Yeni boşanan birisi ile flört edilir mi?

Burada bir aşağılama yok yalnız. Örnekler ortada. Ben bu son anlattığım örnekteki çocuğun çok düzgün psikolojiye sahip olduğunu düşünmüyorum mesela. Açık açık ilişkiye hazır olup olmadığını da sordum. Lafı ağzında çevirdi durdu ne evet ne hayır diyebildi ama mesaj atmaktan da geri durmuyor. Günümüzde zaten düzgün insana denk gelmek uğraş gerektiriyor bir de evliliği yürütememiş adamlarla niye uğraşalım ki? Hem kadının hem erkeğin kötüsü var orası doğru ama boşanan insana biraz mesafeli olmakta fayda var.
Önceki mesajınızı göremedim. Boşanmış kişi tercih etmeme hakkınız tabii ki var. Ama cinsiyet temelli kesin erkek hatalıdır bakış açısının yanlışlığını göstermek istedim.

Yaa dimi bence de. Haliyle aralarında yaş farkı da var. Adamın maddi durumu epey iyi ama bu evlilik dinamiklerinin çocuk yüzünden sürekli çalkantıya gireceği gerçeğini değiştirmiyor maalesef. Böyle bir evliliği göze almak için nasıl bir psikolojik yapıya sahip olmak gerekiyor gerçekten merak ediyorum. Benim yaşadığım bu son durum gibi en ufak şeyden midem bulandı yani. İnsanlar değişik, çocuklu adamla evlenmeyi göze alabiliyorlar.

Maddi durumu iyiymiş olur olur yeriz demiş.

Bir de 30 yaş sendromuna girmiş kadınlar üzerlerinde toplum baskısı çok olunca ‘ zaten yaşıtlarımın çoğu ya evli ya boşanmış kabul edeyim’ diyebiliyorlar.

Adam yıllar önce öğrenmemiş, yeni öğreniyor. Benim karar verme hakkımı elimden aldın diyor ki gayet haklı.

Boşanmış kadınla denemek serbest ben almam alana mani olmam diyen erkekle aynı zihniyettesiniz işte. Size kimse zorlamıyor ama boşanmış insanları aşağılayamazsınız.

Ben adam haklı dedim zaten mesajla da. Burdaki kadınlar da adam haklı demiş zaten.

Siz kk kadınlarını suçladınız.

Boşanmış kadını istemeyen erkek yuvayı yürüyemez diye değil bakire kız istediğinden evlenmiyor, aynı şey değil ki. ( ha bakire midir onu bilmem )

Siz fazla savunuyorsunuz boşanmış erkekleri

Muhtemelen ya böyle biriyle evlendiniz ya çok sevdiğiniz bi yakınınız var fazla dolmuşsunuz kadınlara.

Ya da pick me girl siniz. Sizinle anlaşamıycaz konuşmamızın bi gereği yok bu son mesajım size iyi günler

Ben adam haklı dedim zaten mesajla da.

Siz kk kadınlarını suçladınız.

Siz fazla savunuyorsunuz boşanmış erkekleri

Muhtemelen ya böyle biriyle evlendiniz ya çok sevdiğiniz bi yakınınız var fazla dolmuşsunuz kadınlara.

Ya da pick me girl siniz. Sizinle anlaşamıycaz konuşmamızın bi gereği yok bu son mesajım size iyi günler
Hiçbiri değilim. Doğruyu savunmak için mağduru olmaya gerek yok. Sadece kadın-erkek eşitliğine inanan normal bir kadınım. Son mesajınız olduğu için çok teşekkürler. İyi günler.

Birisiyle tanıştım, çok uzun yıllar sevgili(nerdeyse liseden beri) olduktan sonra evlenmiş, boşanmış ve boşanalı 7 ay olmuş. Henüz yeni boşanan biri ile flört edilebilir mi? Şans verilmeli mi yoksa uzak mı durulmalı?
Takılmalıksa ok ciddiyse uzak dur. O şimdi yaşayamadığı gençliğini yaşamanın peşine düşer başka başka insanlarla denemek ister. Vermeyi düşündüğün şansın cinsine bağlı yani.

