Yazlık arsa için "YER" kararsızlığı!!

Ya gerçekten mi..peki önerir misiniz?
Denizi yosunlu diyorlar 🤔 Çandarlının da denizi aşırı soğukmuş.. bu kış almayı planlıyorum o yüzden yer araştırması yapıyorum..lütfen vaktiniz varsa bilgi verirmisiniz 😊
Gittiğiniz zamana göre değişir soğukluğu mesela Ağustos 20 sonrası soğuyor artık ...Çandarlı merkez de girdim hemen kalenin ordan yosun yoktu..Denizköy e surekli günü birlik gidiyoruz orası su soguklugu olarak daha iyi yosunda yok :))

Hatta bu hafta sonu Çandarlı limandayis balık tutmak için 🤗

Biz denizkoyden ev aradık ama çok geldi bize fiyatlar ..dikili merkezde daha uygun evler ama sahili yumusak kum değil mesela ..Denizköy veya Çandarlı da bir evimiz olsaydı harika olurdu diyoruz hep 🤗

Acaba denizi sıcak şöyle 5 ay denize girilecek zamanı olan Muğla da neler vardır ya. Ben yazlık için değil de temelli yerleşmek için düşünüyorum 1 sene içinde. Aslında kaş çok hoşuma gidiyor ama temelli yaşamak içindir nasıl bilemedim.

Gittiğiniz zamana göre değişir soğukluğu mesela Ağustos 20 sonrası soğuyor artık ...Çandarlı merkez de girdim hemen kalenin ordan yosun yoktu..Denizköy e surekli günü birlik gidiyoruz orası su soguklugu olarak daha iyi yosunda yok :))

Hatta bu hafta sonu Çandarlı limandayis balık tutmak için 🤗
Denizköyü çok duydum fakat uygun arsa yok 😔

Acaba denizi sıcak şöyle 5 ay denize girilecek zamanı olan Muğla da neler vardır ya. Ben yazlık için değil de temelli yerleşmek için düşünüyorum 1 sene içinde. Aslında kaş çok hoşuma gidiyor ama temelli yaşamak içindir nasıl bilemedim.
Dün arkadaş toplantımız vardı..diyorlar ki yazlık alma, bi yerden sonra sıkılıyormuş insanlar, hatta sıkılıp satıyorlarmış 😊
Ya düşünüyorum şuan evimde sıkılmıyorsam orda da sıkılmam gibi geliyor bilemedim 🤔

Dün arkadaş toplantımız vardı..diyorlar ki yazlık alma, bi yerden sonra sıkılıyormuş insanlar, hatta sıkılıp satıyorlarmış 😊
Ya düşünüyorum şuan evimde sıkılmıyorsam orda da sıkılmam gibi geliyor bilemedim 🤔
Günlük gidiyoruz ya eşim de onu diyor bir süre sonra sıkar deniz yerleşik olanlara baksana kimi bahçesini yapıyor kimi uyuyor ...kimi TV izliyor diyor 😂

Günlük gidiyoruz ya eşim de onu diyor bir süre sonra sıkar deniz yerleşik olanlara baksana kimi bahçesini yapıyor kimi uyuyor ...kimi TV izliyor diyor 😂
Yani orası öyle ama benim amcamlar da yerleşik öyle bir yerde denize akşam 5ten hatta 6dnan sonra gidiyorlar bence en güzel zamanı. Keşfettikleri yerler var oralarda takiliyorlar. Sadece deniz için değil keşfettikleri yerler. Biz bir haftalık gidince mesela her yeri keşfedelim.zamani boşa harcamayalım derken en sıcak zamanda bile kumsalda olabiliyoruz. Yani onlarınki daha iyi aslında. Bıkmak degol de doymak onlarınki. Günlük en fazla 1,5 saat yetiyor işte onlara

