Yengem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

moonserein

Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2023
162
33
25
Merhaba aslında tam dert değil danışmak istiyorum size , ben mi yanlış yapıyorum diye , benim annemle babam geçen seneden beri köyde uzun süre kaliyo 6 ay kalmisligi var , ben o sürede yalnız kaldim evde üst katimizda abim oturuyo, annemler köyde olduğu süre zafinda bu senede dahil ben hiç üst kata çıkmıyorum ciktiysam nadir çıktım , beni çağırdı yengem yemeğe felan istemedimi belirttim tok olduğunu bahane bulup istemedimi soyledim defalarca yani kirilmasin diye sürekli bahane uydurarak istemedimi söyledim. Geçen sene ozellikle cilt problemlerim vardı onun beni görünce noldu yüzüne diye sorularindan rahatsız olmustum çok sormadi ama insanın yüzü ortayken böyle sorunca nasıl desem yüzüm ortada nispet yapar gibi geldi çünkü yani ablamlar öyle sormuyo sebebi bu değil ama yukari cikarsam sorardi bunu mesela ben insan içine bile girmek istemiyodum o derece cildimde rahatsızlik vardı gecmesini bekliyodum nese geçti cildim bu sene iyiyim fakat bu sebeple çıkmak istemedimi soylemedim , ben bu kadar aciklama yapmak zorunda oldumuda düşünmuyom , bakın kızlar benim asıl sorum ben yukari çıkmak yengemle yakin olmak zorunda mıyım? Kucukken annemle ettiği kavgalardan ötürü nefret etmiyom ama sevmiyomda hani belli duygum yok muhattap olmuyom laf sokmuyom konusmuyomda yani abimin eşi diye saygı duyuyom , abimle aramizi açmaya calisirdi kucukken ben niye mi ne seviyom ne nefret ediyorum daha orta okulda bana temizlik yaptırmaya çalışırdi annem henüz küçük olduğum için istemezdi bununla alakali kavga cikartirdi ailede kendisi evlenince birlikte yaşamaya baştan tamam demiş aynı zamanda calismamayi kabul edip anneme ev işlerinde yardımcı olucam demisti bastan kabul etmişti ama evlenince öyle olmadı kendisi amca evinde yengesiyle büyümüş sormayın bu kısmı o kisim uzun ordayken her işi yaparmış evlenince felan öyle yapmadi yani buralar beni gerçekten alakadar etmez ister hakli ister haksız annnemle olan kavgasinda beni ilgilendiren bunları benim önümde yapmasi annemi çok uzmesi gözümün önünde beni binlari bu izlemeye seyirci birammasi tabiki abimlede samimi değilim cocukken aşırı samimi olduğum halde büyürken nefret ettirdi kendinden , ben kardeslerim arasında sadece abimle samimi değilim yengeminde katkısı olduğu icin aramizin acilmasinda onunla samimi olmak istemiyorum olmuyomda ne seviyom ne nefret ediyom abimi severdim kucukken bayağı eskisi gibi değilim abimle neyse . Diceksiniz ki madem öyle sende olma samimi söylemi geçen sene iş bulmamda yardimci oldu aslında direk yardımci olmadi o amcasinda büyümustu ya onun yengesi iş buldu bana akrabasi varmış konuştu torpille girdim biraz uzun süredir iş bulmakda sıkıntım vardı o iş buldum yerle görüşürken yanimda geldi yardımcı oldu felan , ya ben bu iyiliğinden ötürü onla samimi olup yardımcı olup üst kata cikmak zorunda mıyım?

İş bulmanıza yardımcı oldu ise küçük bir hediye verebilirsiniz bu kadarı kafi. Gitmek zorunda değilsiniz.

İş bulmanıza yardımcı oldu ise küçük bir hediye verebilirsiniz bu kadarı kafi. Gitmek zorunda değilsiniz.
Doğum gününde hediye felan almam mesela oyuzden doğum günü olursa alırım diye düşündüm, ya şöyle bu konuyu açma sebebim çok soruyor geçen seneden beri hiç yukarı cikmadin diyo ayrıca sakayla karışik anneme sikayet etti beni ozlem gelmedi yukarı diye onuda geçtim o kadar çok yemege cagirdiki hatta bı kere sen gel yemeği al burdan aşağıda yersin demisligi var yemege yukarı cikmadim için ya istemedim bu kadar belliyken niye ısrarla çağırırki insan hem zorluyo hemde yukarı niye cikmadin diye soruyo ben diyorum ki uyuyom yorgunum aç değilim felan dedim ama yani yanlismi bu yaptığım? Zorunda mıyım yani cikmak samimi olmak, onu sevmiyo değilim seviyoda değilim ama zorunda miyim onu geçtim yenge tarafi üst kata çok sık gelir onlar gelincede gene muhattap olmaz yukari cikmazdim ya bu normalmi bizim ailedemi var kız tarafının amcasin halasi çocuklarıyla bu kadar samimiyet? Onlarla samimi olmak zorunda mıyım bunaldim yani

Lütfen aynı konuyu defalarca açmayınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X