Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

canım benim bayağı abartmışsınız....
ben ve eşim herşeyi kendimiz aldık sadece altınları kayınbabam aldı ondanda şüpheliyimya..
benim ailemde onun aileside pek bişey yapmadı biz 2,5 yıl boyunca ödedik taksitleri anamız ağladı..
ama buda bana akıl oldu eşimede akıl oldu...
birbirimize karışmadık ben kendi taksitlerimi eşim kendi taksitlerini ödedi..
evede beraber bakıyoduk..
HAMDOLSUN bitti borçlar..
dilerim seninde biter

artık olan olmuş ödemeye çalışacaksınız. ama yeni evlenecek olanlara şöyle bir tavsiyem var yeni gelin evi öyle olur böyle olur, yok şimdi alındı alındı bir daha alınmaz gazlarına gelip çok aşırıya gitmesinler sonra o eşyalar karın doyurmuyoır. bence acil olanlar alınıp evlendikten sonra yavaş yavaş fazla borçlanmadan alıp ödemek.

artık olan olmuş ödemeye çalışacaksınız. ama yeni evlenecek olanlara şöyle bir tavsiyem var yeni gelin evi öyle olur böyle olur, yok şimdi alındı alındı bir daha alınmaz gazlarına gelip çok aşırıya gitmesinler sonra o eşyalar karın doyurmuyoır. bence acil olanlar alınıp evlendikten sonra yavaş yavaş fazla borçlanmadan alıp ödemek.

aynen katılıorum kimsenin gazına gelmeyin arkadaşlar ben bi yatakla baza aldım yaaa
ilerde alırız borca giremedik napalım gücümüz buna yetti ailelerdede pek bişi yok olsun
ben çok mutluyum önemli olan mutluluk sağlık gerisi hikaye

bende sadece kendimizi borçlu sanırdım meğer baya kişi aynı derdi paylaşıyormuş benim kaynanamlarda bir çöp almadılar evime herşeyi benim ailem ve eşim yaptık.şimdi arada utanmadan gelip otururlar evleneli 2 yıl oldu daha bir gün yastığa başımı kaygısız koyamadım arada kendimi bırakırım dayanamam biz borç ödemek için evlenmişiz derim yinede halimize bin şükür kızlar neler var neler bizim görmediğimiz ödenir biterde hepimiz kurtuluruz inşallah.amiiin

bizden borçlu olan yoktur heralde aramızda ben evlenelki 1,5 yıl oldu eşim ve ailesi çok büyük bir sermayeyle iş açtılar biz nişanlıyken ve şu an durumlarımız çok krtitik bütün krizler bize denk geldi evlendim evleneli gönül rahatlığıyla hiç birşey alamadım Allaha şükür evimiz arabamız var ama borçlarınmızın miktarını bi bilseniz yaşama daha iiyi dersiniz Başımızda bir sürü işler
bizi bu işe sokup kandırıp giden bir ortak onun açtığı borçlar ve yaptığı sahtekarlıklardan dolayı enayi gibi borçlanan biz
Allah ım bize yardımcı olsun ya hepimize off of

canım bende seninle aynı durumdayım ama eşinle ayrılman senin borçlarını kapatmayacak emin ol sadece mücedele edin ve birbirinize tutunun

canım bende seninle aynı durumdayım ama eşinle ayrılman senin borçlarını kapatmayacak emin ol sadece mücedele edin ve birbirinize tutunun

yok cnm benim eşimden ayrılamam gibi bişey yok böyle bişey yazmadım sadece derdimi açtım ben eşimi hiç borç harç için bırakırmıyım ya olurmu aşkım o benimm

canım benim yaaa bak biz hala borçtan kurtulamadık 11 yıldr evliyizz biter mii bilmiyorum borç yiğidin kamçısıdır derler bizle geldi bizle gider takmaa

boçlar bitmiyor malesef 5 yıllık evliyim hala ödüyoruz evlendiğinde eşim askere gidecek diye hiçbirşey almadık kayınvalidemin yanında kaldım 2 sene ve onun borçlarını ödedik eşim askerdeyken eşim tarfik kazası geçirdiği döenmde çalışamadığı için dünya kadar borç vardı hepsi hacizlik bir aylık evliyken avukatlar geldi evimize ilk başta onlar ödendi sonra ayrı eve çıktık tabi eşya lazım ozamanda eşyaların borcunu ödüyoruz ihtiyaç bitmiyor ev kira şimdi bebekte geliyor kriz zaten hepimizi vurdu allah sonumuzu hayır etsin ama herşeye rağmen halimize binlerce kez şükürler olsun sağlıklıyız işimiz var çalışıyoruz

