Yeni evime kötü yorum yapan yeni komşu

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Evi beğenerek aldık. Sadece koyu renk olan parkeleri değiştiriyoruz, bir de boya yapılacak. Başka büyük bir sıkıntısı yok. 3+1 geniş ve ferah. Kombili. Böyle yorumlar duyunca adamdan. Şaşırdık. Belliymiş demek ki eski ev sahiplerinin neden konuşmadığı
Parkeleri sökecekseniz gelen ustalara sorun. Evde küf sorunu görünüyor mu? Alt kattan da soğuk hava gelmesin diye parke altına yalıtım daha iyi yapılabilir. Kuzey cephenin önü açıksa ve dış cephede yalıtım yoksa o cephedeki duvara dekoratif yalıtım yapabilirsiniz. Eviniz yazın daha serin, kışın da daha sıcak kalır.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Evi beğenerek aldık. Sadece koyu renk olan parkeleri değiştiriyoruz, bir de boya yapılacak. Başka büyük bir sıkıntısı yok. 3+1 geniş ve ferah. Kombili. Böyle yorumlar duyunca adamdan. Şaşırdık. Belliymiş demek ki eski ev sahiplerinin neden konuşmadığı
Benim evimde kuzey ısınma gibi problem yaşamadık hiç

Hiç böyle insanları kafanıza takmayın cidden ya
Benim için sevdiğim çok değer verdiğim insanların sözü önemlidir
Diğer insanlar gram umurumda değil ne derse ne düşünürse size de tavsiye ederim
Güle güle oturun eviniz hayırlı olsun bu kira hengamesinden kurtulduğunuz için dua edin kredi vs ödemekte aynı kira gibi ama kirada ev sizin olmuyor…

Valla 3 sene önce İstanbul'dan ev aldık. Bahçe katı daire. Tesisatta birtakım problemler var ve düzenli olarak vidanjor cagirmadigimiz takdirde evi su basıyor. Şimdiye kadar 3 kere bastı, Allah tekrarını yaşatmasın😂 ama bu daireyi almamış olsak şuan kiramizi bile ödeyemiyor olurduk muhtemelen. O yüzden hiç pişman olmadık. Dedikleri doğruysa bile her evin çeşitli sorunları oluyor yapacak bişey yok keyfinizi bozmayin

Güneş içinde aydinliktan bunaltan ev hic sevmem hele yazın kabusum olur migren eder beni. Benim tercihim kuzeye dönük sıcaklarda serin olan yalıtımı iyi oldugu icin kışın da üşütmeyen evdir her zaman. Guney takıntısı hayatinda modern yeni bina görmemiş kırsal kafalarda olur anca. Ayrica o adam sizin evi kesin cocuguna falan alacaktir kacirinca hasetlenmistir. Yoksa kim durduk yere bu kadar inceler baskasinin evini. Hayırlı oldun gule gule oturun.

Laf söyledi bal kabağı.. Evi yaptırın ben inşaatçıyım yaparıma getirmek istemiş. Kuzey cephede oturuyorum evin yarısı güney cephede vallahi güney cephe kadar zorlayan yok özellikle mutfak orda yemek pişirmek işkence 🤦 Isıtmak kolay soğutmaktansa 😂😂
Hayırlı olsun sağlıkla oturun.Allah ödeme kolaylığı versin 🙏

Küf kötü de o kadar aman yarabbi her yanımız kuflendi öldük bittik bisey degil. Londradayim burdaki evlerin %90i küflü. Banyolarda ozellikle yeterli havalandirma olmayinca siyah küf olur her dip köşe çok hızlı sekilde ne kadar dikkat etsen de. Binalarin dış duvarlari keza. Odalarin tavanlari hep küftur. Markette küf örten spreyler satilio surekli :) sorunu cozemedikleri icin aman gözüme gözükmesin yeter modundalar. Küften ölünse ki ihtimal dahilinde, önce tum birleşik krallık ölür. Öyle ki kışın otobüse binersin insanlarin montlari küf kokar. Sokaklar parklar her yer agir küf kokar ozellikle 2 hafta araliksiz yagmur yagdigi günlerde milletin saci basi kuflenio galiba her yer kokuyo. Artik aldigim küfüm kokusunun siyah küfe mi yeşil küfe mi ait oldugunu ayirdedebiliorum.

