yaz geliyor peki ya kilolarr!!!!!

Üçumuzde az çok ayni olculerdeyiz direnirsek olur bu is :))

Ay ben seni görmedim canım kusura bakma lütfen yeni gördüm dur okuyayım sayfaları yazıcam yorum yani yeni gelen arkadaşa ay çok şaşkınım :KK1:

Son düzenleme:
kızlar sizi okudum şoook geçirdim işin aslı.
vücudunuzda sarma olmamasını istiyorsanız mutlaka sağlıklı beslenmeniz lzm.şu diyet kavramından kurtulun birkere.ben ilk ay 4 kilo verdim şimdi 2. ayımdayım.bence gayet ideal en azından sarkma vs. olasılığını azaltmış oluyoruz.size günde 45 dakikalık yürüyüş tavsiye ederim ve de evde 10+10 toplamda karnınızı sıkılaştırsın diye 20 adet mekik çekin.
zayıflama olayına gelincede dilediğiniz herşeyden yiyerek zayılamanız mümkün.bu deneyimlerimi senelerdir gittigim doktorlardan,akapunktur ve sayısız zayıflama sitesinde okuduklarımdan derleyip kendime özel topladım da denebilir.kızkardeşim 10 küsür kilo verdi ve inanın aç kalmadı.sizin aç kalarak vereceginiz kilolar kas kaybına sebep olur,oysa siz yağ yakıp,fit bir görünüme ulaşmak istiyorsunuzdur eminim.
uzun uzun listeler yazmıcam size.kafanızda şunu şekillendirin.
her öğünde 1 dilim ekmek ya da 2-3 kaşık pilav/makarna (karbonhidrat cepte)
sabah kahvaltısında bazı günler bir yumurta haşlama ya da bi çay kaşığı yağla yapılmış omlet/domates/salatalık/2-3 zeytin
yumurta yenmeyecek günlerde bir dilim peynir ve yine domates-salatalık vs.
(not: canınız bal mı istedi tereyağlı,kendinizi kasmayın,ekmeğinize ince bir şekilde sürün ve yeyin,ya da bir çay kaşıgı receli sürün ... diledigini ye ama azıcık olsun:) )
öğlen ya da akşam mutlaka bir öğünde protein bir öğünde de sebze yemelisiniz ya da her öğünde proteinli sebze bu ne demek
öğlen 3 yağsız köfte,bir dilim ekmek,1 tatlı kaşıgı yagla yapılmış salata yediniz akşam 7 yemek kaşıgı az yagla pişmiş sebze ve bir dilim ekmek gibi
(et ve sebze öğünleri yeri değişebilir)
mesela bnm ekonomik durumum et almaya yetmiyor diyosanız yerine iki yumurta yeyin.ya da 2 yumurtadan melemen yapın azıcık yağla yeyin.
diyelimki beslenmenize dikkat edemicek durumdasınız dışardasınız tavuklu salatalar var ondan sipariş edin,gezmeden kaçmayın.
haftanın bir günü tek öğünde dilediginiz pizzaydı,hamburgerdi yiyin (hiç sorun olmuyor inanın :) )
tatlı krizlerimiz ben inanılmaz çikolota severim mesela
haftada 1 kez bunu da yiyin ya da 3 güne bir hobby cone gibi hem dondurma hem çikolota malum o hazzınızı giderin.çok mu canın bisküvi çekti mesela ufak paket al ondan da bir iki ye,canın börek mi çekti annen yaptı.öğünlerini dengele aklında,bir parça ye nolcak.
yediklerini yaz (ve tahmini kaç kalori aldıgını bil o gün)
haftada 7000 kalori gitmeli 1 kg gitmesi için
matematiksel tamamen
ve de vücut su tutmamalı
bol sıvı tükt
2-3 litre kadar
sporunu mutlaka yap
adet döneminde su tutacak beden sanmaki zayıflamıyorum o haftalar gecince anlıcaksınki evt vermişim
NOTE :Benim 15 kg verdirdigim kız kardeşim de polikistik overdi ama benden daha hızlı kilo verdi.Şok diyetlerden vazgec.
Ara öğünleri unutmuşum mutlaka rada bir elme bir portakal gibi bişeler ye yemek aralarında ve gece yatmadan cay bardagı süt yogurt bişeler iç.sıralaması degişebilir.önemli olan kalori unutma.Bir de her yemege bir çay bardagı yogurt ekleyebilirsin aslında.
Kabızlıgın da varsa bol salata yiceksin ztn kalorisi hemen hiç yok yeşillikli olanaın ya yanında acı biber tursusu tüket 5-6 tane oh mis.
Valla üzüldüm öyle yiceklerinize ondan yazdım.Burnumu soktum gibi oldu ama,siz daha ufaksınız kıyamadım :)
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Ben yumurta yemiyorum tavuk falanda bıktım artık genelde karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum ve adet olamadıgım ıcın suan parmaklarım bile şiş ayaklarım falan.Peki bu yürüyüş aralıksızmı olmalı yanı arada bir kalkıyorum 10dakika yürüyorum o işe yaramazmı? Çünkü şehrim o kadar büyük değil mahalleyi 10dakikada turlayabilirim :KK76: Çok sevindim bu yazınıza yeni gördüm kusura bakmayın görmezlikten gelmedim sanmayınlütfen :KK16: Benim tuvalet sorunum var kabız değil ama zorlanıyorum ve 3 günde1 falan bu metobolizmamın yavaş oldugunumu gösterir acaba? Ay yok çok teşekkürler olurmuı hiç çok çok ç.oook mutlu oldumm :KK16: İyiki yazdınız peki nasıl sıkılaşabilirim basenlerim geniş biraz :KK31:

Ben de size katılmak istiyoruum :KK1:
bende 17 yaşındayım, 1,68 boy, kiloda 60. yürüyüşe başladım 2 gün önce. haftada 4 gün, 1 saat. diğer günler dershaneye gittiğim için geç geliyorum.
basen sorunu var bende, bi türlü gitmiyor. bacaklarımda oldukça kalın :KK50:
yemeye de dikkat etme kararı aldım bakalım ne olacak :44:

Duygucum kusura bakma lütfen mesajını yeni gördüm biraz şaşkınımda bugunnlerde :KK9: Ben yarın tartılacagım hastanede buraya yazarım inş kilo almamışımdır :KK31: İnşallah veririz hoşgeldin aramızaa :KK16:

yürüyüş mutlaka en az duraksamadan yarım saat olmalı ki asıl yarım saatten sonra yag yakımı hızlanır vücutta.şu olabilir yarım saat yürürsün mesela eve gelip hızlıca sogutmadan vücudu'' hızlı bir şekilde'' 15 dak. fln farklı sporlar yapabilirsin.ama dedigimi unutma 10 dk. yapayım sonra bir 10 dak seni dilediğin sonuca götürmez,hareket berekettir ama sen bildiğimiz kilo vereyim diyosun güzel bir şekilde ....

o zorlanmalar kabızlık olarak nitelendirilebiliyor,eğer dışkı normalden katı ya da ön kısmı katı diğer kısmı normalse bile,ben de kabızlık var ve bu kriterlere uyuyor:)aslında kabızlıgın kitabını da yazabilirim sanırım,özellikle hamilelik ve sonrasında doğan çocugumda oluşan kabızlıklardan sonra çok çeken biri olarak...
herneyse dedigim gibi yediginiz yeşil salata ve acı biber inanılmaz iyi gelir,ben diyete başladım başlayalı günde birkez allaha şükür çok daha rahat ve düzenli gidiyorum,diyetisyenlerin verdikleri diyetlerde daha çok kabızlık çekiyordum,benim diyetim cidden tam bnm için,bir ögün sebze yedigimizdede vücuda alınan lif artıyor.bol su.en önemlisi aci biber ya da aci biber turşusu.yulaf kepeği fln kullananlar var ben de kullandım ama hiçbirinden acı biber turşusu randımanını alamadım.bilginize.

günde 2 bardak yeşil çay ve bol su içiyorum ben. yeşil çay gerçekten metabolizmayı hızlandırıyor :nazar:

yürüyüş mutlaka en az duraksamadan yarım saat olmalı ki asıl yarım saatten sonra yag yakımı hızlanır vücutta.şu olabilir yarım saat yürürsün mesela eve gelip hızlıca sogutmadan vücudu'' hızlı bir şekilde'' 15 dak. fln farklı sporlar yapabilirsin.ama dedigimi unutma 10 dk. yapayım sonra bir 10 dak seni dilediğin sonuca götürmez,hareket berekettir ama sen bildiğimiz kilo vereyim diyosun güzel bir şekilde ....