bende 1 senelik evliyim hala ödüyoruz borcları.. 20 ytl de abartılı bi rakam deil bu devirde gayet normal biz 30 milyardan fazla borc yaptık ama baya azalttık sükür üzülme bi şekilde ödeniyo inan ha bide sakın mümkün mertebe kredi kartlarına girmeyin onun faiziydi bilmem nesiydi elini verdiğinde kolunuzu kaptıramazsınız

mrb henüz 4 aylık evliyim dünya kadar borca girip evlendik...20 bin ytl ye yakın borcumuz var...eşimin ailesi hiçbişeye el sürmedi...düğünde takılan altınlarım bileziklerim hepsi gitti...şimdide eşimin işleri ii gitmiyo...boğulmak üzereyim...sabahtan beri iş yerinde ağlamaktan gözlerim şişti...kimseye bişey anlatamıyorum ...ölücem kahrımdan...zaten depresyon rahatsızlığı geçirdim şiddetli...tekrar başa dönücem sanırım...kafamı yastığa koyduğumda rahat uyumayı özledim...haciz gelir herhalde yakında...üstelik borçlar hep benim adıma...ne yapacağımı bilemiyorum gerçi artık yapılacak bişeyde yok...bu borçlar evliliğimide yıkacak böle giderse...öle sevdikki birbirimizi ama daha bi defa yemek yiyemedim eşimle dışarıda...her günümüz hesapla geçiyor...oda bende yorulduk...çare aramak için yazmadım sadece paylaşmak için yazdım...eşimin ailesini bekleseydik ayrılırdık bekleyemedik...hoş bekleseydikte bişey yapmayacaklardı...çok canım sıkkın ya...kabusta gibiyim...bıktım artık mücadele etmekten...

Canım kıyamam sana yaa,bende 4 aylık evliyim ve ne yazıkkı bende evlendiğim günden beri borc ödemekten bunaldım artık..Böle heba etme kendını senı cok ıyı anlıyorum,insana öle bi koyuyorkı.. Düğünden önce kayınpederım derdi hep ben oğlanın düğün parasını ayırdım herseyınızı halletcez falan dıyee ama gel görki düğüne 2 gun kala eşim cok sıkısıktı her eksiği (!kayınpederim elini hıc cebıne sokmadıgı ıcın! )eşim alıyodu ve ben salonda süs istemiştim gelin masasını falan.eşim sıkısık oldugu ıcın babasından rıca etmıs ve kayınpederımın dedıgı cok afedersınız ''bir yerin yemiyosa niye evlenıyosun ozaman'' oldu.. heryerde söledığı sey bırazda oglan masraf etsın ıstıyorum falan dıyor(öz babama bıle) daha neler neler var ama ona sorsan düğünü o yaptı herseyı o yaptı..
Bu kadar üzmeyın kendınızı arkadasım,kavusmussunuz. bırbırınızede duydugunuz sıkıntıyı
fazla yansıtmamaya calısın bence,mesela onun yanında aglamamaya calıs,bıraz olumlu yaklas konulara eşinle hesap kıtap yaparken.. Cunku bende cok kotuyum bakma aslında ama baktım anca bırbırımızı uzuyoruz napcaz ne edıcez dıye,o yuzden gerıde kalanı allaha havale et,sende kalbini bozma olur mu arkadasım..

arab aldım ben de inşallah diyeyimçünküdaha üstüme almadım. borç isteyince dost bile düşman oluyo resmen 5 milyarım kalmıştı arabanın üstüne koskoca annemim sülalesi ve koskoca babamıon sülalesinden bırak 5 milyarı 500 milyon bile bulamadım. arkadaşalrımdan saadece 1 tanesi 1000 ytl verdi. ben de mecburen kredi çektim. faiz vermek haram diye içime sinmedi ama borç bulamıyorum arabayı da buldum kaçırmak istemiyorum.
akrabaalrım paran yoktusa alma dediler bu dünya ne hale gelmiş ya borç isteyince anladım neyseki 1 tande de olsa sadık bi arkadaş edinmişim benim üzüldüğüm kan bağım olan akrabalarım yerine 7 kat elin bana borç vermesiÇok üzgünüm çoook