Aynı zamanlarda ev aldığımız arkadaşımın başına da benzer olay gelmişti onlarında morali çok bozulmuştu kuzey cephe ev ısınmaz dedikleri ev hamam gibi bu paraya etmez falan filan demişti komşusu bazı insanlar böyle çekememezliklerinden mi nedir takmayın...

Keşke en baştan deseydi almasaydiniz Gerçekten talihsiz bir ev almışsınız aslında herseyine dikkat etmek lazım ben kiracı olduğum halde kılı kırk yararim evde oturacağım zaman . Üzüldüm yani özellikle 3 kat merdiven yaşlı bir akraba gelse napcak vazgeçme şansınız yok değil mi yerlestiniz mi
Yok maalesef. Tapuyu aldık.
Çok ev baktık. Kiminin fiyatı iyiydi, içi kötüydü, kiminin fiyatı çok yüksekti vs vs derken cebimize uygun bu evi bulduk. Yarın boyaya da başlıyoruz.

Yok maalesef. Tapuyu aldık.
Çok ev baktık. Kiminin fiyatı iyiydi, içi kötüydü, kiminin fiyatı çok yüksekti vs vs derken cebimize uygun bu evi bulduk. Yarın boyaya da başlıyoruz.
Olsun üzmeyin kendinizi hakkınızda hayırlısı olan buymuş demek ki nasibiniz buymuş İnşallah dediği kadar kötü değildir

Benim buradan çıkaracağım tek ders karşılaştıkça selam vermekten öteye başka bir komşuluk ilişkimin olmamasına dikkat etmek olurdu :)
Eviniz hayırlı olsun. Bu devirde çok zor alınıyor. Güle güle oturun. Olur ya bir sorunu olursa da çözülür hiç merak edip içimize dert etmeyin.

Merhabalar.
Size canımı sıkan bir konudan bahsedeceğim. Biz yeni ev aldık çok şükür. Allah evi olmayan herkese nasip etsin. Konuya geleyim. Evin içindeki eski ev sahibi çıkınca biz de evin boş halini görmek için eve gittik dün. Karşı komşu teyze kapısını açınca tanıştık. Evi kaça aldığımızı sordu. Eski ev sahibiyle çok anlaşamadıklarını, pek konuşmuşlukları olmadığını söyledi. Az daha konuşup içeri girdim. Sonra kapı çaldı. Karşı komşunun eşiymiş. Hayırlı olsun vs dedi. Sonra "baştan söylemiş olayım. Eviniz kuzey cephe. Soğuk olur. Zaten eski ev sahibi de ısıtamadığı için sattı. Duvarlar hep küf tuttu. Bizim ev güney cephe. Ondan sıcacık hep güneş içinde. Sizinki güneş de görmez. Hadi ısıtırsınız evi de, cebiniz de ısınır hehehe. Evi de çok pahalıya almışsınız. Tüh keşke daha önce haberimiz olsaydı. Burası merdivenli de. Artık merdiven çıkacaksınız 3 kat. Biz zorlanıyoruz. Neyse siz gençsiniz. Keşke bu evi almasaydınız ama almışsınız napalım artık. Yine ev alırsınız gençsiniz daha. Neyse, Bi şeye ihtiyacınız olursa ben inşaatçiyim. Ben de her türlü malzeme var. Yardım istemekten çekinmeyin. Hayırlı olsun tekrar. " dedi gitti. Yani m*l gibi bakakaldık. Bu neydi şimdi dedik. Adama laf da veremedik şok olduğumuzdan. Sadece " buna paramız yetti" diyebildik. Şimdi çok kızıyorum kendime yersiz laflarına neden karşılık veremedik diye. Hayır, evi de 2 defa gezdik. Hiç küf görmedik, kokusunu almadık. Evi yeni boyatmış da değiller ki görmeyelim. Kiralarda oturduktan sonra kredi, aile yardımı, borç harç derken anca alabildik evi. Neyse ne, oturacağız artık ama ev adamın anlattığı gibi değilse bile patavatsız bir komşuya sahip olduğum için üzüldüm. Dünden beri aklımdan çıkmıyor dedikleri. Size de yazmak istedim yorumlarınızı merak ettim. Teşekkür ediyorum şimdiden.

