Yeni GeLin'ler Gelin Dertleşelim..

ihaneti affeder misin?

• Ankete Katılan
    26
  • Anket Kapalı .
aynen canım ya yardım etmesin ama yanımızda olsalar süper olacak :) dün akşam yemeğe misafirimiz vardı şikayetlerim içine doğdu sanırım masayı toplamamda baya yardımcı oldu sağolsun :KK16:

:)) yavaş yavaş yola gelicek bunlar hadi inş. :21:

Çok dogru söylüyorsun kayınvalidem ev hanımı evde bir tane bile sorumluluk vermemiş her şeyi ayaklarna kadar getirmiş erkeklerin aklnda da böyle bir eş profili kalıyor. Benim erkek cocugum olsun yemek yapmayı bile öğretecem. Birilerinin erkeklere kadınlarnda dinlenmeye ihtiyacı oldugunu anlatmalı. Bu arada kocam geçen gün geldi kendi konuştu sanrm birbirimizi anladk bakalm zaman gösterecek :KK66:

tabiki herseyi zaman göstericek.umarım cok uzun sürmez :)

hadi yaa bnde gecen gün yürüyen merdivenden düşüyordum az daha çaat die elektirkler gidince fren yaptı savruldum:KK9:
bugun kv.ler bizdeydi allahtan atlattım tek sorun salatadan çorbaya herşey tuzsuzdu :)) ama atlattm çok şükür:21:

olsun tuzssuzun çaresi var atsınlar tuz mis gibi :) ya tuzlu olaydı..ben de yarını bi atlatsam rahatım..temizlik yemek hepsi son güne kaldı yine uyku yok bana :KK43:

bu arada hepimizin evliliği zamanla oturur diye düşüniyorum ben eminim hepimizin evliliği zamanla daha iyi olucak..

Benimde dün bir ay oldu ama keske olmasaydı diyorum evlendigimizden beri her gün kavga ediyoruz hicbir konuda anlasamyoruz severek evlendik 4 yıl ćıktık yeni evlendik a sanki tanıyamyorum ayrılmak istiyorum cok seviyorum ama olmuyor. Çalışan bir bayanım ev işlerinin hepsini bana yüklüyor yardmcı olmuyor kavga ettim olmadı küstüm olmadı konuştum olmadı. Dünde kavga ettik konuşmuyoruz hala. Yani kısacası biz hic yeni evli gibi deiliz romantik ya da kahkaha dolu bir günümz olmadı sagolsun misafirlerimizde hic eksik olmadı napcam bilmiyorum

Canim bende senin gibi 5 yil ciktim evlenince problemler oluyo bizde cok kavga ettik inan tanimadigim biri oldu sanki ama sonra baktim olmuyo degisik yollar denedim senin gibi :-). Simdi daha iyiyiz gecti zamanla oturuyo gibi . Sana tavsiyem biraz sabirli olman ve tatli anlarda istediklerini guzellikle soylemen ama kararli olmakta geciyo.bazi kurallar koyduk ve onlara uyacaz biz sende ole yap . İlk aylar cok tehlikeli . Cogunluk atisiyo zaten esiyle :-) sora alisiyon birbirinin huyuna:-)

olsun tuzssuzun çaresi var atsınlar tuz mis gibi :) ya tuzlu olaydı..ben de yarını bi atlatsam rahatım..temizlik yemek hepsi son güne kaldı yine uyku yok bana :KK43:

bu arada hepimizin evliliği zamanla oturur diye düşüniyorum ben eminim hepimizin evliliği zamanla daha iyi olucak..

öylr valla cok sukur.ama bn genlde hep tuzsuz yaparım :))
inş.zamnla hersey yoluna giriyoo

Canim bende senin gibi 5 yil ciktim evlenince problemler oluyo bizde cok kavga ettik inan tanimadigim biri oldu sanki ama sonra baktim olmuyo degisik yollar denedim senin gibi :-). Simdi daha iyiyiz gecti zamanla oturuyo gibi . Sana tavsiyem biraz sabirli olman ve tatli anlarda istediklerini guzellikle soylemen ama kararli olmakta geciyo.bazi kurallar koyduk ve onlara uyacaz biz sende ole yap . İlk aylar cok tehlikeli . Cogunluk atisiyo zaten esiyle :-) sora alisiyon birbirinin huyuna:-)

:)

mrh bende 1.5 ay oldu evleneli iyiki evlenmişim herkze tavsiye ederim ..)

