Yetiştirme yurduna gitmek istiyorum

Burası anonim olabileceğim bir platform olduğu için hep buradan yardım istiyorum. Kimseyle paylaşmıyorum normalde olanı biteni. Sanmıyorum öğretmenlerimin herhangi bir şey yapabileceğini, öyle bir hâle geldik ki kimse en ufak sorumluluk almak istemiyor. En iyisi kendi yolumu tek başıma çizmek. Hem çocuklarla gidersem annemin bahanesi kalmaz
Annenize çok kızdım, böyle bir ortama habire çocuk niye?
Arkadaşlara katılıyorum 18 yaşına gelmeden,kardeşlerini de kurtararak ayrılmaya bak o evden devlet korumasında.
Annende babanla alıştığı düzende ayni muameleyi görerek yaşamaya devam etsin.

Mesaja ilave etmek istiyorum. Gideceğiniz kurumda müdür düzeyinde biri ile görüşün. Şube müdürü, yazı işleri müdürü gibi. Polisler yanlış anlaşılmasın iyileri elbette vardır ancak aileyi arayanlar vs de denk gelebiliyor. Müdürler şikayet vs olursa diye çekiniyorlar işlerini yapmak zorundalar.

Eski kurumumda yaşadım.
Merkezde değilim ve evet bende polislerin ne yapacağından çekiniyorum. İlçemdeki sosyal hizmet görevlileri de çok sorumsuz davranıyorlardı bazı konularda. Şuan kütüphanedeyim, burdan çıkınca 183 arayacağım. Tüm seçenekleri deneyeceğim

Merkezde değilim ve evet bende polislerin ne yapacağından çekiniyorum. İlçemdeki sosyal hizmet görevlileri de çok sorumsuz davranıyorlardı bazı konularda. Şuan kütüphanedeyim, burdan çıkınca 183 arayacağım. Tüm seçenekleri deneyeceğim
Kaymakamlığa git. Kaymakamla görüşeceğim de. İlçe müdüründen biri ilgilenir...

Belki bir anlik cesaretin seninde kardeslerinin de hayatini kurtaracak. Ama gorevlilere durumun vehametini iyi anlat bu durum ortaya ciktiktan sonra beni eve tekrar gonderirseniz can guvenligim yok de.
İş resmiyete döküldüğünde ölürüm de dönmem o eve. Dönemem ki. Anneannem aramış babama saymış sovmus biraz önce. Bugün büyük bir hesaplaşma olacak

2006 Eylül doğumluyum. 18 e az kaldığı için 18 diyorum hep. Lise son sınıftayım. 4 kardeşiz en büyük benim, tek kız çocuğum. En küçük 2 erkek kardeşim ilkokul çağında, diğeri lise.

Daha önceki konularımda hep bahsetmiştim aile sorunlarından. Şiddet küfür evin içinde her şey var. Annemle babam her gün kavga ediyor, babam anneme o... diyor hep.

Ben küçükken her sofradan dayak yiyerek kalkardım. Kafamda neler kırılmadı ki... Kardeşlerimde aynı şeyleri yaşamaya başladı şimdi.

Annemle babam bosanmaz lütfen bu ihtimali söylemeyin. Annem koltuk değnekleriyle dayak yemiş bı insan, o zaman vazgecmediyse şimdi hiç vazgeçmez. Sabah boğazıma sarıldı o adam, kafama kaseyle vurdu. Neymiş efendim ters bakmışım ona. Bakmamıştım ki. Hepsinden bende nasibimi aldım yani.

Fikir sahibi olmanız için bu detayları verdim. Ben artık susmak istemiyorum. Tek istediğim üniversite kazanıp çekip gitmek ama bogazimin sıkıldığı bu cehennemde ne ders çalışabiliyorum ne başka bişey.

Evde her türlü maddi imkansızlık var zaten. Doğalgazı vs kesmeye gelecekler bir kaç gün sonra. Kardeşlerim bu şartlarda büyüsün istemiyorum. Nefes alabileceğim bir yer istiyorum.

Hangi adımları izlemem gerek, bilgi verirseniz sevinirim.
Karakola gitmeyin salak bı polis çıkıp babanızınarar barışın der. Gerizekalı insan çok. Adliyeye gidin savcının odasına direk savcıya anlatın derdinizi o ilgilenir. Polise emir verirse düzgün iş yapar polisler

İş resmiyete döküldüğünde ölürüm de dönmem o eve. Dönemem ki. Anneannem aramış babama saymış sovmus biraz önce. Bugün büyük bir hesaplaşma olacak
Allah yardimcin olsun ama evet once can guvenligi geri kalan hersey sonra. Guzellikle bile cagirsa guvenip tek basina gitme hicbiryere olur mu. anlattiklarina bakilirsa canavar bu adam kafalarda birsey kirmak nedir ya. Gelismeleri yaz mutlaka olur mu merak ederim.