7 ay aslında çok kısa bir süre değil ama açık olmak lazım. Boşanma sebebine inanamadım. ciddi bir ilişki değil de takılmak istiyor gibi. Çocuğu da var sanırım kaç yaşlarında acaba?

7 ay aslında çok kısa bir süre değil ama açık olmak lazım. Boşanma sebebine inanamadım. ciddi bir ilişki değil de takılmak istiyor gibi. Çocuğu da var sanırım kaç yaşlarında acaba?
Çocuğu yok. 94 doğumluydu, aramızda bir yaş var ben 93'lüyüm. Takılmak mı istiyor yoksa bu süre zarfında psikolojisine iyi gelecek birini mi arıyor anlayamadım. Tek gecelik ilişki insanı olmadığımı açık açık söyledim. İlişkiye kendini hazır hissediyor musun diye de sordum. Net bir cevap vermedi. Seni tanımak güzel falan dedi. İlişki istemiyor, takılmalık bakmadığımı da biliyor ama bir yandan mesaj atmaktan geri durmuyor. En iyisi boşvermek diye düşünüyorum.

Ben boşanmış bir erkekle evliyim. 33 yaşımda eşimle tanıştım, 35'te evlendim. Çocuk da düşünen bir kadın olmadığım için evlilik düşüncem yoktu. Bizim için aşk evliliği oldu. Eşim resmi olarak benimle tanışmadan yaklaşık 1 yıl önce boşanmıştı. Ondan önce de 7-8 ay gibi bir süre evler ayrılmış.
Ben daha önce evlenmedim, bana kısa gelmişti yine de. Fakat benim evlilik gibi bir düşüncem yoktu, onun da yoktu, o nedenle bana korkutucu gelmedi fakat 6 ay gibi bir sürenin ardından ikimiz de aşık olduk, ilişkide evlilik konuşulmaya başladı aynı evde yaşamaya başladık. ve 1.5 yıllık bir ilişkinin ardından evlendik.

Zorluğuna gelince; eski eş ve çocuk meselesi. Benim eşimin evliliğinin bitmesiyle benim alakam yoktu bu nedenle başıma bir şey geleceğini düşünmemiştim. Fakat yanılmışım. Eski eş düğün günümüze dek bizi çocuk üstünden, maddi konulardan (mal paylaşımı davası) davalara, olaylara, karakollara boğdu. Benim ailem dışı sıçramadığı yapışmadığı yer kalmadı. Haliyle hem kendi adımıza düzen kurmak, hem de o dönemlerde "çocuk için" bir şekilde mücadele etmeye çalışmak gibi bugünün kafasıyla asla yaşamayacağım bir dönem oldu. Sonunda hepsi bizim avantajımıza sonuçlandı, hak ve zaman kayıplarımız bitti. Her şeyin çizgisini çekebildik. Fakat çok emek verdik.

Sizi uyaracağım tek nokta şu. Eş adayınız nasıl bir insan? Sizi hayatında nereye koyuyor? Güvenilir mi? Biz eşimle az önce bahsettiğim kriz dönemlerini yaşadık fakat eşim beni bir gün bile hayal kırıklığına uğratmadı. Belki evlenmeden bunları yaşamasam ona güvenim böyle olmayabilir, belki evlenmeyebilirdim. Fakat bazen de eski eş, aile, çocuk gibi mevzularda evlenmeden önce her yönüyle bir şeyler yaşamak evlilik için bir test olabilir. Benim eşim ben ve ailem açısından bu testi geçti.

Bir diğer konu. Boşanmış erkek konusu. Ben açıkçası kadın da olsa erkek de olsa cinsiyet temelinde bakmıyorum. Eşim dışında evliliği bitmiş, üniversite yıllarından erkek arkadaşlarım var bazıları yeniden evlendi ve çok mutlu. Ama bazı kadınlar da var evliliği bitmiş ve tıpkı bizim örneğimizdeki gibi gerçekten mağduru oynayan bir zorba olabiliyor. Ben cinsiyet temelli bakmayı reddediyorum.

