Yetenek Sizsiniz Türkiye 2 Show Tv

o aref midir nedir nasıl yaptı öyle yaaa hayret ettim:KK52:
birde arkadaşlar reklamlarda göstermişlerdi o rakam yani 19519 açıldıktan sonra:KK53:
kağıt daha da açılıp 19 05 1919 çıkacaktı neden çıkmadı acaba:KK53:

birde o kol kesen neydi ne yapmaya çalıştı anlamadım:KK53::26:

birde arkadaşlar reklamlarda göstermişlerdi o rakam yani 19519 açıldıktan sonra:KK53:

uri geller ve sinan cetin'in fenomen diye show programi vardi star tv de aref'in yaptigi seylerin cogu orda yapiliyorda her hafta agzim acik izliyordum bende keske bitmeseydi program

uri geller ve sinan cetin'in fenomen diye show programi vardi star tv de aref'in yaptigi seylerin cogu orda yapiliyorda her hafta agzim acik izliyordum bende keske bitmeseydi program

evt cnm bn onu da izlerdim
ya bn bu olayda 3 harflilerin olduğunu düşünüyorum
ilizyon değildir
kaşığın nasıl bir ilizyonu olabilirki
yada kağıdın

sasur-acun_640.jpg

Acun'un sansürlediği o sahne

Yetenek Sizsiniz yarışmasındaki sahne şovu ile İranlı Aref, pazar akşamı herkesi büyüledi.Ancak geceye sansür damga vurdu.

Güncelleme:12 Ocak 2011 11:29 Genç yetenek 4 izleyicinin söylediği sayıları yine izleyicilerden birinin toplamasını istedi. Ortaya çıkan sayı 19519'du. Ardından daha önce hazırladığı kapalı zarfı açan genç ilizyonist kağıtta yazan 19519 sayısını seyirciye gösterdi. İzleyiciler ve jüri üyeleri bu sonuca çok şaşırdı. Ancak yarışmanın gün içinde yayınlanan tanıtımlarında kağıdın tamamının açılması görünüyordu. Genç ilizyonist sayıların yazılı olduğu kağıdı açıyor ve "19519 yanlızca bir sayıdır değil mi?" dedikten sonra kağıdı açmayı sürdürüyor. Kağıdın tamamı açıldığında "19.05.1919 Kurtuluş Savaşının Başlangıcı" yazısı da ekranlara geliyor. Bu görüntüler tanıtım videolarında gün boyunca yayınlandı. Ancak programda yer almadı.

Acun'un sansürlediği o sahne - Mynet Magazin

sasur-acun_640.jpg

Acun'un sansürlediği o sahne

Yetenek Sizsiniz yarışmasındaki sahne şovu ile İranlı Aref, pazar akşamı herkesi büyüledi.Ancak geceye sansür damga vurdu.

Güncelleme:12 Ocak 2011 11:29 Genç yetenek 4 izleyicinin söylediği sayıları yine izleyicilerden birinin toplamasını istedi. Ortaya çıkan sayı 19519'du. Ardından daha önce hazırladığı kapalı zarfı açan genç ilizyonist kağıtta yazan 19519 sayısını seyirciye gösterdi. İzleyiciler ve jüri üyeleri bu sonuca çok şaşırdı. Ancak yarışmanın gün içinde yayınlanan tanıtımlarında kağıdın tamamının açılması görünüyordu. Genç ilizyonist sayıların yazılı olduğu kağıdı açıyor ve "19519 yanlızca bir sayıdır değil mi?" dedikten sonra kağıdı açmayı sürdürüyor. Kağıdın tamamı açıldığında "19.05.1919 Kurtuluş Savaşının Başlangıcı" yazısı da ekranlara geliyor. Bu görüntüler tanıtım videolarında gün boyunca yayınlandı. Ancak programda yer almadı.

Acun'un sansürlediği o sahne - Mynet Magazin

Acun un açıklaması bana pek inandırıcı gelmedi, bir Türk için gurur verici bir olayın sırf duygusal olarak etkilenip oylamaya yansıtılır diye kesilmesi hiç doğru değil...