Şimdi anladım ama pek vaktım olmuyor sabah 7den 2.30a kadar okuldayım servisle gidip geliyorum cok uzak okulum :/ Yorgun oluyorum derslerim falan birde ygsye hazırlanıyorum nasıl olacakki bi fikriniz varmı acaba vakit artırmak nasıl olabilir :26:

o zorlanmalar kabızlık olarak nitelendirilebiliyor,eğer dışkı normalden katı ya da ön kısmı katı diğer kısmı normalse bile,ben de kabızlık var ve bu kriterlere uyuyor:)aslında kabızlıgın kitabını da yazabilirim sanırım,özellikle hamilelik ve sonrasında doğan çocugumda oluşan kabızlıklardan sonra çok çeken biri olarak...
herneyse dedigim gibi yediginiz yeşil salata ve acı biber inanılmaz iyi gelir,ben diyete başladım başlayalı günde birkez allaha şükür çok daha rahat ve düzenli gidiyorum,diyetisyenlerin verdikleri diyetlerde daha çok kabızlık çekiyordum,benim diyetim cidden tam bnm için,bir ögün sebze yedigimizdede vücuda alınan lif artıyor.bol su.en önemlisi aci biber ya da aci biber turşusu.yulaf kepeği fln kullananlar var ben de kullandım ama hiçbirinden acı biber turşusu randımanını alamadım.bilginize.

Evet o zaman bende kabızım :KK17: Acı biber eskiden her yemekte 7 8 tane yerdim ama faranjitim 2 aydır cok yakıyor bogazımı :KK31: Sizce etiform işe yarıyormu? Bidebu kabızlık nasıl gecer muz falan yeme diyor annemgil :44:

ben diyet yapmıyorum yediklerime çok dikkat ediyorum.haftalık kiloma bakıyorum.her hafta 1 kilo civarında verdim.
şimdiye kadar yaklaşık 6 kilo verdim ve çok mutluyum :KK9::KK9:

ben diyet yapmıyorum yediklerime çok dikkat ediyorum.haftalık kiloma bakıyorum.her hafta 1 kilo civarında verdim.
şimdiye kadar yaklaşık 6 kilo verdim ve çok mutluyum :KK9::KK9:

Bende çok dikkatliyim ekmek yemiyorum zaten içimden gelmiyor sevmiyorum ama pko yuzunden maalesef.. :KK43:

Bitki kürlerini denedinmi hiç. canım :KK14: Bende en basta ise yaradı sonra ise yaramadı acaba zayıflama için bi ilaç varmış onumu yazdırsam off off :KK14:

yok canım daha denemedim.yaklaşık 15 20 gün oldu öğreneli.
doktor ilaç verdi ama başka bi doktora daha gidicem ptesi günü onu bekliyorum işte.
bence ilaçla zayıflamaya çalışma canım.ilacı bırakınca hepsini tekrar geri alırsın.
önemli olan yavaş ve sağlıklı zayıflama.

yok canım daha denemedim.yaklaşık 15 20 gün oldu öğreneli.
doktor ilaç verdi ama başka bi doktora daha gidicem ptesi günü onu bekliyorum işte.
bence ilaçla zayıflamaya çalışma canım.ilacı bırakınca hepsini tekrar geri alırsın.
önemli olan yavaş ve sağlıklı zayıflama.

