Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar yeni saçlar çıkarmada en etkili yağ: çörek otu yağı :)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Bilgin icin cok tesekkür ederim canim sana hic faydasi oldumu sac cikartiyormu gercekten ? :KK71:
Ama benim dogustan sacim az annemin saci hic yok daha 13 yasindayim ya :'(
Bazilari diyorki dogustan sacin azsa hic birsey fayda etmez gercekten öylemi yardim :KK43:

bende öyle biliyorum yani sadece dökülen saçları yeniden daha güçlü çıkarıyor bu bakımlar.. hani saç önlerindeki saçlar dökülse çok geç çıkar onun gibi saçlarında yavaşlama varsa onu normelleştiriyor... saçın seyrekse de daha kuvvetlendiriyor besliyor.. saç nem kazanıp daha da dolgunlaşıyor saç tellerin.. yani yeni saçlar çıkmasa bile çok sağlıklı oluyor denemeden zarar gelmez diye düşünüyorum..

ben de bi yağ karışımı kullanmaya başlamıştım geçen hafta.ama çörek otu yağı yok içinde.alıp karıştırayım bari.aman aman bi dökülme ya da seyreklik yok ama daha gür olsun istiyorum:KK19:

cumartesi aldım ve kullandım.ama acayip dökülme oldu.saçlarım yağlı olduğu için yağ bakımı iyi gelmiyor mu acaba.kullanmayı bıraksam mı.yoksa devam mı etsem

yağlı ve yağlıya dönük sasçlarda kullanım şekli, kuru saçlardan farklıdır.
yeni yıkanmış saça yarım saat - 40 dak. yeterli, ayrıca sadece saç diplerine sür, miktarıda azaltabilirsin :80:

Temiz saca sürersem bir daha yikamam gerek oda saci yipratir ?:KK50:
yok canım niye yıpratsın? şimdi temiz saça uygulanmasındaki mantığı anlatayım: saç zaten yağlı olduğu zaman bir de üzerine yağı sürünce saç iyice ağırlaşıyor ve dökülüyor. o yüzden kuru saçlarda no problem ama yağlı saçlarda temiz olursa daha iyi olur. yıpratmasına gelince temiz saçı çok sık yıkamak saçı yıpratır. çünkü saçtaki yağı kurutur. burda biz zaten yağ uyguluyoruz saça. birşey olmaz yani yıpranma anlamında... ebru şallıda böyle uyguluyormuş susam yağını :KK34:

badem yağı- zeytınyağı bence saç gurlesmesınde ve yenı sac olusumunda oldukça etkılı. ben 1 aydır kullanıyorum (ıstıkrarlı) saclarım gozle gorulur bıcımde dolgunlasdı ve uzadı:KK69:

arkadaslar ben aktara gittim aci badem yagi ve tatli badem yagi diye iki cesidi var. sizin badem yagi dediginiz hangisi aci mi tatli mi???

Böyle şeylere inanmayın ..ama illede kullanacağım diyorsanbız yılan yağ ıtavsiye ederim

saçınızla ilgili sorunlarınız varsa bana ulaşabilirisinz...saygılar

Böyle şeylere inanmayın ..ama illede kullanacağım diyorsanbız yılan yağ ıtavsiye ederim

saçınızla ilgili sorunlarınız varsa bana ulaşabilirisinz...saygılar

Neden insanlar size ulaşsınlar. İnsanlara yardımcı olacak bildiğiniz şeyleri paylaşmak istiyorsanız buradan paylaşabilirsiniz..

Son düzenleme:
Eğer dökülme için kullanacaksanız hakiki yılan yağını kuru temiz saça uygulayın yaklaşık 2 saat beklettikten sonra hafif şampuan yaparak arındırınız

X