Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar yeni saçlar çıkarmada en etkili yağ: çörek otu yağı :)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Burada neden paylaşayım herkesin saç yapısı farklı ..herkese aynı aynı karşım uygulanacak olsa zaten yazarım

İnsanları özelden görüşmeye yönlendirmeyin lütfen. Burada çeşitli sorunlar için birçok konu var. Yardım etmek isterseni bu konulara yazabilirsiniz.. Ya da saç konusunda bilgi birikimizin veya uzmanlığınız varsa kendiniz bir konu açıp orada üyelere yardımcı olabilirsiniz. Dikkat ederseniz forumumuzda bu tarz birçok konu var.

kizlar ben haftada 1 kez hakiki sizma zeytinyagi, sarimsak yagi, jojoba yagi ve cay agaci yagini karistirip sac derime suruyorum dokulen yerlere ve 2-3 saat oyle bekleyip sonra ketokonazol iceren bir sampuanla yikiyorum. haftada 2-3 kez yapmak isterdim ama cok koku oluyor sevgilime pis kokmak istemiyorum:)
cay agaci yagi sac derisindeki egzamalara falan birebir, jojoba yagi da cok faydali bunlari amerikan forumlarindan buldum onlar boyle yapiyorlarmis.
daha yeni basladim sayilir 1 hafta falan oldu ama eskisi kadar dokulmuyor, bakalim faydasini gorursem buraya yazarim yine
fayda gorenler lutfen yazsin ben merak ediyorum

merhaba arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım.yaklaşık 1,5 yıldır saçlarımda inanılmaz bir dökülme var ve saçlarım daha önce yağlı olmasına rağmen son 5 aydır cildim için kullandığım ilaçtan dolayı mıdır bilmem çok kurudu resmen çatır çatır ses geliyor,bildiğiniz naylon süpürgeler benzedi yani :KK43: bu çörekotu yağını sadece diplere mi uygulamak lazım yoksa tüm saça mı? yani saçımdaki o kuruluğu da alır yumuşatır mı bunu merek ediyorum arkadaşlar...şimdiden teşekkürler.

saç diplerine uyguluyoruz. saçının nemlenmesini ve yumuşamasını istiyorsan badem yağı çok iyi sonuç veriyor

Çörekotu yağının faydasını düzensiz kullandığım halde ben de görmüştüm. Şu istikrarsızlığım olmasa devam ederdim, şimdi evde anneannenin saç uzatma formülü ve mecitefendi yağı ikisi birden duruyor. Birşey gördüğümde denemek zorunda hissediyorum kendimi, sonuç : düzenli kullanılmamış evde bekleyen bir sürü yağ. Onlar bitsin düzenli şekilde bunu kullancam

Tabi ki canım haberdar ederim. Yapabilirsem cilt için içmeyi de düşünüyorum hatta, sonuçları paylaşırım burdan

saç diplerine uyguluyoruz. saçının nemlenmesini ve yumuşamasını istiyorsan badem yağı çok iyi sonuç veriyor

evde vardı çörek otu yağı.dün bu forumu görünce okudum uyguladım normalden daha fazla döküldü bu normal midir ilk başta sizce?döküle döküle bir avuç saçım kaldı:KK14:dökülenlerin yerine sağlıklı bir şekilde gelmesini istiyorum inşallah bu yöntem etkili olur..peki ne kadar saçımda bekletmeliyim dün 2,5 saat falan beklettim saçımda. bu yağlar saç köklerini,diplerini yumuşatır daha çok döker düşüncesi vardı hep benim kafamda..böyle bişey yok demi?kusura bakma üst üste sorular sorarak sıkmak istemem arkadaşım ama saçlarımın bu haline çok üzülüyorum gerçekten :KK43:bir de rica etsem badem yağının nasıl uygulandığını sorabilir miyim?

