Yeşil(renkli gözleri)ortaya çıkaran makyaj nasıl yapılır kızlar?

Kızlar ben de yeşil gözlüyüm. Hatta yemyeşil gözlüyüm. Ne maviye bakar, ne griye çalar, ne elaya benzer, saf zümrüt yeşilidir gözlerim.
Makyajda en çok metalik gri/gümüş, lila-mor, mürdüm, bronz kahve ve altın rengi kullanırım. Kırmızı alt tonlu her renk yeşili ortaya çıkarır.
Metalik renkler ise doğası gereği biraz soğuk görünen yeşil gözleri ışıldatır.
Zaten genelde gözleri yeşil olanların tenleri de beyaz oluyor, o yüzden biraz ışıldamamızın bi zararı olmaz :KK66:
Özellikle parlak açık yeşil kalem gerçekten ışıl ışıl gösteriyor yeşil gözleri.
Makyaj çantanızda mutlaka bulunsun.
Bkz, dediğim kalem şöyle görünüyor (gerçi bu daha çok grimsi yeşilimsi bir göz rengi ama kalemi göstermek açısından ekliyorum) :

$0817-leona-lewis-green-eyeliner2_bd.jpg

siyah eyeliner - siyah göz kalemi

koyu gri far - siyah göz kalemi

ve tabi ki rimel

ben de yeşil gözlüyüm, böyle yapıyorum göz makyajımı :KK16:

renkli farlar, renkli göz kalemi sevmiyorum ben

Griye çalan yeşil gözler için birkaç makyaj örneği.. sadece far kullanışmış, çok güzeller.... $Picture 2.jpg $Picture 3.jpg $Picture 4.jpg $Picture 5.jpg $Picture 6.jpg $Picture 7.jpg

Ne yeşil ne mavi benim gözler turkuaz gibi.

Far kullanmayı tercih etmiyorum, rimel yeterli oluyor.

Çok nadir eyeliner sürerim, üşenmezsem o da.

ben de yeşil gözlüyüm. siyah ve yeşil kalem dışında kalem kullanmam. pembe falan hikaye bence rengarenk renk cümbüşü gibi oluyorsun gözlerin yeşil üstü pembe altı mavi vs. Çok kro duruyor bence.Koyu renk makyaj herzaman daha asildir ve gözlerimiz renkli diye de yapmayacak halimiz yok bence.

Benimde göz rengim yeşili bol bir ela ve ben genellikle renk tercihleri olarak siyah, kahve ve altın tonlarını kullanıyorum çok güzel oluyor. Beyaz tenliyim ve kumralım o nedenle cok pembe ve mor rengini yakıştırmıyorum ama esmerler de ela göze mor ve mavi tonlarıda hoş durmakta.

benim gozum beren saat'in goz renginin hemen hemen aynisi, o nedenle bana dumanli goz makyaji cok yakisiyor. onun haricinde mor tonlari, kahverengi ve bejler de gozume cok gidiyor. Sephora'da yesil gozler icin satilan bir far seti var, onu almanizi oneririm.

bende yesıl guzluyum ve pembe ve grı tonlarını cok yakıstırıyorum kendıme ve beyaz tenlıyım sızce karamel rengı sac yakısırmı bana kaslarım bıraz koyu acaba cok sırıtırmıCADIARZU
Boyattın mı bilmiyorm ama kaşlarından 1-2 tok açık veya koyu oluyorsa yap

X