Şunu diyebiliriz evet boşanmış bir kadın/erkek ile olmanın farklı parametreleri vardır. Fakat günün sonunda o adam sözünün eri mi, size verdiği sözleri tutuyor mu, mesela çocuğu varsa sizi bakıcı olarak mı alıyor, ya da kadınsa eski kocası evlendi diye mi sizinle evlenmek istiyor gibi bir sürü parametre var. İlişki döneminde gözü açık, dikkatli olursanız, illa evlenicem kafasında olmazsanız, geride durup bakmayı seçebilirseniz sağlıklı bir evlilik yapabilirsiniz.

Ben aşk evliliği yaptım, eşim de öyle. Biz planlamamıştık, fakat yine hayata gelsem yine onunla evlenirdim. Eşim benim en iyi arkadaşım. Bir kişiye saygısızlığını, ağzından çıkan bir kötü sözü duymadım şu ana dek. Sırf boşanmış diye yaklaşmasam ya da o zor dönemlerde bana verdiği sözlere inanmasam bugün beraber olamazdık.

Her insan ilişkisinde olduğu gibi dikkatle bakmak gerek. Yoksa gözünüzü kapatırsanız hiç evlenmemiş erkeklerle de çok kötü şeyler yaşanabiliyor.
Boşanmış bir insan eğer "çıkar" uğruna değilse gerçekten daha ne istediğini bilerek evleniyor. Bu avantaj bence.

Birisiyle tanıştım, çok uzun yıllar sevgili(nerdeyse liseden beri) olduktan sonra evlenmiş, boşanmış ve boşanalı 7 ay olmuş. Henüz yeni boşanan biri ile flört edilebilir mi? Şans verilmeli mi yoksa uzak mı durulmalı?
Kesinlikle uzak durun, erkekler boşandıktan sonra eski eşlerini bir yokluyor, geri dönme çabaları oluyor kör ölür badem gözlü olur misali...

Eski karısı bir meslek sahibiyken başka bir meslek sahibi olmak için mevcut mesleğini bırakıp tekrar üniversiteye başlamış. Bütün ev işleri ve ekonomik problemler çocuğa kalmış. Buymuş boşanma nedeni. Bana saçma geldi açıkçası.
İnandıysan elimde çok güzel bir boğaz köprüsü var

Kk da ki konuları okuduktan sonra hala boşanmış adamlara yanaşan şaşırıyorum. Önyargılı olmak istemem, büyük konuşmakta istemem ama cesaret edemem. Kolay kolay kimse adam gibi adamı boşamaz nedense boşanan erkeklerde hep iyi olur eşleri aldatmış olur!!
Yakın çevremde akrabam boşanma aşamasında nedeni tahmin edileceği gibi kocası anasının eteğinin altından çıkamayan bir tip, şaka gibi ama annesiyle yatan biri, kk da her gün okumazsam inanmazdım. Yani boşanmış adamların geneli ana kuzusu olduğu için boşanıyor benim hayatımda oluru yok size de düşünün derim.
Bir arkadaşımın kocası ondan ayrı annesinin nevresimi ile uyuyormuş, buna benzer sebeplerden bosanmislar. İlk duyduğumda çok şaşırmıştım ama artık şaşırmıyorum. Yeni vefat eden bir tanıdığımızın kızı kanser sürecinde annesindeymis mesela, cenaze aile evinden kalkmış. Şimdi bu kocayı alanda olur.

Öyle bir anlatıyor ki hep kurban bu olmuş, eski karısı çocuk hem ekonomik hem ev işlerine yardımcı olurken hiçbir şekilde çocuğa ilgi göstermemiş. Her işi o hallederken ilgisiz kalan da o olmuş falan.
İmkanı yok ya . İmkansız ötesi imkansız . Yukarda arkadaşların dediği gibi kadınlar iyi erkeği asla bırakmak istemez hele çocuk varsa imkansizzzzz. Zaten adam cocukluymus hiç tavsiye etmiyorum çeyizi ile gelen adamı

