Yeşil(renkli gözleri)ortaya çıkaran makyaj nasıl yapılır kızlar?

benim lendlerim de yeşil.. geneldeyeşil far sürüp.göz etrafımdan siyah kalemle çerçeve geçiyorum.bide rimel. çok tehlikeli bakış imajı çiziyormuş.. :d arkadaşlar öyle diyo.. yada lacivert bi kalemle çerçeve yapsan da olur. renkli göze her ton yakışır.

yeşiller için

aromaleighinc_2081_29212469

ela'ya dönük yeşiller için

d_86.png

aromaleighinc_2081_29090866

Son düzenleme:
ben de yeşil gözlüyüm diyebilirim, mavi-gri-yeşil gibi benekli bişi :) yeşil de işte neyse. mac'te sordum, günlük böyle yarım saat uğraşmadan çabucak sürüp çıkabileceğim ve gözlerimi ortaya çıkaracak bir iki renk istedim, mor ve bakır önerdi, hatta isimlerini yazayım.

hepcat - kırmızıya calan bır mor
parfait amour - açık bir mor ve maviye çalan tarafından, kesinlikle kırmızıya değil.
expensive pink - pink dediğine bakmayın, pembe olmaya bin şahit ister. pembe pırıltılı bakırımsı bir renk.çok güzel.

not: mac'in sitesindeki renklere inanmayın, onlar bilgisayar ortamında hazırlanıyor ve çok büyük çoğunlukla gerçek renklerle alakası yok. gidin mağazasında görün deneyin, söyleyin uygulasınlar gözünüzde görün filan :)

üçünü sırayla, dışa, içe ve üste kullanıp bana onerdiği koyu yeşil bir kalemle bitiriyorum vaktim varsa. vaktim yoksa da hepcat ile parfait amour'u kullanıyorum sadece. mor kesinlikle yeşili çıkarıyor ortaya. zaten mor yeşilin karşıtı.

youtube'da eye makeup green eyes diye ararsanız tonla makyaj bulursunuz :KK66:

Son düzenleme:
koyu gri bence güzel duruo bnmde gözlerm yeşil kaslarının altınada beyaz sürerek aydınlık werebilirsin

yeşil ve mavi renkler çok boğuyo ben kullanmıyorum.
altın rengine yakın makyaj çok yakışıyo bence. gözüm griye çalan yeşil, kahve ve dore renklerini seviyorum. mürdüm eriği koyu mor da güzel oluyo ama çok belirginleştirdiği için cesaret edemiyorum herkes bana bakıyo gibi geliyo:kedi:

bebişler siyah kalem veya koyu yeşil sürün ablam öle yapıo yeşil gözlü biri olarak dehşet oluyor

yeşil gözlüyüm sedefli turkuaz sürüyorum çok gzl oluyor ben birde söyle yapıyorum gözümün icine siyah kalem sürüyorum altınada acık yesil kalem sürüyorum ve gözümü kapatıp siyah kalemle yana dogru kuyruk yapıyorum far kullanmıyrm cok harika oluyor dikkat cekici :KK70:

aslında tamamen yeşil değil gözüm ela..ama yeşili daha baskın..ve beyaz tenliyim.(çok) yeni yeni kalem dışında şeyler kullanmaya başlicam..tavsiyelerinize açığım...

Bence her renk gözü koyu renkler çok daha çekici gösteriyor..öncelikle göz kenarına çekilen kalemle (içine deil yoksa küçük görünür)iri gösterme gerekli benimde gözlerim mavi ..makyaj yapma sadece göz kalemi kullanırım ..onuda içine kenarına iyice çekerim sonra yüzümü yıkarım kalan kalem kiprik diplerimde durur sadece o kadar doğal ve güzel olurki ..bu benim buldugum bir püf noktaaaaaaaaaa

Kesınlıkle sıyah :) Gerçekten ayna gıbı oluyorlar.. Kahve farla da olabılır tabii.. Ama zaten kendılıgınden albenısı olan bır renk sür siyahı cık :)

Ben griyi ve siyahı pek sevmiyorum agır geliyor .. :KK19: Günlük hayatımda zaten far kullanmıyorum bir eyeliner ve rımel yetiyor ama yaptıgım zamanda pembe ve kahve tonlarını kullanıyorum yesil tonları acayip sönüklestiriyo göz rengini..

Son düzenleme:
bende yeşil gözlüyüm ama güneşte falan mavi gözüktüğünü söylüyorlar..
bence mavi ve yeşil gözün rengini ortaya çıkarmıyor zaten aynı renk nasıl ortaya çıkarabilir ki?
bakır kahve tonları, pembe ve moru çok yakıştırıyorum. siyah kalem sert bi hava verdiği ve gözlerimi küçük gösterdiği için kullanmıyorum ama siyah eyeliner vazgeçilmezim :)

arkadaşlar bende yeşil gözlüüm bazende mavi oluo rengi değişio yani we sarısınım bende siyah suruyrum kalem genellıkle gozkapagma kırpklermn dıbıne tam bı cızgı seklınde cekıorm altına ıse yarısına kdr cekıorm we sıyah rımel suruyrm :KK70: bzende yesıl we grı de kalem kullanıorm onlrda gzl oluo hatta mavıde kullanıorm ama onlrı daha cok gıydıım kıyafetlere göre deiştriorm kıyafetme uygn renkte suruyrm yanı:d

X