Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ve her defasında cuma başladığın kutu perşembe biter, 7gün ara verdikten sonra yine cuma başlarsın. her ay başladığın ve bıraktığın gün aynı olur.

arkadaşlar bu hap sizce piyasadaki en iyi hapmı yada gerçekten tavsiye ediyormusunuz ben 2ay sonra evleniyorum yasmin aldım geçen gün
aralık ayında kullanmaya başlıcam

güzelim bunu kullanıcı tavsiyesi ile değil doktor tavsiyesi ile kullanmalısın...
ben uzun süredir kullanıyorum bir yan etkisini görmedim ,bir riskte teşkil etmedi benim için
ama herkes aynı olacak değil ya , sen bir doktora görünmeden kullanmaya başlama...

önceki sayfaları şimdi okudum.. bir kaç arkadaş hapı bıraktıktan sonra gebe kalamamaktan yakınıyor..
ve bu sorunu hapa bağlıyor tamam etkiliyor olabilir ona bi itirazım yok ama tüm sorumluda hap değildir diye düşünüyorum.
Zira öyle olsaydı hap kullanan binlerce kadın anne olmazdı ki ben bu yolla korunup 3 ila 6 ay arasında hamile kalanları tanıyorum..
hem gerçekten hapın kısır yapıcı bir etkisi olsa neden bunca yıldır piyasaya sürülüp kişilere kullandırılsın?
Lütfen öncelikle kafanızı rahat tutmaya çalışın, kendinizi hap kullandığım için olmuyor diye şartlandırmayın..
Biliyorsunuz beynin gücü çok büyük... Allah hepimizin gönlüne göre versin..

arkadaşlar bu tür hapları kan ve hormon testi yaptırmadan içmeyin kk da bir arkadaş 2 ay yasmin kullanmış damar tıkanması olmuş

zaten bizde tek sorumlu hap demedik ama bıraktıktan sonra psikolojik olarak dengeyi bozuyor bu bi gerçek ama yok geç adet oldum yok neden çocuk olması bukadar geçikti yok çok sinirli oldum falan filan ..... bunun gibi kapiş:KK66:.yoksaki bizimde tanıdıklarımz var hap kullanıp hamiş kalan

Son düzenleme:
önceki sayfaları şimdi okudum.. bir kaç arkadaş hapı bıraktıktan sonra gebe kalamamaktan yakınıyor..
ve bu sorunu hapa bağlıyor tamam etkiliyor olabilir ona bi itirazım yok ama tüm sorumluda hap değildir diye düşünüyorum.
Zira öyle olsaydı hap kullanan binlerce kadın anne olmazdı ki ben bu yolla korunup 3 ila 6 ay arasında hamile kalanları tanıyorum..
hem gerçekten hapın kısır yapıcı bir etkisi olsa neden bunca yıldır piyasaya sürülüp kişilere kullandırılsın?
Lütfen öncelikle kafanızı rahat tutmaya çalışın, kendinizi hap kullandığım için olmuyor diye şartlandırmayın..
Biliyorsunuz beynin gücü çok büyük... Allah hepimizin gönlüne göre versin..

ben katılmıyorum evet doktorlar veriyor ama bir çok kişi varki hap yüzünden hormonları tahrip görüp şimdi tedavi olanlar.Geçenlerde doktora gittim hormon testi yaptırıyor aynı olaydan şüphelendi ne gereği var prevazatif varken insan bünyesiyle oynamaya
Benim düşüncem Hap kullanılmamalı ve kimi insana tepki veriyor
1.5 sene kullandım kullanırken zararı yok hatta faydası diyip yanılgıya düşmeyin..

Dr. Rebecca Amaru, cinsel sağlığınız için bilmeniz gereken jinekolojik sırları açıkladı.

1. Doğum kontrol ilaçları seks isteğinizin azalmasına neden olabilir. Amaru, doğum kontrol haplarının çoğu kadında seks tutkusunu azalttığının yüzde yüz gerçek olduğunu belirtiyor. Seks tutkunuzu geri almak için ne yapmalısınız? Kullandığınız doğum kontrol ilacın bu tür bir yan etkisi olup olmadığını öğrenin. Eğer bu tür bir etkisi varsa doktorunuzla konuşarak farklı bir yöntem deneyin. Diğer bir seçenek bu ilaçları daha az sıklıkta kullanabilirsiniz.

