Yazz doum kontrol hap ve ibh

benimde migrenim var,zaman zaman avmigran kullanıyorum,özellikle uykusuz kaldığım zamanlar 2 tane içiyorum migren ilacı ama fayda bile etmiyor bazen.sabahları aç karnınada (troitim az çalıştığı için) troit ilacı içmem lazım.ayrıca yazz doğum kontrol hapınıda kullanıyorum.yasmin kanama yaptı bende.şimdi yazz 24+4 e başladım 2 hafta oldu .şimdilik kanama yok.yani o kadar çok ilaç içiyoruz ki,mide nasıl dayanıyor bazen şaşırıyorum.bendede pek yan etki olmadı sadece ilk zaamnalr mide bulantısı oldu.

benimde migrenim var,zaman zaman avmigran kullanıyorum,özellikle uykusuz kaldığım zamanlar 2 tane içiyorum migren ilacı ama fayda bile etmiyor bazen.sabahları aç karnınada (troitim az çalıştığı için) troit ilacı içmem lazım.ayrıca yazz doğum kontrol hapınıda kullanıyorum.yasmin kanama yaptı bende.şimdi yazz 24+4 e başladım 2 hafta oldu .şimdilik kanama yok.yani o kadar çok ilaç içiyoruz ki,mide nasıl dayanıyor bazen şaşırıyorum.bendede pek yan etki olmadı sadece ilk zaamnalr mide bulantısı oldu.

Geçmiş olsun...migren geldimi benimkini hiçbir agrı kesici geçirmiyor o yuzden artık gelirse agrı kesici içmiyorum icsemde gecmiyo nasılsa...avimigrem uyku veya boyle acaip hareketlerde agırlasma yapar dikkat et...a.s.

kızlar şimdi eşimle birlikte olunca hamile kalmıcam dimi
hapı kullanıyorum yaa
bu arada gögüslerimin şişkinliğinden cisel isteksizlikten başka bi etki yok bende

paylaşımlarınız için teşekkürler...
ben 4 ay önce doğum yaptım.ve çok büyük bi hata yaparak üç aylık iğne yaptırarak korunmayı seçtim.
kesinlikle yaptırmayın arkadaşlar 3 aydır bitmek tükenmek bilmeyen kanama ile mücadele veriyorum.
çok şükür yarın süresi doluyor ve yazz 24+4 kullanmaya başlıyacağım dr.umun tavsiyesiyle.
ancak burda okuduklarımla inanın moralim bozuldu bu kanama yapıyor uzun sürüyor vs.adet olmak canıma tak etti bu ilaçlada aynı şeyi yaşarsam diye ödüm kopuyor....

benim kanamam 7 gün sürdü ve hala ara ara geliyo ben ilk defa kulanıyorum bu ilaçları ama dedikleriminden başka bi yan etkisi olmadı gelen kanamalarda normalmiş bünyenin alışması lazımış bende sordum doktoruma

merhaba arkadaşlar benim bi sorum olacak bu ilaçı ben 12.09.09 da aldım daha başlamadım düğünüm ayın 28 inde daha adet olmadım düğünden önce 20 sinde falan olcam başka bikorunma yöntemine gerek var mı bu yetreli olur mu tek başına....teşekkürederimm

arkadaşlar çıldırcam artık ben gerçekten yazz 24 kullanıyorum yazmıştım.psikolojimin alt üst olmasını geçtim gerçekten ama 17 gündür kanamam bitmedi .dr gittim normal ilk kutuda bu dedi ,ama ben gerçekten korkuyorum artık.bunyemiz alt üst oluyor sürekli kanama nasıl baş edicez.ve gerçekten çok korkyorum bir 22 gün sonra düğünüm var .hadi yan etkisi olmasa 1 yada 2 kutu daha kullancam ama .valla kendimle cebelleşiyorum.bırak kullanma diyorum bu kutu bitince kal hamile diyorum.ve bunu sürekli söylüyorum ama Allah korusun bu hap kısırlık yapar mı hormon dengesi alt üst oluyor,çok korkuyorum.Allah korusun .ne olur aranızda varsa böle doğum konturol hapı kullanan ama bıraktığında hamile kalan .yani olmaz deme böle bi etki korkuyorum.artık nikimi pisiko die değiştircem.

ya benim kanamm bitti adetim 7 gün sürdü ama hala leke leke kan geliyo
şimdi benim korkum hamile kalırmıyım diye hapı kullanıyprum ama korkuyorum yinede
kalmam dimi:KK43:çok saçma biliyorum ama kullananlardan da duymak istiyorum

ya arkadaşlar bana da bi cevap verin düğünden bi hafta önce başlayacam yazzz a 1 haftada etkili olur mu sizce başka bi korunmaya gerek va mıdır ..............