Çocuğu yok. 94 doğumluydu, aramızda bir yaş var ben 93'lüyüm. Takılmak mı istiyor yoksa bu süre zarfında psikolojisine iyi gelecek birini mi arıyor anlayamadım. Tek gecelik ilişki insanı olmadığımı açık açık söyledim. İlişkiye kendini hazır hissediyor musun diye de sordum. Net bir cevap vermedi. Seni tanımak güzel falan dedi. İlişki istemiyor, takılmalık bakmadığımı da biliyor ama bir yandan mesaj atmaktan geri durmuyor. En iyisi boşvermek diye düşünüyorum.
Çocuğu yok kısmı da ilginç, o kadar uzun ilişkide neden çocuğu yok... Ya hiç düşünmedi, yada eski eşi baba olabilecek kapasite göremedi.

Açıklaması da hoşuma gitmedi

İmkanı yok ya . İmkansız ötesi imkansız . Yukarda arkadaşların dediği gibi kadınlar iyi erkeği asla bırakmak istemez hele çocuk varsa imkansizzzzz. Zaten adam cocukluymus hiç tavsiye etmiyorum çeyizi ile gelen adamı
Çocuğu yok. Ne istediği de belli değil arkadaşın. Ben takılmalık bir ilişki istemediğimi söyledim. Kendisi daha ilişkiye hazır olmadığını ima etti. Ama beni tanımak güzelmiş (?), öyle söyledi. Görüşmeye devam etmek istediğini de söyledi. Mesaj atmış, okundu falan yapmadan direk sildim. Acaba açık açık "seninle görüşmek benim için zaman kaybı olacak, en iyisi iletişime son verelim" desem mi yoksa direk görmezden mi gelmek lazım? Güveni kırılsın bence, kadınların onun boşanma travmasını silmek zorunda olmadığını anlasın. Zaten özgüveni çok yüksek bir tip de değildi.

Çocuğu yok. Ne istediği de belli değil arkadaşın. Ben takılmalık bir ilişki istemediğimi söyledim. Kendisi daha ilişkiye hazır olmadığını ima etti. Ama beni tanımak güzelmiş (?), öyle söyledi. Görüşmeye devam etmek istediğini de söyledi. Mesaj atmış, okundu falan yapmadan direk sildim. Acaba açık açık "seninle görüşmek benim için zaman kaybı olacak, en iyisi iletişime son verelim" desem mi yoksa direk görmezden mi gelmek lazım? Güveni kırılsın bence, kadınların onun boşanma travmasını silmek zorunda olmadığını anlasın. Zaten özgüveni çok yüksek bir tip de değildi.
Beni tanımak tabikide güzel bende benim gibisiyle tanismayi çok isterdim diyip sohbeti kesin 😁 ben olsam özgüvenini baya tuzla buz ederdim

Beni tanımak tabikide güzel bende benim gibisiyle tanismayi çok isterdim diyip sohbeti kesin 😁 ben olsam özgüvenini baya tuzla buz ederdim
Bir insanı görmezden gelmek en iyi ceza olurmuş ya hani, daha fazla muhatap olmayayım dedim o yüzden. Özgüveni yok denecek kadar azdı zaten.

Ben boşanmış bir erkekle evliyim. 33 yaşımda eşimle tanıştım, 35'te evlendim. Çocuk da düşünen bir kadın olmadığım için evlilik düşüncem yoktu. Bizim için aşk evliliği oldu. Eşim resmi olarak benimle tanışmadan yaklaşık 1 yıl önce boşanmıştı. Ondan önce de 7-8 ay gibi bir süre evler ayrılmış.
Ben daha önce evlenmedim, bana kısa gelmişti yine de. Fakat benim evlilik gibi bir düşüncem yoktu, onun da yoktu, o nedenle bana korkutucu gelmedi fakat 6 ay gibi bir sürenin ardından ikimiz de aşık olduk, ilişkide evlilik konuşulmaya başladı aynı evde yaşamaya başladık. ve 1.5 yıllık bir ilişkinin ardından evlendik.