ben bıraktım kurtuldum oh hihoyyyt başka yöntemmi yok ayol korunmak için :dilcikar:

bu ilaçlar çeşitli testler yapıldıktan sonra ve doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır..
Bir çok kaıdn gidip eczaneden alıp kullanıyor dolayısı ile yan etki ile karşılaştığında da panik olup evham yapıyor..
Her ilaç her bünyede aynı etkiyi ve tepkiyi göstermez bunu biliyoruz..
Peki ya bu ilaca başlarken bunun hormon içerdiğini , ne gibi etki ve yanetkilerinin olduğunu bilmiyor muyuz?
yada merak edip prospektüsü incelemiyor muyuz orada herşey açıkça yazılmış zaten...
Ben çok uzun süredir kullanıyorum çok şükür bir sorun yaşamadım ..
Yan etkiler arasında olan; kilo alma, baş dönmesi , göğüs hassasiyeti , mide bulantısı , sinir halleri v.b. gibi şeyler yaşamadım..
Yalnızca adet döneminde göğüs şişkinliği ve hassasiyeti + mide şişkinliği oluyor tabi birde tatlı isteği.
Ki bunlar ilaç kullanmadığım hallerde de adet dönemine yakın yaşadığım şeyler.
İnşallah bebek sahibi olmaya karar verdiğimde de sorun yaşamam..
ALlah cümlemize bu duyguyu tattırrsın inşallah...

MERHABALAR.. bEN ŞİMDİYE DEK HİÇ DOĞUM KONT.HAPI KULLANMADIM.. dOKTORUM YASMİNİ ÖNERDİ. İLK ADET OLDUĞUMDA KULLANMAYA BAŞLIYCAM.KULLANANLARA VEYA BİLGİSİ OLANLARA DA SORMAK İSTİYORUM.. KULLANMAYA BAŞLANDIĞI GÜNDEN İTİBAREN KORUMA SAĞLAR MI YANİ KULLANDIKTAN 10 GÜN SONRA EŞİM İÇİME BOŞL.Bİ SORUN OLUR MU ?? ÇOK ACİL BİLGİ İSTİYORUMM

canım yasmin ilk ay korumuyo, korumaya 2. aydan itibaren başlıyo........

kızlar size bi sorum olacakben yasmin doğum kontrol hapını yeni başladım adetimin ilk günü hapı almaya başladım ve devam ediyorum yanlız kahverengi lekelenmem oluyo bunun sebebi nedir normalmi bi de bu hap kilo aldırıyormu yrdımınıza ihtiyacım var cvp bekliyorum

Kahverengi leke normal çoğu kadında oluyo doğum kont. hapı kullanırken kiloya gelince oda bünyeye göre farklılık gösteriyo ben 3 ay kullandım ve son kullandığım ayda 2 kilo birden aldım ama almayanlarda var tabi...ayrıca kahverengi lekelenmem olmadı benim

kızlar size bi sorum olacakben yasmin doğum kontrol hapını yeni başladım adetimin ilk günü hapı almaya başladım ve devam ediyorum yanlız kahverengi lekelenmem oluyo bunun sebebi nedir normalmi bi de bu hap kilo aldırıyormu yrdımınıza ihtiyacım var cvp bekliyorum

hayatım senin derdinden bende de olmuştu doktoru aradık.hapın adeti düzenleyici etkiside oldu için yani adeti düzenlemeye çalıştı için lekelenme olması normal.kiloya gelince bünyeden bünyeye farklılık gösteriyo.bende iştah açti kilo aldırdı.eğer fazla aldını düşünüyosan sende ya hemen doktora gtyada hemen hapı kes.değiştir.ama bazı arkdaşlarımdada zayıflatıcı etki yaptı.ama sen yinede nasılsa haptandır deyip fazla zayıfladıını yada kilo aldını düşünysn hemen doktoruna başvur.her bünyede aynı etkiyi göstermiyor.oldumu

Arkadaşlar bu tarz ilaçlar her kadında aynı tepkiyi vericek yada aynı sonuçları vericek diye bir şey söz konusu değildir,olamazda..
Jinekolojik muayeneden sonra doktorunuz zaten sizin bünyenize en uygun şekilde ilacınızı yazar ve gönderiri.
Geçirdiğiniz rahatsızlıkları ve deneyimlerinizi birbirinizle tabiki paylaşacaksınız ancak dediğim gibi kimine iyi gelen bir ilaç diğer bir arkadaşımızda tam aksi olumsuz tepkiler vericektir.
Amacımızda zaten burada bu paylaşımlarımızı,deneyimlerimizi,bilgilerimizi paylaşmak ve bu ilaca dair bilgi vermek ve bilgilendirmek değilmi?
Lütfen bölüm dışı, boş,luzümsüz polimiklere girmeyelim,yazmış olduğunuz boş mesajları sildim ve bundan sonraki paylaşımlarınızda bilgi amaçlı paylaşımlar olmasına dikkat ederseniz ben kendi adıma çok sevinirim..
Kalıcı paylaşımlara yerimseniben

Son düzenleme:
kızlar birbirinizin kalbini kırmayın 3 günlük ölümlü dünya..............

memleket meselesi oldu mübarek yaaaa.illa bişi tartışacaksak krizi tartışalım çok gündemde....:))))))))

X