Yenidoğana iyiki almışım dediğiniz şeyleri paylaşır mısınız

Çok teşekkür ederim evet kesinlikle çok haklısınız biraz kaba bir bebek arabası peki sizin önerebileceğiniz aynı zamanda kolaylık sağlayacak bir bebek arabası modeli var
Ancak cevap verebiliyorum kusura bakmayın🙏🏻
Benim bebek arabası tercihimi biraz da çevrem belirledi. Yakın arkadaşımın önceki sene bebeği olmuştu ve o cybex bebek arabası ve anakucağı almıştı ana kucapını bana verebileceğini söyleyince ben de o anakucağına uyumlu, hafif ve görece uygun fiyatlı olduğu için Bagi Neo bebek arabasını aldım. Fakat Cybex in anakucağını oğlum hiç sevmediğinden doğru düzgün kullanamadık şimdi bebek arabasının kendi koltuğuna geçtik ve daha rahatız. Bagi Neo çift taraflı kullanılabilen oldukça hafif ve tek elle açılıp kapanabilen bir araba olduğu için de çok işime geldi. Bebeğimle zamanımızın çoğu yalnız geçiyor bebek arabası bana sorun yaratmıyor. Ama tek başına yenidoğan döneminde kullanmaya uygun bir araba değil çünkü yan kenarlıkları hiç yok nerdeyse bir baston puset gibi.

Aaa bir de unutmadan babynest markası modeli önemli değil dönmeye başlayana kadar babynestten çıkarmadım ben. Babynest sayesinde gece yanımda uyutmaya da çekinmedim o da hayatımı kurtardı🥰 sağlıkla gelsin inşallah bebeğiniz❤️
ah bir de ben iri bir bebek diye yenidoğan kıyafeti nerdeyse hiç almamıştım. En büyük hatam oldu. Artık yenidoğan kıyafetlerini geniş kalıp yapıyorlarmış zaten çoğu markada ve oğlum 4.500 kg doğmasına rağmen 2 ay kadar yenidoğan kıyafetlerini giydirdim üstelik o dönemde çok sık kıyafet kirlendiği için kıyafet yetiştiremediğim çok oldu

Benim bebek arabası tercihimi biraz da çevrem belirledi. Yakın arkadaşımın önceki sene bebeği olmuştu ve o cybex bebek arabası ve anakucağı almıştı ana kucapını bana verebileceğini söyleyince ben de o anakucağına uyumlu, hafif ve görece uygun fiyatlı olduğu için Bagi Neo bebek arabasını aldım. Fakat Cybex in anakucağını oğlum hiç sevmediğinden doğru düzgün kullanamadık şimdi bebek arabasının kendi koltuğuna geçtik ve daha rahatız. Bagi Neo çift taraflı kullanılabilen oldukça hafif ve tek elle açılıp kapanabilen bir araba olduğu için de çok işime geldi. Bebeğimle zamanımızın çoğu yalnız geçiyor bebek arabası bana sorun yaratmıyor. Ama tek başına yenidoğan döneminde kullanmaya uygun bir araba değil çünkü yan kenarlıkları hiç yok nerdeyse bir baston puset gibi.
Ya çok teşekkür ederim çok güzel anlatmışsın mutlaka tavsiyene uyacağım🥰❤️

Aaa bir de unutmadan babynest markası modeli önemli değil dönmeye başlayana kadar babynestten çıkarmadım ben. Babynest sayesinde gece yanımda uyutmaya da çekinmedim o da hayatımı kurtardı🥰 sağlıkla gelsin inşallah bebeğiniz❤️
ah bir de ben iri bir bebek diye yenidoğan kıyafeti nerdeyse hiç almamıştım. En büyük hatam oldu. Artık yenidoğan kıyafetlerini geniş kalıp yapıyorlarmış zaten çoğu markada ve oğlum 4.500 kg doğmasına rağmen 2 ay kadar yenidoğan kıyafetlerini giydirdim üstelik o dönemde çok sık kıyafet kirlendiği için kıyafet yetiştiremediğim çok oldu
Allah razı olsun çok teşekkür ederim seninde Rabbim evladının (evlatlarının) ayağına taş değdirmesin sana bağışlasın inşallah🥰❤️

Hanımlar merhaba kıyafet de dahil olmak üzere sizce Yenidoğacak bebişler için neler alınmalı neler daha kullanışlı ve sağlıklı yardımcı olur musunuz🥰❤️
Body ne kadar çok o kadar iyi yenidogan çok kusuyor kirletiyor.Birde dişarida gezdirmek için araba boyle kendisi açilip baglaniyor kuçuk çanta gibi arkandan surukleyede biliyorsun o benim çok işime yaradi.

Bol bol ağız mendili ve penye Fular. Yeni doğduğunda çok kustuğu için çok kullandık. Şimdi de salyası aktığı için kullanıyoruz. Bir iki tane de müslin örtü mutlaka edinin. Her şey için kullanabilirsiniz. Örtü olarak, emzirme örtüsü olarak, banyo sonrası kurulama için vs. Hatta hastaneye müslin örtü götürüp bebek yatağına sermiştim ben. İçim rahat etmişti

Yazdım ve aklıma geldi😅😅
bebek bezi stoklamak istiyorsan eğer farklı numaralar ve markalardan al hangisi sana ve bebeğine iyi gelecek denemeden bilemiyorsun. Ama ıslak mendil stoklamak konusunda hiç çekinme derim. Ucuz bulduğun anda ıslak mendil al. Ben geç akıllandım o konuda ama şimdi hiç acımıyorum evde var yok demeden indirm buldum mu bol bol alıyorum.
Kanguru için de babybjörn pahalı gelirse tuniko markasını öneririm yerli bir kadın girişimi ben onun yenidoğan uyumlu modelini çok rahat kullanıyorum. Sling kanguru çıkarmışlar bi de şimdi oğlan büyümemiş olsa düşünmeden alırdım onu da. Bir de babybjörn ya da başka bir markanın anakucağını almaya niyetlenirsen imkanın varsa çevrende kullanan biri vs çocuk doğduktan sonra önce gidip orda dene, sevmezse paran boşa gitmesin. Kuzenimde Nuna ana kucağı vardı ve oğlum resmen nefret etti ondan mesela iyiki doğmadan almamışım öyle bir şey dedim.
Hep bebişe konuştuk annesi sen kendine de hamilelik üstlerini emzirmeye uygun almaya çalış. Ben hamileyken hiç dikkat etmemiştim doğumdan sonra giyecek kıyafet bulmaya çok zorlandım. Birsürü bisiklet yaka elbise almışım hamileyken, doğumdan sonra o elbiselerle emziremediğim için hiç birini giyemedim ama gidip kendime kıyafet alacak zamanım da hiç olmadı ilk bi kaç ay zamanım olsa da bebek durmadı bedenimi kestiremediğim için internetten de alamadım derken kıyafet meselesi çok canımı sıktı. Şimdiki aklım olsa özellikle hamileliğin son dönemlerinde aldığım kıyafetlerde bakacağım ilk şey emzirmeye uygun olup olmadığı olurdu.

X