evde vardı çörek otu yağı.dün bu forumu görünce okudum uyguladım normalden daha fazla döküldü bu normal midir ilk başta sizce?döküle döküle bir avuç saçım kaldı:KK14:dökülenlerin yerine sağlıklı bir şekilde gelmesini istiyorum inşallah bu yöntem etkili olur..peki ne kadar saçımda bekletmeliyim dün 2,5 saat falan beklettim saçımda. bu yağlar saç köklerini,diplerini yumuşatır daha çok döker düşüncesi vardı hep benim kafamda..böyle bişey yok demi?kusura bakma üst üste sorular sorarak sıkmak istemem arkadaşım ama saçlarımın bu haline çok üzülüyorum gerçekten :KK43:bir de rica etsem badem yağının nasıl uygulandığını sorabilir miyim?

Yağ bakımı yağıldığı zaman kökleri zayıflamış ve bir iki gün içinde dökülecek saçların hepsi aynı anda gelir. Bu yüzden normalden fazla döküldüğünü düşünmüş olabilirsin.

Yağ bakımı yağıldığı zaman kökleri zayıflamış ve bir iki gün içinde dökülecek saçların hepsi aynı anda gelir. Bu yüzden normalden fazla döküldüğünü düşünmüş olabilirsin.

yani normal mi yaşadığım bu olay? sen kullanıyor musun bu çörek otunu?etkilerinden memnun musun peki?

Evet canım, normal. Bu tür bakımlar önce dökülmeye yüz tutan saçları döker, sonra saç çıkarırlar. Zaten bir sürü kişinin de saçımı daha çok döktü deyip bırakmasının sebebi de budur. Bir süre düzenli kullanmalısın ama etkisini hissedebilmek için.
Ben daha önce kullandım, kullandığım dönemde çok memnundum, elimdeki diğer tarifler bitince tekrar kullanmayı düşünüyorum. Malum kk da o kadar çok tarif var ki birkaçı elimde ve bitmedi. Ama dönüp dolaşıp kullanacağım şey bu çörekotu yağı

badem yağını hafif ısıtıp saç diplerinden 1 parmak sonra olan kısımdan uçlara kadar sürüyoruz. saç kırıklarına iyi geliyor ve saçı çok güzel yumuşatıyor. En az 40 dak. bekletiyoruz. benim saçlar çok kuru olduğu için ben gece yatarken sürüyordum sabah yıkıyordum. saç diplerine sürmememizin sebebi saçı sönük gösteriyor. zaten kabarık saçlarınız varsa diplerede uygulayabilirisniz. çünkü saç tellerini besleyip kalınlaştırıyor.çok sık uygulanmıyacak haftada 1 veya 2 yeterli (yine saçlarımızı sönük yapmasın diye) . bu arada saçların neden dökülüyor? bir doktora gittin mi? ilaç kullandın faydasını göremediysen veya nedensiz , strese bağlı vs. dökülme varsa bunları tavsiye ediyorum ben.

Tabi ki canım haberdar ederim. Yapabilirsem cilt için içmeyi de düşünüyorum hatta, sonuçları paylaşırım burdan
ben içicem yazmıştım konunun başında fakat bir türlü deneyemedim. denediysen tadını beğendin mi ?

Evet canım, normal. Bu tür bakımlar önce dökülmeye yüz tutan saçları döker, sonra saç çıkarırlar. Zaten bir sürü kişinin de saçımı daha çok döktü deyip bırakmasının sebebi de budur. Bir süre düzenli kullanmalısın ama etkisini hissedebilmek için.
Ben daha önce kullandım, kullandığım dönemde çok memnundum, elimdeki diğer tarifler bitince tekrar kullanmayı düşünüyorum. Malum kk da o kadar çok tarif var ki birkaçı elimde ve bitmedi. Ama dönüp dolaşıp kullanacağım şey bu çörekotu yağı

çok teşekkür ederim canım bilgin için.. inan bana korkmuştum dökülenleri gördükçe açıklamandan sonra biraz rahatladım ve devam edicem elimden geldiği sürece..çünkü çörek otuyla ilgili çok iyi yorumlar var ve hadiste''ölümden başka her derde deva'' olduğu yazıyor.umarım hepimize etki eder.

