Yeni kararlar

Sizin sorununuz ne biliyor musunuz. Herkes size el pençe dursun aman kimse üzmesin. Siz eti cin paketi gibi hep gülün. Öyke bir dünya yok. Sırf sizin istediğiniz gibi davranmadığı,tartıştığı veya size o anlık haksızlık yapıldı diye insanları h3men kötü ilan edip uykularınızı kaçıracak kadar kafayı takmanız. Size göre herkes kötü herşey kötü. İnsanlarla yaşadığınız olumsuz iletişimi büyüt büyütmemek sizin elinizde. Ama ısrarla laf yetiştiriyorsunuz anlamak yerine

Son düzenleme:
Düşüncelerimiz umurunda değilse neden konu açıp duruyorsun? Dedim ya sana günlüğüne yaz diye. Kimse eleştiremez o zaman seni.
Doğru günlüğüme yazıp ne eleştiri alayım. Ne de siz okuyup da yorum yazmak için kendinizi yorun... Karşılıklı yorulmayalım en mantıklı çözüm anlaştık kızlar sevdim sizi😄😉😉

Sizin sorununuz ne biliyor musunuz. Herkes size el pençe dursun aman kimse üzmesin. Siz eti cin paketi gibi hep gülün. Öyke bir dünya yok. Sırf sizin istediğiniz gibi davranmadığı,tartıştığı veya size o anlık haksızlık yapıldı diye insanları h3men kötü ilan edip uykularınızı kaçıracak kadar kafayı takmanız. Size göre herkes kötü herşey kötü. İnsanlarla yaşadığınız olumsuz iletişimi büyüt büyütmemek sizin elinizde. Ama ısrarla laf yetiştiriyorsunuz anlamak yerine perişanım
Tamda istediğim bu eti cin paketi gibi gülmek... Anlık haksızlığa bile tahammülüm yok galiba....

Sizin sorununuz ne biliyor musunuz. Herkes size el pençe dursun aman kimse üzmesin. Siz eti cin paketi gibi hep gülün. Öyke bir dünya yok. Sırf sizin istediğiniz gibi davranmadığı,tartıştığı veya size o anlık haksızlık yapıldı diye insanları h3men kötü ilan edip uykularınızı kaçıracak kadar kafayı takmanız. Size göre herkes kötü herşey kötü. İnsanlarla yaşadığınız olumsuz iletişimi büyüt büyütmemek sizin elinizde. Ama ısrarla laf yetiştiriyorsunuz anlamak yerine perişanım
Pekki çözüm bir olumsuz yaşandığında sınırımı çektiğim halde aklımdan nasıl çıkartıcam yada büyütmücem ben bu yüzden ağlayıp sürekli şikayet lene em.
Eşim benim dır dırımı dinlemek zorunda değil o onu dedi bunu dedi şikayet yapıp ağlayamam... Olmaz artık kendime haksızlık edemem....

Siz hayatınızdaki herkese böyle davranıyorsunuz ortada bir şey yokken dram yarattınız kendi kendine . Allah tüm çevrenize sabır versin siz değil belki ama yakında kocanız ayrılma noktasına gelir
Benim kocam umursamaz rahatına düşkündür o yüzden gayet iyi anlaşırız sorun yok...

Çoğu insanın travmaları var, hepimizin üzüldüğü şeyler var, mutsuz olduğumuz zamanlar var. Ama yetişkin insanlar olarak bunu hayatımızın merkezine koyup kendimizi iyice dibe çekmiyoruz. Baş edemediğimiz yerde de profesyonel yardım alıyoruz.
Benim duygusal ve hassas bir insanım genetik yapım böyle insanların az etkilendiğinden ben çok etkilenirim kendimi değiştiremem ama hassasiyet bu duygulardan kurtulmanın yollarını öğrenebilirim....

Öyle bir yazıyor öyke bir acındırıyorsunuz ki kendinizi. Acılarla dolu hayatta hiç bir saat bile gülmemiş sanki yüzünüz. Çok ağır travmatik şeyler yaşamış kafasından kurtulmaya bakın artık. İnsanlar neler yaşıyor kazalar, depremler, boşanma, şiddet, cinsel istismar vs. Sizin söylediğiniz annem öyle dedi, kayınvalidem yan baktı incir çekirdeğini doldurmayan şeyler. Napacak yeryüzündeki insanlar size göre mi davranacak. O kötü bu kötü siz nesiniz melek mi? Bu kafayla hayat size bayağ bir zor.
Kusura bakmayın dünya karışık diye mutsuz olamam ben hassas bir insanım yapacağım bir şey yok...

Benim duygusal ve hassas bir insanım genetik yapım böyle insanların az etkilendiğinden ben çok etkilenirim kendimi değiştiremem ama hassasiyet bu duygulardan kurtulmanın yollarını öğrenebilirim....
Böyle aklınıza estikçe eski ve daha önce cevapladığınız mesajları tekrar alıntılayıp aynı şeyleri yazmaya devam mı edeceksiniz?

Hassas falan değilsiniz, takıntılısınız sadece.

Benim kişiliğim hassas ve alınganım o yüzden eksiklerimi dan dan yüzüme vurmak yerine bana eksik ve değersiz hissettirmek yerine daha naif bir şekilde söyleyebilirler ama çevremdekiler dağdan inmiş gibi bağır çağır... Bu onların normali şaşırmıyorum artık.... Rahatsız olmayı da bıraktım otonatikleşmiş kalıp davranışlar bana has değil. Sadece kocam bir tanecik kocam beni eleştirme yargılamaz beni el üstünde tutar naif davranır. Kocam bir yana dünya bir yana....
İnsanlardan beklentilerinizi düşürün herkes siz gibi değil o yüzden sizin onlara davrandığınız gibi davranmayabilirler. İnsanların ne dediklerine kafayı takarsak deli oluruz.

İnsanlardan beklentilerinizi düşürün herkes siz gibi değil o yüzden sizin onlara davrandığınız gibi davranmayabilirler. İnsanların ne dediklerine kafayı takarsak deli oluruz.
Doğru haklısın benim gibi hassas narin
Kibar olmak herkesin harcı değil.....
Tam bir hanımefendiyim.....
Onlar gibi cahil küstah egolu kibirli biri değilim.... Kalite doğuştan olur sonradan olmaz....

Sinirlerim bozuldu :KK70:
Kız deli cikican yavaşça kapat ekranı bu ne hakarete de mi basladin :KK70:

Doğru haklısın benim gibi hassas narin
Kibar olmak herkesin harcı değil.....
Tam bir hanımefendiyim.....
Onlar gibi cahil küstah egolu kibirli biri değilim.... Kalite doğuştan olur sonradan olmaz....

X