hoşgeldin aramıza hayırlı olsun ewliliğin :)

bu arada kızlarrr düğün tarıhlerinizi öğrenebilirmiyim merk ettim :KK16:

gelinlerr bn memlekete gidiyorum :) herkezin bayramı mubarek olsun..:79:

Son düzenleme:
merhaba kızlar herkese iyi bayramlar
bende yeni evli sayılırım dimi =)
bizde 4.5 senemz doldugunda evlendik.. 1 sene nkahlı kaldık 1 sene sonra aynı gün düğünümüzü yaptık. Allah herkese hayırlı geçim versin iyi insanlarla karşılaştırsın. bizde şimdilik işler yolunda çok şükür ben çalışmıyorum ama eşim sağolsun bazen ev işlerinde yardımcı oluyor (bu da sanırım bel fıtıgımdan kaynaklı=) Ara sıra ufak tefek atışmalar oluyor ama saman alevi derler ya 2 dk sonra geçiyor hep böyle gider hep böyle mutlu oluruz inşallah:nazar::nazar::nazar:

merhaba kızlar herkese iyi bayramlar
bende yeni evli sayılırım dimi =)
bizde 4.5 senemz doldugunda evlendik.. 1 sene nkahlı kaldık 1 sene sonra aynı gün düğünümüzü yaptık. Allah herkese hayırlı geçim versin iyi insanlarla karşılaştırsın. bizde şimdilik işler yolunda çok şükür ben çalışmıyorum ama eşim sağolsun bazen ev işlerinde yardımcı oluyor (bu da sanırım bel fıtıgımdan kaynaklı=) Ara sıra ufak tefek atışmalar oluyor ama saman alevi derler ya 2 dk sonra geçiyor hep böyle gider hep böyle mutlu oluruz inşallah:nazar::nazar::nazar:

hoşgeldin canm.hayırlı olsun Allah herkze mutlu bir yuva versin inşaallah..

Kizlaaaaar ben de geldiiiiim!!! :KK3:
Ben de 5 aydir evliyim. Ilk aylarimiz birazcik sikintili gecse de simdilik iyiyiz.
Ama ben sunu anladim bu 5 ayda evlilik zor zanaat.
Artik bireysellik ikinci planda, kustum ben gidiyorum diyemiyorsun, ayni evin icinde kus kalamiyorsun.
Hadi cikarken kusersin falan evlilikte boyle bir durum soz konusu degil.
Ya sen alttan alacaksin ya o, problem en gec 1 gun icinde cozulmeli.
Ama bizde o da inat ben de inat, o da baskin ben de baskin biraz zorlaniyoruz.
Bizim kavgalarimiz genelde bu inat yuzunden.
Yoksa allah var evlendik evleneli saysak benden fazla yemek pisirmistir, malum calisiyorum ve bekarken hic bir is yapmamistim simdiye kadar. Camasirlari yikar asar, kendi utusunu yapar. Arada aklina eser yerleri siler, yazik uzuluyorum bir yandan ona da:) o yuzden ben de bir yandan iyi niyetimi gostermeye calisiyorum.

Ama zaten iste sorunlarimiz bu ev is yemek fln bunlardan cikmiyor.
Bekarken de tek yasiyordu her isini kendi yapiyordu. Hep bana der biz seninle ev isimi yapasin diye evlenmedik ki diye.
Bizim kavgalar genelde inat uzerine. Neden benim lafimi boldun, neden annem geldiginde ayagini sehpaya uzattin vs vs.
galiba ikimiz de kontrol delisiyiz ve birbirimize mudehale etmeye calisiyoruz.

Gercekten cok ozeniyorum evliligin ilk aylarinda gulluk gulistanlik olanlara.
Ama galiba biz de zamanla alisacagiz beraber yasama, ne dersiniz kizlarss??
Opuldunuzzzz:KK9:

Son düzenleme:
Ben de 5 aydir evliyim. Ilk aylarimiz birazcik sikintili gecse de simdilik iyiyiz.
Artik bireysellik ikinci planda, kustum ben gidiyorum diyemiyorsun, ayni evin icinde kus kalamiyorsun.
Yoksa allah var evlendik evleneli saysak benden fazla yemek pisirmistir, malum calisiyorum ve bekarken hic bir is yapmamistim simdiye kadar. Camasirlari yikar asar, kendi utusunu yapar. Arada aklina eser yerleri siler, yazik uzuluyorum bir yandan ona da:) o yuzden ben de bir yandan iyi niyetimi gostermeye calisiyorum.

