Yeni evliyim ama pişman mıyım?

Ben de eşimin ailesine gittiğimde aynı tv programlarına aynı muhabbetlere eşimin evden sabah çıkıp gece olana kadar gezip gelmelerine ve benim evde sıkıntıdan patlayacak duruma gelmeme her sene 10 gün maruz kalıyorum malesef geçip giden zaman geri gelmiyor ve aynen sizinki gibi bom boş çöp yok yere harcanmış zaman kalıyor zaman çok değerli şimdiki aklım olsa değil 10 günümü bir saatimi bile boşa harcamazdim boşa harcamamaktan kasıt tabi ki kendi istediğim gibi geçirmek bana ait olan zamanı istersem sabahtan akşama pineklerim bu dolu dolu bir zamandır benim için mesela çünkü kendim için harcıyorum daha ne olsun

Kaynananızı sevmediğiniz yorumlarına katılmıyorum kesinlikle haklısınız asla şımarıklı falan değil bu.Birincisi yeni evli çiftin ne yaptığını herkes biliyor zaten ne yapıyorsunuz diye mesaj atması çok tuhaf olmuş.Benim size tavsiyem kayınvalideniz gelse bile dersiniizi çalışmaya o yokken ne yaptıysanız yapmaya devam edin çünkü gerçekten bu kadar ısrarcı olmaz bir insan ayıp daha yeni evlisiniz.Ben olsam kendi gelir kendi hizmetini görür giderdi asla hizmet etmezdim işim gücüm olduğunu gösterirdim ona geldiği gibi giderdi.

Kv ne yapıyorsunuz diye mesaj atmış
Cevabın sevişiyoruz olmayacak elbette
Aynı mesajı kendi annen de atabilirdi
İyi annecim tatilimizin keyfini sürüyoruz sizler de iyisiniz inşallah, öpüyorum görüşürüz diyebilirdin.
İlk gelmek istediğinde reddetmişsin hatta o gelmesin diye eşinle gitmişsin kalmışsın e ne farketti 3 gün beraberdiniz, sorun evine gelmesi mi? Sen gidip kalınca yeni evli olmuyorsunuz da o gelmek isteğinde mi yeni evli oluyorsunuz ne saçma. Resmen evine sokmak istemiyorsun. Gel ama tez yazıyorum çok ilgilenemezsem kırılmak yok:) falan deseydin en azından, kadın da senin nur cemalini görmeye gelmiyordur nihayetinde. Son yüksek lisans yapan insan kişisi de değilsin bu arada, az alçaktan uç yahu havalar çetin.

Arkaşalar bişey sorcam ya balayında deli gibi durup dinlenmeden seksmi yaptınız yaa benmi cok farklı bi kafadayım yoksa anlayamadım

niye meraklanıyorlar bu kayınvalideler oğullarının evine hiç anlamıyorum...çağırırlarsa giderim....çağırmazlarsa gitmem..özlerse oğlum gelsin görsün...arasın sorsun...kapım açık...benim kurslarım,atölye çalışmalarım,arkadaş grubum var zaten ne konuşucam elin kızıyla...ne yaşım uyar, ne hayat görüşüm...görevimi yaparım gelinimi alırım....ondan sonra komşu gibi bir ilişki kurarım...belki kendimde mesafeli bir insanım o yüzden bu gelin hanımın derdini anlayabiliyorum...

Hanımlar gerçekten merakımdan soruyorum henüz 2 haftalık evli çiftin evine kaynananın gelip kalıcam demesi; kalması; normal mı ya??? Kadında cidden nasıl suç bulmazsınız??? Hangi kız annesi gelip kalır mesela???
Konu sahibi küçümser anlatmış orası ayrı yanlış ama sonuç itibariyle içini döküyor bize.
Konu sahibi gıcık olmakta kesinlikler hakli. Burdaki hanımlar çok abartmasına,kucumsemedine ve krizi kırıcı olmadan yönetmeye çalışmamasına söylüyorlar aslında.

