Yazz doum kontrol hap ve ibh

Merhaba arkadaslar,

biraz once doktordan geldim bende bana da yazz'ı verdi.
ben uzun yıllardır tedavi amaclı dogum kontrol hapı kullanıyorum polikistik overden dolayı ve bugun yazz'a baslayacagım....diane kullandım şimdiye kadar (tekrar ilac kullanmaya baslayacagım için sinirlerim cok bozuk ama yapacak bir sey yok :çok üzgünüm: )

bir cok arkadasımın gittiği ve methini cok duydugum doktorum diane yerine bunu onerdi (doktor boyle kimsenin ustunde ilac deneyecek biri değildir, konusunda uzman dunya derecesı olan bir doktor ve herseyi acıklıyarak neden ve neyi kullanman gerekitigini bir bir soyluyor.)

dianenin;

• depresyon yaptıgını (bende yapmıstıda ilactan kaynaklı oldugunu dusunmemişstim)
  • odem olusturdugunu bundan dolayı şişlik duygusu hissetitrdiğini soyledi

bir de artık ilaç eskimiş daha modern bir ilac gerekli dedi:

yazz için ise;

ilk 2 ay ara kanama olabilir dedi cunku vucut ilaca alısık değil dedi
bu ilac ile vucut su toplamıyor ve odem olusturmuyormus
depresyon gibi bir yan etkisi de yokmus

bugun ilacı kullanmaya baslıyorum...etkileri ya da yan etkileri sizinle paylasırım...yerimseniben

cnm bende prospektüsünde okudum ödem oluşturmuyo ve depresyon kilo alımı tüylenme falan yapmıyo etkileri diğerlerine göre çok iyi bi ilaç ama uzun süre kanama olması beni endişelendirdi.bi arkadaşımızın doktoru aprnax kullan demiş eğer 4 günü geçerse benim reglim bende apranax içeyi düşünüyorum zaten ağrılarım için kullanıyodum majejik ve apranax umarım fayda görürüz. kaydirigubbakcemile5

cnm bende prospektüsünde okudum ödem oluşturmuyo ve depresyon kilo alımı tüylenme falan yapmıyo etkileri diğerlerine göre çok iyi bi ilaç ama uzun süre kanama olması beni endişelendirdi.bi arkadaşımızın doktoru aprnax kullan demiş eğer 4 günü geçerse benim reglim bende apranax içeyi düşünüyorum zaten ağrılarım için kullanıyodum majejik ve apranax umarım fayda görürüz. kaydirigubbakcemile5

canım bakalım kullanmaya baslıyorum bugun...garip bir etki gorursem paylasacagım sizlerle...zaten yan etkisini gorursem de devam edemezsem kullanmaya hemen doktora giderim tekrar...sagolasın canım a.s.

bende 4 gündür yazz 24+4 kullanıyorum.ilk ay yasmin kullandım kanama yaptı epey.bu 2 .ayım ve yazz 24+4 kullanıyorum ve şuan herşey normal görünüyor şimdilik kanama falan yok yani :)

ilk kullanımda adetin 3. günü dedi doktor bana ondan sonra zaten aralıksız kullanıyorsun 24+4 sürekli zaten +4 denilen kısım beyaz renkli plasebo (yani gercek hap değil )....

bana ilk adet gününde başla dedi zaten sürekli kulanacam ama bazı arkadaşlarımızın adet kanaması ile birlikte 7 gün 15 gün falan sürmüş onda sordum

bana ilk adet gününde başla dedi zaten sürekli kulanacam ama bazı arkadaşlarımızın adet kanaması ile birlikte 7 gün 15 gün falan sürmüş onda sordum

Evet benim 8 gün sürdü, sonra doktorum apranax önerdi,onu içtikten sonra kesildi. İlk ay olur böyle normal dedi. Gelecek ay da kullanacağım aynı şikayetler olursa hiç uğraşamam , o kutuyu bitirip bırakmayı düşünüyorum.

ben bugün kulladım akşam 8 de aldım ilacı ve yarım saat sonra ve haleen devam eden bi mide bulantım var
kusacam valla yaaaaa

herkese slm,
ben yaklaşık 4 sene aralıksız myrolon kullandım,kullandığım zaman içerindede sıkıntı yaşamadım,kalp çarpınsı şikayeti ile kardiyoloji dr um sigara ile beraber kullanmamamı istedi,1 ay ara verdim.kadın doğum uzmanınmda yazz isimli ilacı tavsiye etti adetimin 1.günü başladım adetim 8 gün sürdü eğer çok uzarsa apranax içmemi söyledi,içmeme gerek kalmadan bitti.ben çok memnunum,ama şu 3 aylık ve aylık iğneleri kesinle tavsiye etmem.