bazı insanlar öyle
Ben onları öyle kabullenmeye karar verdim
Ben aldım beğendim valla yorum yapmaniza gerek yok teşekkürler deyip bıçak gibi keseceksiniz

Güle güle oturun, adam kendisi inşaatçı olduğu için muhtemelen iş koparmaya çalışıyor. Hani vardır ya bazı kuaförler saçini kim boyadı,kim kesti diye sorup şurası şöyle olmuş,burası böyle olmuş diyerek kendi saçınızdan soguturlar ya,adamın ki de o hesap.
Hiç takmayın. Küf sizin evde varsa onlarda da olur zira binanın bir yanına farklı,diğer yanına farkli malzeme kullanacak halleri yok yaparken.
Tamamen densiz,hadsiz insanlar. Yerinizde olsam merhaba'dan öteye geçmez muhabbetim bu insanlarla.

Merhabalar.
Size canımı sıkan bir konudan bahsedeceğim. Biz yeni ev aldık çok şükür. Allah evi olmayan herkese nasip etsin. Konuya geleyim. Evin içindeki eski ev sahibi çıkınca biz de evin boş halini görmek için eve gittik dün. Karşı komşu teyze kapısını açınca tanıştık. Evi kaça aldığımızı sordu. Eski ev sahibiyle çok anlaşamadıklarını, pek konuşmuşlukları olmadığını söyledi. Az daha konuşup içeri girdim. Sonra kapı çaldı. Karşı komşunun eşiymiş. Hayırlı olsun vs dedi. Sonra "baştan söylemiş olayım. Eviniz kuzey cephe. Soğuk olur. Zaten eski ev sahibi de ısıtamadığı için sattı. Duvarlar hep küf tuttu. Bizim ev güney cephe. Ondan sıcacık hep güneş içinde. Sizinki güneş de görmez. Hadi ısıtırsınız evi de, cebiniz de ısınır hehehe. Evi de çok pahalıya almışsınız. Tüh keşke daha önce haberimiz olsaydı. Burası merdivenli de. Artık merdiven çıkacaksınız 3 kat. Biz zorlanıyoruz. Neyse siz gençsiniz. Keşke bu evi almasaydınız ama almışsınız napalım artık. Yine ev alırsınız gençsiniz daha. Neyse, Bi şeye ihtiyacınız olursa ben inşaatçiyim. Ben de her türlü malzeme var. Yardım istemekten çekinmeyin. Hayırlı olsun tekrar. " dedi gitti. Yani m*l gibi bakakaldık. Bu neydi şimdi dedik. Adama laf da veremedik şok olduğumuzdan. Sadece " buna paramız yetti" diyebildik. Şimdi çok kızıyorum kendime yersiz laflarına neden karşılık veremedik diye. Hayır, evi de 2 defa gezdik. Hiç küf görmedik, kokusunu almadık. Evi yeni boyatmış da değiller ki görmeyelim. Kiralarda oturduktan sonra kredi, aile yardımı, borç harç derken anca alabildik evi. Neyse ne, oturacağız artık ama ev adamın anlattığı gibi değilse bile patavatsız bir komşuya sahip olduğum için üzüldüm. Dünden beri aklımdan çıkmıyor dedikleri. Size de yazmak istedim yorumlarınızı merak ettim. Teşekkür ediyorum şimdiden.
Ay türk filminden fırlamış karakterlere benziyorlar. İnşallah karı koca çalışıyorsunuzdur da az muhattap olma şansına sahip olursunuz. Ev ne durumdadır yaşamadan bilemezsiniz ama karşınızdakiler bariz geçimsiz ve ukala.

Eviniz hayırlı olsun, huzurla sağlıkla oturun inşallah

Çanakkaledeyim, evim güneydoğuda, sabah yatak odasından başlayan güneş canımızı okuyor. Gündüz balkonda oturulmuyor. Keşke ev kuzeyde olsaydı, ben onu nasıl olsa ısıtırdım. İnşallah rutubet meselesi uydurmadır. Tek olumsuz kısım o. Boderus kombi de piyasanın en iyisidir. Bakımlarını yaptırın güle güle ısının

“Ben de an itibarıyle pişman oldum bu evi aldığımıza, eski komşularımız çok iyiydi çünkü” deseydin keşke 😂 güle güle oturun, hayırlı olsun

X