Bebek Beslenmesi Yenidoğan için en iyi gaz yapmayan mama hangisi ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Nihalcim yazdığını gördüm ama benim kız inan saatlerdir fırsat vermedi yazmama.Suanda da bi ayağımla bebek arabasını salliorum bu arada da sana yazıyorum😂😂canım wala benimki tam japon baligi.Meme mama tüm gün böyleyiz ne versek yiyo😂😂Benimki günde 4 5 defa kakasını yapio.Hem de öyle 1 TL buyuklugunde falan değil dolu dolu yapio.Senin doğum tarihi belli oldu mu?
Kakası çoksa doyuyordur Pera kesin o zaman. 🙂 Kilo artışı nasıl canım?
Benim yarın doktor kontrolüm var. Ocak’ın ilk haftasına gün verecek artık. 💃🏻💃🏻

Kakası çoksa doyuyordur Pera kesin o zaman. 🙂 Kilo artışı nasıl canım?
Benim yarın doktor kontrolüm var. Ocak’ın ilk haftasına gün verecek artık. 💃🏻💃🏻
8 günde 470 küsur gram almıştı canım.Gelisimi 2 aylikla uyumlu dedi.Hadi hayırlısıyla yap doğumunu.Beni de etiketle yarın doktordan sonra.Merak ederim 😀

Real, canım bende şimdi okuyorum. Hazırlıksız yakalanmayayım diye. Bu bebe kısmı japon balığı gibi heralde. Onlara da ne kadar yem atsan yiyor. El kadar bebeler mama yiyor, meme emiyor hala doymuyor mu? 3 tane 1 tl kaka yaparlarsa doyuyor demekmiş. Öyle okudum ben.
Ben de kaka değil de çişe göre doyduğu anlaşılır diye okudum..Hem çiş hem kaka dolu dolu yapıyor kilo alımı da iyiydi 7-8 bez en az alıyordum ama doymuyor doymuyor doymuyor..çocuğu doyuramıyorum 🤦🏻‍♀️Meme ve mama gidiyoruz, doktor teklif edeceksin her öğün, toksa zaten almaz dedi, gerçekten de öyle oluyor..her çocuk kendine özgü

Bence bebekten bebeğe değişiyor aptamilde gaz yapmıştı sonra hipp aldım yine gaz yaptı sonra bebelac gold aldım onda kabız olmadı ama şuan tamamen bıraktık mamayı

8 günde 470 küsur gram almıştı canım.Gelisimi 2 aylikla uyumlu dedi.Hadi hayırlısıyla yap doğumunu.Beni de etiketle yarın doktordan sonra.Merak ederim 😀
therealsinner therealsinner canımmm çıktım doktordan. 5 Ocak Çarşamba’ya verdi doğum için. 💃🏻💃🏻 39. Haftam oluyor. Yine bir sancın filan olursa ara dedi. Bebek şu an 3 kg 150 gr 👶🏻

therealsinner therealsinner canımmm çıktım doktordan. 5 Ocak Çarşamba’ya verdi doğum için. 💃🏻💃🏻 39. Haftam oluyor. Yine bir sancın filan olursa ara dedi. Bebek şu an 3 kg 150 gr 👶🏻
Yaaa çok sevindim artık tarihi de belli Derinin gelişinin.Yakinda gaz sancısı,mama,meme,uykusuzluk,gece mesaisi konularına dahil oluosun hazırlan Nihalcim😀

therealsinner therealsinner real canım, benim bir tane kankam var. Anne-babası doktor. Kankamın çocuğu var ama aşırı takık. Dün konuşuyoruz dedi ki “hazır mama verme” bende dedim “belki sütüm olmayacak ya da yetmeyecek.” “Hazır mama yiyen çocuklar obez olur” dedi. Öyle olsa burda o kadar kadının doktoru niye versin.
Bir de “2 yaşına kadar tv, tablet yasak. Zeka gelişimi yavaşlar hatta otistik bile olabilir” dedi.
Bana bilmişlik taslıyor gibi geldi.