kızlar bugün bişey keşfettim
doktor bana b vitamini ve magnezyum vermişti bide spazm giderici
dün bunların hepsini içtim dkh ile birlikte ve yarım saat sonra mide bulantısı başladı bugün saat 1 e kadar sürdü öğle yemeği yedikten sonra geçti.b vitaminini dkh ile almamı istemişti spazm ve magnezyumuda adet olduğumda almamı söylemişti.ben hepsini içtim ve yanındada remidon ve majezik içtim toplam 6 hap içtim.midem fena oldu:KK43:
ama bugün sadece dkh yani yazz içtim mide bulantısı olmadı çok sevindim
adetimin bugün 2.günü.4 günde bitiyodu bakalım.4.günde apranax içecem bende eğer devam ederse
doktor sizede vitamin vermişmiydi?b vitamini inanın mide bulantısı yapıyo.

canım yazz bende de mide bulantısı yaptı bir haftayı gecti ama şu an alıstım bulantım flan yok...ben aksam 10 gibi iciyorum aksam içmek daha iyiymiş...

daha once kansızlıkta bana b vitamini vermişlerde kan hapı ile birlikte bilirim acaip bulantı yapıyo...o hapları kullanırken kanımartacagına hic bisey yiyemedigimden bulantıdan daha da bir beter olmuştum...apikopal die bir b vitamini var odigerlerine nazaran daha iyi...

meraba arkadaslar, ben de yazza yenı basladım sayılır yaklasık 15 gun oldu , yani ramazanla beraber basladım. bunu neden dıyorum ,bende bır kılo alımı söz konusu. ama henuz bu ilaç etkısı mı yoksa ramazanın etkısı mı bılemıyorum. umarım ramazan etkısıdır:KK43:bır de depresif bir etkısı oldu mu sızlerde bunu da merak ettım?
yani kullanan arkadaslardan son durum bılgısı rıca edıyorum kısaca. arkadasım baska bır ılacla 10 kılo kadar aldı ve bende bu ılacla aynı seyı yasamaktan korkuyorum gercekten . yardımcı olursanız sevınırım . gorusurusss:lepi:

meraba arkadaslar, ben de yazza yenı basladım sayılır yaklasık 15 gun oldu , yani ramazanla beraber basladım. bunu neden dıyorum ,bende bır kılo alımı söz konusu. ama henuz bu ilaç etkısı mı yoksa ramazanın etkısı mı bılemıyorum. umarım ramazan etkısıdır:KK43:bır de depresif bir etkısı oldu mu sızlerde bunu da merak ettım?
yani kullanan arkadaslardan son durum bılgısı rıca edıyorum kısaca. arkadasım baska bır ılacla 10 kılo kadar aldı ve bende bu ılacla aynı seyı yasamaktan korkuyorum gercekten . yardımcı olursanız sevınırım . gorusurusss:lepi:

bence psikolojik o biraz ilacla kilo aldım olayı yoksa normalde pek aldırmıyor aslında dogum kontrol hapları.diikat etmessen tabi alıyorsun..ben ilacı kullandıgımdan beri yazz icin diyorum sanki iştahım kactı kilo almayı bırak verecem gibi....depresif bir etkisini de henüz goremedim bende...genelde anti depressanlar kilo yapıyor oda iştah açıcı özelliği olduğu için ve depresif durumda yeme eğilimi olduğu için...

adetimin bugün 5.günü hala bitmedi.normalde 4. günü biterdi.vitaminleri içmeyi bıraktım bendede iştah falan açmadı.hatta kapattı.akşam saat 8 de içiyrum bende.saat 7:30 oldumu bi ateş mide bulantısı oluyo ilacı alınca geçiyo.sanırım vücut alıştığı için oluyo galiba.tatlı türü hiçbişey yiyemiyorum yedikten sonrada mide bulantısı oluyo.yani kilo ve depresyonla ilgili bi problemim yok en çok korktuğum şeydi bunlar