badem yağını hafif ısıtıp saç diplerinden 1 parmak sonra olan kısımdan uçlara kadar sürüyoruz. saç kırıklarına iyi geliyor ve saçı çok güzel yumuşatıyor. En az 40 dak. bekletiyoruz. benim saçlar çok kuru olduğu için ben gece yatarken sürüyordum sabah yıkıyordum. saç diplerine sürmememizin sebebi saçı sönük gösteriyor. zaten kabarık saçlarınız varsa diplerede uygulayabilirisniz. çünkü saç tellerini besleyip kalınlaştırıyor.çok sık uygulanmıyacak haftada 1 veya 2 yeterli (yine saçlarımızı sönük yapmasın diye) . bu arada saçların neden dökülüyor? bir doktora gittin mi? ilaç kullandın faydasını göremediysen veya nedensiz , strese bağlı vs. dökülme varsa bunları tavsiye ediyorum ben.

ben içicem yazmıştım konunun başında fakat bir türlü deneyemedim. denediysen tadını beğendin mi ?

evet canım doktora gittim.saçımda seboreik dermatit olduğunu, demir değerim 17lerdeymiş 70 e çıkarabiliriz dedi dermotoloğum.saçım için şampuan verdi ve bana biotin kullanmamı önerdi ama ben daha önce ağızdan alınan başka bi ürün kullanmıştım, benim de vücudumun diğer bölgelerindeki kıllar üzerinde etkili oldu(kalınlaştırdı ve sertleştirdi) diyebilirim saçımdan ziyade.kuaförüm bile farkına varmıştı o derece yani..o yüzden biotine başlamadım daha önceki tecrübeme dayanarak..bi de 5 aydır cildim için kullandığım kurutucu özlllikte bir hap var onunla beraber iyice arttı dökülmem.inanın banyo etmekten saçımı yıkamaktan korkar hale geldim..mezoterapi yöntemini de araştırıyorum ama gözüme bu konu çarptı ben de ilk olarak dün denedim canım.

ben içicem yazmıştım konunun başında fakat bir türlü deneyemedim. denediysen tadını beğendin mi ?[/QUOTE

Yağını henüz içmedim, çörekotunun kendini yutmuştum bir süre, tadı güzel değildi. Aslında baya kötüydü

saçını şampuanla yıkadıktan sonramı yağı sürüyosun..

bide neden içiosun anlamadım:S sağlık içnmi

ben aktara gittim aktar bana içerisinde biçok karışımın olduğu bi yağ verdi(çarşamba günü aldım yağı)1 kez uyguladım daha ama saçımı acayip yumuşak ve parlak yaptı..arkasından yine numune olarak verdiği tamamen bitkilerden oluşan ve yine yağlar bulunan şampuanla saçımı yıkadım.simsiyah rengi olan bi şampuan meyva tabağı gibi kokuyor ve saçıma müthiş iyi geldi.seboreik dermatite,saç dökülmesine,egzamaya falan da iyi geliyormuş şampuan.saçımın rengi ve şekliyle çok uğraştığım için yıpranmalar olmuştu dökülmenin haricinde..çörek otu yağını ve çörek otunun kendisini sürekli araştırıyordum zaten.bi ara sabahları zinde olmak için bi kaşık çörek otu yerdim.şu anda da yağını içiyorum 1 kaşık hem cilde iyi geliyormuş,bağışıklık sistemini güçlendiriyormuş sivilceler için falan da çok iyi geldiğini okumuştum.daha biçok yararı var aslında.hatırlamıyorum ama bi ülkede kutsal olarak bile söyleniyordu çörek otuyla ilgili..sonuç olarak çörek otu gerçekten sağlıklı bişey arkadaşlar, en azından doğal olan herşey güzeldir.

İçerisinde etken maddeler var, şeker hastalığından kansere kadar birçok hastalıkta bünyeyi desteklemek için kullanılıyor. Google dan çörekotu yazınca bir sürü makale çıkıyor zaten bir kısmı da bilimsel

X