Burnuma pis kokular geldi :KK25:

Son düzenleme:
İŞTE HERKESİ ŞOK EDEN GENCİN 2 SIRRI Oy ver

İNANILMAZ BİR DİKKAT DAĞITMA YÖNTEMİ..!! "Yetenek Sizsiniz Türkiye"de İran kökenli üniversite öğrencisi Aref Ghafouri'nin, sayılarla yapmış olduğu numara seyircileri ve juriyi adeta büyüledi. Acun Ilıcalı, "Bugüne kadar gördüğüm en ilginç yetenek" dedikten sonra gencin, son sayısal numarası için de "YOK ARTIK" diye şaşırmıştı. HÜRRİYET WEB TV büyük numaranın sırrını çözdü. Yarışmacı, sahneye çağırdığı kişilere yazdırdığı numaraların olduğu kağıdı, dikkat dağıtma yöntemi ile DAHA ÖNCEDEN KENDİSİNİN YAZMIŞ OLDUĞU kağıtla yer değiştirimesi ile amacına ulaşıyor.. Saniye saniye izleyebilirsiniz.. İzleyin ve siz de sayılarla yapılan bu numarayı yapın.. NOT: Gençin daha önceki numarasında ise kağıtlarda sadece Brad Pitt ve Angelina Jolie var.. Numaracı çocuğa sadece "KADIN MI, ERKEK Mİ" sorusunu sormak kalıyor. "Erkek" yanıtı geldiğinde de zaten TEK seçenek var. O da onun resmini yapıyor..!! "KADIN" denseydi o zaman "Angelina Jolie" yanıtını verecekti..!! İşte, saniye saniye O ÇÖZÜMLEME..!!

evet bunu bende merak ettim acunun acıklaması neymiş bence sacma o zaman fragmanlardada kesecekler birde bi kadın bale yaptı yaslı oda yuvarlanıp gidiyoruz diodu kendini yerde yuvarlıodu onuda kestiler ben görmedim yada

[video=facebook;190778544266534]http://www.facebook.com/video/video.php?v=190778544266534&oid=137318069660733&comments[/video]

işte kart numarasının da sırrı:KK50:
gözümden düşdün aref:KK53:

bir tek geriye kaşıklar kaldı:26:

azram onu nerden buldun yani su brad olayını :26: ama cocuk 2 kagıt vermediki cok verdi onlara

ya bende gunlerdir dusunuodum nasıl yani die ama öylede olsa kagıttan brad yaptı adam :KK53:

arefin dün akşam yaptığı şov çok iyiydi bence
özellikle şu 10 dk rötar olayı :KK53:
sırlarını çözen bi çocuk vardı bunlarıda çözsün hadi :KK52:

ameliee bırsey mı dedın :KK53:

Şimdi öncelikle teorimden yola çıkıyorum. Barbados, E11 VE 14:42 jürinin söyledikleri. E11 ve 14:42 yazıları panoya kendi eliyle yazdığı yazılar. Dikkat edelim panodaki yazıda E11 deki 1'lerde çentik var ve 14:42(arada iki nokta) diye yazmış. Videoda 12:40'ıncı dakikaya gelelim yazı aynen şu: E|| 14,52(1'lerde çentik yok ve 14'den sonra virgül var.) Bu neyi kanıtlar? Kutudaki kağıdı kendisinin yazmadığını kanıtlar. Peki panoya yazıları yazarken ortada masa yoktu dimi? Ve 08.35'inci dakikada ilk defa gözüküyor masa, yani panoya yazıları yazdıktan sonra. Masayla nereye mi varıcam? Şuraya varıcam : Masanın yapısına bakarsak biraz kalın olduğunu görürüz. Bişeylar çağırışıyor mu? Jüri söylüyor, Aref panoya yazıları yazıyor, arkadaki elemanlar görüyor veya duyuyor, kağıda yazıyor(Aref'in kendi el yazısı değil demiştim) ve masanın bölmesine koyuyor(masa kalın o kağıt oraya girer). Daha sonra kutuyu masanın üzerine koyuyor ve içinden kağıdı çıkarıyor. Peki o kutunun normal bir kutu mu? Hiç zannetmiyorum :) Kutunun altı açılıp kapanabiliyor(tabiki masanın yüzeyi de) ve rahatca elini atıp kağıdı alıyor ve milleti kendine hayran bırakıyor.