Benim 1 kutu bitti, daha doğrusu beyaz hapların 2.sinde adetim başladı. Ay boyunca kahverengi lekelenmelerim bitmedi,2.kutuyu almayı düşünmüyorum. Dr arayıp başka ilaç isteyeceğim.

kuzuuu eşinde korunsun en azından 1 ay.daha sonra eşinin korunmasına gerek yok.sadece sen korunabilirsin hapla.ama ilk hapı kullandığın ay eşin korunsun derim ben.

kuzuuu eşinde korunsun en azından 1 ay.daha sonra eşinin korunmasına gerek yok.sadece sen korunabilirsin hapla.ama ilk hapı kullandığın ay eşin korunsun derim ben.

nasıl yani yaaa
ben de ilacı kullanmaya başlıyalı 11 gün oldu benimde mi 1 ay korunmam lazımdı
hamile kalmam dimi
aman allahım bu ne yaaa

arkadaşlar ilacın içindeki kullanma talimatındada yazar,ilk ay herhangi bişi olmasın diye eşinizinde korunması lazım,yani ilk ay riske girmemek lazım,hapın koruyuculuğu 2.aydan itibaren tam olarak başlar.

eğer hamile kalırsam o doktoru işinden ederim
bide özele gittik yani eşimin müdürünün eşi gittiğim doktorda
:1shok:

bende dün tanıdık bi eczacıya sordum banada öyle dedi ilk ay ikinizde konunun daha saglam riske atmamak gerek 2. aydan sonra sadece ilaç

Kızlar ilk kutuda yaşadığım sıkıntılar nedeniyle 2.kutuya başlamaya kararsızdım. Doktorumu aradım, mutlaka al,aynı sorunları yaşamayacaksın dedi. Başladım 2.kutuya ve şuanda hiç bir problem yok. Reglim 3.gün bitti (eski düzene döndüm,ilk ay 10 gün sürmüştü),hiçbir şikayetim yok. Kararsız kalan arkadaşlara 2.kutuyu da almalarını tavsiye ederim. ılk ay alışma süreci oluyormuş.

arkadaşlar çıldırcam artık ben gerçekten yazz 24 kullanıyorum yazmıştım.psikolojimin alt üst olmasını geçtim gerçekten ama 17 gündür kanamam bitmedi .dr gittim normal ilk kutuda bu dedi ,ama ben gerçekten korkuyorum artık.bunyemiz alt üst oluyor sürekli kanama nasıl baş edicez.ve gerçekten çok korkyorum bir 22 gün sonra düğünüm var .hadi yan etkisi olmasa 1 yada 2 kutu daha kullancam ama .valla kendimle cebelleşiyorum.bırak kullanma diyorum bu kutu bitince kal hamile diyorum.ve bunu sürekli söylüyorum ama Allah korusun bu hap kısırlık yapar mı hormon dengesi alt üst oluyor,çok korkuyorum.Allah korusun .ne olur aranızda varsa böle doğum konturol hapı kullanan ama bıraktığında hamile kalan .yani olmaz deme böle bi etki korkuyorum.artık nikimi pisiko die değiştircem.

Bende aynı sorunları yaşadım.Ayrıca ay boyunca kahverengi lekelenmelerim oldu. Hala kanaman bitmediyse apranax al günde 3 defa, işe yarıyor. 3 gün önce 2.kutuya başladım hiçbir sorun yaşamdım. Reglim 3 günde bitti. Gerçekten alışma dönemiymiş :)

tutkufb 1907 canım bi fener bahçeli olarak teşekkür ederim ilgilendiğin için ,bakalım 1.kutumun bitmesine 5 günüm kaldı .umarım ikinci kutuda olmaz senin gibi rahatlarım .bende dün tekrar dr gittim .ana sağlık yerine kadın doğum uzmanına o da bırakmak yok 3 aya kadar bile sikayetin olabilir dedi .ama gerçekten zormuş kadın olmak ya ....
hayret ettim kaldım.hormon ilacı olduğu içinmiş bu sitresim sinirim gögüs ağrılarım .tabi en çok kanamayı takıyordum kafama sen yazınca rahatladım tatlım saol.

tutkufb 1907 canım bi fener bahçeli olarak teşekkür ederim ilgilendiğin için ,bakalım 1.kutumun bitmesine 5 günüm kaldı .umarım ikinci kutuda olmaz senin gibi rahatlarım .bende dün tekrar dr gittim .ana sağlık yerine kadın doğum uzmanına o da bırakmak yok 3 aya kadar bile sikayetin olabilir dedi .ama gerçekten zormuş kadın olmak ya ....
hayret ettim kaldım.hormon ilacı olduğu içinmiş bu sitresim sinirim gögüs ağrılarım .tabi en çok kanamayı takıyordum kafama sen yazınca rahatladım tatlım saol.

2.ci kutunun 5. hapını aldım canım dün, hiçbir sorun yok. Lekelenme filan da yok gayet iyi durumdayım. Hiç ilaç alıyormuşum gibi değil. Geçen ay kafayı yemiştim,tabi doktoruma da yedirmiştim :) Ama benimki de kesinlikle bırakmak yok geçecek dedi. Çok şükür geçti :)
İnşallah seninde 2.kutuda şikayetlerin gider :Saruboceq:

X