Bekarken de tek yasiyordu her isini kendi yapiyordu. Hep bana der biz seninle ev isimi yapasin diye evlenmedik ki diye.
Bizim kavgalar genelde inat uzerine. Neden benim lafimi boldun, neden annem geldiginde ayagini sehpaya uzattin vs vs.

hoşgeldinn..sen şanslılardansın adam ütüsünü bile kendi yapıyorsa dha ne istiyorsun :) biz genelde ben söylüyorum o dinliyor.eşyalarını oraya buraya koymasına kızıyorum:KK20: onun dışında pek tartışmmız olmuyor.
ama bnm anladıgım kadarıyla evlilik sabırla anlayış olmadan yürümüyor.karşılıklı oturp konuşmadan sorunları tartışmadan evliliği yürütmek cok zor.

aynen arkadaşlar sabır lazım...mesela ben yapı olarak daha sakinim eşim daha sinirli..ben de huyunu bildiğim için kavgada hep susarım ya a başka odaya giderim ama aramız düzelince başlarım dırdıra burnundan getiririm e tabi onun da siniri geçtiği için hemen özür diler :)
bi de bence mantıken yapılıcak bişey değilmiş evlilik...yani o yemek bulaşık temizlik vb sorumluluklar sevince eğlenceli bile geliyor..mesela gecenin 12sinde yemek yaptım ki yarın işten gelince hazır olsun..bayram da bitti bu saatte hala oturuyorum bakaım nasıl uyanıcam :KK43:((

ee daha daha nasılsınız? :)

aynen arkadaşlar sabır lazım...mesela ben yapı olarak daha sakinim eşim daha sinirli..ben de huyunu bildiğim için kavgada hep susarım ya a başka odaya giderim ama aramız düzelince başlarım dırdıra burnundan getiririm e tabi onun da siniri geçtiği için hemen özür diler :)
bi de bence mantıken yapılıcak bişey değilmiş evlilik...yani o yemek bulaşık temizlik vb sorumluluklar sevince eğlenceli bile geliyor..mesela gecenin 12sinde yemek yaptım ki yarın işten gelince hazır olsun..bayram da bitti bu saatte hala oturuyorum bakaım nasıl uyanıcam :KK43:((

ee daha daha nasılsınız? :)

:KK70: valla öylee.bnde yorgunluktan ölüyorum daha yeni uyandım temizlik yapıcam ama bavul tasımaktan ellerimin içi acıyo nasıl temizlik yapıcam bilmiyorum.şuanda haylazlık yapıyorum.eşimi beklicem sanırm bekle demilti :KK16:

Bence de bu gün dinlen eşinle yerlerştirin bavulları ellerim yara oldu de abart durumu :))
bu arada evlendikten sonra kilo alan var mı ben yaklaşık 5kg alarak rekor kırdım..tartıya çıkmaya korkuyorum bayramdan sonra :KK43:
ama bugün rejime girdim kararlıyım azimliyim :))

Bence de bu gün dinlen eşinle yerlerştirin bavulları ellerim yara oldu de abart durumu :))
bu arada evlendikten sonra kilo alan var mı ben yaklaşık 5kg alarak rekor kırdım..tartıya çıkmaya korkuyorum bayramdan sonra :KK43:

alanlar oluyor ben almadım aynıyım ama belli olmaz daha 50 gün oldu ewleneli.inş almam vermeye çalısıyorum bende.rejim yapmıyorum ama dikkat ediyorum yediğime.

Cok dogru söylüyorsun gercekten sabır her şeyin başı. Zaten sabretmekten başka çarem yok zamanla daha iyi olacagna inanyorum bnde. En azından kavgalarmz biraz azaldı :KK66:

Aynen ya bnde cok özeniyorum ilk ayları mutlu olan ciftlere. Bizim cicim aylarmz olmadı daha :) senin adına cok sevindim canm bu kadar yardmcı olması cok güzel gercekten kıymetini bil :KK66: inşallah hepimizin evliligi cok güzel olacak zamnla oturacak yerine

Bnde almadm canm bizimde 1,5 ay oldu alacak gibiyim ama :)

bizim 4 ay olucak ..önce balayında biraz kg aldım sora ramazan sonra bayramlar..şiştikçe gidiodum ama bugün bi dur dedim gidişata :) ben hala işteyim :KK43:( evde olan kızlaar kıskanıyorum siziiii

düğün tarihleri mi?bizim 26 haziran..2 düğünümüz oldu 28inde de diğer düğün oldu ama 26 haziranda nikahımız olduğu için ben onu kabul ettim..eşim de diyoki 26sında unutursam ben 28ini kabul ettim derim dio :) çok zeki benim kocam :p

X