Merhaba kızlar konuya direk girmek istiyorum. 24 yaşındayım ve 3 aylık evliyim. Eşimle evlenmeden 2 buçuk yıllık bir birlikteliğimiz vardı yani 3 yıldır tanışıyoruz. Ben şuan yüksek lisans yapıyorum son bir dönemim kaldı mezun olmak için (inşallah). Eşimlede tanıştığımızda daha lisans okumaktaydım zaten yani beni bu konularda yanımda olup görmese de hissettiklerimi anlatırdım onunda dinlediğini düşünürdüm.. Birçok deneylerim vardı onları düğün öncesi hallettim şuan tez yazma aşamasındayım yani bilen halimi anlar baya stresli anlardayım.
Eşim benden 4 yaş büyük kendisi memur olarak çalışıyor. Beni evlenmeye ikna etmesi 2 senesini aldı işe girmeden evlemek istememiştim açıkçası ama işte evlendik sonunda.
Ama benim sorunum kaynana dediğimiz aslında hiç bir şekilde kan bağımızın olmadığı bir kadına anne diyerek can kattığımız saygı sevgi gösterdiğimiz kişi.

Evlenmeden önce gelinliğime ben karar verdikten sonra eşim için 'ya gelinliğini beğenmezse' diyen (kendisi başka şehirde olduğu için gelinlik provalarıma gelemedi), 'gelinliğin dekolteli olmasın' diyen (ki benim hiç bir kıyafetimde dekolte yoktur olsa bile ona ne, ayrıca kendi kızının düğünümüzde aldığı abiyenin sırt ve bacak dekoltesinden bahsetmiyorum bile, kendi kızına söylemediğini bana söylüyor), 'niye evinizi annenin yakınında tutuyorsun' diyen (kendisi başka şehirde yaşarken, benim annem öz annem 10 dakikalık uzaklıkta diye laf ediyor) gibi gibi gibi şuan yazamadığım birçok şeye laf etti.

Evlendik balayına gittik ertesi gün bana 'ne yapıyorsunuz' diye mesaj attı (siz ne yaptıysanız onu dememek için zor tuttum kendimi). Balayından döndük tabii onlara gittik 2 gün orda kaldık geri evimize döndük. Döndükten 1 hafta sonra beni arayıp 'geleceğim' dedi.
(Yorum yapmadan yazacağım yoksa konu bitmez..)
Eşimle kavga ettik bu yüzden daha evleneli 14 gün olmuş ben daha eve alışamamışım eşimin evlilik haline alışamamışım evliliğe alışamamışım ne bulacak burda anlamadım. Bu yüzden eşime annesini aramasını gelmemesini zamanı gelince bizim sizi çağırcağımızı söyle dedim eşim bunun üstüne bir zahmet arayıp 'anne şimdi niye geliyosun ayıp' dedi tabii kadın eşime trip attı. Neyse bunun üstüne 1 buçuk hafta sonra tekrar 'geleceğim' dedi.
Bunların adetine göre evlenen çift yakın akrabalarına bohça götürürmüş. E bu kaynanın derdi de hem bu bohçaları götürmek hem beni evimi incelemek hemde akrabalarına beni şov etmek.
Tabii ben şaşırıyorum. Benim annemgil benden 10 dk uzaklıkta kendisini bile bir kere gelmemiş kaynana gelecem diye tuttuyor e geldi de mi bizimle kalacak demektir. Ben bir yandan evliliğe alışmaya alışıyorum bir yandan okula gidip hocayla görüşüyorum bir yandan tez yazmaya çalışıyorum. Benim bu çalışma durumlarımı annem kayınanama ilk tanıştıkları andan beri anlattı bahsetti ben kendim bahsettim yani eğer bizi dinlemişse biliyor olması bekleniyor doğal olarak.
Kaynanam gelmesin diye eşimle kalktık biz gittik onlara. Benim ailemde sabah programı kadın programı izleneni ben görmedim o yüzden bende izlemem hoşlanmamda. Ama kaynanagilde sabahtan tv açık full o tür programlar. Eşim dışarı çıkıp gidiyor çocukluk arkadaşlarıyla görüşmeye. Ben evde kaynanamla kaldım 3 gün boyunca onun bunun dedikodusunu dinlemekten benim için saçma sapan olan programları dinlemek izlemek zorunda kaldım. Kaynanamın arkadaşları geliyor güya gelinim diye beni görmeye gelmişler ama adını cismini bilmediğim insanların dedikodularını yapıyolar.
Herkesin sevdikleri şeyler farklıdır ama benim için 3 gün resmen çöptü bomboş geçti.
Herşeye karışmayı çok seviyor. Dediğini yaptırmayı çok seviyor..
Bu bohça olayında da çok ısrarcı götürceksiniz diyip duruyor. Bende dedim benim adetimde böyle bişey yok sırf kullanılmayacak şey için para harcamışsınız dedim. Ama tabii dinlenmiyorum. Benim adetimde yok ben kendi teyzeme bile gitmiyorum onun evi bile bana 15 dk uzaklıkta ama tezle uğraştığımı bildiği için oda benden bişey beklemiyor kafamın rahat olcağı zamanı bekliyor. Ama bunlara anlatamıyorum.
Neyse ordan döndük tabii 4 gün sonra gene 'geleceğim' dedi. Böyle böyle 4 kere daha geleceğim dedi. Bugün gene aradı ve benim yarın sınavım var diye bu hafta sonu gelmemiç o yüzden çarşamba geleceğim artık dedi. Ve tabii ben büyük şekilde eşime patladım ve kavga ettik.