Daha net ve başka bir açıklama yapayım. İlk önce RTV'de söylediği sözlere bakalım. "Ama umarım ben bugün güzel bişey istediğim şeyi yapabilicem, ve -kader- buna izin verir." Kader... Bir şey çağırıştırıyor dimi? Aref gazeteyi Hülya'ya arkaya atması için veriyor, Hülya atıyor, seyirci tutuyor yırtıyor yani komutları uyguluyor ve sahneye çıkıyor. İşte herşey burada. Sahneye çıkan kız gazeteleri parçaladı dimi? 09.07'nci saniyede poşetin içine atıyor. 09.12'de dediği laf şu : "Şimdi gözlerinizi kapatıp, sağ elinizi uzatıp, "BURAYI KARIŞTIRIP" bir tanesinden almanızı istiyorum." Kızdan gözlerini kapatmasını istiyor çünkü elini neye sokacağını görmemesini istiyor. Uzaktan bakınca bildiğin şeffaf poşet dimi? Gerçekten öyle mi? "Burayı karıştırıp" dediği anda elini poşete atıyor ve bir parça gazete kağıdı bırakıyor. "AMA AREF'İN GAZETE KAĞIDINI BIRAKTIĞI ŞEFFAF DOSYA, KIZIN GAZETE KAĞITLARINI BIRAKTIĞI ŞEFFAF DOSYA DEĞİL, HER ŞEY BURADA BİTİYOR." Aynı şeffaf dosya olduğunu anlamasın diye de kıza gözlerinizi kapatıp asla açmayın diyor. Aynı şeffaf dosya olduğunu nerden mi anlıyorum? "09.21 den 09.25'e kadar olan kısma ÇOK DİKKATLİ bakalım. Kız şeffaf dosyayı karıştırırken gazete parçacıkları oynuyor mu? "KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE OYNAMIYOR" Bu ne demek? Farklı bir şeffaf dosyaya elini atıyor ve Aref'in koyduğu gazete kağıdını alıyor demek. Bunu anlamak çok zor değil. Bundan sonrası çorap söküğü gibi geliyor zaten. Gazetede ne yazdığını tabiki bilemem ama her ne yazıyorsa "Kader" kelmesi en çarpıcı kelime olmalı, yoksa Aref büyük bir riski göze almış olurdu. Sonrasında iş oyunculukla devam ediyor, video giriyor ve herkes yok bu çocuğun süper güçleri var felan diye düşünmeye başlıyor

Şimdi öncelikle teorimden yola çıkıyorum. Barbados, E11 VE 14:42 jürinin söyledikleri. E11 ve 14:42 yazıları panoya kendi eliyle yazdığı yazılar. Dikkat edelim panodaki yazıda E11 deki 1'lerde çentik var ve 14:42(arada iki nokta) diye yazmış. Videoda 12:40'ıncı dakikaya gelelim yazı aynen şu: E|| 14,52(1'lerde çentik yok ve 14'den sonra virgül var.) Bu neyi kanıtlar? Kutudaki kağıdı kendisinin yazmadığını kanıtlar. Peki panoya yazıları yazarken ortada masa yoktu dimi? Ve 08.35'inci dakikada ilk defa gözüküyor masa, yani panoya yazıları yazdıktan sonra. Masayla nereye mi varıcam? Şuraya varıcam : Masanın yapısına bakarsak biraz kalın olduğunu görürüz. Bişeylar çağırışıyor mu? Jüri söylüyor, Aref panoya yazıları yazıyor, arkadaki elemanlar görüyor veya duyuyor, kağıda yazıyor(Aref'in kendi el yazısı değil demiştim) ve masanın bölmesine koyuyor(masa kalın o kağıt oraya girer). Daha sonra kutuyu masanın üzerine koyuyor ve içinden kağıdı çıkarıyor. Peki o kutunun normal bir kutu mu? Hiç zannetmiyorum :) Kutunun altı açılıp kapanabiliyor(tabiki masanın yüzeyi de) ve rahatca elini atıp kağıdı alıyor ve milleti kendine hayran bırakıyor.