therealsinner therealsinner real canım, benim bir tane kankam var. Anne-babası doktor. Kankamın çocuğu var ama aşırı takık. Dün konuşuyoruz dedi ki “hazır mama verme” bende dedim “belki sütüm olmayacak ya da yetmeyecek.” “Hazır mama yiyen çocuklar obez olur” dedi. Öyle olsa burda o kadar kadının doktoru niye versin.
Bir de “2 yaşına kadar tv, tablet yasak. Zeka gelişimi yavaşlar hatta otistik bile olabilir” dedi.
Bana bilmişlik taslıyor gibi geldi.
Bana da çok bilmis geldi Nihalcim ya.Boyle bilgiçlik taslanmasindan ben hiiiic hoslanmiorum.Her anne ve bebek tektir, biriciktir kendine özgü ve özeldir bana göre.Ben o yüzden kimseye tavsiye vermedim.Kendi tecrübem budur diye aktardım.Ben de mama öcü diyenleri dinliodum ama hiiicc gerek yokmuş.Benim sütüm var ama kızım çok obur🤭🤭meme+mama beraber gidioruz.Sukur olsun bı sorun yaşamadık.Sansliyim ki meme reddi de olmadı benim kızımda.Hatta çoğu zaman memeyi mamaya tercih edio.Cocuk doymuyosa neden eziyet edilsin Nihalcim.Aman boşver hiç korkma.Annelik nasıl biseymis bence solimi sana.Anne olunca bebeğine en iyi sen bakar ve onu sen anlarsın.Hangi ağlamasında ne istio,hangi mama ona iyi gelio,ne zaman meme istio😀bunları kimse senden daha iyi bilemicek Derinle buluştuğunda.İcgudulerin seni öyle bı yonlendiricek ki bebeğinin mamaya ihtiyacı olduğu anı hemen anlicak ve onu besliceksin.Tv konusunda ben de hassaslasmaya başladım bitanem.Benim kızım daha 41 günlük ve TV varken nasıl pur dikkat bakio anlatamam sana.Ben YouTube dan ingilizce ninniler aciorum ona böyle dikkat kesilmio😀arada ilgilenio.Ama ben inatla dinletiorum.

Mesaiden iyi geceler😀çok özür dilerim inan görmedim tebrigini canım.Coook teşekkür ediorum.Senin miniğin de sağlıkla büyüsün bitanem.Evet birine iyi gelen mama diğerine gelmeyebilio katiliorum.Bi de canım anladım ki bebekler boş boş da bagirabilio.Benimkinin var boş boş bağırması😀mesela pusette gezdiriorum çok hoşuna gidio sonra birden bı çığlık atio sanarsin bişey yaptık.Bi de ben mamadan korkmuorum artık.İsterdim ki sadece meme alsın ama mama+meme de ok benim için.Ben emzirmeyi ne yalan solim kendim için istiorum en çok.Kizimla tentene temas edince aşırı mutlu oluorum.Bulitlarin üzerindeyim sanki.Hergun duş aliorum özenle,deodorant kullanmıorum sadece roll on🥰onu emzirirken rahatsız etmemek için🥰❤️hepimizin minikleri sağlıkla büyüsün hiç uzulmesinler inşallah.
Cok teşekkür ederim canım. Benimki bugün 28 günlük oldu teyzesi. 🥰 Birde kızım kolik bebek inşallah su günleri atlatırız en az aksiyon ve ağlama ile . Çok yoruldum 28 gündür ,lohusalık insanlar vs derken aşırı stresli bir dönem geciriyorum sende benim kusuruma bakma yazamadım .

Cok teşekkür ederim canım. Benimki bugün 28 günlük oldu teyzesi. 🥰 Birde kızım kolik bebek inşallah su günleri atlatırız en az aksiyon ve ağlama ile . Çok yoruldum 28 gündür ,lohusalık insanlar vs derken aşırı stresli bir dönem geciriyorum sende benim kusuruma bakma yazamadım .
Aşkolsun kuzum ne kusuru.Gaz,meme,mama,uğraşmacaya iyi bile yazıyoruz foruma😀stresler,kolikler hepsi gecicek😀evrene pozitif enerji yayıyoruz❤️❤️😊

Merhaba arkadaşlar, bebeğim 25 günlük ve 25.gün doktor tarafından kolik bebek olduğu tanısı konuldu ,biz zaten doğduğu günden beri anlamış gibiydik günlük en az 4 saat bitmeyen ağlamalar ,uykuya gecememeler gaz sancısından ötürü kivranmalar derken en uzun saatler 10-15 saate dek vardı . Bebeğim sezeryanla dünyaya geldi ve sütüm gelmediğinden mama ile besledik dr.onerisi ile Aptamil kullandık ama şuan araştırdığıma göre Aptamil bayağı gaz yapıyormuş.

