ki pıhtı kalbimden geçmiş orda kalablrdi . Kalp damarlarımdan biri normalden biraz dhaa geniş olduğu için orda kalmamış pıhtı . O yüzden lütfen kimse doğum konntrol hapı kullanmasın .. Bir hap hayatınıza maal olablr ...
Cok gecmis olsun da bubkadar riskli bir seyse bu kadar kadin kullaniyor ve doktorlar nasil oneriyor? Ilk aylardan hamile kalmaktansa herkes bir muddet kullaniyor siz ne kadar sureyle kullandiniz ?

Cok gecmis olsun da bubkadar riskli bir seyse bu kadar kadin kullaniyor ve doktorlar nasil oneriyor? Ilk aylardan hamile kalmaktansa herkes bir muddet kullaniyor siz ne kadar sureyle kullandiniz ?

Herkeste olacak dşye bişey yok tabi bende hafif genetik çıktı hap da tetiklemiş.
Ben sadece 1 ay kullandım.
Hastalık pulmuner emboli internetten araştırabilirsiniz.. Ölenler var ben de ölümden döndüm..
Nefes darlığı göğüste batma hızlı kalp atışı belirtileri.
Üç yıl olacak hastalığı yaşayalı hala göğsümde batma oluyor bazen ve hayatımın sonuna kadar corasprin kullancam kullanıyorum.
Gebelikte de düşük olmasın diye iğne vurulcakmışım kan sulandırıcı.
Bu haplar kan pıhtılaşmasına sebep oluyormuş haplar iğneler.. Zaten kullanmaması gerekenler dşye yazan bölümde yazıyor dsha önce pıhtılaşma ile ilgili hastalık yaşayanlar kullanmasın diye.
Ben de kullandığımda yoktu kullandım ve genetiğimde olduğu için tetiklemiş. Sağ bacağımda pıhtı oluşmuş kan akışıyla akciğer damarımı tıkamış. O da vücutta kan dolaşımını engellediği için demir saplıyorlar gibi sancılar giriyordu göğsüme..

Kizlar yasmin kullanicam dugun gunu hasta oluyorum.doktor 2.kutuya ara vermeden basla dedi.doktora ara vermeden biraktigimda ne zaman 2.kutuyu birakabilcegimi sormayi unuttum.misal balayina kadar uzattim dondum birakip yeni kutuya mi baslicam?oyleyse hastaligimin kacinci gunu alacagim? Yoksa ayni sekilde 21 hapa devam mi edecegim.? Oyle yaparsam o ay hasta olmamis oluyorum.

X