Karmakarışık yazıp olayları tam anlatamamış olabilirim ama kısacası ben çalışıp para kazanmasam da eşim işteyken ders çalışıyorum ki akşam eve geldiğinde onunla vakit geçirebileyim. Ama herhalde beni tüm gün evde oturup tv izleyen birisi olarak sanan kaynanam sürekli bize gelmek istiyor ben tepkimi düzgün dille anlatsam da emrivaki yapıp gelecem diyor ve eşime neden annene 'eşim ders çalışıyor siz geldiğinizde sizle ilgilenen o olcak bırak bi işlerini halletsin kafası rahat olunca o zaten sizi çağırır' demiyosun diyorum. Ben seninle annemin arasında kalmak istemiyorum diyor.
Kızlar gerçekten o kadar pişmanım ki keşke önce işe girmiş olsaydım belki bir düzenim olunca saygısızlık görmezdim en azından iş güç uğraşıyorum dediğim de ne işin var diye tepki görmezdim veya keşke 1 sene falan nişanlı kalsaydım da kaynananın yüzünü görebilseydim herşeye karışmaya meraklı biri olduğu fark edip baştan sert tepki gösterseydim..
Boşanmayı bile aklımdan geçiriyorum. Beni böyle kabul edip istediği tipe dönüştürmek istemeleri beni evlilikten sevgiden saygıdan soğutuyor..
Kadına azıcık sevgi yada sayginiz olsanız biraz esnek olurdunuz bence sizde de var bir sorun galiba üvey ve siz eşinizi cöpsüz üzüm diye almissınız kadın size batar olmuş gik demesi bile

Ya iyiyiz dinleniyoruz geldik sag salim yazardım bilmiyorum yaa cok kötü düşünmedim nedense ben
Benim kaynanam da napiyosunuz demisti msjla. Aslinda indiniz mi iyi misiniz demek istedi diye anladik biz. Iyiyiz oteldeyiz falan yazdik kapattik konuyu. Hayir o yine msj atti benim anacım msj atmayi bilmez direk aradi :KK53: kizim napiyosunuz diye. Ona da aynini soyledik bitti gitti :) Balayindan 50 kare fotograf paylasiyorlar kaynana ne yapiyosun deyince ayip oluyor :halay: Ay sistim valla sanirim biz olaya hic oyle bol sevismeli falan bakamiyoruz kiz sorun bizde ha cozdum su an ben :bicak:

ne yapıyorsunuz yazdığı mesaja sadece "Sex"/yazsaydin keşke :deli:
kadın çok gelmek istiyorsa bi gelsin bakalım. sen de ders caliscam de dışarı çık kütüphaneye git arkadaşlarla takil gelirken Annecim yemek hazırdır herhalde falan dersin sabah giderken anne evi de toparlayamadim ama sen halledersin artik dersin aslında iyi gelin gibi görünüp alttan alttan biktirmak lazim da herkes onu yapamiyor
benim kaynanam da meğer ne iyiymis başka sehirdeyken evleneli beş ay olmuştu gelmedi ben aradım zorla gel diye öyle gelmisti iki gün durmamıştı sanki ya

Son düzenleme:
Arkaşalar bişey sorcam ya balayında deli gibi durup dinlenmeden seksmi yaptınız yaa benmi cok farklı bi kafadayım yoksa anlayamadım
Balayından önce hiç o toplara girmeyip balayında cinsellikle tanışınca millet odadan çıkamıyor zaar:KK53:
Oysa ki açık büfede tıkınıp havuz başında portakal suyunu içerek yayılmak varken kim uğraşacak ayol diğer hadise evde de yapılabilen birşey:KK53:

Sevgili konu sahibi
Lisans mezunu,sporcu, bol okuyan biri olarak sana vereceğim tavsiyeyi belki sen beğenmezsin.
Ama bin bilsen de bir bilene sor derler.

Eğitim nedir biliyo musun.

Yaşadığı toplumu gözlemleyebilen ve ortama uyum saģlayabilen, birilerini küçümserken 7 milyar insanın içinde kendisinin 1 olduğunu hatırlayan, sonsuz evrende 1 buçuk metre yer kaplayan ve ölümlü olduğunu bilen demektir.

Bilgi okyanusunda 1 damla bilgin ile büyüklenmek eğitimli insanın vasfı değildir... benim ilkokulu babam bence bib kere daha eğitimli .

Lütfen seni kırmaya çalıştığımı sanma
Sana unuttuklarını hatırlatmaya çalışıyorum.

Sana sormak istiyorum

Takı töreni de adet değil mi??
Kına gecesi de adet değil mi??

Bunları bilmiyor musun?

Evlenmek mutfakta deney yapmak değildir .

Kv dediğin zaten gündüz kuşağı izleyebilir. Bunu neden yadırgadın.

Ibni Sinadan El kanun fit tıp okumasını mı bekliyordun??

Seni Anadoluya davet ediyorum kuzucuğum
. Seni yaşadığın cografyaya davet ediyorum.

Ha evet kv müdahaleci bir tip
O belli. Gelmek istemesi seni rahatsiz etmiş olabilir. Gercekten de sinir bozucu.

Ama kvye gıcık olma nedenlerin bomboş

Eger böyle kv istemiyorsan seni kuzey avrupa ülkelerine alalım.

Biraz abartiyor gibisiniz. Gelip kalsin 3 5 gün ne olacak sanki ? Ayrica bosanmaya deger hiçbir sey yok ortada. Neden boşanmayı katiyorsunuz ki ?

3 5 gün kalsa kadın rahatlayacak. O sabahları TV izler, siz içeride ders çalışırsınız. Akşam da birlikte takılır idare edersiniz bir kaç gün.

Tatlı dilli olursanız, ders çalışmanıza, ilgilenememenize alınmaz bence.

Not:Bu arada bence de, henüz yeni evli çiflerin evinde kalmak için tutturması saçma olmuş

ben sizi haklı buldum. benim de gün de 10 saat ders çalıştığım dönemler oluyordu ve yemeği bile uzatmak istemiyodum. ders çalışırken ve stresli bi dönemde ve de bu kadar yeni evliyken kayınvalidenizin tutturması çok itici. ama ben yerinizde olsam açar telefonu kendim söylerdim çok yoğunum müsait zamanda ben çağırırım diye ne diye eşinizle kavga ettiğinizi anlamadım

X