Zorluğuna gelince; eski eş ve çocuk meselesi. Benim eşimin evliliğinin bitmesiyle benim alakam yoktu bu nedenle başıma bir şey geleceğini düşünmemiştim. Fakat yanılmışım. Eski eş düğün günümüze dek bizi çocuk üstünden, maddi konulardan (mal paylaşımı davası) davalara, olaylara, karakollara boğdu. Benim ailem dışı sıçramadığı yapışmadığı yer kalmadı. Haliyle hem kendi adımıza düzen kurmak, hem de o dönemlerde "çocuk için" bir şekilde mücadele etmeye çalışmak gibi bugünün kafasıyla asla yaşamayacağım bir dönem oldu. Sonunda hepsi bizim avantajımıza sonuçlandı, hak ve zaman kayıplarımız bitti. Her şeyin çizgisini çekebildik. Fakat çok emek verdik.

Sizi uyaracağım tek nokta şu. Eş adayınız nasıl bir insan? Sizi hayatında nereye koyuyor? Güvenilir mi? Biz eşimle az önce bahsettiğim kriz dönemlerini yaşadık fakat eşim beni bir gün bile hayal kırıklığına uğratmadı. Belki evlenmeden bunları yaşamasam ona güvenim böyle olmayabilir, belki evlenmeyebilirdim. Fakat bazen de eski eş, aile, çocuk gibi mevzularda evlenmeden önce her yönüyle bir şeyler yaşamak evlilik için bir test olabilir. Benim eşim ben ve ailem açısından bu testi geçti.

Bir diğer konu. Boşanmış erkek konusu. Ben açıkçası kadın da olsa erkek de olsa cinsiyet temelinde bakmıyorum. Eşim dışında evliliği bitmiş, üniversite yıllarından erkek arkadaşlarım var bazıları yeniden evlendi ve çok mutlu. Ama bazı kadınlar da var evliliği bitmiş ve tıpkı bizim örneğimizdeki gibi gerçekten mağduru oynayan bir zorba olabiliyor. Ben cinsiyet temelli bakmayı reddediyorum.

Şunu diyebiliriz evet boşanmış bir kadın/erkek ile olmanın farklı parametreleri vardır. Fakat günün sonunda o adam sözünün eri mi, size verdiği sözleri tutuyor mu, mesela çocuğu varsa sizi bakıcı olarak mı alıyor, ya da kadınsa eski kocası evlendi diye mi sizinle evlenmek istiyor gibi bir sürü parametre var. İlişki döneminde gözü açık, dikkatli olursanız, illa evlenicem kafasında olmazsanız, geride durup bakmayı seçebilirseniz sağlıklı bir evlilik yapabilirsiniz.

Ben aşk evliliği yaptım, eşim de öyle. Biz planlamamıştık, fakat yine hayata gelsem yine onunla evlenirdim. Eşim benim en iyi arkadaşım. Bir kişiye saygısızlığını, ağzından çıkan bir kötü sözü duymadım şu ana dek. Sırf boşanmış diye yaklaşmasam ya da o zor dönemlerde bana verdiği sözlere inanmasam bugün beraber olamazdık.

Her insan ilişkisinde olduğu gibi dikkatle bakmak gerek. Yoksa gözünüzü kapatırsanız hiç evlenmemiş erkeklerle de çok kötü şeyler yaşanabiliyor.
Boşanmış bir insan eğer "çıkar" uğruna değilse gerçekten daha ne istediğini bilerek evleniyor. Bu avantaj bence.
Eşiniz istisnalardan birisi bence. Çevremde ya da duyduklarım arasında kendisi çok iyi olupta sadece karısından kaynaklı boşanan kimse yok. Olmaz mı olur ama bizim gibi toplumlarda boşanmak büyük bir kesim için hala tabu. Hele hele arada çocuk varsa normal parametreler içerisindeki bir kadın kocasını kolay kolay boşamiyor. Hatta çok şaşırdığım bir konu, boşamak farz olan kocalarını bile boşamıyorlar 😅