Yani orası öyle ama benim amcamlar da yerleşik öyle bir yerde denize akşam 5ten hatta 6dnan sonra gidiyorlar bence en güzel zamanı. Keşfettikleri yerler var oralarda takiliyorlar. Sadece deniz için değil keşfettikleri yerler. Biz bir haftalık gidince mesela her yeri keşfedelim.zamani boşa harcamayalım derken en sıcak zamanda bile kumsalda olabiliyoruz. Yani onlarınki daha iyi aslında. Bıkmak degol de doymak onlarınki. Günlük en fazla 1,5 saat yetiyor işte onlara
Heh aynen öyle ..vaktin bol olunca gezer durur kesfedersin ...bizimki günlük olduğundan olan fırsatı değerlendirmek :))

Peki onlar hangi bölgede? Memnunlarsa oraya da bakarız😊

Peki onlar hangi bölgede? Memnunlarsa oraya da bakarız😊
Akçenizdeler ama egeye yakın. Mesela kaş fethiye ye 100 km. Antalya ya ise bildig8m daha uzak. Böyle akvaryum gibi koyları var. Bence sadece yaz için çok güzel bir yer. Sürekli için bilemiyorum yani kendim için. Bir bakin siz kaş, kalkan taraflarına. Demre de mesela sessiz sakin bir akdeniz kasabası. Sakınlık seviyorsaniz eğer. Ben akdenizi severim eşim egeci. Sıcağı pek sevmiyor.

Urla, Ildır, Karaburun, Mordoğan. Buraları düşünmez misiniz? Belki Didim? Su sıcaklığı harikadır.

Akçenizdeler ama egeye yakın. Mesela kaş fethiye ye 100 km. Antalya ya ise bildig8m daha uzak. Böyle akvaryum gibi koyları var. Bence sadece yaz için çok güzel bir yer. Sürekli için bilemiyorum yani kendim için. Bir bakin siz kaş, kalkan taraflarına. Demre de mesela sessiz sakin bir akdeniz kasabası. Sakınlık seviyorsaniz eğer. Ben akdenizi severim eşim egeci. Sıcağı pek sevmiyor.
Hım anladım..çok sıcağı bende sevmiyorum, Egenin havasını seviyorum Akdeniz çok nemli nefes alınmıyor bana göre 😊 bi 7 sene kadar Bodruma gittim geldim tatil için denizi çok soğuk değil mesela hafif denizin yukarısında kalıyorsanız serin serin havası ferahlatıcı oluyor

Urla, Ildır, Karaburun, Mordoğan. Buraları düşünmez misiniz? Belki Didim? Su sıcaklığı harikadır.
İnanın o kadar çok yer araştırması yapıyoruz ki..önerdiğiniz yerler için teşekkürler bakacağım mutlaka..Didimi şöyle düşünmedim çok karışık insanları varmış..tabiki her yerde vardır da sanki orası daha farklıymış 🤔

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Yarın devam ederiz inşallah iyi geceler.

Merhaba arkadaşlar..
Hemen konuya giriyorum, arsa alıp istediğim gibi yazlık yaptırmak istiyorum..Balıkesir ve dikili arasında çok kararsız kaldım 😔 olumlu ve olumsuz yorumlar var.
Bir kez alıp yaptıracağım için pişman olmak istemiyorum..
Beklentilerim çok yüksek değil aslında..
1.deniz dalgasız ve temiz olsun.
2. Doğası havası temiz olsun.
İlle denize çok yakın olması şart değil..en azından alışveriş yapabileceğim bi 15 20 dakika araç mesafesinde merkezi olursa iyi olur..
Çok rica ediyorum.. oralar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim..
Gerçekten işin içinden çıkamadım 😔😔
Dikili kesinlikle cennet balıkesir büyük köy bilginize

Merhaba, Balıkesir ya da dikili değil ama biz Urla’nın zeytineli köyünden Bi arsa alıp yaptırdık. Denize 2,5-4 km arası. Aldığınız yere bağlı. Denizi çok güzel. Tertemiz ve sığ. Çeşme ılıcaya, Urla’ya yakın.

X