bende ramazanla birlikte bu ilaca başladım arkadaşlar yaklasık 14 15 gün oluyor ilk kullanışım .yazz 24 bende gögüs hassasiyeti gögüste şişme yaptı ve daha kötüsü adet düzenimde aksine kanama da azalma yaptı gün olarak değil ama yoğunluk olarak adetim bitti 3 gün sonra hafif kanama gene başladı 1 haftadır hala az kanamam var.
ve daha da kötüsü gerçekten psikolojim alt üst hersey herkez batıyor hersey negatif hiç böle değilidim .sabırlıyım dır falan ama şimdi tam bi pisiko oldum yarın sabah şimdi ilk işim aile hekimliğine yazan doktora gitmek.ama gerçekten duygusal anlamda beni bitirdi sebepsiz ağlama krizleri falan.işte herkezde farklı etki yapio herkeze göre farklı,bana da bir test bile yapmadan verdiler.aile hekimliği gerçi özel değil.

Yazz ı bende ilkkez deniyorum ramazanda kullanmaya başladım.Akşam 9.10 gibi alıyorum.Bende cinsel isteksizlik ve uykusuzluk gibi yan etkiler yaptı .Kutuyu bitirir bitirmez bırakmayı düşünüyorum.Sonuçta hormon dengesi bütün yaşamınızı etkiliyor Gerçekten kadınlık zor zenaat.

3 gündür apranax içiyorum geçmedi yaa adetim.
mide ağrıları çekiyorum cinsel istek yok hiçbi iş yapasım gelmiyo akşama kadar yatıyorum yaaaa
:gitme:

dün yazmıştım doktoro gidicem bu ilaç beni pisiko yaptı diye ya dr gittim ilk defa kullandığın için kanama akıntı ve diğer yan etkileri yapar dedi ama asla bırakma dedi.ama dediğiniz gibi adım atmaya mecalim yok bi tembellik sinir ağlama nöbetleri dengem bozuldu ya .ve korktuğum bu ilaç kısırlık yapar mı arkadaşlar allah korusun bazıları cahil misin dicek belki ama bi kaç kişiden duydum kullaniom dr yamaz dedi ama içim huzursuz .ben nasıl bitircem 1 kutuyu ya günya ikinci kutuda normale dönermiş ama......

dün yazmıştım doktoro gidicem bu ilaç beni pisiko yaptı diye ya dr gittim ilk defa kullandığın için kanama akıntı ve diğer yan etkileri yapar dedi ama asla bırakma dedi.ama dediğiniz gibi adım atmaya mecalim yok bi tembellik sinir ağlama nöbetleri dengem bozuldu ya .ve korktuğum bu ilaç kısırlık yapar mı arkadaşlar allah korusun bazıları cahil misin dicek belki ama bi kaç kişiden duydum kullaniom dr yamaz dedi ama içim huzursuz .ben nasıl bitircem 1 kutuyu ya günya ikinci kutuda normale dönermiş ama......

ilaç kullanmak iyi değil ancak pcoslu hastalarda kullanmadığın zaman cocuk daha zor olur cunku hormonları dengeye sokar dogum kontrol hapı ve bıraktıgın an hamile kalma riskin daha yuksek olur...obur turlu duzensizlik zamanla daha da aratacagından ve tedavi de gormediğinden ilac kullanmadıgın zaman daha zor olur benim edindiğim bilgiler bu şekilde...

bende kullanıyorum on gun oldu bende sadece mide bulantısı yaptı ruhsal değişim yok canım ama bence basta biraz dayanmaya calıs eğer dayanamazsan tekrar doktora gidersin...daha once migren için oyle ilaclar kullandım ki depresyonu bilmem neyi asırı yan etkileri vardı mahvetmişti beni ama sonucta migrenim minimize oldu onun yan etkilerini dusununce ben bunun yan etkilerini hissetmiyorum bile...

ben en az bir iki ay kullanıp sonra karar vericem devam edip etmeyecegime...şimdilik beni cok rahatsız eden bir yan etki olmadı...olsa da en fazla doktora gidip hapı değiştirtirim herkesin bunyesi farklı...

bir de dogum kontrol hapı kullananlarda cilt hassasiyeti artıyor arkadaslar...o yuzden guneş koruyucusuz dısarı cıkmayın...bu hapları kullananlarda selulıt catlakta artar cilt cidden hassaslasıyor deriyi korumak gerek...gunese dikkat yani...

teşekkür ederim ilgilendiğin için canım bir ay sabretmek zorundayım bende şiddetli migren hastasıyım canım.bu ayrı bir dert zaten. neyse bakalım umarım bu ayı birilerini kırıp boğazlamadan geçirebilirim.

X