Aaa çok yeniymiş seninki en başta şoklamışsındır..Yok öyle değil insülin direncini kırıyormuş düzenliyormus çünkü ben aşırı zayıf bi kızdım son 1 yılda ne olduysa oldu ilk defa 50nin üstünü gördüm 62 kiloydum belki dahada almışımdır :KK43: Glifordu sanırım ilacın adı doktorlar konusacagım ama hala adet olmadım 2 ayıda geçti :KK14:

Aaa çok yeniymiş seninki en başta şoklamışsındır..Yok öyle değil insülin direncini kırıyormuş düzenliyormus çünkü ben aşırı zayıf bi kızdım son 1 yılda ne olduysa oldu ilk defa 50nin üstünü gördüm 62 kiloydum belki dahada almışımdır :KK43: Glifordu sanırım ilacın adı doktorlar konusacagım ama hala adet olmadım 2 ayıda geçti :KK14:

hiç sorma canım küçük ataklı depresyon geçirdim diyebilirim :KK14::KK14:
ben de belirtileri varmış ama ben anlamadım pkodan olacağını.
doktor öyle deyince araştırdım biraz öyle anladım.
daha önceden başka doktoroda gitmiştim ama her şey normal demişlerdi.şim pko çıkınca çok fena sinirlendim o doktorlar :KK20::KK20:
hee olabilir o zaman.ama doktora gitmeden ilaç alma doktor kontrolünde kullan mutlaka.
vücudun bi tarafı bozulunca diğer tarafı da fena etkiliyo :KK14::KK14:

hiç sorma canım küçük ataklı depresyon geçirdim diyebilirim :KK14::KK14:
ben de belirtileri varmış ama ben anlamadım pkodan olacağını.
doktor öyle deyince araştırdım biraz öyle anladım.
daha önceden başka doktoroda gitmiştim ama her şey normal demişlerdi.şim pko çıkınca çok fena sinirlendim o doktorlar :KK20::KK20:
hee olabilir o zaman.ama doktora gitmeden ilaç alma doktor kontrolünde kullan mutlaka.
vücudun bi tarafı bozulunca diğer tarafı da fena etkiliyo :KK14::KK14:

Canım bendede ilk anlaşılmadı hatta2 doktorda çünkü su içmeden gitmiştim hiçbişey yiyip içmeden kan tahlili vereceğim diye ama megersem içmem gerekirmiş doktorda hiç söylemedi :KK5: Erken veya geç tedavisi aynı oluyor yanı onceden ogrenseydınde bişey değişmeyecekmiş keşke bende geç ögrenseydim biraz :KK14: Evet haklısın canım :KK31:

Canım bendede ilk anlaşılmadı hatta2 doktorda çünkü su içmeden gitmiştim hiçbişey yiyip içmeden kan tahlili vereceğim diye ama megersem içmem gerekirmiş doktorda hiç söylemedi :KK5: Erken veya geç tedavisi aynı oluyor yanı onceden ogrenseydınde bişey değişmeyecekmiş keşke bende geç ögrenseydim biraz :KK14: Evet haklısın canım :KK31:

ya en azından yan etkilerini hafifletirdim.mesela adetlerim düzensiz diye doktor hormon ilacı verdi ve bende tüylenme sorunu oluştu :KK43::KK43:
eğer o an teşhis koysaydı hiç tüylenme sorunum olmayacaktı :KK14::KK14:
kan tahlilinde kadın aç tok fark etmez dedi bana ama ben gene de açken kan verdim :KK9::KK9:
aslında doktor oraya not alıyo ama almamış demek ki :KK20::KK20:
işte hep bu küçük hatalardan dolayı böyle oluyo ya her şey ona çok uyuz oluyorum :KK45::KK45:

ya en azından yan etkilerini hafifletirdim.mesela adetlerim düzensiz diye doktor hormon ilacı verdi ve bende tüylenme sorunu oluştu :KK43::KK43:
eğer o an teşhis koysaydı hiç tüylenme sorunum olmayacaktı :KK14::KK14:
kan tahlilinde kadın aç tok fark etmez dedi bana ama ben gene de açken kan verdim :KK9::KK9:
aslında doktor oraya not alıyo ama almamış demek ki :KK20::KK20:
işte hep bu küçük hatalardan dolayı böyle oluyo ya her şey ona çok uyuz oluyorum :KK45::KK45:

Evet dogru unutmusum tüylenme dururdu :KK45: Hangi ilacı verdi canım? Yemin ediyorlar ama o halde yeminlerine sahip çıkmayıp ilgilenmiyorlar bende uyuz oluyırum

X