Sayip sovmekle halloluyor mu bu is daha cok kizip sinirini sizden cikaracagini hesap edemiyorlar mi 1 sn durdurmamasi lazim sizi o evde sayacaksa sizi aldiktan sonra saysin.

Sayip sovmekle halloluyor mu bu is daha cok kizip sinirini sizden cikaracagini hesap edemiyorlar mi 1 sn durdurmamasi lazim sizi o evde sayacaksa sizi aldiktan sonra saysin.
Anneannem bize çok iyi bakar bundan eminim ama annem gitmiyor. Son olaylardan sonra gel destek oluruz diyolar da annemi biliyorsunuz. Ve evet tüm siniri benden çıkacak muhtemelen. Çok hafiflemiş hissediyorum şuan kendimi, vurmaya kalkarsa kadese basarım. Ondan sonrasına Allah kerim

Anneannem bize çok iyi bakar bundan eminim ama annem gitmiyor. Son olaylardan sonra gel destek oluruz diyolar da annemi biliyorsunuz. Ve evet tüm siniri benden çıkacak muhtemelen. Çok hafiflemiş hissediyorum şuan kendimi, vurmaya kalkarsa kadese basarım. Ondan sonrasına Allah kerim
Annen gitmiyorsa gitmesin yetiskin kendi tercihi dayagini yiyip oturmak ama ayni muameleyi cocuklarina reva gormesi affedilir degil. Kucucuk kedi bile yavrulari soz konusu oldugunda kocaman kopeklere cani pahasina kafa tutuyor biryere gidilecekse siz gidin ama bu is ananeyle olmaz devlet korumasi sart bence 4 kardesin okul masrafi vs anane ustesinden gelemeyebilir diger taraftan baba rahat birakmayabilir.

mesai bitimine kadar birileriyle yüzyüze görüşmeye gitsen daha etkili olabilir. polisler genel olarak barışmadan vs yana. olayın ciddiyetini daha iyi anlayacak birileriyle yüz yüze görüşmeyin deneyin. Bütün dualarım sizinle

Allah yardimcin olsun ama evet once can guvenligi geri kalan hersey sonra. Guzellikle bile cagirsa guvenip tek basina gitme hicbiryere olur mu. anlattiklarina bakilirsa canavar bu adam kafalarda birsey kirmak nedir ya. Gelismeleri yaz mutlaka olur mu merak ederim.
Aradım söyledim olanı biteni. Korunma talebimi de ilettim. Bugün şiddet görmediğim için muhtemelen bir kaç gün sonra gelip alacaklar diye düşünüyorum. Şiddeti anlık vs olarak nitelemeleri çok saçma geldi. Evdeyim şimdi o adam uslu uslu yatıyor. Annem gelince kopabilir kıyamet. Dualarınızı bekliyorum

Canım benim ya.Sabret birkaç ay daha babanın suyuna git sonra yatılı okul kazan.Allah yardımcınız olsun.
Bu şartlarda çalışabilmesi üni kazanabilmesi kolay mı. Ayrıca hadi kazandı gitti diyelim kız diğer kardeşlerini de düşünüyor hakli olarak sadece kendini değil. Orada kalan küçüklere ne olacak ????

Aradım söyledim olanı biteni. Korunma talebimi de ilettim. Bugün şiddet görmediğim için muhtemelen bir kaç gün sonra gelip alacaklar diye düşünüyorum. Şiddeti anlık vs olarak nitelemeleri çok saçma geldi. Evdeyim şimdi o adam uslu uslu yatıyor. Annem gelince kopabilir kıyamet. Dualarınızı bekliyorum
İnşallah herşey gönlünüzce olur canım. Yolunuz açık bahtınız güzel olsun...

Daha dün kafama kaseyle vurdu demedin mi? 🙁 Neyi bekliyorlar anlamadım ki?

Ah canim Allah insallah o adama olaylar sonuclanincaya kadar sakinlik versin kendine de kardeslerine de dikkat et sen bir adim attin neyseki en kisa zamanda gelsinler insallah

Belki mesai bittiği için sabaha kalmıştır işlemler. Nöbetçi yok mudur acil durumlar için acaba? 🙁

X