Yeni boşanan birisi ile flört edilir mi?

Boşanmış kadınları aşağılayan erkekler gibi yazmış çoğu kişi. Boşandıysa sorunludur, eril enerjisi düşüktür, takılmalık bak vs. Neyse ki bu toplumdaki erkekler de boşanmış kadınlar için aynısını düşünüyor. Kadın olsaydı da adamı elinde tutabilseydi, bir evi çekip çeviremiyor kadınlık bilmiyor, boşanmış kadınla ciddi düşünülmez sadece yatıp kalkılır vs. Kadını erkeği bu zihniyetteki insanlar birbirlerine layık. Umarım karşısındaki insanı “boşanmış” diye aşağılamayan az sayıdaki insan birbiriyle karşılaşabilir.
eril enerjisi düşük, takılmalık bakabilirsin muhabbetini ben yaptım
başka yapan oldu mu bilmiyorum ama yorumunda atıfta bulunduğun için cevap verme gereği duydum
ben konu sahibinin anlattığı adam özelinde yorum yaptım
o yorumu da boşanmış erkeklerin geneline çekmek doğru olmaz
zira ben genellemedim mesela . bahsettiği kişi özelinde söyledim
eski karısı bir sebepten maddi gelirsiz bir dönem geçiriyor , ev işleriyle de fazla ilgilenemiyor
ve bu adam bütün maddi yük ve ev işi üstüme bindi diye şikayet ediyor
bence evlilik böyle bişi değil. tabi ki maddi ve diğer sorumluluklar eşit paylaşılmalı
ama evlilik yeri geldiğinde eşini idare edebilme sanatıdır aynı zamanda
bana öyle geliyor ki bu adam, tekrar evlense ve karısı hamilelik + çocuk bakma sebebiyle para kazanamasa, ev işlerine de yetişemese demek ki havlu atacak yine ?
bu açıdan bakınca eril enerjisini düşük buldum çünkü biz kadınız, özel durumlarımız olabilir, kolay iş bulamayabiliriz erkeklere kıyasla vs bir sürü etken var
böyle dönemlerde eş diye seçtiğimiz adam o evi çekip çeviremiyorsa üstüne bi de mızmızlanıyorsa ben de öyle düşünürüm
adamı aile kurmaya uygun görmedim aslında özetle olay bu .

boşanmış adamları genellemediğimi ifade etmek ve neye dayanarak öyle yorum yazdığımı açıklamak için yazmak istedim .

eril enerjisi düşük, takılmalık bakabilirsin muhabbetini ben yaptım
başka yapan oldu mu bilmiyorum ama yorumunda atıfta bulunduğun için cevap verme gereği duydum
ben konu sahibinin anlattığı adam özelinde yorum yaptım
o yorumu da boşanmış erkeklerin geneline çekmek doğru olmaz
zira ben genellemedim mesela . bahsettiği kişi özelinde söyledim
eski karısı bir sebepten maddi gelirsiz bir dönem geçiriyor , ev işleriyle de fazla ilgilenemiyor
ve bu adam bütün maddi yük ve ev işi üstüme bindi diye şikayet ediyor
bence evlilik böyle bişi değil. tabi ki maddi ve diğer sorumluluklar eşit paylaşılmalı
ama evlilik yeri geldiğinde eşini idare edebilme sanatıdır aynı zamanda
bana öyle geliyor ki bu adam, tekrar evlense ve karısı hamilelik + çocuk bakma sebebiyle para kazanamasa, ev işlerine de yetişemese demek ki havlu atacak yine ?
bu açıdan bakınca eril enerjisini düşük buldum çünkü biz kadınız, özel durumlarımız olabilir, kolay iş bulamayabiliriz erkeklere kıyasla vs bir sürü etken var
böyle dönemlerde eş diye seçtiğimiz adam o evi çekip çeviremiyorsa üstüne bi de mızmızlanıyorsa ben de öyle düşünürüm
adamı aile kurmaya uygun görmedim aslında özetle olay bu .

boşanmış adamları genellemediğimi ifade etmek ve neye dayanarak öyle yorum yazdığımı açıklamak için yazmak istedim .
Anladım. Yetişkin anne-oğul ilişkisini geçtim, küçücük erkek çocuklarıyla ilgili bile neler yazılmıştı. O genellemeleri okuduğum için karıştırdım sanırım. Yoksa tabii ki evliliğe uygun olmayan erkek de var kadın da. Evlilikteki iniş çıkışları kaldıramayan insan evlenmesin zaten. Durumları kişi bazlı değerlendirmek lazım.

Ekleme: takılmalık da bakılabilir tabii. Ben 35 yaşındayım. Bundan 10 yıl önce bu konuya aşırı kapalıydım ama evet her insanla evlenilmez. Cinsel çekim vardır, takılır geçersin.

Cok uzun yillar beraber yada evli olanlar dönup dolanip yine biribirini buluyor. Vazgecemiyorlar takintili gibi yani

Ben istemezdim

Anladım. Yetişkin anne-oğul ilişkisini geçtim, küçücük erkek çocuklarıyla ilgili bile neler yazılmıştı. O genellemeleri okuduğum için karıştırdım sanırım. Yoksa tabii ki evliliğe uygun olmayan erkek de var kadın da. Evlilikteki iniş çıkışları kaldıramayan insan evlenmesin zaten. Durumları kişi bazlı değerlendirmek lazım.

Ekleme: takılmalık da bakılabilir tabii. Ben 35 yaşındayım. Bundan 10 yıl önce bu konuya aşırı kapalıydım ama evet her insanla evlenilmez. Cinsel çekim vardır, takılır geçersin.
yani . ben eski sevgilimle ayrıldıktan sonra takılmalık görüştüm mesela. ilişkinin bi oluru yoktu ama cinsel çekim tavandı . geçmişten gelen duygusal bağım zayıflasa da sıfır değildi , oldu öyle bi dönem .
ha sıfır duygu hissettiğim birinin bana dokunmasından zevk almak yerine iğrenen bi tipimdir
ama sonuçta sadece böyle ilişkiler yaşayan kadınlar da var.
herkesin duygu yapısı da farklı .

hayatta her şey var
herkes cinsellikle karşısındakine bağlanmıyor sonuçta ...
bi arkadaşım var liseden beri. 10 sene boyunca aktif olarak erkeklerle takıldı, sevgili oldu falan
cinsellik yaşadıktan sonra uzaklaşıyordu . sadece seks için görüştükleriyle de maksimum 2 kere beraber olabiliyordu.
3. sevişmesini yaşamıyordu yani onlarla da
yakınlaştıktan sonra adamların yüzünü görmek istemiyordu , kaçıyordu
sürekli benim cinsel sorunlarım mı var diye kafa yordu kendine.
meğer sonradan aslında kadınlara ilgi duyduğunu farketmiş
kadınlara ilgi duyduğunu da kabullendi ama hala erkeklerle zorluyor . bence kendine işkence yapıyor
ama hayatta her şey var işte

X