Sizden ricam deneyimlerinize göre bana onerebileceğiniz en az gaz yapan mama hangisi acaba ? Teşekkür ederim 🙏🏻 şimdiden
bebiş hiç meme emmiyormu peki

ben ona göre bir tavsiye verecektim ama

Emiyor canım çok şükür ama mama da istediğine eminim.artik

baharatcıdan çekilmemiş kimyon alacaksın yıka güneşte biraz kurut güneş yoksa teflon tavada biraz kurut sonra kahve çekme makinasında çek ,eğer makinan yoksa havan varya sarımsak dovmek için kullanılan onla biraz küçült ez , bir çay kupası su kaynat cezvede bir tatlı kaşıgı kimyon at hemen altını kapat ağzınıda kapat demlensin , sende günde 2 büyük kupa iç , sütün coşar allahın izniyle, ve asla gazın olmaz süttende gaz geçmez bebeğe ,

40 çıktıktan sonra 1 çay kaşıgı bebeğede vereblirsin

takıldıgın bir yer olursa tekrar yaz

Benimki ben doğum yaptığımdan beri anneme kafayı takmış durumda ve bu beni çok çok üzdü ,çünkü annemden başka zaten kimsem yok.
Çok garip bir insan oldu halen anlıyorum anlamlandiramiyorum bu garip hallerini
Baharcim derdimiz aynı.Benim eşim de anneme taktı,lohusaligimi bana zehir etti.Kibrisa gidicez diye de iki gündür perişan etti 40 günlük bebekle beni.Sonuc:iki gün koşturmaca,sabah 8 de alan yollarına bebekle düşme,boşa giden 3 bin lira ve Kıbrıs'a gidememe.Adam hala gitme planı yapio ama.Anneme kafayı takmasindan çıktı bu Kıbrıs'a gitme de.Hangi birini anlatım🙁

Baharcim derdimiz aynı.Benim eşim de anneme taktı,lohusaligimi bana zehir etti.Kibrisa gidicez diye de iki gündür perişan etti 40 günlük bebekle beni.Sonuc:iki gün koşturmaca,sabah 8 de alan yollarına bebekle düşme,boşa giden 3 bin lira ve Kıbrıs'a gidememe.Adam hala gitme planı yapio ama.Anneme kafayı takmasindan çıktı bu Kıbrıs'a gitme de.Hangi birini anlatım🙁
Benimki lohusa sendromuna girdi ben değil,hamilelikte güllük gülistanlık olan adam anneme karşı doğumla bir garip oldu,evinde istememe annemi vs saçma sapan saygısız ve tutarsız haller ,bunlara ise beni şahit etmesi hissettirmesi duyurması vs derken içimde kocaman bir yara açıldı. En mutlu gunlerimde göz yaşı döktüm belki sen daha güçlüsündür bu konularda . Niye böyle oldu anlamıyorum

baharatcıdan çekilmemiş kimyon alacaksın yıka güneşte biraz kurut güneş yoksa teflon tavada biraz kurut sonra kahve çekme makinasında çek ,eğer makinan yoksa havan varya sarımsak dovmek için kullanılan onla biraz küçült ez , bir çay kupası su kaynat cezvede bir tatlı kaşıgı kimyon at hemen altını kapat ağzınıda kapat demlensin , sende günde 2 büyük kupa iç , sütün coşar allahın izniyle, ve asla gazın olmaz süttende gaz geçmez bebeğe ,

40 çıktıktan sonra 1 çay kaşıgı bebeğede vereblirsin

takıldıgın bir yer olursa tekrar yaz
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun kuzum ☺️ ben tohum kimyon içiyorum hergun inşallah faydasına olur 🥰 hem gaza hemde süte .

X