Daha net ve başka bir açıklama yapayım. İlk önce RTV'de söylediği sözlere bakalım. "Ama umarım ben bugün güzel bişey istediğim şeyi yapabilicem, ve -kader- buna izin verir." Kader... Bir şey çağırıştırıyor dimi? Aref gazeteyi Hülya'ya arkaya atması için veriyor, Hülya atıyor, seyirci tutuyor yırtıyor yani komutları uyguluyor ve sahneye çıkıyor. İşte herşey burada. Sahneye çıkan kız gazeteleri parçaladı dimi? 09.07'nci saniyede poşetin içine atıyor. 09.12'de dediği laf şu : "Şimdi gözlerinizi kapatıp, sağ elinizi uzatıp, "BURAYI KARIŞTIRIP" bir tanesinden almanızı istiyorum." Kızdan gözlerini kapatmasını istiyor çünkü elini neye sokacağını görmemesini istiyor. Uzaktan bakınca bildiğin şeffaf poşet dimi? Gerçekten öyle mi? "Burayı karıştırıp" dediği anda elini poşete atıyor ve bir parça gazete kağıdı bırakıyor. "AMA AREF'İN GAZETE KAĞIDINI BIRAKTIĞI ŞEFFAF DOSYA, KIZIN GAZETE KAĞITLARINI BIRAKTIĞI ŞEFFAF DOSYA DEĞİL, HER ŞEY BURADA BİTİYOR." Aynı şeffaf dosya olduğunu anlamasın diye de kıza gözlerinizi kapatıp asla açmayın diyor. Aynı şeffaf dosya olduğunu nerden mi anlıyorum? "09.21 den 09.25'e kadar olan kısma ÇOK DİKKATLİ bakalım. Kız şeffaf dosyayı karıştırırken gazete parçacıkları oynuyor mu? "KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE OYNAMIYOR" Bu ne demek? Farklı bir şeffaf dosyaya elini atıyor ve Aref'in koyduğu gazete kağıdını alıyor demek. Bunu anlamak çok zor değil. Bundan sonrası çorap söküğü gibi geliyor zaten. Gazetede ne yazdığını tabiki bilemem ama her ne yazıyorsa "Kader" kelmesi en çarpıcı kelime olmalı, yoksa Aref büyük bir riski göze almış olurdu. Sonrasında iş oyunculukla devam ediyor, video giriyor ve herkes yok bu çocuğun süper güçleri var felan diye düşünmeye başlıyor

aynen katılıyorum..ben ilk anlattığını çözememiştim ama, ikinci olayı yani dosya olayını aynı senin söylediğini söyledim eşime..şeffaf dosyaya elini sokup karıştıralım gibisine birşey söylemişti, orda ayarlama yaptı ve kendi elindeki kağıtları bıraktı o sırada..kızda onları çekti gözleri kapalı olduğu içinde anlayamadı :)

ay sağol tatlım merak etmiştim vallahi :KK53:
illüzyon yaptığını hepimiz biliyoruz,ama çabuk bi şekilde yapıp etkiliyo işte.
facebookta falan bazıları hemen 3 harflilere bağlamış olayı :KK9:
zaten yetenek sizsinizin 1. belli oldu bu kadar tepkilerden sonra :82: acun işini biliyo bence :KK68:

sumak bu nasıl incelemedir yahuu :KK53::KK53:
genede yaptığı herşeyi açıklayamaz kimse...

kilitli kutudan çıkartıyor kağıdı eline aldığında başka bişiyle değiştirmesi imkansız
tabikiii yaptığı ilizyon ama işinde çok iyi olduğunu kabul edelim...

kaşığı bi el hareketiyle kırmasını nasıl açıklıycaz...
hadi diğerlini elemanları bi şekilde yaptı :KK68:

finalde ne yapıcak merakla bekliyoruz... :KK31::KK31:

acun buldu yeni projesini :KK1::KK1:

alii aaa 10dk şaşırmış dedi ilk başta
sonra kağıdı açmaya devam edince, alinin yüz ifadesi :KK53:
yerlere yattık gülmekten :KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

sumak bu nasıl incelemedir yahuu :KK53::KK53:
genede yaptığı herşeyi açıklayamaz kimse...

kilitli kutudan çıkartıyor kağıdı eline aldığında başka bişiyle değiştirmesi imkansız
tabikiii yaptığı ilizyon ama işinde çok iyi olduğunu kabul edelim...

kaşığı bi el hareketiyle kırmasını nasıl açıklıycaz...
hadi diğerlini elemanları bi şekilde yaptı :KK68:

finalde ne yapıcak merakla bekliyoruz... :KK31::KK31:

acun buldu yeni projesini :KK1::KK1:

alii aaa 10dk şaşırmış dedi ilk başta
sonra kağıdı açmaya devam edince, alinin yüz ifadesi :KK53:
yerlere yattık gülmekten :KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

aynen o 10 dk rotar olayına bittim bende :KK60:
onlarıda jürinin yardımı olarak yapmış olabilir :44:

X