ben 9 yıllık evliyim arkadaşlar hala evin eksiklerini tamamlayamadım. ev almak istiyorum ama benim için büyük bir hayal. çünkü birikim yok. çünkü millete bissürü destek oluyo evini arabasını alıyo. lafım size değil ha kocamın sülalesine babası veriyo paraları diğer çocuklarına borçsuz harçsız ev araba sahibi oluyorlar. allah bilsin ne diyim

hayatımız seninle o kadar benziyorki ben 2 yıllık evliyim hala bitmedi o borçlar ve hiç kimsenin umrunda değiliz.7 aylık hamileyim üstüne üstlük.kadın doğumcum dün psikiyatriste gitmen gerek moralin çok bozuk bebeğe yansıtırsın dedi nerde var para...

4 senelik olucak evliyim ama nedense elini cebine atmadı kimse ilk 2 sene resmen patates ve ekmek arasınla yaşadık düğün yaptılar ama 15000 ytl borç bıraktılar bize ve hala size düğün yaptık ya derler ve bizi sinir ederler gelinliğimi bile ben kendi maaşımla aldım kuaför parasını babam verdi neymiş oğlan evlendirdiler hala gülüyorum herşeyleri dört dörtlük yapmışlar evet yaptılar ama paraları biz ödedik hatta onların düğünde giydikleri kıyafetleri bile bize ödettiler o yüzden hala içimdeki öfkeyi dindiremedim sadece eşimin hatrına susuyorum untumaya çalışıyorum ama unutulmuyor millet düğünde toplanan parayla balayına gitti bzim elimizden düğün parası ve bileziklerim bile alındı hatta anamaın babamın taktıkları bile ben şimdi bu kinimi öfkemi nasıl dindireyim şimdi eşim işten çıkartıldı üstüne evin borçları var ufak tefek eşim babasına kredi çekme şansınız varsa yardım edin dedmiş ama 1 haftadır ses yok en sonunda bugün biz kredi başvurusu yaptık hem doğum için hemde evin kalan borçlarını kapatmak için oğlulları işsiz kaldı onlar hala kendilerine eşya alma derdinde güya torunları olucak destek olmaları lazım ama nerde bilmem şuan nasıl rahat uyuyorlar

borçsuz olmuyor.biz eşimle kendi isteğimizle ailelerimizden yardım almadık sonuçda emekli insanlar herkesin geçim sıkıntısı var herşeyi planladık karşılaşıcagımız zorlukların farkındaydık 1.5 senelik evliyiz daha geçen ay bitti borcumuz bu seferde başka dertler başka masraflar çıkdı.1.5 sene tek sosyal aktivitemiz kadıköyde sosisli sandvic yemek oldu şimdi bebeğimiz olmuyor tedavi oluyoruz biten borçlar ve sıkıntısı bu sıkıntının yanın da hiç kalır desenki bana gel bogazda yemek yiyelim felekden bi gün geçirelim içimden hiç gelmiyo. borç gırtlakda parasız sosisli sandwici yerken çooookk daha mutlu ve huzurluydum.hiç sorun etme elbet birgün düzelir biter boçlarınız tek sıkıntınız para olsun...

Biz 8 aylık evliyiz ve borçlanarak evlendik çk şükür borçlarımızı bitirdik diyoruz borçlar bitmiyo azaltıyorsun aylık ufak ufak ödemeler kalıyo ama yeni evin eksiği bitmiyor yada insanın ihtiyaçları bitmiyor biz ne kadar kısmaya çalışsakda sosyal hayatımızdan elimizi ayağımızı çekemedik seyrekde olsa çıkıyoruz geziyoruz ama bende sekiz aydır bir kez eşimle dışarıda yemek yiyemedim. Üzülme arkadaşım durumun zor ama en azından eşinde sende çalışıyorsun bunu düşün üstesinden gelirsiniz.

seni çok iyi anlıyorum arkadaşım.bizde evlendiğimizden beri borç ödüyoruz.emin ol eşin senin yaşadığın korkuların daha fazlasını yaşıyordur.sonuçta erkek ben evime bakamıyorum vs. diye daha fazla gurur yapar kendine.sen olumlu düşünmeye çalış. Allah sağlık versin eliniz ayağınız tuttukça çalışır ödersiniz.ödemelerinizi aylık verebileceğiniz kadara taksitlendirmeye çalışın.eşine de moral vermeye çalış onu motive et.senin desteğinle belki biraz daha işlerine asılır durumu toparlar.

X