Saç Rengi ve Saç Boyama Yeni boyalı saçı doğal yollarla akıtmak

trucsviolet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2013
5
0
Merhaba arkadaşlar. 17 gün oldu saçlarımı kaşmir kahveye boyayalı ve ben yeni saç rengimden hiç memnun kalmadım, kahveden çok kızıl gibi duruyordu. İlk günden beri doğal yollarla kendim nasıl akıtabilirim diye araştırıyorum. Beyaz sabun ve kepek şampuanlarının işe yaradığını okudum ve hemen boyadığım günün ertesi uygulamaya başladım.
İlk (hacı şakir - sade) beyaz sabunla başladım, yeni boyadığım için doğal olarak baya bi aktı. ( Normal şampuanlar nerdeyse hiç akıtmıyor zaten denedim ve gördüm.)
Sabundan sonra evet saçlar çok sertleşiyor, ama hemen ardından saç kremi kullanırsanız sert olmaz.
Bir de kepek şampuanını deneyeyim dedim. Head & Shoulders aldım ve onun da boyayı akıttığını gördüm (ama beyaz sabun kadar çok etki etmiyor).
Ayrıca ben saçlarımı hep düzleştiriyorum zaten bu da boyanın matlaşmasına neden oluyor.

Sonraki yıkamalarımda saçımı önce beyaz sabunla yıkayıp sonrasında azcık kepek şampuanıyla yıkadıktan sonra en son kremle duruladım.
Annem de farketti saçların ilk başta çok tuhaftı şimdi rengi çok belli değil dedi, saçlarımın dipleri eski rengine dönmeye başladı ve önceki gibi çok sırıtmıyor ve rengi mat duruyor. 1 kez de zeytinyağı v bal karışımını uyguladım o da akıtıyor:)

Şöyle bir şey de var herkesin saç yapısı farklıdır. Ben sürekli düzleştirdiğim için saçlarımın uçları zaten kırık, ama sabundan sonra şampuanla yıkayıp kremleyince benim saçım yapı olarak pek bi etkisi olmadı:)

Kahve de çabuk akan bir renk ama saçlarınız yeni boyandıysa akıtmak daha kolay oluyor:)

Bulaşık deterjanı, karbonat gibi akla mantığa sığmayan yolları denemeyin derim!:)

X