Eşiniz istisnalardan birisi bence. Çevremde ya da duyduklarım arasında kendisi çok iyi olupta sadece karısından kaynaklı boşanan kimse yok. Olmaz mı olur ama bizim gibi toplumlarda boşanmak büyük bir kesim için hala tabu. Hele hele arada çocuk varsa normal parametreler içerisindeki bir kadın kocasını kolay kolay boşamiyor. Hatta çok şaşırdığım bir konu, boşamak farz olan kocalarını bile boşamıyorlar 😅
Her boşanma kendine özel bence. Bir de asıl nokta burada yıllardır bir sürü konuda görüyorum; evlilik yapıldıktan sonra iki taraf da olmayacağını anladıkları halde, bariz olduğu halde olayı sündürmeleri, üzerine kadınların özellikle aslında bitmesi gereken evlilikte çocuk yapıcam ısrarı -tüp bebek kontrolüne bile gelmeyen adama çocuk yapmak gibi, gibi "boşanamamak" perspektifinde olayların illa çirkinleşmesi.

Hani diyoruz ya şiddet görmüş boşamamış, aldatmış boşamamış, yıllardır haftasonları eve gelmemiş boşamamış, ekonomik şiddet göstermiş yine boşamamış. Ben de diyorum ki aynı koğuşa düşen cezaevi arkadaşı gibi yaşarsan, boşanmazsan, tüm bu süreçlerde her şey daha kötüye gider. Çocuk yaparsın daha kötüye gider. Aslında o iki insan en başında yol yakınken görmeyi seçip ayrılsa, bu kadar rezillik de yaşanmayacak.

Kadınlarda da eleştirdiğim şey; ısrarla baskı kurmak kendini kabul ettirmek. Adamın tarzı zaten ilk 1 yıl belli olur -hadi diyelim pat diye evlendin- adam anneci mi belli, adam eve gelmiyor mu belli, adam sadık değil mi belli. E madem uyumsuz, istediğin evliliği vermiyor sana boşan git yoluna bak. Ama inat ediyorlar, burada kaç konuda adam bariz değer vermiyor, sevmiyor belli bu yani. Adama tüm aile baskı kursan, çocuk yapsan ya da lanet okusan ne fayda. Aman boşanmayayım. Bu kez de yıllarca mağdur edebiyatı yaparak evlilikte kal, günün birinde boşanırsan da "hiçbir kadın kolay boşamaz"

Bence tam aksine kolay boşasın kadınlar, kendilerine değer vermeyen ya da kötü davranan, ev arkadaşı hariç bir şey olamadıkları adamları boşasınlar. Burada 3 konunun 2'sinde 1 yılı aşmamış kötü giden baba evine döndüm temalı evliliklerde sürpriz: kadın hamile. Çocuk varsa kısmı da burada devreye giriyor, işte nedense hep çocuk var. Hatta berbat evlilik konularının sahiplerini eş zamanlı tüp bebek konularında görürsünüz. Çünkü kadına göre çocuk olursa adamı daha iyi kontrol edecek, adam değişecek, ve daha iyisi adam "boşanamayacak".

Kadın da erkek de boşansın, boşanmaların illa ölüm kalım meselesi olması gerekmiyor, hatta çocuklu çiftler çok daha erken boşanmalı eğer yürümüyorsa çünkü onların çocuk yüzünden boşandıktan sonra bir de mecbur yüz yüze bakma durumu oluyor, ne kadar zaman kaybedilirse öfke o kadar büyük oluyor, "hayatımı çaldın, çocuklu kaldım" oluyor. Bence baktın yürümüyor, laçkalaşmadan, kötü anılar biriktirmeden yüz göz olmadan çocuğun hatırına ayrılınmalı.

Toplum da o zaman boşanmayı normalleştirir, kadın da erkek de etiketlere maruz kalmaz. Şu an ki durumda ben eşimle ilişkiye başlarken bir genetik dna haritasını istemediğim kalmıştı, çünkü bende de önyargı vardı. Ama şeffaflık, dürüstlük ve emekle her şey çözülür. Size bu üçünü vermeyenle zaten hiç evlenmemiş olsa da ilişki yürümez. Kadın ya da erkek boşandı diye değeri düşmez, kalitesiz kadın erkek evliyken de kalitesiz oluyor. Bizzat şahidim buna.

Son düzenleme:
X