Yenidoğan alışverişine ne zaman başlamalıyım?

mihra78

Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2023
388
359
Merhaba arkadaşlar 18+3 günlük hamileyim. İlk hamileliğim. Bebeğimizin cinsiyetini dün öğrendik. Zaten bu zamana kadar kendimi oldukça zor tutmuştum unisex kıyafetler almamak için bu saatten sonra kendimi biraz daha tutmak benim için oldukça zor olacak. Bana kalırsa ben şimdiden kıyafetlerini almaya başlarım son 2 aya kıyafetleri giyimi tamamlamış olur bu sefer beşik, bebek arabası v.s. gibi daha büyük şeylere yönelirim diye düşünüyorum fakat annem sürekli beni engelliyor, daha erken biraz daha bekle son 2 ay herşeyi alırsın, Allah muhafaza senin üzülmeni istemem gibi şeyler söylüyor ve beni caydırıyor da o an. Fakat çok üzülüyorum annemin de benim gibi heyecanıma ortak olup evet kızım şu güzel şu böyle onu al gibi teşviklerde bulunmasını bekliyordum ama o da tabi bir yandan haklı olarak caydırıyor beni hep. Sizce ben alışverişe ne zaman başlamalıyım? Annemi dinleyip son 2 aya mı bırakayım yoksa yavaştan alırsam daha da kolaylık olur mu benim için yada sonrasında üzülür müyüm erken aldım diye? Lütfen fikirlerinizi söyleyin kafam çok karışık.😞

Ben 20. Hafta detaylı usg den sonra başladım yavaş yavaş. Son 2 ay belli olmaz ne olacağı oralara bırakmayın bence.

bende aynı şekilde düşünüyorum ama annem sürekli hevesimi kaçırıyor hiçbirşey almak istemiyorum :KK43:

Ben 3. aydan sonra başladım ama yetişmedi. Herşeyin fiyatı her geçen gün artıyor. Bence büyük kalemleri önce halledip kalan ufak tefek şeyleri sona bırakın. Ben çok pişman oldum baştan bebek arabası vs almadığıma. Zamlandı hep ben alana kadar ki yeni yıl geliyor. En az 400-500 koyacaklar üstüne herşeyin.

Ben 3. aydan sonra başladım ama yetişmedi. Herşeyin fiyatı her geçen gün artıyor. Bence büyük kalemleri önce halledip kalan ufak tefek şeyleri sona bırakın. Ben çok pişman oldum baştan bebek arabası vs almadığıma. Zamlandı hep ben alana kadar ki yeni yıl geliyor. En az 400-500 koyacaklar üstüne herşeyin.
haklısınız bende öyle düşünüyorum annemden etkilenmezsem başlayacağım bende

BEN 37. HAFTAMDA BEBEGİMİ KAYBETTİM. hiçbir riskim yoktu. 2 gun once doktor kontrolunden cıkmıstım . nst normaldi herşey mükemmel ilerliyordu. 9 ay oldu kızımı topraga vereli. herşey mümkün annenize yüklenmeyin. bu demek değil ki. doğana kadar hiçbişey yapmayın. tabiki öyle bişey değil. herşeyin fiyatı yükseliyor ama sizin geliriniz de artıyor. yaptığım bir hata var ki size de söyleyeyim . kızım maşallah bayagı kilolu ve uzun bir bebekti. ama ben yeni doğan setlerini aldıgımda üzerlerinde 50 cm yazıyordu. önemsememiştim. maalesef bize kücük boylarmış.37. haftaya gore uzun doğdu . 50 cm i gecmişti baya. aldığım cogu kıyafeti ya giyemeyecek ya da 1 -2 kez giyebilecekmiş. kış sonu doğcagı için yazlık kıyafetler de almıştım biraz biraz ama malum durum tombik bebek. size önerim birazcık bekleyin bebeginizin gidişatını görün minyon mu iri mi. son aylar baya kilo alıyorlar. bez stoğu yapmayın derim fiyat artıyor diye en azından 1 numara için. hangi kiloda ne kadar süre duracakları bile belli değil. bir arkadaşımız premature bezi kullanmıştı bebegine 1 büyük geliyor diye. bizimki mesela sanki direk 2 yle baslıycak gibiydi. (marka marka da buyuyklukleri değişiyor)bu arada ben de minyonum yani hamileliğimde de 8 kilo falan aldım sadece. babası da iri değil . hiç öngörememiştik.

X